Szlifierka kątowa

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Szlifierka kątowa

Post autor: kociamberek »

żaden bosch - jeżeli chodzi o szlifierki kątowe to bosch jest dnem
polecam makite lub dewalt, ten drugi bardziej poręczny i lżejszy
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Szlifierka kątowa

Post autor: clashtorny »

Popieram ;) makita jedna z niewielu firm produkujących solidnie. Sam wybieram się za most po lewej stronie to jest chyba Żeromskiego, autoryzowany serwis i sprzedaż sprzętu m.in. makita :)
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Szlifierka kątowa

Post autor: nitro »

piterb pisze:Bosh w sumie nie jest taki zły. Na użytek domowy na pewno się sprawdzi jednak skoro autor kupuje do warsztatu to również zainwestowałbym w coś lepszego.
Też stawiałbym na Makitę.
Możesz sobie zerknąć do Nexterio: http://nexterio.pl/0,15337,Elektronarzedzia.html - tutaj są ich elektronarzędzia. Mają tam w miarę znośne ceny.
Fajny jest model 6281DWAE 14,4V marki Makita. Dobra ładowarka, trzyma długo no i ładuje się dość szybko. Poniżej zdjęcie modelu:
Obrazek
Tak, fajna szlifierka :P
piotrxp
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 5 kwietnia 2014, 09:48

Re: Szlifierka kątowa

Post autor: piotrxp »

Z tą makią nie popadajcie w taki zachwyt bo już takich dobrych elektronarzędzi nie robi,zajmuje się instalatorką i parę firm już przerobiłem co do BOSCH-a też trochę zszedł z jakości ale pamiętaj że są dwie serie zielona i niebieska .Zielona jest do majsterkowania a niebieska professional i uwierz jest różnica jak to chodzi ale cena też sie rożni .Obecnie mam szlifierki makity i hitachi ponad 2 lata i nie widzę różnic w ich funkcjonowaniu hitachi nieco tańsze.A dobry sprzęt i obsługa gwarancyjna to jedynie HILTI ale to inna bajka i ceny.Jeszcze jedna sprawa wydaje mi sie ze nawet dobre marki na markety puszczają nieco gorsze serie niż np.do salonów technicznych, zdarzyło mi sie kupić wiertarki makity na SDS-a w Castoramie bo był weekend i akurat sie sypnęła ze starości (2 lata ciorania po budowach) i te marketów roku nie wytrzymały eksploatowane podobnie a na gwarancji informacja że sprzęt jest zużyty i nie podlega gwarancji. Trochę mnie to zirytowało ale olałem temat przepychania sie z nimi.A te salonowe zupełnie inaczej pracują.Makita stanowczo zaprzecza żeby były dwie serie wiec albo coś w tym jest albo miałem nie farta.Nieco zeszłem z tematu szlifierek ale wszystko produkują podobnie.
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: Szlifierka kątowa

Post autor: wieśniak »

6 lat używania bosha dzień w dzień bez usterki ,jedyne co to wymiana baterii co 1-2 lata :D Była i makita ,były i dewalty ,jednak bosh dla profesjonalizmu jest najlepszy.
Swego czasu używałem też skill , nie są złe, lekkie ,poręczne ,ale bateria słaba. Z doświadczenia polecam bosha.
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Szlifierka kątowa

Post autor: asterka »

niebieski bosch,metabo,makita. Narzędzia metabo z dawnych lat są niezniszczalne ,polecam.
marian2000
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 26 października 2014, 02:11

Re: Szlifierka kątowa

Post autor: marian2000 »

Sam osobiście wybrałbym Dewalta
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Szlifierka kątowa

Post autor: kociamberek »

każdy kto trzymał metabo w ręce wie że jest niezwykle niewygodna, bardziej nieporęcznego elektronarzędzia chyba jeszcze nie wyprodukowali, fakt że jest nie do zajechania ale to nie wystarcza, z kolei dewalt jest bardzo lekka i poręczna i też nie do zdarcia, niebieski bosch to tak jak vw podobno kiedyś był dobry, teraz to sieczka
lama1980
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 20 czerwca 2014, 09:38

Re: Szlifierka kątowa

Post autor: lama1980 »

Ja polecam szlifierki Hilti. Lata już mam na warsztacie i ciągle działa.
Kotletowy
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 12 maja 2015, 11:08

Re: Szlifierka kątowa

Post autor: Kotletowy »

A ja mam Maiktę od 2 lat i 0 problemów
Awatar użytkownika
KF
Moderator
Moderator
Posty: 247
Rejestracja: 16 września 2007, 23:50
Lokalizacja: JASŁO

Re: Szlifierka kątowa

Post autor: KF »

Witam.
Niestety jeśli chodzi o szlifierki to polecam takie o mocy minimum 900W (poniżej to zabawki)
I pewnie narażę się kilku osobą ale.... przetrenowałem BOSCHa i kilka innych marek.
Wszytko fajnie do momentu gdy trzeba wymienić szczotki wirnika. padnie wyłącznik lub przegrzejemy przekładnie kątową.
Wtedy okazuje się że....... ekonomia zakupu siada i czas przerwy w eksploatacji w oczekiwaniu na części również.
W tej chwili od trzech lat "katuję" (szlifowanie na sucho tynków betonowych tarczami diamentowymi) szlifierką za 120zł
3x wymieniane szczotki kupione na Kościuszki koło Policji za 10zł/2szt.
Raz na 6 miesięcy - wymiana smaru w przekładni.
Na razie działa. Na wszelki wypadek ;) nowa druga czeka od trzech lat na zastąpienie koleżanki.
Tak to wygląda w praktyce.
BUDMAX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 24 listopada 2015, 18:45

Re: Szlifierka kątowa

Post autor: BUDMAX »

my kupujemy sprzęta tylko nowe itd. CASTORAMA itd. pozdrawiamy :)
michalpodroznik
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 6 lipca 2013, 20:40

Re: Szlifierka kątowa

Post autor: michalpodroznik »

Polecam sprzęt firmy Milwaukee. Kosztuje sporo, ale warto zainwestować. Przede wszystkim do profesjonalnej pracy.
michalpodroznik
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 6 lipca 2013, 20:40

Re: Szlifierka kątowa

Post autor: michalpodroznik »

KF pisze:Witam.
Niestety jeśli chodzi o szlifierki to polecam takie o mocy minimum 900W (poniżej to zabawki)
I pewnie narażę się kilku osobą ale....
Moderator naraża się "kilku osobĄ"?

Ciekawe. Może warto najpierw wziąć słownik języka polskiego do ręki, a później się wypowiadać.
Awatar użytkownika
KF
Moderator
Moderator
Posty: 247
Rejestracja: 16 września 2007, 23:50
Lokalizacja: JASŁO

Re: Szlifierka kątowa

Post autor: KF »

michalpodroznik pisze:
KF pisze:Witam.
Niestety jeśli chodzi o szlifierki to polecam takie o mocy minimum 900W (poniżej to zabawki)
I pewnie narażę się kilku osobą ale....
Moderator naraża się "kilku osobĄ"?

Ciekawe. Może warto najpierw wziąć słownik języka polskiego do ręki, a później się wypowiadać.

Brawo! ORMO czuwa ;) Oczywiście poprawiłbym, ale nie jestem modem tego wątku.
Masz tylko ten problem, że sam popełniasz błędy, a czepiasz się innych.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę i .....proszę:
przez michalpodroznik
28 gru 2017 16:19
"Re: Szpital Jasło - fatalna opieka i śmierć 32-latki
Pani na sszczęście nie jest ani właścicielem ani administratorem tego portalu."

Jest taki mądry cytat: "Kto z was bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem" lub
"Tylko ten nie popełnia błędów kto nic nie robi". Życzę sukcesów w tropieniu błędów innych.
ODPOWIEDZ