Pierwsza ciąża?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
marsjanka22
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 13 lutego 2013, 16:08

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: marsjanka22 »

ja byłam spakowana miesiac przed terminem porodu. dla dzidziusia bedziesz potrzebowac pampersy i chusteczki nawilzane ciuszki w szpitalu w jasle daja ale maja braki i czasem moga ci przywiezc dzidzie tylko w kaftaniku wiec ja mialam swoje ciuszki ze soba dobrze miec tez jakis krem do pupci tak przynajmniej bylo jak rodzilam w tamtym roku. A dla siebie bedziesz potrzebowac pizame , pare wkladek laktacyjnych, podklady poporodowe, szre mydlo do mycia krocza najlepsze itd.... mam cala liste jak cos to pisz na priv :) chetnie pomoge
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: makatka »

U mnie lepsze okazały się te duże podpaski z belli, są grube i dobrze wchłaniają, poza tym ciuszki, pampersy, sudocrem, czapeczke, koniecznie łapki niedrapki!
slimaczek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 23 sierpnia 2014, 10:51

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: slimaczek »

witam ,mam takie pytanie ,,,,dowiedzialam sie od kolezanki ze jak sie jest w ciazy to trzeba obowiazkowo chodzic do szkoly rodzenia .Niech ktos napisze czy to jest prawda czy nie ?
Awatar użytkownika
smerfetka1718
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 22 maja 2010, 19:48

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: smerfetka1718 »

slimaczek pisze:witam ,mam takie pytanie ,,,,dowiedzialam sie od kolezanki ze jak sie jest w ciazy to trzeba obowiazkowo chodzic do szkoly rodzenia .Niech ktos napisze czy to jest prawda czy nie ?

Nie ma takiego obowiązku, szkoła rodzenia pozwala Ci na to, żeby ojciec dziecka byl obecny przy porodzie. Przygotowujesz sie tam rowniez co i jak, jest to przydatne, ale nie obowiązkowe.
slimaczek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 23 sierpnia 2014, 10:51

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: slimaczek »

witam ,orientuje sie ktos gdzie najtaniej zrobie prywatnie badania ,poniewaz jestem w ciazy i ginekolog mi zlecil 8 badan i jak obliczylam na cennik badan labolatoryjnych to mi wyszlo 290zl....
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18436
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: dragoness »

slimaczek pisze:witam ,orientuje sie ktos gdzie najtaniej zrobie prywatnie badania ,poniewaz jestem w ciazy i ginekolog mi zlecil 8 badan i jak obliczylam na cennik badan labolatoryjnych to mi wyszlo 290zl....
Jeżeli na NFZ to badania są bezpłatne, o ile mi wiadomo.
lilia
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 3 października 2014, 11:05

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: lilia »

Proszę czytać ze zrozumieniem dziewczyna pyta o badania prwatnie, tak tyle kosztują pierwsze badania w ciąży może warto zapytać lekarza rodzinnego czy nie zlecilby Pani tych badań na NFZ
slimaczek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 23 sierpnia 2014, 10:51

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: slimaczek »

tak pytalam doktora rodzinnego ale kazala mi isc do innego ginekologa zeby przepisal kartke na NFZ ale wiecie jak pojde to zawsze sie do czegos przyczepia,ze nie chodze na NFZ a teraz kombinuje
liczi
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 2 marca 2014, 13:47

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: liczi »

ja robię wszystkie badania prywatnie w przychodni u masteja, wychodzi najtaniej, za pierwsze badanie zapłaciłam nie wiele ponad 100 zł. maja dużo niższe ceny niż w szpitalu.
slimaczek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 23 sierpnia 2014, 10:51

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: slimaczek »

orientuje sie ktos czy ginekolog Slowiński robi badania prenatalne w ciazy i ile bierze za badanie .
Awatar użytkownika
Dorota31
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 10 października 2014, 12:26

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Dorota31 »

Jestem całkowicie za badaniami prywatnymi, choć to ból, bo na polską służbę zdrowiu płaci sie krocie
slimaczek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 23 sierpnia 2014, 10:51

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: slimaczek »

miala ktoras dziewczyna na dniach planowana cesarke?mam pytanie czy jest mozliwosc wybrania znieczulenia caly czy w kregoslup?bo wlasnie mam miec planowana cesarke i nie wiem jak to jest z tymi znieczuleniami....
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Tenshi »

Idziesz dzień przed cc do szpitala, przyjdzie do Ciebie anestezjolog i wszystko wytłumaczy :) jeśli nie ma przeciwwskazań do znieczulenia "w kręgosłup" to takie dostaniesz. dobrze się wypnij i pójdzie gładko:)
slimaczek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 23 sierpnia 2014, 10:51

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: slimaczek »

a boli jak wbijaja czy tylko takie uklucie jak przy zaszczyku....a ile sie potem lezy po takim zabiegu...
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Tenshi »

Jedni mówią, że boli inni nie :) Zależy czy jesteś wrażliwa, przy 1 cc nie czułam nic, przy 2 bardziej bolało mnie to, jak anestezjolog szukała dobrego miejsca na wbicie igły niż samo ukłucie ;) Pielęgniarka Ci pomoże, oprzesz się na niej i wypniesz jak do kociego grzbietu, potem założy parawan, sprawdzi czy znieczulenie zaczęło działać, założy Ci maseczkę by dotlenić dzidziusia, a chwile później zobaczysz dzidziusia. Sam moment wyciągania Malucha jest dość nieprzyjemny, będziesz czuła to, że Cie ktoś dotyka, ale bólu oczywiście nie, poszarpią trochę i potem z górki :)
Ostatnio zmieniony 6 listopada 2014, 10:50 przez Tenshi, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ