Niezapłacony mandat - blokada konta

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Awatar użytkownika
darroman
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 3 września 2009, 11:54

Niezapłacony mandat - blokada konta

Post autor: darroman »

Witam. Jak to jest? Za niezapłacony mandat (150 zł) komornik wydał do banku tytuł wykonawczy zajęcia kwoty egzekucyjnej, a ten zablokował mi całe konto. Nie mogę wybrać ani tych 150 zł na mandat, ani reszt pieniędzy? Czy to jest zgodne z prawem?
#AllanWąs#
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2 grudnia 2014, 11:57

Re: Niezapłacony mandat - blokada konta

Post autor: #AllanWąs# »

Owszem zgodne.
Według prawa, w obliczu pewnych sytuacji bank, w którym posiadamy jakiekolwiek środki – ma obowiązek je nam zablokować.
julia1978
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 259
Rejestracja: 12 listopada 2009, 21:40

Re: Niezapłacony mandat - blokada konta

Post autor: julia1978 »

#AllanWąs# pisze:Owszem zgodne.
Według prawa, w obliczu pewnych sytuacji bank, w którym posiadamy jakiekolwiek środki – ma obowiązek je nam zablokować.
Nieprawda, bank nie ma prawa zablokować wszystkich środków na koncie. Dlatego normalne banki blokują tylko kwotę należną komornikowi, natomiast z nienormalnymi trzeba się trochę pobujać...
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: Niezapłacony mandat - blokada konta

Post autor: andrzej_ar »

Nieprawda, bank nie ma prawa zablokować całkowicie konta.
Kwota wolna od zajęcia z rachunku bankowego to 3 krotność przeciętnego wynagrodzenie czyli ok 10-11 tys zł.

To co robi bank to zwykłe bezprawie i samowola.

W opisanej sytuacji bank wogóle nie miał prawa zablokować konta - gdyby co najwyżej zablokował kwotę 150zł + ewentualnie inne koszty wskazane w tytule egzekucyjnym i ani grosza ponadto to pewnie nikt by się nie skarżył.

Żądać natychmiastowego odblokowania konta, zadośćuczynienia+ skarga na bank do KNF .

Skargę do KNF możesz złożyć np tutaj :

https://www.knf.gov.pl/dane_wspolne/Ser ... a_bank.jsp
Ostatnio zmieniony 8 grudnia 2014, 18:37 przez andrzej_ar, łącznie zmieniany 2 razy.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Niezapłacony mandat - blokada konta

Post autor: piotrek »

był jakiś problem z zapłatą tych 150PLN?
daniel3ech
Guru
Guru
Posty: 135
Rejestracja: 21 maja 2010, 15:39

Re: Niezapłacony mandat - blokada konta

Post autor: daniel3ech »

Wszystko jest zrobione legalnie, wiem bo niestety miałem taką samą sytuację:) pieniądze może wybrać normalnie z konta ale bezpośrednio w banku w kasie a nie z bankomatu. A jak rozwiązać tą sytuację? Idziesz do skarbówki i płacisz mandat plus koszty komornicze. Wtedy dostajesz papier od komornika, że wszystko zapłacone i z nim idziesz do banku w celu odblokowania konta. Niektóre banki za odblokowanie pobierają jakąś kwotę. I na następny dzień masz odblokowane konto. Inaczej tego nie rozwiążesz.
Awatar użytkownika
Czoper
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 454
Rejestracja: 6 lipca 2006, 21:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Niezapłacony mandat - blokada konta

Post autor: Czoper »

Czas zmienić bank. W Inteligo mi blokowali tylko kwotę należną komornikowi.
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: Niezapłacony mandat - blokada konta

Post autor: rjarek »

Ciekawe czy miliarderom też blokują konta czy mają odwagę?
ODPOWIEDZ