Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Wydarzenia i komentarze z Jasła
walidziura
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 67
Rejestracja: 14 kwietnia 2011, 07:25

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: walidziura »

OK, mam nadzieję że przeszkadza Ci TYLKO "donoszenie" na drobnostki, a zgłaszanie poważnych wykroczeń innych użytkowników drogi jak najbardziej popierasz... Jeśli jesteś przepisowy i się nie boisz że Cię ktoś nagra bo nie popełniasz wykroczeń, to wyprzedzania roweru o północy też nie musisz się bać... Jasło to nie warszawa, z jednego końca na drugi nawet w tempie rowerowym przejedziesz w ciągu 5 minut, a przy tym - wierz mi - będziesz miał wiele miejsc do wyprzedzenia zgodnie z przepisami... Poza tym pamiętaj - możesz wyprzedzić jeśli nie przekroczysz linii ciągłej i zachowasz wymagany przepisami odstęp 1m od rowerzysty - a takich miejsc w jaśle masz caaaałą masę... Więc spokojna Twoja rozczochrana...
Oby na drogach było bezpieczniej, a z piratami należy walczyć !!!
poza tym - jeśli już - jadąc przez miasto trafisz na tego nieszczęsnego rowerzystę i będziesz się bał że ktoś Cię nagra - po prostu skręć w pierwszą lepszą drogę i omiń go jadąc inną trasą... Przecież to proste, nie nadrobisz Bóg wie ile km a będziesz szybciej, bo z Twoich postów wnioskuję że zawsze wszędzie Ci się bardzo śpieszy... Więc uważaj także na fotoradary.

Szerokiej drogi...

Znikaj z tego kraju :) nam będzie bezpieczniej a ty jak chcesz takiej wolności to najlepiej do dżungli jedź bo w każdym cywilizowanym kraju są jakieś zasady których wszyscy starają się przestrzegać... Myślisz że w innych krajach wolno sikać za przystankiem ???? Zrób to na Słowacji np. a dowiesz się ile taka przyjemność kosztuje... Rozmawiaj przez telefon trzymając go w dłoni w Anglii a dowiesz się ile to kosztuje...

Żegnam...
Awatar użytkownika
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 481
Rejestracja: 26 stycznia 2012, 10:11

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: dyna »

No to kup sobie kamerke i filmuj takie sytuacje i wiesz gdzie z tym.
walidziura
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 67
Rejestracja: 14 kwietnia 2011, 07:25

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: walidziura »

Tak zrobię. Najwyższy czas aby na naszych drogach był porządek i wzrosło bezpieczeństwo ! Piratom drogowym mówię NIE !
Nie ma już podziału na "my - obywatele łamiący prawo - i ci źli milicjanci czepiający się wszystkiego"...
Cały cywilizowany świat "donosi" na osoby łamiące prawo, dzięki temu mają ład i porządek bo każdy wie że nie tylko mundurowy ale zwykły obywatel ma prawo, a w zasadzie obowiązek donieść o tym że ktoś łamie prawo.
Dlatego nikt np. w Niemczech nie wywala śmieci na ulice, nie piratuje na ulicy nowym porsche czy jedzie motorem na jednym kole...
A u nas nadal jest dzicz i założenie że jak mnie nikt nie złapie to mi wolno...
Dzięki takim działaniom obywateli dwumetrowa antena CB, janosiki i inne wynalazki na smartfony, antyradary itp. itd. nie będą dla nikogo żadnym wybawieniem bo każdy, czytaj KAŻDY może ujawnić twoje wykroczenia... Nie wiesz kto kiedy i gdzie cię nagrywa więc musisz uważać, jedziesz bezpiecznie zgodnie z przepisami i o to chodzi.,.. A stracić prawko jest bardzo łatwo. W zasadzie przy odrobinie "szczęścia" nagrywającego - jednym filmem może pozbawić cię prawka nawet jak miałeś czyste konto...
I te wasze straszenia co wy zrobicie tej "konfiturce" to jest dziecinada w piaskownicy... A skąd wiesz że samochód na warszawskich czy gdańskich tablicach który wyprzedzasz na podwójnej ciągłej albo który stoi na sąsiednim pasie kiedy ty przejedziesz na czerwonym - skąd wiesz że ktoś w nim cię nie nagrywa i nie wyśle tego gdzie trzeba ??? A skąd wiesz że np. na skrzyżowaniu nie stoi pieszy który ma włączoną kamerę i nagrywa wszystkich którzy przejeżdżają na czerwonym ??? Dziś kamery są w okularach, w zegarkach, długopisach i gdzie tylko... Więc uważaj...
I zamiast straszyć lepiej zacznij jeździć zgodnie z przepisami, póki mandatu nie dostałeś i prawko jeszcze masz...

A jak ci się nie podoba to się przenieś np. na Ukrainę, tam podobno nikt na nikogo nie donosi :hurra:
Baracuzzz
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 16 października 2013, 22:23

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Baracuzzz »

Jak dla mnie, to może mnie nagrywać kto chce - takie nagrania nie mają żadnego znaczenia. Jeżeli ktoś po wezwaniu na komisariat potulnie płaci mandat, to już jego sprawa. :dobani: Ja widzę to tak - mam obowiązek pamiętać, kto jechał moim samochodem gdy zostało zarejestrowane wykroczenie przez zalegalizowany/homologowany fotoradar. Takie urządzenie niepodważalnie przedstawia dokładną datę i godzinę popełnienia wykroczenia. Jeżeli jakiś gość nagrywa moje wykroczenia przy użyciu kamerki za 50 zł z allegro, w której dowolnie może ustawić datę i godzinę to ja równie dobrze mogę przy użyciu podobnej kamerki jako dowód swojej niewinności przedstawić film, w którym tego dnia i o tej godzinie siedzę w domu przy stole czytając kodeks drogowy :hyhy: . Takie nagranie może pływać w czasie i przestrzeni. Skora ja swój samochód posiadam 7 lat, to jedynie z własnej woli mogę podać listę osób, które w tym czasie mogły prowadzić mój samochód. W Polsce jak w praktycznie każdym kraju obowiązuje zasada domniemania niewinności - co to znaczy proszę sprawdzić w kontekście polskiego prawa. Po tej lekturze wszystkie dobrowolne (wymagane przy zdjęciach z fotoradaru, jeżeli nie pamięta się, kto kierował samochodem) wskazania się jako sprawcę wykocenia podważają fundamentalne prawa zawarte w konstytucji. Dlaczego nikt się tym nie zajmuję - kierowcy to złote krowy, a ktoś musi dawać kasę na te wszystkie afery :cenzura: .
walidziura
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 67
Rejestracja: 14 kwietnia 2011, 07:25

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: walidziura »

Owszem, dlatego w przypadku kiedy kierowca (sprawca) "miga się" podobnie jak Ty tutaj proponujesz - wzywa się osobę która ujawniła wykroczenie (czytaj - nagrała, podkablowała zakapowała doniosła - nazywaj to jak chcesz) - i taka osoba zeznaje czy czas na materiale jest poprawny / prawdziwy. Zeznaje pouczony o konsekwencjach składania fałszywych zeznań i oskarżeń i od tego momentu taki film / nagranie i podany czas nabierają mocy prawnej...
A poza tym niebawem wejdzie przepis na mocy którego - w razie niemożliwości ustalenia kto w danym momencie kierował pojazdem - kara zostanie administracyjnie nałożona na właściciela pojazdu... I ten wtedy na pewno sobie przypomni kto jechał samochodem - jeśli nie on jechał tylko pożyczył np. żonie czy szwagrowi...
A poza tym - po co ktoś miał by zmieniać czas nagrania na materiale ?? a po trzecie - samochód sam wykroczenia nie popełnił... Zrobił to człowiek - jego kierowca, więc - pomijając kwestię przedawnienia - jeśli ktoś by nagrał film np. dwa lata temu, trzymał go w szufladzie, a potem ujawnił ze zmienioną datą - dokładny czas nie ma znaczenia bo chodzi tu o wykroczenie a nie o czas... A po co ktoś miał by zwlekać z ujawnieniem materiału przetrzymując go ???? Było wykroczenie - nagrał go - wysyła i sprawa oczywista... Poza tym - dziś jest wszędzie tyle kamer - że za takie kombinacje tylko sobie zaszkodzisz a nie pomożesz... Popełniłeś wykroczenie - jedynym rozsądnym wyjściem jest przyznać się i ponieść karę, a nie cwaniakować i migać się, bo nic ci to nie da...
No ale nawet jeśli uda ci się uniknąć kary - i tak będziesz miał świadomość że ktoś może cię nagrać następnym razem i może ci się udać nie wymigać i będziesz bardziej uważał - jechał ostrożniej a O TO W TYM WSZYSTKIM CHODZI !!!!
Baracuzzz
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 16 października 2013, 22:23

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Baracuzzz »

Sama myśl o "samozwańczych szeryfach" napełnia mnie niechęcią do tych ludzi. Sam nie szaleję na drogach i jakoś specjalnie mnie ten temat nie dotyczy (nie bardziej jak 80% normalnych kierowców). Jako następny krok proponuję miernik zużycia opon do ręki, chodzenia po parkingach i sprawdzanie zużycia opon. Dodatkowo zgłaszać wszystkie podejrzanie skorodowane pojazdy, które z pewnością jaki i te na łysych oponach zagrażają bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Pewnie na wstępie odpadnie z Jasła jakieś 20-30% samochodów i zrobi się luźniej na drogach. Dla mnie zabawa w takie donosicielstwo to temat dla ludzi z jakimiś kompleksami, którzy chyba prowadzą bardzo nudne życie. Każdy normalny człowiek po pracy wracający do domu ma tyle zajęć i obowiązków, że siedzenie przed komputerem, dzielenie swoich nagrań i donoszenie na policję jest ostatnią sprawą jak przyjdzie mu do głowy.
walidziura
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 67
Rejestracja: 14 kwietnia 2011, 07:25

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: walidziura »

Zapewne większości ludzi nie zależy na tym abyś pałał do nich sympatią... Po prostu robią swoje... I to niekoniecznie jest tak - że ktoś specjalnie jeździ i nagrywa. Zazwyczaj po prostu jeździ bo musi / potrzebuje - np. do pracy czy na zakupy, może jest kurierem albo taksówkarzem - ma kamerę więc się mu nagrywa... Widzi poważne wykroczenie - ujawnia go, aby było bezpieczniej... Owszem, może też być patologia w postaci takiej że ktoś celowo utrudnia ruch ale na to masz proste lekarstwo - też sobie kup kamerę i sprawę będziesz miał jasną... Oczywiście - jeśli wyprzedzisz takiego delikwenta na zakazie to mandat tak czy owak dostaniesz, ale możesz przywrócić do pionu taką osobę mając nagrane jego zachowanie... A co do skorodowanych pojazdów i łysych opon - owszem - to też jest plaga i problem, ale tu winę ponoszą stacje diagnostyczne i niewydolne kontrole policyjne... Oni powinni skupić się na stanie technicznym takich pojazdów - bo to widać z daleka - jak jedzie jakiś stary zaniedbany złom - zatrzymać, dokładnie sprawdzić, zatrzymać dowód, nałożyć mandat - i w końcu za którymś razem z kolei właściciel albo by naprawił ten złom, albo by zmienił na cos lepszego... Tyle że na parkingu może stać cokolwiek - może nie mieć opon wcale, może mieć łyse, może nie mieć podłogi, byle się z niego nie lało - nic na to nie poradzisz. Taki pojazd musi być w ruchu żeby wyciągnąć konsekwencje z jego stanu technicznego...
Krzysiek92
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 19 maja 2009, 20:58

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Krzysiek92 »

A co ty myslisz ze kazdego stac w takim Jasle zeby kupic sobie auta powiedzmy za 15tys zeby nie bylo skorodowane? To nie jest zachod ze ludzie oddaja stare samochody i biora nowe z salonu bo maja na to kase! A w takim.jasle to co? Distanie ktos 1300 zl i jak ma.rodzine to wez kup sobie auto ktore nie jest skorodowane... kupuja takie na ktore ich stac i tyle. Wiec nie pisz ze kontrole policyjne powinny dawac mandaty za takie samochody skorodowane i brac dowody bo w takim jasle to by jezdzila moze 2/3 samochodow....
daro326
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 11 września 2011, 02:53

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: daro326 »

Kumpla ostatnio koleś z Brzostku nagrał na terenie Żmigrodu.. wezwanie mandat i po sprawie..
daro326
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 11 września 2011, 02:53

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: daro326 »

nagranie było z grudnia a wezwanie przyszło teraz
Mars1024
Guru
Guru
Posty: 193
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 19:43

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: Mars1024 »

Witam wszyskich i TAK DAWNIEJ BYŁO > ORMO <, NASTĘPNIE > ZOMO < , A TERAZ JAK TO NAZWAĆ ?????????
A DZIŚ NA >>>>>> CB RADIU <<<<<<< ZOSTAŁO POTWIERDZONE ŻE W STRZYŻOWIE TEŻ TAK SIĘ DZIEJE a mianowicie jedzie szofer ( DOBRODZIEJ ) I PRZED PODWÓJNĄ CHAMUJE , A ty go wypr

zedzasz ( celowo TO ROBI ) i robi nagranie i na POLICJIE czy to jest normale :wsciekly:
POZDRAWIAM i patrz co CI SIEDZI NA OGONIE :szok:
brooklin
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 marca 2009, 01:18

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: brooklin »

Pewnie jechałem za nim w Niedzielę 15.02 około 21:00 na trasie Pilzno - Jasło
W zabudowanym jechał 25-30 km/h poza zabudowanym 40-50 jak była podwójna do zwalniał do 30 km/h
Miał CB ale się nic nie odzywał, powodował duże wk... kierowców dużych, którzy poganiali wszystkich jadących za nim długimi światłami i bardzo uprzejmie mówili na radio. Jak chciało się go wyprzedzić to przyspieszał jak byłeś na lewym pasie. Miałem ochotę mu coś powiedzieć ale nie reagował na nic.

Przypominam sobie jego auto...
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: piotrek »

brooklin pisze:Pewnie jechałem za nim w Niedzielę 15.02 około 21:00 na trasie Pilzno - Jasło
W zabudowanym jechał 25-30 km/h poza zabudowanym 40-50 jak była podwójna do zwalniał do 30 km/h
może to efekt długich kolejek do psychiatry?, chociaż rząd kopacz na metr mówi że tam można POdejść bez skierowania ...
daro326
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 11 września 2011, 02:53

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: daro326 »

Panowie jeśli wiecie coś na temat tych ludzi to dajcie znać na priv np markę, nr rejestracyjny, cokolwiek żeby wiedzieć na kogo uważać
amivisage
Guru
Guru
Posty: 125
Rejestracja: 26 maja 2011, 00:03

Re: Mieszkaniec Skołyszyna nagrwa kierowców i donosi

Post autor: amivisage »

Tak ja wiem, już ci podaje, zapisz sobie w pamięci i wystarczy abyś tyle zapamiętał i już będzie dobrze.
A1, A2, itd. do A34, B1, B2, itd. do B44, C1, C2, itd. do C19, D1, D2, itd. do D49
Jak byś miał problem z pamięcią główną to pamięć wzrokowa jest lepsza. Jest jeszcze więcej, ale wystarczy że te ogarniesz.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ