co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Przeczytałeś ostatnio ciekawą książkę? Podziel się z nami swoimi wrażeniami.

Moderatorzy: hanka, paul_proteus, President

fato
Obyty
Obyty

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: fato » 18 stycznia 2015, 00:38

Trylogia "Igrzyska Śmierci", "Zostań, jeśli kochasz", "Gwiazd naszych wina". Ekranizacje tych książek też polecam :)

fato
Obyty
Obyty

Post autor: fato » 18 stycznia 2015, 00:41

Jak ma się więcej czasu to można poczytać "Harrego Pottera"

Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP

Post autor: luc » 18 stycznia 2015, 11:36

dragoness pisze:
luc pisze:Ciekawa - owszem,ale to rodzaj obyczajówki bliżej typu "Dżuma" Camusa. Może ci spasuje.

Jak dla mnie posucha ostatnio z tego typu książkami. Ot czytam znowu "Wojnę w Blasku Dnia" ;)
Jak posucha z postapokalipsą, no to może "Głód", "Zaraza" i "Susza", Mastertona?
Oj miałem na myśli raczej fakt,że z czytalnymi książkami,nie samą postapokalipsą,ale Masteron dobrze pisze, więc w sumie dziękuję.

Jak się ma "więcej czasu", to zamiast Pottera można spróbować przebrnąć przez cały cykl o Honor Harrington jak się go nie czytało (+ dodatki ;) ), albo przez aktualne tomy "Schronienia" chociaż (6 po Polsku,7 na razie tylko po angielsku).Potter ? 5 tomów i to drukowane za dużą czcionką ? Co to jest... No chyba,ze chodzi o wersję anglojęzyczną,wtedy ok,rozumiem.Wtedy to trzeba trochę pracy włożyć by przeczytać choć kilka rozdziałów poprawnie na dzień.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 18 stycznia 2015, 12:18

Przy "Schronieniu" utknęłam na czwartym tomie, muszę odpocząć trochę od XVII-towiecznej polityki p.t. Anglia kontra reszta świata :hyhy: A jak o space operę chodzi, to polecam "Starship" Resnicka, no i oczywiście obie części "W poszukiwaniu..." ale to już paranormalny Philip Marlowe.

moist
Początkujący
Początkujący

Post autor: moist » 23 stycznia 2015, 10:59

Ja kocham całego Pratchetta, z powodu choroby już raczej nic nie napisze, ale zawsze miło mi się wraca do całego Świata Dysku :)

Awatar użytkownika
nicik
Początkujący
Początkujący

Post autor: nicik » 26 lutego 2015, 12:36

Ja ostatnio skończyłam "Podróż Enrique". Nie jest to nowa książka, ale na pewno warta przeczytania, szczególnie jeśli ktoś lubi reportaże. Książka opowiada prawdziwą historię chłopca, który na dachach pociągów chce się przedostać z Hondurasu do USA, aby odnaleźć swoją matkę. Bardzo poruszająca historia, polecam :)

nagielkamil
Debiutant
Debiutant

Post autor: nagielkamil » 17 marca 2015, 11:17

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 17 marca 2015, 11:21

nagielkamil pisze:ja polecam bardzo serdecznie to: http://starsirodzice.pl/rodzice-oddali- ... o-zrobic-0
Walnąć się w łeb i przestać spamować głupotami. Chcieli, to oddali, ich pieniądze, a dzieci do roboty!

Luiza726
Debiutant
Debiutant

Post autor: Luiza726 » 8 maja 2015, 10:26

A co sądzicie o szwedzkich kryminałach? :) Sądzę, że są warte uwagi! Np. książki Stiega Larssona

marcinwroblewski
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: marcinwroblewski » 24 września 2015, 10:44

Ja uwielbiam czytać kryminały. Właśnie zabieram się za książkę Co nas nie zabije David Lagerkrantz.

Obrazek

---
Księgarnia Lovebooks

Gracjan007
Początkujący
Początkujący

Post autor: Gracjan007 » 18 października 2015, 16:07

Pokochała Toma Gordona akurat jest na prawde fajne, a do Wielkiego Marszu to dopiero sie zbieram, ale coś nie mam czasu ostatnio, a ogólnie też się lubuje w autorstwie Kinga, jeszcze Joyland i Ręka Mistrza mi się podobały :D

Sylwianaa
Obyty
Obyty

Post autor: Sylwianaa » 22 października 2015, 20:39

ja ostatnio mam zajawkę na kryminały. Dużo fajnych pozycji znalazłam w księgarni internetowej http://www.rewolucja.co.uk/ . Chyba lepiej kupować przez internet bo jest największy wybór :)

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 22 października 2015, 21:51

Sylwianaa pisze:ja ostatnio mam zajawkę na kryminały. Dużo fajnych pozycji znalazłam w księgarni internetowej http://www.rewolucja.co.uk/ . Chyba lepiej kupować przez internet bo jest największy wybór :)
Wypad z forum, spamerko! GDZIE JEST MODERATOR!

tatar
Guru
Guru

Post autor: tatar » 23 października 2015, 13:55

Trylogia Millenium jest faktycznie bardzo fajna. Przeczytałem trzy książki - głównie pod wpływem filmu. Muszę przyznać,że są o wiele lepsze niz film. Więcej wątków, bardzo wciagają i na dzień dzisiejszy jest to najlepszy kryminał jaki miałem okazję obejrzeć. Najnowszej książki nie czytałem. Zbieram się do niej od jakiegoś czasu ale boję się,że nowy autor nie podźwignie takiego dobrego stylu.
Obecnie cała trylogia jest dostępna w dobrej cenie na stronie księgarni PWN:
http://ksiegarnia.pwn.pl/kategoria/1297 ... minal.html - na stronie możecie przejrzeć sobie obecnie ich oferty kryminałów. Mają tam sporo promocji na nowości.

furman
Guru
Guru

Post autor: furman » 23 października 2015, 14:18

tatar pisze:Trylogia Millenium jest faktycznie bardzo fajna. Przeczytałem trzy książki - głównie pod wpływem filmu. Muszę przyznać,że są o wiele lepsze niz film. Więcej wątków, bardzo wciagają i na dzień dzisiejszy jest to najlepszy kryminał jaki miałem okazję obejrzeć. Najnowszej książki nie czytałem. Zbieram się do niej od jakiegoś czasu ale boję się,że nowy autor nie podźwignie takiego dobrego stylu.
Obecnie cała trylogia jest dostępna w dobrej cenie na stronie księgarni PWN:
http://ksiegarnia.pwn.pl/kategoria/1297 ... minal.html - na stronie możecie przejrzeć sobie obecnie ich oferty kryminałów. Mają tam sporo promocji na nowości.

Mają tam duży wybór. Mogę ich polecic. Szybko realizują dostawy.

ODPOWIEDZ