PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Emigrant77 - skup się nad pytaniem, które ci zadałem. Zapytam zatem jeszcze: pani Elwira Musiałowicz-Czech była niekompetentna, gdy Platforma wystawiła Ją w wyborach na burmistrza Jasła, czy niekompetentna stała się z chwilą, gdy została wiceburmistrzem? Takie proste pytanie, a ty masz problemy z odpowiedzią?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Nieeee, oczywiście że była profesjonalistką. Bycie sekretarką wojewody to wystarczające kwalifikacje, bo o innych miejscach zatrudnienia przecież NIC nie wiadomo.
Winetou
VIP
VIP
Posty: 672
Rejestracja: 3 czerwca 2012, 13:40

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Winetou »

dragoness pisze:Problem polega jednakowoż na tym, że szpitalem "zarządza" powiat, gdzie w zarządzie nadal króluje koalicja PO-PSL. Także raczej faktycznie nie na temat. Co nie znaczy, że co do dziwnych zasad obowiązujących w UM się nie zgodzę.
Coś pani nie w temacie. Zarządzie jeszcze są ale tylko do 4 grudnia 2015, bo już pan przewodniczący Rady Powiatu Gorgosz z PIS-u na ten dzień zwołał sesję i w porządku obrad jest odwołanie starosty. A do Rady ...ha,ha Społecznej Szpitala reprezentantów wybiera Rada Powiatu.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Winetou pisze:
dragoness pisze:Problem polega jednakowoż na tym, że szpitalem "zarządza" powiat, gdzie w zarządzie nadal króluje koalicja PO-PSL. Także raczej faktycznie nie na temat. Co nie znaczy, że co do dziwnych zasad obowiązujących w UM się nie zgodzę.
Coś pani nie w temacie. Zarządzie jeszcze są ale tylko do 4 grudnia 2015, bo już pan przewodniczący Rady Powiatu Gorgosz z PIS-u na ten dzień zwołał sesję i w porządku obrad jest odwołanie starosty. A do Rady ...ha,ha Społecznej Szpitala reprezentantów wybiera Rada Powiatu.
To, że p. Gorgosz zwołał sesję, to jeszcze niewiele znaczy. Z doświadczenia wiem, że kruk krukowi oka nie wykole. A kto powołuje dyrektora szpitala? Nie Zarząd?
emigrant77
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 27 lutego 2015, 10:35

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: emigrant77 »

Sun Tzu pisze:Emigrant77 - skup się nad pytaniem, które ci zadałem. Zapytam zatem jeszcze: pani Elwira Musiałowicz-Czech była niekompetentna, gdy Platforma wystawiła Ją w wyborach na burmistrza Jasła, czy niekompetentna stała się z chwilą, gdy została wiceburmistrzem? Takie proste pytanie, a ty masz problemy z odpowiedzią?
Jeśli nie potrafisz zrozumieć tego, co napisałem wcześniej to dalsza pisanina nie ma sensu ... Twoje rozumowanie (zapewne IQ również) tylko potwierdza to, że pozostali w Jaśle mają problemy z myśleniem i wciśniecie "kitu" im wystarcza :zalamany: Mimo że szkoda mi Jasła, to cieszę się że jestem daleko od tego i nie muszę swoich dzieci wysyłać do szkoły nadzorowanej przez Panią Burmistrz, załatwiać sprawy w UM u w/w "fachowców-urzędników" itp.
Myślę, że dyskusję z "t"obą zakończyłem, :orany: bo staram się nie zniżać do pewnego poziomu :hyhy:
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Moim IQ się nie przejmuj (jest ono wystarczające jak na absolwenta podstawówki). A teraz się skup, potrząśnij głową, to może twoje obie szare komórki się spotkają i spróbuj udzielić mi odpowiedzi na moje proste pytanie: pani Elwira Musiałowicz-Czech była niekompetentna, gdy Platforma wystawiła Ją w wyborach na burmistrza Jasła, czy niekompetentna stała się z chwilą, gdy została wiceburmistrzem?

p.s.

Nie będę pisał, że to dobrze, iż wyjechałeś z Polski, bo dzięki temu poziom inteligencji w kraju nieco się podniósł, bo byłoby to nadmierną złośliwością z mojej strony.
noisey
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 233
Rejestracja: 18 października 2012, 21:04

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: noisey »

Ministerstwo Pracy potwierdziło wcześniejsze informacje "Wyborczej", że dodatek 500 zł na dziecko powiększy dochody rodzin pobierających zasiłki z pomocy społecznej. To oznacza, że 150 tys. rodzin straci całość dotychczasowej pomocy społecznej, a 190 tys. część pobieranych do tej pory zasiłków

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,192 ... 00-zl.html
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Joziiiin »

Ach ta wyborcza, jak Hiob.....
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Mógłbyś mi wskazać, gdzie taka informacja jest zawarta na stronie MPiPS? Może tu? https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-ws ... odzin.html A może tu? http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wsz ... 16-r-.html
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Taaak... Mógłbyś mi wskazać, gdzie taka informacja jest zawarta na stronie MPiPS? Może tu? https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-ws ... odzin.html A może tu? http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wsz ... 16-r-.html
Nie ma się co złościć. Wszystko wlicza się do tzw. "dochodów", bo takie są przepisy. Paradoksalnie może się zdarzyć sytuacja, że rodziny potracą w ten sposób zasiłki. Znam przypadek, że przez premię i pomoc świąteczną, dziewczyna straciła alimenty z Funduszu.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Paradoksalnie może się zdarzyć sytuacja, że rodziny potracą w ten sposób zasiłki.
Hmm... To źle, że ludzie potracą zasiłki? Uzależnione są one przecież od dochodu i działają według dość przejrzystych reguł: nie masz - dostajesz; masz - nie dostajesz. Zasiłki rodzinne też ludzie tracą, bo im o kilka czy kilkanaście złotych dochód przekroczył magiczną granicę, ale nie jest to powód, by zasiłki rodzinne w ogóle likwidować. Świadczenia z programu "Rodzina 500+" będą nabywane na wniosek a nie będą dawane "z automatu", więc ci, którzy będą woleli zasiłki z MOPS takiego wniosku nie złożą. Poza tym, skoro nikt nie straci (a takie jest założenie projektu), a wielu może zyskać to chyba jest ok? Świadczenia z pomocy społecznej - to tak gwoli informacji - mają charakter wspierający, pomocniczy i uzupełniający do innych systemów, więc raczej nie są (albo przynajmniej nie powinny być) celem samym w sobie. Powinniśmy chyba raczej dążyć do tego, aby liczba osób korzystających ze świadczeń z pomocy społecznej zmniejszała się?

p.s.

"żaGieWu" jest tak wiarygodnym źródłem informacji jak radziecka "Prawda"...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Hm... alimentów z funduszu tez to dotyczy, Pana zdaniem? Karzemy ludzi za to, że uczciwie pracują i są za to nagradzani? Co do zasiłków zgodzę się. Natomiast nie ma zgody, aby jednorazowe świadczenie wpływało na regularne.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Karzemy ludzi za to, że uczciwie pracują i są za to nagradzani?
Proszę o sprecyzowanie na czym miałoby polegać to "karanie"? Na tym, że ktoś, kto ma miesięczny dochód wyższy niż 800 zł netto na osobę nie otrzyma świadczenia w wysokości 500 zł na pierwsze dziecko? Bo na drugie już dostanie niezależnie od dochodu...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

A na przykład na utracie alimentów z Funduszu alimentacyjnego. Co za tym idzie, pasożyt udający bezrobotnego przestaje być ścigany za niepłacenie.
Awatar użytkownika
mjyntki_mjetek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 26 października 2015, 16:29

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: mjyntki_mjetek »

dragoness pisze:A na przykład na utracie alimentów z Funduszu alimentacyjnego. Co za tym idzie, pasożyt udający bezrobotnego przestaje być ścigany za niepłacenie.

masz dzieci :chytry: przydałby by ci sie taki pasożyt co by ci je zrobił :hyhy: nie miała byś tyle czasu na pisanie głupot :P
ODPOWIEDZ