Zostałem poproszony o bycie poręczycielem

O wszystkim, czyli o niczym...
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: Zostałem poproszony o bycie poręczycielem

Post autor: Joziiiin »

Będzie miało.
Twoja_Stara
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 18 sierpnia 2011, 15:55

Re: Zostałem poproszony o bycie poręczycielem

Post autor: Twoja_Stara »

uciekaj!!!!!
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: Zostałem poproszony o bycie poręczycielem

Post autor: viktoria11 »

Jeśli planujesz sam w przyszlości wziąć kredyt to będzie miało znaczenie bo w BIK bedzie o tym informacja i to tak jakbys sam miał taka rate bo w razie niespłacania kredytu to poręczyciel jest zobowiązany do spłaty............... ja nie poręczyłabym takiego kredytu nawet bratu bo wszyscy są mili dobrzy jak jest ok spłacane terminowo itd a jak przyjdzie tobie pomóc bo bedzie nie daj bóg jakis problem ze spłata to do ciebie Panie........ mój tato był poręczycielem dwóch kredytów swojego brata sam miał też swój kredyt, brat zmarł to spadło wszystko na niego (oczywiście bratowa wyparła sie bo skoro on poręczał niech płaci ) także przez prawie 2 lata ledwo wiązalismy koniec z końcem............ nie życze tego nikomu.
kuba1975
VIP
VIP
Posty: 1694
Rejestracja: 20 października 2010, 12:26

Re: Zostałem poproszony o bycie poręczycielem

Post autor: kuba1975 »

kolega poreczyl 30000zl..
teraz spłaca ten kredyt
Awatar użytkownika
dax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 292
Rejestracja: 25 listopada 2010, 07:24

Re: Zostałem poproszony o bycie poręczycielem

Post autor: dax »

Co zrobić żeby mieć stabilną i dobrze płatną pracę?

Wystarczy nakłonić szefa do poręczenia kredytu hipotecznego. :)
kuba1975
VIP
VIP
Posty: 1694
Rejestracja: 20 października 2010, 12:26

Re: Zostałem poproszony o bycie poręczycielem

Post autor: kuba1975 »

kuba1975 pisze:kolega poreczyl 30000zl..
teraz spłaca ten kredyt
a i jeszcze jedno..

dobry zwyczaj nie pożyczaj............
Elias
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 12 grudnia 2015, 15:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zostałem poproszony o bycie poręczycielem

Post autor: Elias »

Ja również radzę się nie pakować w takie coś. Duże ryzyko, że zostaniesz obciążony takim kredytem.
RIKOW
Ekspert
Ekspert
Posty: 85
Rejestracja: 24 czerwca 2010, 21:21

Re: Zostałem poproszony o bycie poręczycielem

Post autor: RIKOW »

Elias pisze:Ja również radzę się nie pakować w takie coś. Duże ryzyko, że zostaniesz obciążony takim kredytem.
Ja również nie jestem za tym aby ręczyć za kogoś, w życiu różnie bywa rodziny się skłócają na amen
eRzecznikBIK
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 16 września 2014, 16:07

Re: Zostałem poproszony o bycie poręczycielem

Post autor: eRzecznikBIK »

tatar pisze:Chodzi o kredyt hipoteczny. Zastanawiam się czy będzie to miało wpływ na moją zdolność kredytową w przyszłości? Nie wykluczam, że sam będę chciał kupić kiedyś mieszkanie na kredyt.
Dzień dobry,

Poręczyciel jest odpowiedzialny za wszystko, za co w związku z konkretnym zobowiązaniem odpowiada główny kredytobiorca.
Odpowiadając na Twoje pytanie: tak - decyzja o poręczeniu pożyczki będzie wpływała Twoją ocenę zdolności kredytowej jako przyszłego kredytobiorcy, jeśli będziesz chciał zaciągnąć kredyt w trakcie trwania kredytu, który poręczyłeś. Pamiętaj, że jeśli osoba, której poręczasz kredyt przestanie go spłacać, automatycznie Ty stajesz się zobligowany do jego spłaty, co może stać się obciążeniem dla Twojego budżetu. Decydując się na podpisanie poręczenia, powinieneś zadbać o korzystną dla siebie konstrukcję umowy, np. postaraj się nie być jedynym poręczycielem i rozłóż ciężar spłaty na kilka osób czy też negocjuj z bankiem (wspólnie z kredytobiorcą) maksymalną kwotę poręczenia…
W sytuacji, gdy jesteś poręczycielem, warto pobierać raport BIK – dostępny na stronie BIK. Pozwala on nie tylko kontrolować swoją historię kredytową, ale również sprawdzać czy kredyt, który poręczyłeś spłacany jest terminowo. Poza tym poleca się korzystanie z tzw. Alertów BIK, dzięki którym masz pewność, że za każdym razem, kiedy na Twoim lub poręczonym kredycie pojawi się opóźnienie pogarszające Twoją historię kredytowa, zostaniesz o tym poinformowany smsem lub drogą mailową. Usługi te możesz przetestować bezpłatnie przez 60 dni – zakładając Konto Próbne na stronie BIK.
Zanim zdecydujesz się na poręczenie, dokładnie przemyśl, czy również dla Ciebie będzie to korzystny i bezpieczny wybór.

Pozdrawiam
eRzecznik BIK
wixodren
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 26 lutego 2016, 18:43

Re: Zostałem poproszony o bycie poręczycielem

Post autor: wixodren »

Ja bym się nie godził, bez sensu taki kłopot tylko.
Awatar użytkownika
JasielskiGołodupiec
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 30 stycznia 2016, 13:32

Re: Zostałem poproszony o bycie poręczycielem

Post autor: JasielskiGołodupiec »

NE O TAKIEM POLSKIE WALCZYLIM
ODPOWIEDZ