Informacja na temat budynku przy ulicy Rejtana.

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
krzesiek078
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 4 lutego 2016, 22:57

Informacja na temat budynku przy ulicy Rejtana.

Post autor: krzesiek078 »

Witam, przeszukiwałem internet w poszukiwaniu informacji na temat tego właśnie obiektu (dokładnie to ten obok Gamy, i II LO, jeśli się nie mylę), ponieważ od niedawna jestem mieszkańcem Jasła i interesuje mnie, dlaczego taki niemały budynek stoi w obecnym stanie już od paru ładnych lat, jak zdążyłem usłyszeć. Niestety nie znalazłem w internecie żadnych informacji na temat tego budynku, a próbowałem różnych kombinacji, jeżeli któryś z forumowiczów posiada wiedzę na ten temat i zechciałby się nią podzielić to byłbym wdzięczny, interesuje mnie docelowe przeznaczenie budynku (bo to różne rzeczy słyszałem), lata budowy i przyczyna dlaczego jest tak a nie inaczej, na prawdę wystarczy mi kilka zdań wyjaśnień, bo mierzi mnie fakt, że w centrum stoi takie straszydło, które zajmuje tylko powierzchnię, nie jest wykorzystane i tylko niszczeje.
Z góry dziękuje!
Awatar użytkownika
mjyntki_mjetek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 26 października 2015, 16:29

Re: Informacja na temat budynku przy ulicy Rejtana.

Post autor: mjyntki_mjetek »

ze wsi cie wyrzucili bo wpychałeś wszędzie nos ,a teraz chcesz Jaślan zatruwać swoją "ciekawością" ?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Informacja na temat budynku przy ulicy Rejtana.

Post autor: dragoness »

mjyntki_mjetek pisze:ze wsi cie wyrzucili bo wpychałeś wszędzie nos ,a teraz chcesz Jaślan zatruwać swoją "ciekawością" ?
Pan oczekuje odpowiedzi, a nie analiz. Ad rem, jakiś przedsiębiorca, nikt nie wie, kto (przynajmniej ja) zaczął to stawiać jako galerię, czy biurowiec. Skończyły mu się pieniążki, przestał płacić, budowa stanęła. Formalnie należy to do niego, nic z tym nie można zrobić. Przydałoby się nająć po cichu specjalistę od wyburzeń i zrobić fajerwerk, bo to jest obrzydliwe.
Kentucky
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 232
Rejestracja: 29 kwietnia 2011, 22:23

Re: Informacja na temat budynku przy ulicy Rejtana.

Post autor: Kentucky »

O ile pamiętam, to pierwsze symptomy fundamentów pojawiły się około 1995r. Potem parę lat przerwy i gdzieś około 2005-2007 wystrzeliło do góry na te prawie 5 pięter.
Odnośnie przeznaczenia tego budynku, to sam jestem ciekawy.
jankow05
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 222
Rejestracja: 17 maja 2013, 16:48

Re: Informacja na temat budynku przy ulicy Rejtana.

Post autor: jankow05 »

Przeznaczenie miało być takie jak ktoś powyżej napisał, natomiast uważam, że to niezbyt dobry pomysł...Galeria?? Biurowiec?? Kiepski ten "biznesmen" raczej...
Niedawno widziałem tam ludzi w gajerach, chodzili po piętrach i oglądali. Było też ogłoszenie, nawet tu na portalu, o sprzedaży. Nie pamiętam dokładnie jaka to kwota ale kojarzę, że bardzo wysoka, jak na taki budynek....
Takumiku
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 13 sierpnia 2010, 06:59

Re: Informacja na temat budynku przy ulicy Rejtana.

Post autor: Takumiku »

Swego czasu współpracowałem z włascicielem i owszem na początku to miała być galeria jednak mniej więcej w 2007 roku właściciel zmienił projekt na prywatną klinikę urody. No ale naszą władza zaczęła robić trudności więc pomysł przepadł. Na chwilę obecna budynek jest wystawiony na sprzedaż. Podobno właściciel Europy jest nim zainteresowany.
CYNGIEL
VIP
VIP
Posty: 1900
Rejestracja: 17 lipca 2011, 10:02

Re: Informacja na temat budynku przy ulicy Rejtana.

Post autor: CYNGIEL »

Główny składnik wartości tego obiektu to lokalizacja,z tym,że brak tam miejsca na parking.
krzesiek078
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 4 lutego 2016, 22:57

Re: Informacja na temat budynku przy ulicy Rejtana.

Post autor: krzesiek078 »

Fakt, lokalizacja bardzo dobra, a parking już w chwili obecnej jest zapchany, tak czy owak, dziękuję za odpowiedź. :)
michalpodroznik
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 6 lipca 2013, 20:40

Re: Informacja na temat budynku przy ulicy Rejtana.

Post autor: michalpodroznik »

@Dragoness

Nie wiem, skąd Pani ma takie, a nie inne informacje na temat historii budowy "Szkieletora". Prawda wygląda trochę inaczej. Pan, który jest inwestorem tego budynku, zaczął jako pierwszy budowę galerii handlowej, ale ubiegł go właściciel Europy. Dlatego budowa stanęła, bo trzeba było wymyślić coś innego, chwytliwego w tym miejscu. Koncepcji o lokalizacji "kliniki urody" nie znam, ale wieści, że "inwestor nie płacił i budowa stanęła" chyba są nieuprawnione i nie na miejscu. Nie wie Pani nawet, kto z imienia i nazwiska jest inwestorem "Szkieletora" (ja natomiast wiem...), więc proszę się powstrzymać od wymyślania "amerykańskich scenariuszy filmowych"...
CYNGIEL
VIP
VIP
Posty: 1900
Rejestracja: 17 lipca 2011, 10:02

Re: Informacja na temat budynku przy ulicy Rejtana.

Post autor: CYNGIEL »

krzesiek078 pisze:Fakt, lokalizacja bardzo dobra, a parking już w chwili obecnej jest zapchany, tak czy owak, dziękuję za odpowiedź. :)
Parking obok budynku jest własnością Spółdzielni PSS Jasło.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Informacja na temat budynku przy ulicy Rejtana.

Post autor: dragoness »

michalpodroznik pisze:@Dragoness

Nie wiem, skąd Pani ma takie, a nie inne informacje na temat historii budowy "Szkieletora". Prawda wygląda trochę inaczej. Pan, który jest inwestorem tego budynku, zaczął jako pierwszy budowę galerii handlowej, ale ubiegł go właściciel Europy. Dlatego budowa stanęła, bo trzeba było wymyślić coś innego, chwytliwego w tym miejscu. Koncepcji o lokalizacji "kliniki urody" nie znam, ale wieści, że "inwestor nie płacił i budowa stanęła" chyba są nieuprawnione i nie na miejscu. Nie wie Pani nawet, kto z imienia i nazwiska jest inwestorem "Szkieletora" (ja natomiast wiem...), więc proszę się powstrzymać od wymyślania "amerykańskich scenariuszy filmowych"...
Nie znam nazwiska, bo mnie biznes nie interesuje. Taką wersję usłyszałam od jednego z ówczesnych podwykonawców. Tyle. Jeśli to nieprawda, to przepraszam.
Awatar użytkownika
add
Guru
Guru
Posty: 111
Rejestracja: 26 lutego 2008, 17:54
Lokalizacja: Jasło

Re: Informacja na temat budynku przy ulicy Rejtana.

Post autor: add »

Koncepcja co do funkcji budynku zmieniała się kilkukrotnie. Sam parę razy miałem okazję rozmawiać z właścicielem o tym - był m.in. biurowiec i handel. Co do sprzedaży budynku to rzeczywiście budynek był wystawiany na sprzedaż, nawet mój ówczesny pracodawca interesował się tym budynkiem jednak transakcja nie doszła do skutku. Szkoda bo mógłby być ładny budynek a obecnie mamy straszaka.
ODPOWIEDZ