Ubezpieczenie szkolne dla dzieci

Faceci zakaz wstępu :]

Moderatorzy: hanka, paul_proteus, President

x_n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Ubezpieczenie szkolne dla dzieci

Post autor: x_n » 17 listopada 2015, 10:53

Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe dla dzieci? Na jakich warunkach się to odbywa? W sensie zapłaciłem te 70 zł za nnw syna, ale tak naprawdę nie wiem za co i czy to w ogóle jest korzystne.

Kaka.12
Debiutant
Debiutant

Re: Ubezpieczenie szkolne dla dzieci

Post autor: Kaka.12 » 18 listopada 2015, 11:11

Nie musisz ubezpieczać dziecka w szkole, od wielu lat ubezpieczam je indywidualnie, a do szkoły dostarczam tylko polisę. W Jaśle można to zrobić w kilku miejscach, w tym roku za dwoje dzieci zapłaciłam 51 zł, na kwotę 10.000 zł, nie ma potem problemu z wypłaceniem odszkodowania. Porównaj ubezpieczenie szkolne z tymi, bo może kwota ubezpieczenia jest podobna, tylko inne składki. Poza tym uważam, źe 70 zł to bardzo dużo, u nas w szkole w PZU było 48 zł .

Dorothy
Debiutant
Debiutant

Post autor: Dorothy » 11 stycznia 2016, 14:26

Ubezpieczenia w szkołach są na tak małe kwoty, że jak dziecko złamie rękę, będzie wymagało kilku miesięcy rehabilitacji. Na koniec lekarz orzecznik stwierdzi 1% uszczerbku na zdrowiu to uzyskasz 100 zł odszkodowania. Radzę unikać jak ognia takich ubezpieczeń. Lepiej samodzielnie je ubezpieczyć w dowolnej firmie. Dla dzieciaków fajna jest karta Euro26.

furman
Guru
Guru

Post autor: furman » 9 lutego 2016, 08:57

Ubezpieczenie dla dziecka możesz kupić albo nie. Nie jest ono obowiązkowe. My nie zdecydowaliśmy się na kupno ubezpieczenia dla dziecka w szkole z uwagi na to,że nie mieliśmy dostępu do informacji o tym jaki jest zakres tego ubezpieczenia, co dokładnie dane ubezpieczenie obejmuje tak wiec nie mogliśmy podjąć w tym zakresie świadomej decyzji. Ubezpieczenie kupiliśmy przez internet, konkretnie na stronie: https://superpolisa.pl/ - znajduje się na niej kontakt do doradcy. Można zostawić tam swój numer telefonu oraz powinien oddzwonić do Was doradca oraz dopasować do Was odpowiednie ubezpieczenie z szerokim zakresem.

Infino
Mistrz
Mistrz

Post autor: Infino » 9 lutego 2016, 09:04

furman pisze:Ubezpieczenie dla dziecka możesz kupić albo nie. Nie jest ono obowiązkowe. My nie zdecydowaliśmy się na kupno ubezpieczenia dla dziecka w szkole z uwagi na to,że nie mieliśmy dostępu do informacji o tym jaki jest zakres tego ubezpieczenia, co dokładnie dane ubezpieczenie obejmuje tak wiec nie mogliśmy podjąć w tym zakresie świadomej decyzji. Ubezpieczenie kupiliśmy przez internet, konkretnie na stronie: https://superpolisa.pl/ - znajduje się na niej kontakt do doradcy. Można zostawić tam swój numer telefonu oraz powinien oddzwonić do Was doradca oraz dopasować do Was odpowiednie ubezpieczenie z szerokim zakresem.
Sam zawierałem polise OC przez internet. Wszystko udało załatwić się przez maila. Mogę więc polecić.

brooklin
Guru
Guru

Post autor: brooklin » 9 lutego 2016, 16:48

x_n pisze:Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe dla dzieci? Na jakich warunkach się to odbywa? W sensie zapłaciłem te 70 zł za nnw syna, ale tak naprawdę nie wiem za co i czy to w ogóle jest korzystne.

Nie jest obowiązkowe, ale bardzo potrzebne.

Dobrą opcją jest Karta młodzieżowa np Planeta Młodych na Polske NNW 20 000 pln kosztuje 50 zł,
a 70 zł jak mamy ubezpieczenie na cały świat KL , OC, NNW (bez USA i Kanady).

Karty Euro 26 nie polecam, - ubezpieczycielem jest Axa, z którą miałem przeboje jak moja córka uszkodziła łokieć, to co chcę na ich temat powiedzieć nie jest na forum.

w Grudniu, moja córka miała uszkodzony staw skokowy- po zakończeniu leczenia PZU likwidowało szkodę pół dnia :) i dostałem przelew na konto 1,5% wartości nnw plus zwrot za maści, i inne rzeczy do leczenia.

Warto mieć NNW, nie oszczędzajmy na tym:)

bibliotekarka11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: bibliotekarka11 » 11 lutego 2016, 10:12

Moim zdaniem warto jest wykupić takie dodatkowe ubezpieczenie. Nigdy nie wiemy kiedy nam się przyda.

Anna78
Obyty
Obyty

Post autor: Anna78 » 12 lutego 2016, 01:05

Moja corka mialam nagla operacje i ubezpieczenie szkolne niestety nie zadzialalo w tej sutuacji bo stwierdzila komisja ze to nie byl nagly wypadek.

x_n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: x_n » 19 lutego 2016, 15:59

A jakie ubezpieczenie miała? To jest właśnie przykład na to, że takie grupowe ubezpieczenia, dają wątpliwą ochronę.

Awatar użytkownika
kedziorek
Guru
Guru

Post autor: kedziorek » 19 lutego 2016, 17:00

Oczywiście,że warto kupic ubezpieczenie. Niemniej w przypadku tej odmowy odszkodowania za operację to pewnie towarzystwo ubezpieczeniowe miało podstawy. Z ubezpieczeniem szkolnym jest ten problem,ze rodzice nie mają wglądu w to co dane ubezpieczenie obejmuje. Dlatego tez od jakiegoś czasu nie kupujemy dzieciom ubezpieczenia w szkole. Mamy całą rodziną wykupione ubezpieczenie na życie. Nie jest to duży koszt miesięczny a przynajmniej wiem jaka jest suma ubezpieczenia, jakie czynniki wchodzą w jego zakres. Jesteśmy ubezpieczenie w pro amie. Ze wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych to miało najlepszy zakres ubezpieczenia w stosunkku do miesięcznej ceny.

tatar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: tatar » 22 lutego 2016, 13:09

Tylko ciekawe ile to będzie kosztowało ?

LenkaD
Bywalec
Bywalec

Post autor: LenkaD » 22 lutego 2016, 23:23

tatar pisze:Tylko ciekawe ile to będzie kosztowało ?
Wszystko zależy na jaką kwotę chcesz ubezpieczyć dziecko , do odszkodowania liczone są procenty np : zapłacisz 50zł od sumy ubezpieczenia na 10tyś , uszczerbek 3% zwrócą ci 300zł

x_n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: x_n » 23 lutego 2016, 11:15

Pytaj tutaj https://www.proama.pl/
Mi pomogli, to i Tobie pomogą.

Awatar użytkownika
kedziorek
Guru
Guru

Post autor: kedziorek » 23 lutego 2016, 11:16

x_n pisze:
Pytaj tutaj https://www.proama.pl/
Mi pomogli, to i Tobie pomogą.
Dokladnie najlepiej na stronie

aurelka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: aurelka » 18 listopada 2018, 19:23

Ja ostatnio odpowiednie ubezpieczenie znalazłam na stronie https://polisoteka.pl/ubezpieczenie-nnw . Warto zajrzeć i sprawdzić, czy to, co mają w ofercie to to, czego szukasz. Znajdziesz również ciekawe poradniki na ten temat, które mogą się przydać.

ODPOWIEDZ