Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Zaproszenia i dyskusje na temat koncertów i imprez w mieście i okolicach
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: piotrek »

a te bandy UPA jak pytałem POwyżej? to wyklęci czy przeklęci? jak to wg "narodowy" jest?
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: lato »

piotrek pisze:czyli jednak bohater? OK, szkoda że zabici przez niego nie mają głosu :(
Wystarczy że wtedy nim zginęli z rąk oddziału Ognia mieli możliwość wypowiadania się i wyboru drogi życiowej i dokonali jej, stając po stronie władzy ludowej i komunistów.Kuraś w końcowym rozrachunku stanął po drugiej stronie i dlatego też został przez komunistów zabity.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: Sun Tzu »

A te bandy UPA po wojnie w Bieszczadach /.../, to znowuż przed czym nas broniły?
Hmmm... Według koncepcji OUN tzw. Zakierzoński Kraj, którego częścią były Bieszczady oraz Beskid Niski, stanowił część Ukrainy, dlatego oddziały UPA działały na tym obszarze. A broniły m.in. Bojków, Łemków czy Ukraińców przed wysiedleniem i walczyły z komunistami wprowadzającymi "jedyny, sprawiedliwy ustrój".
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: Łyssy »

Tak więc krzyczmy :"Sława Ukrainie" :ok:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: dragoness »

Łyssy pisze:Tak więc krzyczmy :"Sława Ukrainie" :ok:
Walnijmy się w głowę, zanim napiszemy głupoty? Polak broniący swoich jest cacy, Ukrainiec w takim samym przypadku jest be? Najłatwiej oceniać po fakcie. I nie wracamy tu do rzezi wołyńskiej przypadkiem, bo to całkiem inna para kaloszy.
narodowy
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 3 marca 2015, 01:40

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: narodowy »

Dla mnie każda osoba broniąca barbarzyńców od bandery lub porównująca ich do polskich żołnierzy wyklętych ma nie do końca dobrze w głowie :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: dragoness »

narodowy pisze:Dla mnie każda osoba broniąca barbarzyńców od bandery lub porównująca ich do polskich żołnierzy wyklętych ma nie do końca dobrze w głowie :)
Ma pan prawo do swojego zdania, jak najbardziej. Podobnie jak ja.
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: Łyssy »

dragoness pisze:
Łyssy pisze:Tak więc krzyczmy :"Sława Ukrainie" :ok:
Walnijmy się w głowę, zanim napiszemy głupoty? Polak broniący swoich jest cacy, Ukrainiec w takim samym przypadku jest be? Najłatwiej oceniać po fakcie. I nie wracamy tu do rzezi wołyńskiej przypadkiem, bo to całkiem inna para kaloszy.
Nie bardzo rozumiem, przecież według logiki Pana Sun Tzu, nie różnili się od żołnierzy wyklętych bo też walczyli z komuną.....
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: dragoness »

Nie ma to jak wiedzę o "bandach UPA" czerpać z książek typu "Łuny w Bieszczadach". :zdziwko:
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: Sun Tzu »

narodowy pisze:Dla mnie każda osoba broniąca barbarzyńców od bandery lub porównująca ich do polskich żołnierzy wyklętych ma nie do końca dobrze w głowie :)
Taaak... Hrubieszów 27 maja 1946 roku... I jak nazwiemy współpracę UPA z WiN?
narodowy
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 3 marca 2015, 01:40

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: narodowy »

Sun Tzu pisze:
narodowy pisze:Dla mnie każda osoba broniąca barbarzyńców od bandery lub porównująca ich do polskich żołnierzy wyklętych ma nie do końca dobrze w głowie :)
Taaak... Hrubieszów 27 maja 1946 roku... I jak nazwiemy współpracę UPA z WiN?
Analogia
Czy można nazwać bandy sowieckie nazistami z powodu tego, że też mordowali żydów?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: Sun Tzu »

narodowy pisze:Dla mnie każda osoba broniąca barbarzyńców od bandery lub porównująca ich do polskich żołnierzy wyklętych ma nie do końca dobrze w głowie :)
Taaak... Jeszcze raz? Bo widzę, że dla ciebie poprzednie pytanie było za trudne... Jak zatem twój zdrowy, narodowy umysł określi współpracę "barbarzyńców od bandery" z "polskimi żołnierzami wyklętymi" w akcji na Hrubieszów w maju 1946 roku?
narodowy
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 3 marca 2015, 01:40

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: narodowy »

Sun Tzu pisze:
narodowy pisze:Dla mnie każda osoba broniąca barbarzyńców od bandery lub porównująca ich do polskich żołnierzy wyklętych ma nie do końca dobrze w głowie :)
Taaak... Jeszcze raz? Bo widzę, że dla ciebie poprzednie pytanie było za trudne... Jak zatem twój zdrowy, narodowy umysł określi współpracę "barbarzyńców od bandery" z "polskimi żołnierzami wyklętymi" w akcji na Hrubieszów w maju 1946 roku?
A jak określisz współprace AK z sowietami w akcji Ostra Brama?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: Sun Tzu »

Chłopczyku! Nie odpowiadaj mi pytaniem na pytanie, tylko skup się nad odpowiedzią na pytanie: Jak zatem twój zdrowy, narodowy umysł określi współpracę "barbarzyńców od bandery" z "polskimi żołnierzami wyklętymi" w akcji na Hrubieszów w maju 1946 roku? Przypomnę ci, że wcześnie napisałeś: Dla mnie każda osoba broniąca barbarzyńców od bandery lub porównująca ich do polskich żołnierzy wyklętych ma nie do końca dobrze w głowie. Więc są dwie możliwości: 1. albo ludzie, którzy w maju 1946 roku w imieniu Okręgu Lublin WiN podjęli decyzję o wspólnej akcji z UPA byli niespełna rozumu; 2. twoja wiedza jest na poziomie kompromitującym. Które wybierasz?
narodowy
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 3 marca 2015, 01:40

Re: Marsz Żołnierzy Wyklętych 2016

Post autor: narodowy »

Sun Tzu pisze:Chłopczyku! Nie odpowiadaj mi pytaniem na pytanie, tylko skup się nad odpowiedzią na pytanie: Jak zatem twój zdrowy, narodowy umysł określi współpracę "barbarzyńców od bandery" z "polskimi żołnierzami wyklętymi" w akcji na Hrubieszów w maju 1946 roku? Przypomnę ci, że wcześnie napisałeś: Dla mnie każda osoba broniąca barbarzyńców od bandery lub porównująca ich do polskich żołnierzy wyklętych ma nie do końca dobrze w głowie. Więc są dwie możliwości: 1. albo ludzie, którzy w maju 1946 roku w imieniu Okręgu Lublin WiN podjęli decyzję o wspólnej akcji z UPA byli niespełna rozumu; 2. twoja wiedza jest na poziomie kompromitującym. Które wybierasz?
:) nie posiadasz chyba umiejętności czytania ze zrozumieniem
ODPOWIEDZ