Zakup używanego telewizora lcd

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym
President
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 353
Rejestracja: 4 listopada 2012, 17:39

Re: Zakup używanego telewizora lcd

Post autor: President »

czy ja wiem czy telewizor tak siądzie szybko? nawet gdy jest używany? wątpię, ja bym brał jeżeli było by coś racjonalnego nawet gdyby miał pochodzić 2 lata.
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: Zakup używanego telewizora lcd

Post autor: Tulix »

Witam,

Miałem taki dylemat kilka lat temu. Używki są tańsze, ale design odstaje czesto od obecnych standardów (co obniza cene) i po jakimś czasie zacznie Cię razić gruba rama albo brak modułu smart tv.
Ja kupiłem kilka lat temu tanio nowy, na gwarancji - z minimalną liczbą wejść (2 HDMI, brak VGA i głupiego jacka nawet) i... jestem bardzo zadowolony. Raz że to ładne, 1080p wygląda świetnie, a dwa że smarta dodałem sobie zewnętrznym kodiboksem (takie androidowe maleństwo które mozesz rozbudować jak chcesz, można powiedziec że robi duży tablet z telewizora) i do tego podpiąłem wieżę.

W Twoim przypadku - jeśli design i liczba gniazd Cię nie przeraża, używkę możesz wziąść jak najbardziej, ale co do żywotności i tego że nie bedziesz miał gwarancji - niestety to prawda, dużo telewizorni pada nieraz po 3 latach (producenci lecą po jakości i wkładają najtańsze kondensatory). Jeśli Cię nie przeraża opcja zapłacenia za serwis kiedyś tam (moze 100-200zł?) to czemu nie. A może będzie działał latami?

Wszystko kwestia ceny. Na Twoim miejscu jakbym wyhaczyl 50'' za 5 stówek to bym przygarnał:)

Pozdrawiam
cqma
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 listopada 2014, 09:00

Re: Zakup używanego telewizora lcd

Post autor: cqma »

ja bym odradzał w ogóle android tv i system oled.
triada w telewizorach to sony, sharp, panasonic
wiolka666
VIP
VIP
Posty: 512
Rejestracja: 8 grudnia 2010, 11:34

Re: Zakup używanego telewizora lcd

Post autor: wiolka666 »

jakies parę lat temu kupiłam sobie plazme zadowolona itd po miesiącu używania wyskoczyła niewielka plama owszem tv działał jeszcze pogniem normalnie z plama ale jednak.odradzam używane sprzęty
Witkol
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 14 października 2016, 07:00

Re: Zakup używanego telewizora lcd

Post autor: Witkol »

Teraz ceny nówek są tak atrakcyjne, że nie wiem czy jest sens kupować używany. Ja się przymierzam do smart TV, tylko nie potrafię się zdecydować na markę i konkretny model. Ostatnio przy okazji przechodząc zaglądnęłam do rtv euro agd no i wybór fajnych cenowo jest ogromny. Jakbyście mogli polecić konkretny, to też chętnie poczytałabym opinię. Skoro ma to być sprzęt na dłużej, to warto kupić coś, co jednak nie zacznie szwankować za rok/dwa.
papatka
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 21 marca 2014, 23:12
Lokalizacja: Koszalin

Re: Zakup używanego telewizora lcd

Post autor: papatka »

Dla jednych atrakcyjna cena wcale nie musi być taką dla drugich.
edyta126p
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwietnia 2017, 14:33

Re: Zakup używanego telewizora lcd

Post autor: edyta126p »

Przyznam, że teraz można kupic 40 cali nowy w dobrych pieniądzach. Do używek to jakoś nie mam przekonania. Czasem ktoś chce się pozbyć sprzęt z ukrytą wadą. Kupisz i lipa. Ja kiedyś kupiłam sobie telewizor KERNAU. 40’ za 1200zł. Ma dźwięk przestrzenny, 3 HDMI, USB, SPDIF i inne udogodnienia. Działa całkiem dobrze i jest jeszcze z gwarancją na 3 lata. Na moje potrzey w zuepłności ok :)
wibar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 438
Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 18:11

Re: Zakup używanego telewizora lcd

Post autor: wibar »

Tadzik74 pisze:warto kupić używany telewizor, jednak najlepiej taki, który jest na gwarancji. cena będzie podobna do nowego a jak coś się stanie to nie ma problemu
Jeśli cena ma być podobna do nowego,to po co kupować używany ? Chyba lepiej wtedy kupić nowy.
Awatar użytkownika
kawosz
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 18 kwietnia 2017, 23:38
Lokalizacja: Jasło

Re: Zakup używanego telewizora lcd

Post autor: kawosz »

Ja mam LG 32" Smart TV kupiłem go w galerii 4 lata temu, nie można było sprawdzić wtedy w sklepie jakie funkcje ma ten telewizor wziąłem go w domu sprawdziłem i nie miał player, youtube i wiele innych funkcji smart, chciałem go wymienić na inny telewizor smart ale nie było takiej możliwości, gdybym miał teraz kupować TV to nie kupiłbym LG wcale. Po prawie 2 latach udostępnili player.
anka88
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 20 listopada 2018, 19:33

Re: Zakup używanego telewizora lcd

Post autor: anka88 »

ja kiedys kupiłem Sony używane. Niestety nie była to dobra inwestycja. Po jakieś pół roku padło wszystko
ODPOWIEDZ