Re: Jak wzmocnić włosy?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Pirania
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 14 kwietnia 2016, 13:10

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: Pirania »

Ja łykam tabletki ze skrzypu i pokrzywy ponieważ włosy trzeba odżywić także od środka
pokahontaz
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 23 lutego 2016, 17:59

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: pokahontaz »

Tabletki ze skrzypem i pokrzywą praktycznie w ogóle się nie wchłaniają, a włosy tego nie wykorzystują. Poza tym z tego co się orientuje nie ma podanych jakichkolwiek norm, stężenia które by działały na włosy. O wiele lepiej zrobisz jak kupisz skrzyp na wagę, będziesz robić napar i płukać nim włosy po każdym myciu. Poza tym wspomniany olej z wiesiołka działa cuda!
Latkana
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 21:34

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: Latkana »

Zeszłyście może o kosmetykach do włosów o herbal? ponoć sa świetne
Sońka
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 21 kwietnia 2016, 21:42

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: Sońka »

Ja też słyszałam o tej serii ale nie wiem gdzie je kupić ... pewnie tylko przez neta
ahri66
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, 13:28

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: ahri66 »

Ja pilam Skrzypowite
Pika
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 30 kwietnia 2016, 13:14

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: Pika »

Warto stosować maski odżywki i szampony bez parabenów oczywiście
pokahontaz
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 23 lutego 2016, 17:59

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: pokahontaz »

Oczywiście najlepsze kosmetyki są te naturalne, jednak one nie są w stanie np. powstrzymać wypadania włosów, bo mają zbyt słabe działanie. Z kolei jeżeli dołożymy do nich rzeczony olej z wiesiołka Gal oraz zaczniemy robić płukanki, to włosy wzmocnią się bardzo, przestaną wypadać i zaczną odrastać nowe :)
podróżniczka
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 30 kwietnia 2016, 14:07

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: podróżniczka »

Wypadanie włosów może być objawem wielu chorób, więc warto najpierw się przebadać. Może braki witamin i minerałów, mogą być kłopoty z tarczycą itd.
pokahontaz
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 23 lutego 2016, 17:59

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: pokahontaz »

Może być objawem albo następstwem chorób. Zgadzam się - przede wszystkim wykluczyć poważniejsze choroby. Jeżeli jesteśmy zdrowi, to warto robić to co napisałam wcześniej, bo pomaga na 100% :)
point
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2016, 20:19

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: point »

Ja piję zioła naturalne i płucze piwem.
tylda
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 30 marca 2015, 17:20

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: tylda »

Kupiłam sobie kilka dni temu oeparol piękne włosy, takie tabletki z wiesiołkiem, przy okazj tez na moje osłabione paznokcie mają pomóc :)
patka
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 4 sierpnia 2016, 14:55

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: patka »

Moim zdaniem czasami wystarczy zmiana diety i kosmetyków. Niezdrowe, tłuste jedzenie niezbyt korzystnie wpływa na cały organizm, podobnie jak sól, zbyt duże ilości alkoholu i słodyczy. Wprowadzenie do diety ziół, pestek, zbóż, białego mięsa i ryb oraz niegazowanej wody może znacząco poprawić wygląd skóry, włosów i paznokci.
Zbyt ciężkie albo drażniące kosmetyki osłabiają skórę głowy i obciążają włosy. Czasami nawet zatykają pory, co prowadzi do powstania wysypki, a nawet bolesnych ran. W takim przypadku lepiej od razu zmienić szampon i odżywkę.
Jest to skuteczne w przypadku niewielkich kłopotów. jeśli natomiast trwają one długo, dobrze jest skonsultować się z lekarzem, bo może to być początek jakiejś poważnej choroby.
mariona35
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 22 sierpnia 2016, 09:55

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: mariona35 »

Najlepiej zmienić odżywkę albo stosować często maskę. Myślę, że regularne stosowanie zdecydowanie poprawi jakość włosów.
Awatar użytkownika
donut
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 17 lipca 2016, 22:09

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: donut »

Warto zainwestować w dobre wcierki do włosów, odpowiednia dieta, picie pokrzywy podobno również bardzo pomaga. U mnie również pozytywnie na kondycję włosów wpłynęły tabletki Vitapil, natomiast po Merz Special nie zauważyłam różnicy. Dodatkowo jeszcze można skusić się na ziołowe suplementy - takie jak palma sabałowa albo tańsza wierzbownica drobnokwiatowa. No i na pewno warto też wykonać badania, żeby poznać co jest przyczyną osłabionych włosów i wtedy wdrożyć już odpowiednie leczenie.
pokahontaz
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 23 lutego 2016, 17:59

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: pokahontaz »

Olej z wiesiołka tłoczony na zimno w postaci kapsułek (bodajże na opakowaniu pisze Gal). Nie tylko wzmacnia włosy, ale powoduje porost nowych włosków. Z szamponów dobra jest m.in. Dermena, Vichy neogenic lub aminexil, Biotebal etc.
ODPOWIEDZ