atopowe zapalenie skory

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
ZORBA
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 15:14

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: ZORBA »

Na temat metody biorezonansu trzeba miec wiedze 'zeby sie wypowiadac.Plytki trzyma sie przy odczulani,ale test robi sie z alergenem.Gdyby to odczulanie nie pomagalo to ludzie by nie polecali tego innym.
Awatar użytkownika
aisza1990
Guru
Guru
Posty: 108
Rejestracja: 24 stycznia 2012, 15:47

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: aisza1990 »

Mojemu synkowi miesiąc po urodzeniu też wystąpiło atopowe zapalenie skóry- wyglądał strasznie. Pomogła mu maść robiona Hydrocortizoni 0,5 Eucerini Ag. dest.aa ad 100,0. przepisana przez Błażowskiego. Teraz jak tylko zacznie go wysypywać posmaruje i w ten sam dzień jest po problemie.
Maść przepisze każdy lekarz
Sylweq
Weteran
Weteran
Posty: 76
Rejestracja: 13 sierpnia 2007, 11:18
Lokalizacja: okolice Jasła

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: Sylweq »

Polecam !
Alergolog lek. Janusz Ciółkowski
Przychodnia Rejonowo-Specjalistyczna - Poradnia Alergologiczna dla Dzieci
Lesko, Kochanowskiego 2
(13) 46-98-071

Przyjmuje prywatnie też ! tel szukaj w internecie.

Nie wtrącam się ale zrób testy al.i zacznij karmić dziecko jeśli masz niemowle to siebie jak najmniej przetworzonym jedzeniem. Spróbuj sama piec chleb w domu. Bo nawet w chlebie jest 20 polepszaczy i innych pierdół. Patrz co kupujesz, czytaj skład w żywności, może mieć uczulenie na chemie w żywności . Mięso z królika ryż... szukaj w necie co najmniej uczula.

Znajdź przyczynę wysypki a nie faszeruj sterydami , jedź na wizytę do Ciółkowskiego.
pm9pm9
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, 08:19

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: pm9pm9 »

Mojemu synkowi miesiąc po urodzeniu też wystąpiło atopowe zapalenie skóry- wyglądał strasznie. Pomogła mu maść robiona Hydrocortizoni 0,5 Eucerini Ag. dest.aa ad 100,0. przepisana przez Błażowskiego. Teraz jak tylko zacznie go wysypywać posmaruje i w ten sam dzień jest po problemie.
Maść przepisze każdy lekarz

- a wiesz co to jest Hydrocortizoni?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: dragoness »

Atopowe zapalenie skóry to OBJAW! Należy leczyć przyczynę, którą z reguły jest alergia, więc najlepiej wybrać się do alergologa, a nie napychać sterydami, czy kortyzonem http://www.medonet.pl/leki,profil-leku, ... index.html
ZORBA
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 15:14

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: ZORBA »

Naświetlanie lampami nie leczy azs,ogranicza rozwój gronkowców.
ZORBA
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 15:14

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: ZORBA »

Popytałam różnych osób którzy korzystali z biorezonansu, nie wszystkim pomogło.
brzostowianka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 19 marca 2014, 18:38

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: brzostowianka »

ostanio bylam u doktorki w Krosnie i kazala mi lekarstwa z austri sciagnac i jak narazie poprawa jest a co bedzie dalej to sie zobaczy,
pokahontaz
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 23 lutego 2016, 17:59

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: pokahontaz »

Przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja, czyli emolienty. Bez nich ani rusz! Miejsca zaczerwienione, pękające i swędzące warto smarować kremem Dermaveel. Pomaga kąpiel w krochmalu albo siemieniu lnianym. Przy zaostrzeniach lekarze przepisują sterydy. Warto również unikać alergenów.
pokahontaz
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 23 lutego 2016, 17:59

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: pokahontaz »

Ale dermatolog emolientów i odpowiedniej pielęgnacji nie zastąpi, ba! nawet nie doradzi czego warto używać (tak było u mnie). Owszem wypisze receptę, ale nic poza tym, no, chyba, że na prywatnej wizycie.
Pamiętam, że ja 2 albo 3 razy pytałam czego używać do pielęgnacji, to mi odpowiedział, że przecież tyle tego jest w aptece, że na pewno coś sobie wybiorę :/ No i kilka lat trwało to moje wybieranie aż w końcu przypasował Biały Jeleń, Mediderm, Ziaja Med i Dermaveel. Ten ostatni nie tylko pielęgnuje ale i leczy chorobowo zmienioną skórę.
świnia
Guru
Guru
Posty: 138
Rejestracja: 1 lipca 2013, 11:22

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: świnia »

@brzostowianka:
Zapalenie atopowe skóry może być spowodowane grzybicą organizmu wywołaną przez drożdżaki albicans. Jeśli stosowałaś chociażby kuracje antybiotykowe to szanse są wielkie że doszło do ogólnego zakażenia. Weź dzieciaka na testy obciążeniowe organizmu robione metodą rezonansu (albo biorezonansu) . Poza tym czy dzieciak ma prawidłowo zakwaszony żołądek ? Czy pije przed/podczas i tuż po jedzeniu ? Jeśli tak to nie powinien bo rozrzedza kwasy rząłądkowe i niestrawione obce białka mogą trafiać do krwioobiegu i wywoływac reakcje uczuleniowe.
pokahontaz
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 23 lutego 2016, 17:59

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: pokahontaz »

Nie znam dziecka, które by nie miało za sobą leczenia antybiotykami. Po to stosuje się probiotyki oraz jogurty z żywymi kulturami bakterii, aby nie dopuścić m.in. właśnie do grzybicy.
Swoją drogą AZS mogą również nasilać LAMBLIE. Nie każdy o tym wie, lekarze to bagatelizują, a przeczytać o tym można przede wszystkim w publikacjach medycznych.
Mieszko_1985
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 232
Rejestracja: 29 lutego 2012, 19:55

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: Mieszko_1985 »

najlepszym lekarzem w przypadku tej choroby jest dr Turek. wyleczy
Maniutek
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 13 lutego 2016, 23:52

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: Maniutek »

Bardzo skuteczne w walce z AZS są kortykosteroidy http://www.laroche-posay.pl/s%C5%82owni ... w3437.aspx . Są to hormony wytwarzane przez korę nadnerczy. Oczywiście wszystko skonsultuj z dermatologiem.
muaha
Obyty
Obyty
Posty: 51
Rejestracja: 10 stycznia 2017, 16:17

Re: atopowe zapalenie skory

Post autor: muaha »

Moje dzieci mają azs, niestety jest to związane z alergią, która wiosną i latem sie nasila. A upał nie pomaga, bo skóra jeszcze bardziej swędzi i się łuszczy i pojawiają się wysypki.Dlatego bez emolientów ani rusz. Najlepiej się u nas sprawdza atoperal, którego używam od kilku miesięcy. Skóra lepiej wygląda i dzieci lepiej się czują.
ODPOWIEDZ