Robaki w kuchni!!! POMOCY!!!

O wszystkim, czyli o niczym...
ripgo1980
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 30 stycznia 2017, 13:19
Lokalizacja: Milwaukee

Robaki w kuchni!!! POMOCY!!!

Post autor: ripgo1980 »

Witam. Od kilku dni znajduję w szafce z chlebem małe podłużne brązowe robaki. Mają długość 2-3 mm. Myłam całą szafkę dokładnie, wyrzuciłam wszystko, a one znów się pokazały. Co to może być? Dodałabym zdjęcie ale nie wiem jak....
Martiniquaa
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 21 maja 2010, 15:05

Re: Robaki w kuchni!!! POMOCY!!!

Post autor: Martiniquaa »

To najprawdopodobniej mole spożywcze. One lubują się w chlebie, ryżu, kaszy bułce tartej i innych tego typu produktach. Proszę uważniej się teraz rozglądać, czy zauważy Pani dorosłą, latającą formę, wyglądające jak 'małe ćmy'. Jeżeli to na pewno one to proszę się nie denerwować, bo o ile walka z nimi jest dosyć długa, to łatwo uchronić pokarmy przed zaatakowaniem. Polecam wyrzucić wszelkie produkty które wymieniłam, nawet jeżeli nie widać czy np. ryż zawiera 'niespodziankę'. Proszę zacząć chować wszystko do lodówki - chleby i inne produkty. Proszę przyjrzeć się też sufitowi w kuchni - larwy moli lubią się wspinać na sufit, po czym przeobrazić się w kokonie w ćmę. Jeżeli widziała Pani coś co zwisa i wygląda jak długa pajęczyna, to nie ma wątpliwości, że to mole. Polecam kupić pułapkę na mole - to skutecznie przetrzebi liczbę zdolnych do rozmnażania osobników, plus starać się wietrzyć kuchnię, jeżeli jest mroźnie - ostatnio tez zauważyłam u siebie na powrót mole, wystarczyło dwa razy przemrozić, ustawić pułapkę i problem z głowy.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Robaki w kuchni!!! POMOCY!!!

Post autor: człowiek z lasu »

We Francji stosuja jeszcze zabieg dezynsekcyjny polegajacy na opryskaniu octem szafek i wiazki lawendy w pomieszczeniach. A jeszcze nasaczajavolejkiem lawendowym i rozmarynowym kawalki bawelny albo waty i daja do szafek. Zapytalem sasiadki i mowu, ze jeszcze sol do sloikow z ryzem i makaronem, bo trzeba dac wszystko do zamykanych sloikow. I lawenda przede wszystkim.
ewelinka21
Ekspert
Ekspert
Posty: 80
Rejestracja: 5 stycznia 2013, 21:38

Re: Robaki w kuchni!!! POMOCY!!!

Post autor: ewelinka21 »

musi pani dokładnie umyc woda z dodatkiem octu wszystkie szafki odsunać je sprawdzic czy nie ma kokonu te wiszace też
ale jak pani pisze o tych rozmiarach too mysle ze to nie mole kuchenne tylko karaluchy wpisz sobie w google mole domowe sa ich zdjecia oraz tez sprawdz czy to nie karaluchy oby nie bo te trudno samemu wyplenić z molami musisz załozyć siatki na okna jesli sa to one
ODPOWIEDZ