Magda G. cofa rekomendacje jasielskiej restauracji

Wydarzenia i komentarze z Jasła
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Magda G. cofa rekomendacje jasielskiej restauracji

Post autor: człowiek z lasu »

I Ty tak chodzisz i udręczasz się tym okropnym, jak twierdzisz, jedzeniem zamiast jeździć na obiad do Bukowiny. Było takie powiedzenie: "Jedzie mi tu czołg?".
natural_hedonist
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 11 września 2017, 17:41

Re: Magda G. cofa rekomendacje jasielskiej restauracji

Post autor: natural_hedonist »

człowiek z lasu pisze:I Ty tak chodzisz i udręczasz się tym okropnym, jak twierdzisz, jedzeniem zamiast jeździć na obiad do Bukowiny. Było takie powiedzenie: "Jedzie mi tu czołg?".
Nie bądź złośliwy. Wiesz jak to jest? A może nie wiesz? Nie chodzi o udręczanie. Raz pójdziesz coś zjeść, drugi raz jakieś spotkanie, trzeci raz dancing - tyle. Nie powiesz mi, że tam jest dobre jedzenie?
Natomiast Bukowina to nie są trzy obiady w tygodniu, tylko raczej jedzenie przy okazji jakiegoś wyjazdu weekendowego. Mój top knajp obok Dworu Kombornia.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Magda G. cofa rekomendacje jasielskiej restauracji

Post autor: człowiek z lasu »

Może to było lekko złośliwe, ale nie rozumiem tych wygórowanych wymagań. Nie jadam często w lokalach w Polsce, bo razi mnie koszmarny ich wystrój, jak na amerykańskim filmie z balu maturalnego. W lokalu powinny być proste stoły, ewentualnie białe obrusy, jeśli to restauracja i kucharz, który zapyta miłym tonem, czy smakowało jedzenie. Ewentualnie kilka ładnych, starych reklam gastronomicznych na ścianach. Czym jest przyjemność z jedzenia pizzy, dowiedziałem się akurat w jednym z ich lokali i za to ich będę chwalił. Prosta pizza margarita bez żadnych dodatków i zrozumiałem, że właśnie o to chodzi. Na następny urlop już zamówiłem margaritę. Wcześniej zastanawiałem pizzę w różnych miejscach, ale za namową dragoness, poszedłem tam na wakacjach i nie żałuję.
natural_hedonist
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 11 września 2017, 17:41

Re: Magda G. cofa rekomendacje jasielskiej restauracji

Post autor: natural_hedonist »

człowiek z lasu pisze:Może to było lekko złośliwe, ale nie rozumiem tych wygórowanych wymagań. Nie jadam często w lokalach w Polsce, bo razi mnie koszmarny ich wystrój, jak na amerykańskim filmie z balu maturalnego. W lokalu powinny być proste stoły, ewentualnie białe obrusy, jeśli to restauracja i kucharz, który zapyta miłym tonem, czy smakowało jedzenie. Ewentualnie kilka ładnych, starych reklam gastronomicznych na ścianach. Czym jest przyjemność z jedzenia pizzy, dowiedziałem się akurat w jednym z ich lokali i za to ich będę chwalił. Prosta pizza margarita bez żadnych dodatków i zrozumiałem, że właśnie o to chodzi. Na następny urlop już zamówiłem margaritę. Wcześniej zastanawiałem pizzę w różnych miejscach, ale za namową dragoness, poszedłem tam na wakacjach i nie żałuję.
No ale o to chodzi...
Dobra kuchnia to niekoniecznie są przegrzebki na francuskim winie, czy menu degustacyjnie u Amaro.
Dobra kuchnia to może być chleb z masłem albo smalcem , albo margarita jak mówisz. Chodzi o dobry produkt i uczciwość gospodarza.
Tego u Schabińskich nie było. Był za to spalony olej i niedogotowane ziemniaki.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Magda G. cofa rekomendacje jasielskiej restauracji

Post autor: człowiek z lasu »

natural_hedonist pisze:
człowiek z lasu pisze:Może to było lekko złośliwe, ale nie rozumiem tych wygórowanych wymagań. Nie jadam często w lokalach w Polsce, bo razi mnie koszmarny ich wystrój, jak na amerykańskim filmie z balu maturalnego. W lokalu powinny być proste stoły, ewentualnie białe obrusy, jeśli to restauracja i kucharz, który zapyta miłym tonem, czy smakowało jedzenie. Ewentualnie kilka ładnych, starych reklam gastronomicznych na ścianach. Czym jest przyjemność z jedzenia pizzy, dowiedziałem się akurat w jednym z ich lokali i za to ich będę chwalił. Prosta pizza margarita bez żadnych dodatków i zrozumiałem, że właśnie o to chodzi. Na następny urlop już zamówiłem margaritę. Wcześniej zastanawiałem pizzę w różnych miejscach, ale za namową dragoness, poszedłem tam na wakacjach i nie żałuję.
No ale o to chodzi...
Dobra kuchnia to niekoniecznie są przegrzebki na francuskim winie, czy menu degustacyjnie u Amaro.
Dobra kuchnia to może być chleb z masłem albo smalcem , albo margarita jak mówisz. Chodzi o dobry produkt i uczciwość gospodarza.
Tego u Schabińskich nie było. Był za to spalony olej i niedogotowane ziemniaki.
Pizza jest the best. Nigdy więcej wyrobów pizzopodobnych, polanych keczupem, sosami itp. dla zabicia braku smaku. I jest właśnie ten klimat i serce, gdzie pizzaiolo pyta każdego klienta, czy mu smakowało i czy jest zadowolony. Brawo!
natural_hedonist
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 11 września 2017, 17:41

Re: Magda G. cofa rekomendacje jasielskiej restauracji

Post autor: natural_hedonist »

Dokładnie. Niby proste danie, które ciężko spierniczyć, a tu się okazuje, że w Jaśle potrafili nawet to sprofanować. Kulinarny kryminał- mączne buły z najtańszym serem, zalane jakimś ketchupem i dziwnymi sosami.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Magda G. cofa rekomendacje jasielskiej restauracji

Post autor: dragoness »

Massimo dobrze zrobił, że poszedł na swoje. Przynajmniej w Jaśle są dwa miejsca, gdzie można się cieszyć włoskimi klinatami.
noisey
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 233
Rejestracja: 18 października 2012, 21:04

Re: Magda G. cofa rekomendacje jasielskiej restauracji

Post autor: noisey »

M.Gessler napisała: "pysznie jak w latach 60tych". "ktoś" chyba nie załapał ironii i odebrał to jako komplement czy rekomendację. no cóż..nawet zabawne:)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Magda G. cofa rekomendacje jasielskiej restauracji

Post autor: dragoness »

noisey pisze:M.Gessler napisała: "pysznie jak w latach 60tych". "ktoś" chyba nie załapał ironii i odebrał to jako komplement czy rekomendację. no cóż..nawet zabawne:)
Nie pamiętam 60, za to 70 i 80 i owszem. Faktycznie, rekomendacja taka sobie. I fakt, że się uchachała na końcu konwersacji czyni pana hipotezę bardzo prawdopodobną :D
skakanka1970
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 15 września 2017, 21:15

Re: Magda G. cofa rekomendacje jasielskiej restauracji

Post autor: skakanka1970 »

Jednym smakuje innym nie. Może nie jest aż tak źle?
ODPOWIEDZ