Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pustyn

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: dragoness »

Na co mam odpowiadać merytorycznie? na bełkot? No, ale z racji zawodu, ktory wymaga oświecania ciemnoty, spróbuję. Moja rozmówczyni, asterka, nazwała zabytkowy budynek, jeden z niewielu ocalałych ze burzenia Jasła, "ruderą". Postępując w tym duchu, powinno się zniszczyć wszystkie zabytki, czyli rudery, a na ich miejscu postawić nowoczesne markety. Jako, że "Fara", to budynek w Jaśle najstarszy, więc co za tym (czyli asterkowym tokiem "myślenia") idzie największa rudera. Tym razem dotarło?
johny3050
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 241
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 05:24

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: johny3050 »

Pani dragoness w czym problem? Teren prywatny, więc że tak napiszę wolnoć Tomku w swoim domku. Skąd pani wie co właściciel planuje z tym zrobić, że pisze pani o jakichś marketach? Natomiast jeśli pani jest taka za zabytkami to w każdej chwili może pani uszczuplić swoje konto o kilka milionów odkupić ten były szpital i go odrestaurować. Myślę, że oferując za niego odpowiednią kwotę obecny właściciel by to sprzedał (pan S. jeśli się nie mylę). Dodatkowo mogłaby pani tam sobie posadzić kilka drzewek. Pani miałaby piękny budynek z zielenią dookoła, a miasto zyskałoby na wyglądzie. Pojawia się tylko problem bo wątpię, żeby pani z pensji nauczyciela odłożyła te miliony. Pozostaje zatem jedynie gdakanie na forum, co też patrząc na ilość postów dobrze pani wychodzi.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: dragoness »

johny3050 pisze:Pani dragoness w czym problem? Teren prywatny, więc że tak napiszę wolnoć Tomku w swoim domku. Skąd pani wie co właściciel planuje z tym zrobić, że pisze pani o jakichś marketach? Natomiast jeśli pani jest taka za zabytkami to w każdej chwili może pani uszczuplić swoje konto o kilka milionów odkupić ten były szpital i go odrestaurować. Myślę, że oferując za niego odpowiednią kwotę obecny właściciel by to sprzedał (pan S. jeśli się nie mylę). Dodatkowo mogłaby pani tam sobie posadzić kilka drzewek. Pani miałaby piękny budynek z zielenią dookoła, a miasto zyskałoby na wyglądzie. Pojawia się tylko problem bo wątpię, żeby pani z pensji nauczyciela odłożyła te miliony. Pozostaje zatem jedynie gdakanie na forum, co też patrząc na ilość postów dobrze pani wychodzi.
Ojojoj, jak ogniście. Posadzić to miał pan S, bo się do tego zobowiazał, ale ma to w żopie. I guzik pana obchodzi, ile mam oszczędności i na co je przeznaczę. Mogę jedynie ubolewać nad głupotą włodarzy, ktorzy dla doraźnego zarobku niszczą piękne zakątki naszego miasta. Zresztą nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz.
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: asterka »

johny3050 pisze:Pani dragoness w czym problem? Teren prywatny, więc że tak napiszę wolnoć Tomku w swoim domku. Skąd pani wie co właściciel planuje z tym zrobić, że pisze pani o jakichś marketach? Natomiast jeśli pani jest taka za zabytkami to w każdej chwili może pani uszczuplić swoje konto o kilka milionów odkupić ten były szpital i go odrestaurować. Myślę, że oferując za niego odpowiednią kwotę obecny właściciel by to sprzedał (pan S. jeśli się nie mylę). Dodatkowo mogłaby pani tam sobie posadzić kilka drzewek. Pani miałaby piękny budynek z zielenią dookoła, a miasto zyskałoby na wyglądzie. Pojawia się tylko problem bo wątpię, żeby pani z pensji nauczyciela odłożyła te miliony. Pozostaje zatem jedynie gdakanie na forum, co też patrząc na ilość postów dobrze pani wychodzi.
pamiętajmy, nauczyciel to taki typ człowieka- Ja mam zawszę rację, wysłucha ,pokiwa głową a w duchu myśli To ja mam rację !!! przecież 6-cio latki mnie słuchały , więc Ja mam rację !!!
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: dragoness »

A coś na temat, dziecinko? Przypomnę: wycinanie drzew z powodów przeróżnych, najczęściej wydumanych i klepniętych przez "dendrologa", który uważa, że huba to choroba zagrażająca drzewu. "Nasadzenia" w postaci rachitycznych tujek, bądź zero nasadzeń. I faktycznie, styl i interpunkcja sześciolatka.
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: asterka »

dziecinko ?- typowa odpowiedź nauczyciela do ucznia !! ja mam rację
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: asterka »

i nie porównuj Kościoła do rudery pogrużliczej.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: dragoness »

Ad rem, dziecko. Nota bene, do swoich uczniów odzywam się z szacunkiem, oni dopiero się uczą, więc mają prawo pleść czasem głupoty. A porównanie? To budynek i to budynek. Inteligentny czlowiek wie, ze Kościół to wspólnota wiernych, nie mury. Aha, komentarz można edytować, a nie pisać jeden pod drugim w odstępie minuty. To co? Coś na temat "deforestacji" miasta napiszesz?
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: asterka »

nie dość że nauczycielka to jeszcze pewnie stara panna !
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: człowiek z lasu »

dragoness pisze:Ad rem, dziecko. Nota bene, do swoich uczniów odzywam się z szacunkiem, oni dopiero się uczą, więc mają prawo pleść czasem głupoty. A porównanie? To budynek i to budynek. Inteligentny czlowiek wie, ze Kościół to wspólnota wiernych, nie mury. Aha, komentarz można edytować, a nie pisać jeden pod drugim w odstępie minuty. To co? Coś na temat "deforestacji" miasta napiszesz?
Żenada. Nauczyciel nie rozumie sensu, jaki kryje się pod słowami "rozwalająca się stara rudera". Dla porównania dodam, że Pani przykļad jest zupełnie nietrafiony, ponieważ kościół parafialny został wyremontowany, staraniem ludzi, i jest pięknym budynkiem. Weźcie się nauczyciele dokształcajcie!
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: dragoness »

człowiek z lasu pisze:
dragoness pisze:Ad rem, dziecko. Nota bene, do swoich uczniów odzywam się z szacunkiem, oni dopiero się uczą, więc mają prawo pleść czasem głupoty. A porównanie? To budynek i to budynek. Inteligentny czlowiek wie, ze Kościół to wspólnota wiernych, nie mury. Aha, komentarz można edytować, a nie pisać jeden pod drugim w odstępie minuty. To co? Coś na temat "deforestacji" miasta napiszesz?
Żenada. Nauczyciel nie rozumie sensu, jaki kryje się pod słowami "rozwalająca się stara rudera". Dla porównania dodam, że Pani przykļad jest zupełnie nietrafiony, ponieważ kościół parafialny został wyremontowany, staraniem ludzi, i jest pięknym budynkiem. Weźcie się nauczyciele dokształcajcie!
Zalecam wykonanie czynności "dodaj do wrogów", bo inaczej żyłka Panu pęknie. A panna asterka wie o mnie tyle, ile o mieście w którym egzystuje. Ad rem, insecti!
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: asterka »

dlaczego egzystuje pani nauczycielko ? tylko Pani ma prawo do pełni życia jako nauczycielka ???
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: człowiek z lasu »

To Pani zbacza z tematu, atakując nas insekty, Pani Dragoness.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: dragoness »

człowiek z lasu pisze:To Pani zbacza z tematu, atakując nas insekty, Pani Dragoness.
Taaa, zaiste atak jak Szyszki na kornika. Napisałam "Do rzeczy, robaczki", pieszczotliwe określenie zarezerwowane jedynie dla moich uczniów, no ale czegoż wymagać po tylu deformach edukacji. Wątek dotyczy ZNIKANIA ZIELENI Z JASIELSKIEJ PRZESTRZENI PUBLICZNEJ. Inteligentni rozumieją.
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Karczowanie Jasła - niedługo obudzimy się w betonowej pu

Post autor: asterka »

za dużo wolnego czasu mają jednak nauczyciele.
ODPOWIEDZ