Alkomat

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
sosimply
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 19 lutego 2018, 15:54
Lokalizacja: Białystok

Re: Alkomat

Post autor: sosimply »

Z tego co wiem, mało który jest miarodajny. Kwestia wiadomo ceny. Im droższy tym chyba będzie bardziej prezycyjny
Awatar użytkownika
awesome
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 241
Rejestracja: 14 marca 2013, 11:26

Re: Alkomat

Post autor: awesome »

Silke pisze:Mam. Pochodzi z sieci i jako tako coś tam pokazuje. Kosztował 25 zł! Rzadko go używam, więc nie jestem w stanie stwierdzić, czy jest wiarygodny. Badań dokonuję zwykle na dzień przed siadaniem za kierownicę, więc mam duży zapas czasowy, aby pozbyć się z krwi promili :)
Za 25 zł to sobie możesz kupić dobrej jakości tester, na jeden raz .
JanuszC
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 5 listopada 2018, 20:54

Re: Alkomat

Post autor: JanuszC »

Otóż to. Za taką kasę to nie wiem co to musi być za alkomat. Już nos mojej teściowej jest bardziej wiarygodny:D A tak poważnie jak chcesz dobry alkomat to musi mieć solidny czujnik, który można regulować co jakiś czas. Ja kilka lat temu kupiłem sobie alkomat za parę stówek, ale służy mi do dziś. Alkohit czy jakoś tak.
jurek443
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 23 listopada 2018, 16:22

Re: Alkomat

Post autor: jurek443 »

Ostatnio na allegro kupiłem bardzo fajny alkomat.Dałem za niego tylko czterdzieści złoty.
hammer
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 1 grudnia 2018, 10:24

Re: Alkomat

Post autor: hammer »

Ten xblitz AlControl Ultra kumpel ma , sprawdzaliśmy kilka dni temu wynik i wiarygodny jak najbardziej, nawet sprawdzaliśmy z wynikiem alkomatu na komendzie policji. Małe, sprytne urządzenie, właśnie zamierzam sobie taki sprawić
cytrionka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 6 lutego 2018, 14:13

Re: Alkomat

Post autor: cytrionka »

jurek443 pisze:Ostatnio na allegro kupiłem bardzo fajny alkomat.Dałem za niego tylko czterdzieści złoty.
serio wierzysz że za 40 zl można kupić dobry alkomat? To zabawka a nie sprzęt któremu można zaufać, znajdź mi chociaż jeden ranking czy podsumowanie żeby w czołówce był alkomat w takim budżecie i żeby dawał rozsądne wyniki
Arcane
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 18 marca 2009, 00:25

Re: Alkomat

Post autor: Arcane »

Na pewno na alkomacie nie ma co żałować. Za dobry alkomat trzeba dać 2000 pln. Wtedy dopiero można mówić o wiarygodnych wynikach
JanuszC
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 5 listopada 2018, 20:54

Re: Alkomat

Post autor: JanuszC »

Arcane pisze:Na pewno na alkomacie nie ma co żałować. Za dobry alkomat trzeba dać 2000 pln. Wtedy dopiero można mówić o wiarygodnych wynikach
Taki na pewno będzie dokładny, ale bez przesady z tą kwotą. Za 300-400 zł można już kupić alkomat z czujnikiem elektrochemicznym, który można kalibrować. I wtedy też jest ok. Nie cena odgrywa rolę, ale sensor. Ja mam już 4 rok alkomat Alkohit x5 i działa dalej dokładnie. Raz w roku kalibruję na wszelki wypadek.
JanuszC
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 5 listopada 2018, 20:54

Re: Alkomat

Post autor: JanuszC »

Jak dla mnie to dobry alkomat powinien mieć odpowiednie certyfikaty i mieć możliwość kalibracji ustawień. To zbyt istotna sprawa aby ufać jakimś cudom.
muaha
Obyty
Obyty
Posty: 51
Rejestracja: 10 stycznia 2017, 16:17

Re: Alkomat

Post autor: muaha »

My też mamy alkohit, co prawda na certyfikaty nie zwracałam uwagi, ale to sprawdzona dobra firma, z mnóstwem pozytywnych opinii. No i też jesteśmy zadowoleni. No i 6 lat gwarancji też o czymś świadczy.
cytrionka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 6 lutego 2018, 14:13

Re: Alkomat

Post autor: cytrionka »

Zależy o który model pytasz, mój ma kalibrację w cenie urządzenia, jak kupować to dobrze posprawdzać, poszukać rankingów, może wsród znajomych ktoś ma, tutaj ranking nowy w miarę https://allegro.pl/artykul/5-polecanych ... ych-112807
JanuszC
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 5 listopada 2018, 20:54

Re: Alkomat

Post autor: JanuszC »

erwin pisze:
JanuszC pisze:
Arcane pisze:Na pewno na alkomacie nie ma co żałować. Za dobry alkomat trzeba dać 2000 pln. Wtedy dopiero można mówić o wiarygodnych wynikach
Taki na pewno będzie dokładny, ale bez przesady z tą kwotą. Za 300-400 zł można już kupić alkomat z czujnikiem elektrochemicznym, który można kalibrować. I wtedy też jest ok. Nie cena odgrywa rolę, ale sensor. Ja mam już 4 rok alkomat Alkohit x5 i działa dalej dokładnie. Raz w roku kalibruję na wszelki wypadek.

a jak z kosztami tej kalibracji?? BO czytałem troszkę o tych alkohitach i na prawdę mają dobre parametry.
No tak jak wyżej, na gwarancji kalibracja była w cenie więc z tego korzystałem. Po gwarancji to koszt ok 60-70 zł zależy od tego gdzie się serwisuje/kalibruje. Jak dla mnie koszt niewielki za rok pewności że sprzęt dalej działa poprawnie.
cornelius
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 22 lipca 2018, 14:01

Re: Alkomat

Post autor: cornelius »

ja dla gości na wesele chce kupić zwyklaka z mediamarkt...
muaha
Obyty
Obyty
Posty: 51
Rejestracja: 10 stycznia 2017, 16:17

Re: Alkomat

Post autor: muaha »

Czy on będzie wiarygodny w ogóle? Jak kupić porządny alkomat z dobrym sensorem to i po weselu Ci zostanie na dłużej. Np. Alkohit daje 6 lat gwarancji, to zobacz ile lat spokoju ;)
ODPOWIEDZ