Odśnieżanie w gminie Tarnowiec

Tematy związane z gminami z okolic Jasła
rufi57
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 6 stycznia 2019, 15:26

Odśnieżanie w gminie Tarnowiec

Post autor: rufi57 »

Witam..
Gdy jest śnieżna zima,mam zawsze problem z dojściem do domu. Mieszkam w małej wiosce w gm.Tarnowiec, jestem starszą chorą osobą a mieszkam z dala od głównej drogi, prawie pod lasem. Mieszkam samotnie i nie dam rady wyjść z domu, bo nikt mi nie odśnieża. Prezes gpgk Tarnowiec zasłania się formułką, że" dróg prywatnych nie odśnieżają".Ja rozumiem że przepisy to przepisy,ale wystarczy odrobina dobrej woli, żeby traktorzysta zjechał kawałek w bok i mi odśnieżył dojazd do domu. Nie daj Boże karetki pogotowia, mogę chorować tylko latem. Dodam że nie stać mnie na prywatne odśnieżanie, bo żyję ze skromnego zasiłku. Myślę interweniować u Jaworowicz, ale nie wiem czy zdążę?..
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Odśnieżanie w gminie Tarnowiec

Post autor: Jozin.1 »

Zdecyduj się: czy pod lasem z dala od drogi czy kawałek w bok ???

Widzę, że kolejna kadencja Jana Czubika jest komuś wielką drzazgą w tyłku.....
rufi57
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 6 stycznia 2019, 15:26

Re: Odśnieżanie w gminie Tarnowiec

Post autor: rufi57 »

Od drogi gminnej, tylko w bok ale do lasu blisko, a co do lasu, to sarnom w lesie dobrucowskim gmina odśnieża, a biednym ludziom nie
slawek8422
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 15:26

Re: Odśnieżanie w gminie Tarnowiec

Post autor: slawek8422 »

Uważam, że powinna się Pani/Pan zgłosić z tą sprawą do sołtysa swojej wioski. Niech on skieruje traktor (bo takie jeżdżą po drogach i dróżkach gminnych) na wskazaną drogę. Inne rozwiązanie - niech zaangażuje w czynie społecznym dwie osoby bezrobotne a pobierające zasiłki z GOPSU aby pomogły Pani/Panu w odśnieżaniu. Powodzenia!
rufi57
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 6 stycznia 2019, 15:26

Re: Odśnieżanie w gminie Tarnowiec

Post autor: rufi57 »

Rozmawiałam z sołtysem nie raz , ale bez skutku, sama pilnuję dziś od rana że poproszę traktorzystę,ale nie wypatrzyłam kiedy jedzie
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: Odśnieżanie w gminie Tarnowiec

Post autor: viktoria11 »

U nas było podobnie kilka lat temu prosił mój tato tratorzyste żeby nam odsiezyl bo mamy dom pod lasem i nie było problemu mieliśmy chora babcię i właśnie w razie czego pogotowie nie miałoby jak dojechać a teraz rok temu gość mówił że mają zamontowane GPS y i nie mogą zboczyc z trasy choćby chcieli wszystko jest monitorowane także nie wiem czy do dyr komunalki nie lepiej podejść... albo jak bardzo długa ma pani drogę przekształcić w drogę gminną jakby była możliwość...
rufi57
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 6 stycznia 2019, 15:26

Re: Odśnieżanie w gminie Tarnowiec

Post autor: rufi57 »

U dyr komunalki też byłam i prosiłam, a drogę już dawno mogli wziąć na gminną, to nie jest moja droga, tylko wspólna właścicieli okolicznych pól, ktore stoją odłogami
piterS
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 22 października 2012, 10:29

Re: Odśnieżanie w gminie Tarnowiec

Post autor: piterS »

Tarnowiecka gmina nie jest w stanie nawet przeksztalcic dzialki a co dopiero droge! a w komunalce nie zalatwisz nic, ta firma dziala jak ranczo w texasie! najlepiej podejdz pod sklep postaw browara paru bezrobotnym i ci odsnieza!
michal29
Mistrz
Mistrz
Posty: 91
Rejestracja: 26 lutego 2010, 19:25

Re: Odśnieżanie w gminie Tarnowiec

Post autor: michal29 »

to jest własnie Polska
rufi57
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 6 stycznia 2019, 15:26

Re: Odśnieżanie w gminie Tarnowiec

Post autor: rufi57 »

Piter brawo, dobrze powiedziane,tylko muszę iść pod Centrum w Tarnowcu i nie wiem czy browar wystarczy bo do mnie jest kawałek drogi
slawek8422
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 15:26

Re: Odśnieżanie w gminie Tarnowiec

Post autor: slawek8422 »

Komunalna jeździ po drogach wskazanych przez sołtysa danej wsi. Niech sołtys ruszy [...] i przekaże info do gminy. Taką sprawuje funkcję i ma dbać o swoich mieszkańców. Zresztą - w najbliższym czasie będą roznosić podatek i opłatę za śmieci - bo w tym są mistrzami - to możesz go "zaatakować". Nie wierzę, że każdy traktor i koparka w gminie mają GPS?! Dzwoniąc na "zimowe utrzymanie dróg" jakoś nie potrafią określić gdzie w danej chwili odśnieżają i kiedy będą.
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Odśnieżanie w gminie Tarnowiec

Post autor: T135 »

Rufi57 starsza chora osobo... odezwij się, podaj swoje dane, gdzie mieszkasz i jaki jest problem a gwarantuję pomoc :D [email protected] Dobrze, że chociaż w tej biedzie i nędzy internet masz.. :(
AoK
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 7 czerwca 2013, 00:42

Re: Odśnieżanie w gminie Tarnowiec

Post autor: AoK »

@Jozin

Pozwol, ze Ci cos wytlumacze, kolego. Pojecie "kawalek" jest pojeciem wzglednym. Zalozmy, ze jest to 500 metrow.

Porownaj sobie teraz 500 metrow przejechane za kierownica traktora do 500 metrow pieszo w polmetrowym sniegu.

Mam nadzieje, ze ten opis pomogl Ci zrozumiec istote problemu. Mam takze nadzieje, ze ludzie w tym miescie zamiast pluc na siebie nawzajem zaczna sobie kiedys pomagac.

Pozdrawiam
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Odśnieżanie w gminie Tarnowiec

Post autor: Jozin.1 »

T135 pisze:Rufi57 starsza chora osobo... odezwij się, podaj swoje dane, gdzie mieszkasz i jaki jest problem a gwarantuję pomoc :D [email protected] Dobrze, że chociaż w tej biedzie i nędzy internet masz.. :(
...z dala od drogi, pod lasem...
rufi57
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 6 stycznia 2019, 15:26

Re: Odśnieżanie w gminie Tarnowiec

Post autor: rufi57 »

Tak mam ok 500m do drogi odśnieżanej,ale dziś w tej zadymie śnieżnej to już nic nie pomoże, byle do wiosny, dziękuję T135 za propozycję pomocy, ale w nią nie wierzę skoro sołtys wsi nic nie może zrobić, chociaż jest Radnym ...
ODPOWIEDZ