PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

wibar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 210
Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 18:11

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wibar » 11 marca 2019, 18:18

dragoness pisze:
Mam coś do powiedzenia od siebie - mianowicie że Pani to na tym forum nikt nie przebije w cytowaniu tego co wyczyta Pani w necie.Filozofia Kalego?
Przynajmniej coś czytam.
Niektórzy czytają być może więcej od Pani lecz nie mają w zwyczaju chwalić się tym na lewo i prawo.

Łyssy
VIP
VIP
Posty: 643
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy » 11 marca 2019, 18:28

dragoness pisze:Nie tylko niedobre, komuchowate ZNP przystępuje do strajku https://www.money.pl/gospodarka/strajk- ... 6481a.html
Banda KODerastów, UBoli i WSIoli oderwanych od koryta !!!! A, i stażystów do Lisa na usługach Sorosa !!!

luc_ponownie
Guru
Guru
Posty: 186
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: luc_ponownie » 11 marca 2019, 18:47

A w jaki sposób nauczyciele zamierzają strajkować ? Będą dla odmiany należycie wykonywać swoje obowiązki :?: :hyhy: :P
Zresztą mogą i nie przyjść do pracy na jakiś czas - uczniowie będą prze-szczęśliwi,że się im dodatkowe ferie trafiły :P

A poważniej: do robienia na Niemca czy na innym zmywaku co jest dla młodych jedyną perspektywą i tak nauki nie trzeba.Przecież:
zgodnie z tym co Heinrich Himmler pisze:Zadaniem szkoły ludowej dla nie niemieckiej ludności Wschodu ma być tylko: proste liczenie najwyżej do 500, pisanie nazwiska... czytania nie uważam za konieczne
A p.osły - w tym wielu nauczycieli u władzy sprowadzają nas i tak do roli niemieckich,amerykańskich,żydowskich itd niewolników czyli tej "niemieckiej ludności Wschodu". To bądźmy konsekwentni...

Nauczyciele - nie pasuje,to zmieńcie pracę. Skoro i tak większość dzieciaków (no przynajmniej tych co ich rodziny stać) chodzi na korepetycje (głównie do biednych zabieganych i przemęczonych po tych 18 godzinach tygodniowo w szkole nauczycieli), skoro jesteście grupą zawodową która płacze,że pomimo zarabiania więcej niż spora część ludzi zostajecie po godzinach czy pracujecie po godzinach (a takie np. kasjerki w sklepach to nie ?),skoro macie czas na zabawę w politykę gdy przedstawiciele innych grup zawodowych nie mają,dobrą kasę,luz w pracy i jeszcze wam mało - zmieńcie pracę.Podobno mamy rynek pracownika.Zawrotne płace za prawdziwą pracę po 8 czy 12 godzin dziennie czekają,spróbujcie tego dobrego !

Ale na litość Boską... proszę nie pitolcie głupot,że chodzi wam o Polskę,o wychowanie przyszłego pokolenia Polaków itd itp. Na debilizmy w każdej kolejnej podstawie programowej jakoś nikt nie chce zastrajkować. Wasi uczniowie po tym całym "nauczaniu" godzinami i dziesiątkach zadań idą na korepetycje. A na koniec większość z nich i tak będzie niewolniczo pracować na "panów" z zachodu - nawet takich co mieli by problem z Polską zawodówką.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 10469
Rejestracja: 26 lutego 2009, 19:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness » 11 marca 2019, 19:49

Współczuję traumatycznych, szkolnych przeżyć. Po raz kolejny zawiodłam się licząc na Pana inteligencję, gdy czytałam te wyświechtane komunały o zmianie pracy, o 18 godzinach pracy i o tym, że w strajku chodzi jedynie o pieniądze. To wszystko mogłam przeczytać w niezależnych od rozumu mediach. Obawiam się, że niedługo może pan osiągnąć poziom pana (p)osła Suskiego https://www.facebook.com/naszaprawda.bl ... =3&theater

gara
VIP
VIP
Posty: 1048
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 14:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara » 11 marca 2019, 22:18

Nie w tym strajku nie chodzi jedynie o pieniądze. Chdzi też o polityczne interesy.
Broniarz to przygłup, który strajkuje zawsze i wszędzie. Facet do kupienia za paczkę czipsów.

Najlepsza jest Platforma, która za swoich rządów nie podniosła pensji nauczycieli ani o złotówkę, a teraz drą ryja najgłośniej.

Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 4776
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu » 11 marca 2019, 22:23

i o tym, że w strajku chodzi jedynie o pieniądze.
Taaak... Widzę, że pani magister nie wyciągnęła żadnych wniosków ze strajku w Centrum Zdrowia Dziecka sprzed paru laty... Pamięta pani magister, jak mi pani tłumaczyła, że nie chodzi o pieniądze tylko o zwiększenie zatrudnienia? :rotfl: W ubiegłym tygodniu uczestniczyłem w niezwykle interesującym spotkaniu z przedstawicielami ZNP i oświatowej "Solidarności", które działają w szkołach na terenie gminy. Spotkaliśmy się na gruncie neutralnym, wypiliśmy parę drinków, zjedliśmy pyszną kolację (ja płaciłem!) i porozmawialiśmy sobie o problemach gminnej oświaty. Konkluzja jest prosta: jeżeli gmina dostanie z budżetu subwencję zwiększoną o te 1206 zł to żaden problem - możemy dawać podwyżki nauczycielom. Ale, jeżeli gmina nie dostanie zwiększonej subwencji a my będziemy musieli z własnych środków dołożyć na płacę na nauczycieli to po prostu przeprowadzimy reformę gminnej edukacji i zamiast 8 szkół zostanie 3. Po prostu, nie będziemy się dłużej bawić w utrzymywanie szkół, które z ekonomicznego punktu widzenia nie mają żadnego sensu. Będziemy więcej płacić nauczycielom, ale będzie ich po prostu znacząco mniej. Oczywiście, wcześniej przeprowadzimy sondaż wśród mieszkańców i zapytamy co jest ważniejsze: płace nauczycieli czy rozwój gminy. Jak pani magister sądzi: która opcja wygra? :hyhy: Słuchając i czytając czasami wypowiedzi przedstawicieli oświatowych związków zawodowych nie mogę się oprzeć wrażeniu, że ci ludzie żyją w jakimś kompletnym oderwaniu od rzeczywistości. Bo inaczej to wygląda z punktu widzenia Warszawy czy Jasła, gdzie w klasach jest po 25 dzieci a inaczej z punktu widzenia szkoły, gdzie w klasie jest po 2,3 czy 6 osób...

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 10469
Rejestracja: 26 lutego 2009, 19:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness » 11 marca 2019, 23:00

gara pisze:Nie w tym strajku nie chodzi jedynie o pieniądze. Chdzi też o polityczne interesy.
Broniarz to przygłup, który strajkuje zawsze i wszędzie. Facet do kupienia za paczkę czipsów.

Najlepsza jest Platforma, która za swoich rządów nie podniosła pensji nauczycieli ani o złotówkę, a teraz drą ryja najgłośniej.
https://www.money.pl/gospodarka/strajk- ... 6481a.html Hm... ciekawe, co na to pan Piotr Duda? Oczywiście jak już wyjmie głowę z tyłka prezesa.
Panie Sun Tzu, utrzymywanie szkoły, gdzie chodzi kilkanaścioro dzieci, jest idiotyczne, jednakowoż nie rozumiem, bo to ma do strajku nauczycieli. Będę złośliwa i powiem tak; skoro PiS ma pieniądze na kupowanie głosów, niech kupi także i nasze.

luc_ponownie
Guru
Guru
Posty: 186
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: luc_ponownie » 11 marca 2019, 23:50

dragoness pisze:Współczuję traumatycznych, szkolnych przeżyć.
Niepotrzebnie bo ich nie było.Tu chodzi o zasady.Patrząc na obecną "edukację" te wszystkie "komunały" w przypadku większości nauczycieli są diabelnie celne. A patrząc na wyniki ostatnich wyborów w tym samorządowych to choć ostatnio nie bywam w kraju cały rok jest dla mnie zastanawiające ilu jest wśród nauczycieli - radnych,samorządowców,posłow itd.A tacy podobno "obciążeni pracą"... Już nie mówię jak tą pracę zdobywa i utrzymuje większość Pani kolegów i koleżanek. Patrząc na to,że
nauczyciele są niestety częścią tego "establishmentu" pszenno-buraczanego ciągnącego Polskę w przepaść nie mogę do Pani grupy zawodowej mieć dłużej szacunku.Po prostu.
Po raz kolejny zawiodłam się licząc na Pana inteligencję
Po raz kolejny próbuje pani bronić swojego stanowiska usiłując ugłaskać oponenta :P Uprzejme - przyznaję.Ale tak to może Pani manipulować swoimi uczniami.Ja jestem trochę starszy.

Co do poziomu posła Suskiego - no różnica faktycznie jest "tylko" dwukrotna (dla p.osłów nieduża) ale wygodnie jest im zapomnieć w tym porównaniu ile to dodatków i przywilejów mają p.osły (oj więcej niż drugie tyle tego co mają tej pensji). Patrząc zresztą na to co wyprawiają p.osły to w przeciwieństwie do nauczycieli którzy za niezbyt sumienną pracę w większości nie zasługują na podwyżki to p.osły z rządu i opozycji są tu dużo lepsi - oni jeszcze powinni płacić skarbowi państwa pensję (a nie dostawać ze skarbu państwa).Plus oczywiście płacić ciężkie odszkodowania ludziom za to co wyprawiają.Choć prościej by było ich wysłać do więzienia i wypożyczyć Putinowi do wyrębu tajgi - może kiedyś to moje marzenie zostanie spełnione...

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 10469
Rejestracja: 26 lutego 2009, 19:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness » 12 marca 2019, 01:08

Nie miał pan traumatycznych szkolnych przeżyć, jednak chętnie feruje Pan wyroki na temat naszej pracy, czy z autopsji, czy po prostu system JPDP?
jak tą pracę zdobywa i utrzymuje większość Pani kolegów i koleżanek.
Można prosić konkrety?
nauczycieli którzy za niezbyt sumienną pracę w większości nie zasługują na podwyżki
Ponownie, na jakiej podstawie to twierdzenie?
Po raz kolejny próbuje pani bronić swojego stanowiska usiłując ugłaskać oponenta
Nie. Za stara jestem, żeby kogokolwiek ugłaskiwać, zresztą nie leży to w moim charakterze. Po prostu kiedyś z przyjemnością czytałam Pana posty, konkretne, poparte przykładami, a ostatnio niestety niebezpiecznie zbliża się Pan do poziomu niektórych komentatorów na portalu, którzy inwektywami i ogólnikami zastępują argumenty. To smutne.

Łyssy
VIP
VIP
Posty: 643
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy » 12 marca 2019, 16:35

Sprawa wypadu posła PiS na qrwy nabiera rumieńców :)))

Padają nazwiska.....

https://wiadomosci.wp.pl/skandal-obycza ... 274630785a

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 10469
Rejestracja: 26 lutego 2009, 19:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness » 12 marca 2019, 16:54

Dowody zniknęły, sprawy nie ma...

Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 4776
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu » 12 marca 2019, 17:30

Panie Sun Tzu, utrzymywanie szkoły, gdzie chodzi kilkanaścioro dzieci, jest idiotyczne, jednakowoż nie rozumiem, bo to ma do strajku nauczycieli. Będę złośliwa i powiem tak; skoro PiS ma pieniądze na kupowanie głosów, niech kupi także i nasze.
Hmmm... Pani magister w swoim poprzednim poście - w sposób jak sądzę, bardzo czytelny - przedstawiłem stanowisko samorządów: jeżeli Państwo nam zwiększy wysokość subwencji uwzględniające nie tylko postulowane podwyżki, ale też koszty pracodawcy, to nie ma problemu: możemy dawać nauczycielom podwyżki. Jeżeli jednak Państwo tego nie zrobi, to będziemy dokonywać korekty sieci szkół. W przyszłym roku. Nauczyciele - ci, którzy zachowają pracę - będą zarabiać więcej. Od MEN będziemy jednak oczekiwać korekty podejścia do problemu likwidacji szkół - nie sądzę, że w 2020 roku MEN będzie protestował przeciwko zamknięciu szkoły do której uczęszcza 20 uczniów. Oczywiście, likwidacja małych szkół i zwolnienie ich obsady kadrowej będzie miało też ożywczy wpływ na nauczycielski rynek pracy - pojawią się nim ludzie, którzy pracę stracili wyłącznie ze względów organizacyjnych, więc dyrektorzy szkół będą mieli znacznie większe możliwości zastąpienia starych, wypalonych zawodowo ludzi na młodych, ambitnych i perspektywicznych. Na takich, którzy będą chcieli pracować w swoim zawodzie a nie traktują pracy nauczyciela jako dopust Boży. Wbrew temu co pani magister sądzi, to nauczyciele są - dzięki Karcie Nauczyciela - jedną z najbardziej przekupionych grup zawodowych w Polsce. Ale wam wydaje się, że z tego powodu, że uczycie dzieci jesteście jacyś wyjątkowi, których prawa popytu i podaży nie dotyczą. Błąd pani magister!

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 10469
Rejestracja: 26 lutego 2009, 19:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness » 12 marca 2019, 17:38

Jako że dyskusja z panem przypomina autostradę, to chyba nie ma sensu. Dodam tylko, że nikt młody, ambitny i zaangażowany nie przyjdzie do pracy za takie [...] pieniądze. A tu mamy coś, co raczej nie ma szans się pojawić w "niezależnych" mediach https://www.money.pl/gospodarka/protest ... 6513a.html

Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 1218
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki » 12 marca 2019, 17:54

Nauczycielki d dawna zarabiają bardzo nieadekwatnie w stosunku do charakteru pracy, dpowiedzialnosci i
misji. Tak, nie wytwarzają dóbr materialnych, ale „wytwarzają” „coś” o wiele cenniejszego.I to dzieki temu „inputowi” możliwa jest reszta.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 10469
Rejestracja: 26 lutego 2009, 19:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness » 12 marca 2019, 20:27

Mosznicki pisze:Nauczycielki d dawna zarabiają bardzo nieadekwatnie w stosunku do charakteru pracy, dpowiedzialnosci i
misji. Tak, nie wytwarzają dóbr materialnych, ale „wytwarzają” „coś” o wiele cenniejszego.I to dzieki temu „inputowi” możliwa jest reszta.
Oj tam, oj tam, bez przesady. W każdym zawodzie są ludzie i "parapety", ale jak wspomniałam, żaden młody, zdolny nie pójdzie do szkoły za marne grosze, gdy faktycznie w Biedronce dostanie wiecej. Te mityczne 5 tysięcy to może zarabia dyrektor. Ja po 30 prawie latach pracy z trudem osiągam 3000 na rękę. Z dodatkami. Czy czuję się wyjątkowa? Ależ jak najbardziej, na przykład gdy w aptece pani udziela mi rabatu ze słowami, "Musi pani jak najszybciej wyzdrowieć, bo syn panią uwielbia", gdy byli uczniowie dziękują mi za wiedzę, którą wykorzystują w dorosłym życiu. Gdy słyszę i czytam swoje własne słowa używane przez byłych uczniów. To mi wiele rekompensuje, ale tym nie opłacę rachunków, a nie mam siły pracować tyle, ile kiedyś.

ODPOWIEDZ