WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9460
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: Mosznicki »

krzysztof1 pisze: 5 maja 2019, 14:08 Wykorzystywani przez system to byli zwykli chłopi na wsiach, którzy niezależnie czy pod zaborami czy jak Polska odzyskała niepodległość musieli iść do dworu odrabiać pańszczyznę. Oni mogli popierać Sowietów bo widzieli w tym wyzwolenie spod władzy dworskich panów. Ty tworzysz obraz biednego żyda skrzywdzonego przez krwiożerczego Polaka. W Polsce na przestrzeni wieków nikt ich nie wykorzystywał, mogli swobodnie prowadzić tu swoje interesy i żyć w spokoju, to w innych państwach ich gnębiono. Dla przykładu za czasów Marii Teresy pozbawiono ich praw obywatelskich. Ty już dawno powinieneś wyjechać do Izraela, z takimi poglądami zrobiliby cię tam prezydentem. Oni tam kochają takich nacjonalistów.

"Niemcy wybrali Hitlera" to nie jest żadna generalizacja tylko fakt. Nie wiem co kogo może tu oburzać.
Wszyscy Niemcy (poparli Hitlera)? No właśnie. Dlatego takim samym faktem jest stwierdzenie, ze Polacy kolaborowali. A czepialstwem to, ze nie wszyscy. Jakby to nie było oczywiste.


Niczego nie tworze. Zwyczajnie czysto racjonalnie tłumacze Ci konteksty i zależności przyczynowo-skutkowe. Komunizm miał zapewniac równość i wyzwolenie wszystkich, wiec Żydzi jako tacy się załapywali. Getta ławkowe i inne historie... Mieli nadzieje na niebycie w końcu obywatelami drugiej kategorii. Polska mogła oferować im lepsze warunki niż gdzie indziej (co tylko świadczy o europejskim antysemityzmie, wiec sami tylko potwierdzicie ten stan rzeczy), ale to nie znaczy, ze nie jest bez jakiejkolwiek winy. Ze jest wyspa w oceanie antysemityzmu. Nacjonalistyczne źródła Ci tego nie powiedzą, bo to niezgodne z ich wizja Polski i Polaków.
Dorośnij w końcu.

I może zadaj sobie pytanie, na kogo Ty głosowałbyś w Niemczech lat 30. ubiegłego wieku, mając taka wizje Żydów, jaka masz.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: krzysztof1 »

Czekam aż zaczniesz usprawiedliwiać rzeź wołyńską i wybielać banderowców.

PS. Ci twoi biedni pokrzywdzeni żydzi chcą od Polski miliardów odszkodowań. Ustawa 447 :hyhy: :hyhy: Ciekawe, że tylko Polakom zarzuca się masowy antysemityzm, o innych krajach cisza.
Ostatnio zmieniony 5 maja 2019, 15:39 przez krzysztof1, łącznie zmieniany 1 raz.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9460
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: Mosznicki »

Nie masz nic do powiedzenia w temacie? Nie ubieraj tego faktu w słowa.

Nie wiem czy i ile chcą, ale wiem, ze przejmowaliśmy ich mienie po wojnie. A ukrywaliśmy niekiedy tylko dopóki nie skończyło im się złoto czy co tam mieli. Lub w nadzieji na właśnie przejęcie ich mienia.
Ostatnio zmieniony 5 maja 2019, 15:42 przez Mosznicki, łącznie zmieniany 1 raz.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: krzysztof1 »

Ty nie masz nic do powiedzenia ciągle jeden i ten sam bełkot o biednych żydkach.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9460
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: Mosznicki »

A podobno byli bogaci... I dalej są. I gnębią biednych Polaków 😂😂😂
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9460
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: Mosznicki »

krzysztof1 pisze: 5 maja 2019, 15:34 Czekam aż zaczniesz usprawiedliwiać rzeź wołyńską i wybielać banderowców.

PS. Ci twoi biedni pokrzywdzeni żydzi chcą od Polski miliardów odszkodowań. Ustawa 447 :hyhy: :hyhy: Ciekawe, że tylko Polakom zarzuca się masowy antysemityzm, o innych krajach cisza.
Baju, baju, będziecie w narodowym raju😂😂😂
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18367
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: dragoness »

Mosznicki pisze: 5 maja 2019, 15:39 Nie masz nic do powiedzenia w temacie? Nie ubieraj tego faktu w słowa.

Nie wiem czy i ile chcą, ale wiem, ze przejmowaliśmy ich mienie po wojnie. A ukrywaliśmy niekiedy tylko dopóki nie skończyło im się złoto czy co tam mieli. Lub w nadzieji na właśnie przejęcie ich mienia.
Też uogólniasz. Nieładnie.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: krzysztof1 »

Po pierwsze Żydki dostały już odszkodowania za utracone mienie.PRL im wypłaciło, więc nie należy im się ani jedna złotówka, a po drugie dalej powtarzasz się, powielając tylko stereotyp krwiożerczych Polaków i biednych pejsatych.

PS. Piszesz o przejmowaniu mienia żydowskiego przez Polaków, a przecież stosując twoje myślenie oni nie mogli mieć żadnego mienia bo przecież byli gnębieni przez Polaków. To mienie żydowskie to dowód na to iż krzywda w Polsce im się nie działa, mogli swobodnie pomnażać swój majątek. Jak można być tak ograniczonym umysłowo, żeby tego nie rozumieć.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: Sun Tzu »

Wykorzystywani przez system to byli zwykli chłopi na wsiach, którzy niezależnie czy pod zaborami czy jak Polska odzyskała niepodległość musieli iść do dworu odrabiać pańszczyznę.
Urzekła mnie twoja opowieść :rotfl:
Komunizm miał zapewniac równość i wyzwolenie wszystkich
Urzekła mnie twoja opowieść :rotfl:
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3909
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: grzeh »

Prof. Żaryn: Żydzi zachowywali się wobec nas obrzydliwie na Kresach. Witali NKWD, rwali flagi
https://www.youtube.com/watch?v=kOl1VTjAX6M
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9460
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze: 5 maja 2019, 15:59
Mosznicki pisze: 5 maja 2019, 15:39 Nie masz nic do powiedzenia w temacie? Nie ubieraj tego faktu w słowa.

Nie wiem czy i ile chcą, ale wiem, ze przejmowaliśmy ich mienie po wojnie. A ukrywaliśmy niekiedy tylko dopóki nie skończyło im się złoto czy co tam mieli. Lub w nadzieji na właśnie przejęcie ich mienia.
Też uogólniasz. Nieładnie.
Taka diagnoza po paru przykładach typu "Niemcy wybrali..."?
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9460
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: Mosznicki »

Sun Tzu pisze: 5 maja 2019, 16:28
Wykorzystywani przez system to byli zwykli chłopi na wsiach, którzy niezależnie czy pod zaborami czy jak Polska odzyskała niepodległość musieli iść do dworu odrabiać pańszczyznę.
Urzekła mnie twoja opowieść :rotfl:
Komunizm miał zapewniac równość i wyzwolenie wszystkich
Urzekła mnie twoja opowieść :rotfl:
Jezus też bym lewakiem ( kategoriach politycznych patrząc). :/

PS zresztą jak Zyd to wiadomo, że komuch, nie?
Ostatnio zmieniony 7 maja 2019, 23:20 przez Mosznicki, łącznie zmieniany 2 razy.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9460
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: Mosznicki »

krzysztof1 pisze: 5 maja 2019, 16:06 Po pierwsze Żydki dostały już odszkodowania za utracone mienie.PRL im wypłaciło, więc nie należy im się ani jedna złotówka, a po drugie dalej powtarzasz się, powielając tylko stereotyp krwiożerczych Polaków i biednych pejsatych.

PS. Piszesz o przejmowaniu mienia żydowskiego przez Polaków, a przecież stosując twoje myślenie oni nie mogli mieć żadnego mienia bo przecież byli gnębieni przez Polaków. To mienie żydowskie to dowód na to iż krzywda w Polsce im się nie działa, mogli swobodnie pomnażać swój majątek. Jak można być tak ograniczonym umysłowo, żeby tego nie rozumieć.
Lubisz historię? To jej nie zaklamuj.

Oblozeni wszelkimi zakazami tradycyjnie trudnili się tym, czym było wolno i po wiekach takich doświadczeń tak też robili w Polsce. Choć tu była większa wobec nich tolerancja. To nie znaczy
że nie byli obiektem dyskryminacji. A skoro posiadali jakieś mienie (kosztowności łatwo zabrać, gdy znów trzeba uciekac; handel itp. - no więc "pomnazali"; Polakom nikt nie bronil robić tego samego), to było się na co polakomic i co po kim przejąć. Proste.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9460
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: Mosznicki »

grzeh pisze: 5 maja 2019, 17:55 Prof. Żaryn: Żydzi zachowywali się wobec nas obrzydliwie na Kresach. Witali NKWD, rwali flagi
https://www.youtube.com/watch?v=kOl1VTjAX6M
Skutek ( o przyczynie napisano wiele). Mieli prawo. Bali się nas. Mieli nadzieję, że na lepszy czas.

Prawda boli.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: Sun Tzu »

Jezus też bym lewakiem ( kategoriach politycznych patrząc).
Hmm... Pomijając już to, że sam umarł na krzyżu a nie wysłał delgata, jak to lewacy mają w zwyczaju to szczególnie zapewne dowodem na Jego "lewicowość" była "Przypowieść o robotnikach w winnicy" (Mt 20,1-16)... Jako, że - jak sądzę - nie czytałeś tego, to ci w życzliwości swej zacytuję:

Królestwo niebieskie podobne jest do pewnego gospodarza, który wyszedł o świcie, by nająć robotników do swojej winnicy. Umówił się z nimi o denara za dzień i posłał ich do swojej winnicy. Gdy wyszedł o trzeciej godzinie, zobaczył innych stojących za pracą na rynku. Tym też powiedział: "Idźcie i wy do winnicy, a co będzie należne, dam wam". Poszli więc. Wyszedł ponownie o godzinie szóstej i o dziewiątej i uczynił podobnie. A kiedy wyszedł o jedenastej, znalazł jeszcze innych stojących. Zapytał ich: "Dlaczego przez cały dzień stoicie tu bezczynnie?" Odpowiedzieli mu: "Bo nikt nas nie najął". Rzekł im: "Idźcie i wy do winnicy". A gdy nastał wieczór, powiedział właściciel winnicy do swojego zarządcy: "Zwołaj robotników i daj im całą zapłatę, zaczynając od ostatnich do pierwszych". Gdy przyszli ci z jedenastej godziny, otrzymali po denarze. Kiedy zatem podeszli pierwsi, uważali, że otrzymają więcej. Jednak i oni otrzymali po denarze. Biorąc więc narzekali na gospodarza. Mówili: "Ci ostatni pracowali jedną godzinę, a zrównałeś ich z nami, choć dźwigaliśmy ciężar dnia i spiekoty". A on każdemu z nich tłumaczył: "Przyjacielu, nie krzywdzę ciebie. Czy nie umówiłeś się ze mną o denara? Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czemu zepsutym okiem patrzysz, że jestem dobry?" Tak właśnie ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi". Weź swoje i odejdź. Chcę dać temu ostatniemu jak tobie.

A teraz mosznicki znajdź "lewicowość" w tej przypowieści...
ODPOWIEDZ