Głosujemy na Konfederację

O wszystkim, czyli o niczym...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6304
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Głosujemy na Konfederację

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Przecież to nie jest inwestycja pokroju wykopania rowu za stodołą! To jest niesamowicie skomplikowany proces decyzyjny dotyczący tysięcy spraw, począwszy od kwestii finansowych (budowa będzie zapewne kosztować ponad miliard złotych), prawnych czy logistycznych! To są tysiące dokumentów wytworzonych przez różnego rodzaju instytucje.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18434
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Głosujemy na Konfederację

Post autor: dragoness »

Rozumiem. Ja tak. Więc nie obiecujmy czegoś, co powstanie może za kolejne 20 lat. Nie obiecujmy drużynie piłkarskiej pieniędzy, w dodatku nie swoich. Nie obiecujmy zjazdu z autostrady, który i tak by nie powstał. Nie obiecujmy drogi, ktora jest nierealna. Traktujmy ludzi poważnie, bo w końcu się wqrwią.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6304
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Głosujemy na Konfederację

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... To chyba nie tak do końca... Załóżmy, że zabiegałem o zmiany w ustawie prawo wodne i promowałem powstanie RZGW, dzięki czemu za 5 czy 7 lat powstanie zbiornik Kąty-Myscowa.... Czy mam prawo mówić, że ten zbiornik zostanie wybudowany dzięki mnie? Chyba tak, bo zawsze zaczyna się od stworzenia podstaw. A dzięki mnie ta podstawa została stworzona... Polityka to nie są marzenia i spełnianie zachcianek każdego i zawsze. Czy jeżeli Iksiński dojeżdża z pracy z Krosna do Jasła i chciałby jeździć autostradą, to znaczy, że mamy mu ją wybudować? Czy, jeżeli ktoś sobie wymyśli budowę w Jaśle stadionu piłkarskiego na 15 tys. miejsc to znaczy, że burmistrz ma to wybudować? Czy, jeżeli pan Broniarz wymyśli sobie, że każdy nauczyciel niezależnie od kwalifikacji powinien dostać 1000 zł podwyżki, to rząd powinien to spełnić? Co zaś do tych "Czarnych"... Jaki jest sens ekonomiczny? marketingowy? jakikolwiek zresztą dawania pieniędzy na grającą w klasie "okręgowej" drużynę?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18434
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Głosujemy na Konfederację

Post autor: dragoness »

Panu Rzońcy, bo o nim mowa zawdzięczamy wybudowanie nowej drogi przez Warzyce. I to było coś. Namacalne.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9478
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Głosujemy na Konfederację

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze: 16 maja 2019, 09:57 Nie wiem, czy "wszyscy", wiem, że w takiej sytuacji PiS wygra w cuglach, bo i Wiosna i Konfederacja są zbyt radykalne, a Kukizowi ktoś pięknie dorabia gębę.
Więc nie pier...olmy, że chcemy zmiany. Chyba że niedobrej.

Kukiz? KuPiS... Narodowiec pełna gęba.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2019, 00:35 przez Mosznicki, łącznie zmieniany 2 razy.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9478
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Głosujemy na Konfederację

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze: 16 maja 2019, 17:39 Panu Rzońcy, bo o nim mowa zawdzięczamy wybudowanie nowej drogi przez Warzyce. I to było coś. Namacalne.
Co z tego, że byle droga wybudował?! Hitler ponoć nawet autostrady. PiS nie wróży nic dobrego. Koń trojański w Europie.
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: Głosujemy na Konfederację

Post autor: przemo232 »

Mosznicki pisze: 18 maja 2019, 00:22
dragoness pisze: 16 maja 2019, 09:57 Nie wiem, czy "wszyscy", wiem, że w takiej sytuacji PiS wygra w cuglach, bo i Wiosna i Konfederacja są zbyt radykalne, a Kukizowi ktoś pięknie dorabia gębę.
Więc nie pier...olmy, że chcemy zmiany. Chyba że niedobrej.

Kukiz? KuPiS... Narodowiec pełna gęba.
Co pan ma przeciwko narodowcom, tak z ciekawości?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6304
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Głosujemy na Konfederację

Post autor: Sun Tzu »

Drobną rzecz. Protest przeciwko ustawie 447...
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: Głosujemy na Konfederację

Post autor: przemo232 »

to narodowcy głosowali przeciwko tej ustawie?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6304
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Głosujemy na Konfederację

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Każdy, kto protestuje przeciwko ustawie 447 jest osobistym wrogiem imć mosznickiego... :rotfl:
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: Głosujemy na Konfederację

Post autor: przemo232 »

Aaa, w takim sensie :D
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9478
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Głosujemy na Konfederację

Post autor: Mosznicki »

Sun Tzu pisze: 18 maja 2019, 10:51 Hmm... Każdy, kto protestuje przeciwko ustawie 447 jest osobistym wrogiem imć mosznickiego... :rotfl:
Nie zaprzeczyliście, że zostalibyście Żydami, gdyby szykował się spadek :D
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6304
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Głosujemy na Konfederację

Post autor: Sun Tzu »

Cóż... Pewnie byśmy zaprzeczyli, bo nie należymy do tego merkantylnego wyznania... :rotfl:
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9478
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Głosujemy na Konfederację

Post autor: Mosznicki »

Sun Tzu pisze: 19 maja 2019, 00:15 Cóż... Pewnie byśmy zaprzeczyli, bo nie należymy do tego merkantylnego wyznania... :rotfl:
Właśnie widać po tym, jak chcecie zwrócić mienie i wypłacić ewentualne odszkodowania :D
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: Głosujemy na Konfederację

Post autor: przemo232 »

Mosznicki pisze: 19 maja 2019, 00:23
Sun Tzu pisze: 19 maja 2019, 00:15 Cóż... Pewnie byśmy zaprzeczyli, bo nie należymy do tego merkantylnego wyznania... :rotfl:
Właśnie widać po tym, jak chcecie zwrócić mienie i wypłacić ewentualne odszkodowania :D
Jedyne mienie jakie należy im zwrócić to chyba kamienie... Jeszcze rzeczywiście bym zrozumiał gdyby Polacy zagarneli Żydom wszystko takie jak było przed wojną, ale oni "wzięli" zgliszcza. Jak przyszło do odbudowy tego wszystkiego to zydy jakoś cicho siedzieli

Ciekawe jak Pan Mosznicki by zareagował gdyby przeczytał że Żydzi mordowali Polaków, a i komuniści to w większej mierze Żydzi, na czele z Karolem Marksen
ODPOWIEDZ