PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: przemo232 »

krzysztof1 pisze: 8 czerwca 2019, 15:41 Brukselskie urzędasy, które żyją w innym swoim zamkniętym świecie nie są w stanie zrozumieć, że jak zwykły człowiek ma do wyboru albo praca na 3/4 etatu w markecie za 1000 zł z groszami albo +1000 zł co miesiąc brać na dwójkę dzieci to chyba oczywiste jest co wybierze każdy normalnie myślący.
Pytanie mam jeśli można, czy Ci "normalnie myślący" biorą pod uwagę fakt, że pieniądze na rozdawanie kiedyś się skończą? Może inaczej...nie tyle skończą co po prostu zabraknie na te wszystkie socjale, renty, emerytury itp? Co wtedy "normalni" zrobią? (ja się spodziewam i mogę powiedzieć swoją myśl, tylko najpierw chciałem poznać Pana zdanie)
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: oth »

przemo232 pisze: 9 czerwca 2019, 15:42
krzysztof1 pisze: 8 czerwca 2019, 15:41 Brukselskie urzędasy, które żyją w innym swoim zamkniętym świecie nie są w stanie zrozumieć, że jak zwykły człowiek ma do wyboru albo praca na 3/4 etatu w markecie za 1000 zł z groszami albo +1000 zł co miesiąc brać na dwójkę dzieci to chyba oczywiste jest co wybierze każdy normalnie myślący.
Pytanie mam jeśli można, czy Ci "normalnie myślący" biorą pod uwagę fakt, że pieniądze na rozdawanie kiedyś się skończą? Może inaczej...nie tyle skończą co po prostu zabraknie na te wszystkie socjale, renty, emerytury itp? Co wtedy "normalni" zrobią? (ja się spodziewam i mogę powiedzieć swoją myśl, tylko najpierw chciałem poznać Pana zdanie)
Normalni pójdą i będą kradli żeby przeżyć lub grzebać po śmietnikach. Wszystko w granicach normalności.
W Wenezueli obecnie poznikały bezdomne psy i koty z ulic, bo normalni ludzie przecież chcą przeżyć.
PS. Tumanowi nie przetłumaczysz, odpuść.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: krzysztof1 »

oth pisze: 9 czerwca 2019, 16:23
przemo232 pisze: 9 czerwca 2019, 15:42
krzysztof1 pisze: 8 czerwca 2019, 15:41 Brukselskie urzędasy, które żyją w innym swoim zamkniętym świecie nie są w stanie zrozumieć, że jak zwykły człowiek ma do wyboru albo praca na 3/4 etatu w markecie za 1000 zł z groszami albo +1000 zł co miesiąc brać na dwójkę dzieci to chyba oczywiste jest co wybierze każdy normalnie myślący.
Pytanie mam jeśli można, czy Ci "normalnie myślący" biorą pod uwagę fakt, że pieniądze na rozdawanie kiedyś się skończą? Może inaczej...nie tyle skończą co po prostu zabraknie na te wszystkie socjale, renty, emerytury itp? Co wtedy "normalni" zrobią? (ja się spodziewam i mogę powiedzieć swoją myśl, tylko najpierw chciałem poznać Pana zdanie)
Normalni pójdą i będą kradli żeby przeżyć lub grzebać po śmietnikach. Wszystko w granicach normalności.
W Wenezueli obecnie poznikały bezdomne psy i koty z ulic, bo normalni ludzie przecież chcą przeżyć.
PS. Tumanowi nie przetłumaczysz, odpuść.
Posłuchaj gimbusie od Korwina mam w głębokim poważaniu to co będzie za 50 lat, bo wtedy możemy być już po 3 wojnie światowej patrząc na agresywną politykę jankesów względem innych państw np. Wenezueli. Powtórzę raz jeszcze przez takich jak ty płace w naszym województwie nigdy nie będą wysokie bo co płacić dużo komuś jak zawsze znajdzie się frajer, który będzie robił za miskę ryżu bo przecież praca czyni wolnym. Na zachodzie takie programy jak 500 + funkcjonują od wielu lat i nikt nie narzeka tylko w Polsce zawsze znajdzie się jakiś gimbus od dziadka Korwina. Niech firmy zwłaszcza markety zatrudniają na całe etaty i niech płacą normalnie to nikt nie będzie rezygnował z pracy z powodu 500+. W Polsce market zatrudnia na 3/4 etatu, a w Niemczech już potrafią zatrudnić na cały etat.
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: oth »

Załóż firmę i płać dużo, ale z twoją mentalnością złodziejsko-pasożytniczą (przecież wyżej przyznałeś że wolisz żreć na cudzy koszt niż pracować na swoje utrzymanie), to byś płacił 5zł/h przecież.
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: przemo232 »

krzysztof1 pisze: 9 czerwca 2019, 16:29 Posłuchaj gimbusie od Korwina mam w głębokim poważaniu to co będzie za 50 lat, bo wtedy możemy być już po 3 wojnie światowej patrząc na agresywną politykę jankesów względem innych państw np. Wenezueli. Powtórzę raz jeszcze przez takich jak ty płace w naszym województwie nigdy nie będą wysokie bo co płacić dużo komuś jak zawsze znajdzie się frajer, który będzie robił za miskę ryżu bo przecież praca czyni wolnym. Na zachodzie takie programy jak 500 + funkcjonują od wielu lat i nikt nie narzeka tylko w Polsce zawsze znajdzie się jakiś gimbus od dziadka Korwina. Niech firmy zwłaszcza markety zatrudniają na całe etaty i niech płacą normalnie to nikt nie będzie rezygnował z pracy z powodu 500+. W Polsce market zatrudnia na 3/4 etatu, a w Niemczech już potrafią zatrudnić na cały etat.
A może tak w innych krajach zachodnich programy socjalne funkcjonują dobrze bo kraje zachodnie są wysoko rozwinięte i ogólnie bogatsze? Pan możesz mieć w głębokim poważaniu co będzie za 50 lat, ja natomiast chciałbym aby moje dzieci i wnuki miały jak najlepiej. Ja tam mogę i żyć za tą miskę ryżu, wisi mi to, ale chce żeby moje potomstwo żyło dostatnio i tym się różnimy.

A co do płac w naszym województwie to może zarabiamy mało bo mamy dużo socjali?

Już wyjaśniam zagadnienie żebyśmy się zrozumieli:
Otóż jak wiadomo na socjalne potrzebne są pieniądze, a pieniądze się biorą m. in. z podatków, więc jeśli mamy opodatkowanie firm na wysokim poziomie to pracodawcy nie stać żeby robotnikowi więcej zapłacić. Duże opodatkowanie wiążę się również z tym, że firm jest względnie mało, a co za tym idzie brakuje miejsc do pracy.

Pan na prawdę mysli że ludzie idą pracować za 1000 zł bo czują się wolni? :cenzura: Idą bo muszą :krzeslem:
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: krzysztof1 »

OTH gimbusie ja pracuję po to aby żyć a ty ze swoją mentalnością żyjesz po to aby pracować. markety cepie mają dość kasy aby normalnie płacić.
Ostatnio zmieniony 9 czerwca 2019, 17:30 przez krzysztof1, łącznie zmieniany 1 raz.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: krzysztof1 »

przemo232 pisze: 9 czerwca 2019, 16:56
krzysztof1 pisze: 9 czerwca 2019, 16:29 Posłuchaj gimbusie od Korwina mam w głębokim poważaniu to co będzie za 50 lat, bo wtedy możemy być już po 3 wojnie światowej patrząc na agresywną politykę jankesów względem innych państw np. Wenezueli. Powtórzę raz jeszcze przez takich jak ty płace w naszym województwie nigdy nie będą wysokie bo co płacić dużo komuś jak zawsze znajdzie się frajer, który będzie robił za miskę ryżu bo przecież praca czyni wolnym. Na zachodzie takie programy jak 500 + funkcjonują od wielu lat i nikt nie narzeka tylko w Polsce zawsze znajdzie się jakiś gimbus od dziadka Korwina. Niech firmy zwłaszcza markety zatrudniają na całe etaty i niech płacą normalnie to nikt nie będzie rezygnował z pracy z powodu 500+. W Polsce market zatrudnia na 3/4 etatu, a w Niemczech już potrafią zatrudnić na cały etat.
A może tak w innych krajach zachodnich programy socjalne funkcjonują dobrze bo kraje zachodnie są wysoko rozwinięte i ogólnie bogatsze? Pan możesz mieć w głębokim poważaniu co będzie za 50 lat, ja natomiast chciałbym aby moje dzieci i wnuki miały jak najlepiej. Ja tam mogę i żyć za tą miskę ryżu, wisi mi to, ale chce żeby moje potomstwo żyło dostatnio i tym się różnimy.

A co do płac w naszym województwie to może zarabiamy mało bo mamy dużo socjali?

Już wyjaśniam zagadnienie żebyśmy się zrozumieli:
Otóż jak wiadomo na socjalne potrzebne są pieniądze, a pieniądze się biorą m. in. z podatków, więc jeśli mamy opodatkowanie firm na wysokim poziomie to pracodawcy nie stać żeby robotnikowi więcej zapłacić. Duże opodatkowanie wiążę się również z tym, że firm jest względnie mało, a co za tym idzie brakuje miejsc do pracy.

Pan na prawdę mysli że ludzie idą pracować za 1000 zł bo czują się wolni? :cenzura: Idą bo muszą :krzeslem:
Więc jak ktoś ma wybór to woli socjal niż zapierdol od rana do wieczora w markecie.
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: przemo232 »

No widzi Pan, jedni się godzą z obecnym stanem rzeczy a inni wolą przekonywać innych że są jednak alternatywy dla POPiSu
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

Jak myślicie, długo jeszcze Duda będzie ociągał się z tym ułaskawieniem ?

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpo ... dy/fbp6ykh

Stawka dość wysoka, he he he....
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: krzysztof1 »

Takie generalizowanie, że każdy co korzysta z socjalu jest pijakiem i patologią jest na poziomie gimbazy. Wiele osób, które bierze np. 500+ normalnie pracuje tylko gimbus od Korwina oth tego nie ogarnia.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

krzysztof1 pisze: 10 czerwca 2019, 15:35 Takie generalizowanie, że każdy co korzysta z socjalu jest pijakiem i patologią jest na poziomie gimbazy. Wiele osób, które bierze np. 500+ normalnie pracuje tylko gimbus od Korwina oth tego nie ogarnia.
Ależ oczywiście, że nie każdy. Co nie zmienia faktu, że taka patologia istnieje, nawet pod naszym nosem.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

Gowin: Nie wykluczam współpracy z PSL
https://dorzeczy.pl/kraj/105364/Gowin-N ... z-PSL.html
Wicepremier dodał, że chociaż naturalnym koalicjantem dla Zjednoczonej Prawicy jest Kukiz’15, możliwa jest też współpraca z PSL-em. – Na pewno nie wyobrażam sobie wspólnych list z PSL. Różnice są zbyt duże. Wyborcy by tego nie zrozumieli. Wybory to reset, jest nowy etap. Wtedy taka współpraca nie powinna być wykluczana. Co do Kukiz’15, tutaj pole zbieżności poglądów jest duże. Wyobrażam sobie nawet wspólne listy – stwierdził polityk.
szkoda że nie Konfederacja
wibar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 438
Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 18:11

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wibar »

krzysztof1 pisze: 10 czerwca 2019, 15:35 Takie generalizowanie, że każdy co korzysta z socjalu jest pijakiem i patologią jest na poziomie gimbazy. Wiele osób, które bierze np. 500+ normalnie pracuje tylko gimbus od Korwina oth tego nie ogarnia.
Nie tylko on tego nie ogarnia, również były prezydent Komorowski stwierdził niedawno że PiS wygrał wybory do Europarlamentu w tych rejonach gdzie jest największa przestępczość i patologia.Czyli że co,zdecydowana większość Polski to przestępcy i element patologiczny?
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

Jak w Holandii morduje się ludzi potrzebujących pomocy! Ewa Stasinowska z Amsterdamu
https://www.youtube.com/watch?v=eSoYbqtaq5g
(nie w temacie ale nie wiem gdzie to przypiąć)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

grzeh pisze: 11 czerwca 2019, 19:29 Jak w Holandii morduje się ludzi potrzebujących pomocy! Ewa Stasinowska z Amsterdamu
https://www.youtube.com/watch?v=eSoYbqtaq5g
(nie w temacie ale nie wiem gdzie to przypiąć)
Gratuluję bycia wkręconym w fake news. Tylko czekałam, kiedy ktoś się nad tym rozczuli https://wiadomosci.onet.pl/politico/med ... x2eHR0w89Y
ODPOWIEDZ