PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze: 25 czerwca 2019, 13:55 Hmm... Samorząd pani magister powołuje dyrektora szpitala. Jeżeli dyrektor szpitala nie radzi sobie z organizacją pracy szpitala samorząd powinien go odwołać i powołać osobę kompetentną. Czy jeszcze wiele oczywistości mam pani magister tłumaczyć???
Naprawdę? Samorząd? A może zarząd powiatu? Oczywiście po przeprowadzeniu "konkursu". Takim oto sposobem pan Burbelka miewa się świetnie, a szpital tonie. Czy ja dobrze pamiętam, że jedną z propozycji miało być zastąpienie powoływania przez zarząd przez powołanie przez radę powiatu?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... A kto powołuje zarząd powiatu? Duch święty? Czy może Rada Powiatu? Są wakacje, nauczyciele mają dużo wolnego czasu, więc proszę się douczać, bo niewiedza pani magister o sprawach o których pani magister się wypowiada zaczyna mnie już nużyć...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze: 25 czerwca 2019, 16:41 Hmm... A kto powołuje zarząd powiatu? Duch święty? Czy może Rada Powiatu? Są wakacje, nauczyciele mają dużo wolnego czasu, więc proszę się douczać, bo niewiedza pani magister o sprawach o których pani magister się wypowiada zaczyna mnie już nużyć...
W naszym przypadku zarząd powiatu powołali poseł i senatorzyna, więc proszę mnie nie rozśmieszać.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

https://www.portalsamorzadowy.pl/edukac ... 28002.html

Hmm... PiS się wygłupił uznając, że dodatek za wychowawstwo dla nauczycielek zatrudnionych w przedszkolach będzie uzależniony od decyzji samorządu a ten sam dodatek dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach będzie wynikał z przepisów ustawy. Efekt będzie taki, że samorządy zwiększone koszty dodatków za wychowawstwo dla nauczycieli szkół będą sobie rekompensowaly obniżką dodatków dla nauczycieli zatrudnionych w przedszkolach...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze: 27 czerwca 2019, 08:47 https://www.portalsamorzadowy.pl/edukac ... 28002.html

Hmm... PiS się wygłupił uznając, że dodatek za wychowawstwo dla nauczycielek zatrudnionych w przedszkolach będzie uzależniony od decyzji samorządu a ten sam dodatek dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach będzie wynikał z przepisów ustawy. Efekt będzie taki, że samorządy zwiększone koszty dodatków za wychowawstwo dla nauczycieli szkół będą sobie rekompensowaly obniżką dodatków dla nauczycieli zatrudnionych w przedszkolach...
Tak to jest jak sie ustawy pisze na kolanie.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... To jedna sprawa, ale interesuje mnie też jak nauczycielskie związki zawodowe będą walczyć o jednakowe traktowanie swoich koleżanek zatrudnionych w przedszkolach... Bo gdyby nauczycielscy związkowcy mieli coś w głowie to takiej sprawy by nie odpuścili... Ale co ja będę dyletantów uczył... :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze: 27 czerwca 2019, 11:48 Hmm... To jedna sprawa, ale interesuje mnie też jak nauczycielskie związki zawodowe będą walczyć o jednakowe traktowanie swoich koleżanek zatrudnionych w przedszkolach... Bo gdyby nauczycielscy związkowcy mieli coś w głowie to takiej sprawy by nie odpuścili... Ale co ja będę dyletantów uczył... :)
A powinni, powinni. Niestety, a może stety, ja w żadnym związku nie jestem.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Takie tam refleksje na koniec kadencji https://opinie.wp.pl/warzecha-zabralem- ... 160187521a
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

dragoness pisze: 29 czerwca 2019, 00:06 Takie tam refleksje na koniec kadencji https://opinie.wp.pl/warzecha-zabralem- ... 160187521a
Takie tam refleksje na koniec kadencji
czyjej/jakiej?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

A co? Nie zbliża się koniec kadencji? Przecież wybory na jesieni, prawda? No chyba, że będzie jakaś nocna specustawa i kadencyjność przejdzie w dziedziczenie, cy cóś...
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: przemo232 »

Pani magister sądzi, że PiS przegra nadchodzące wybory?
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: grzeh »

segregacja etniczna zabytków
447 już działa? Mamy dowód. Dr Ewa Kurek o pismach kierowanych do muzeów
https://www.youtube.com/watch?v=R4nSdn94CU0
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

przemo232 pisze: 29 czerwca 2019, 21:06 Pani magister sądzi, że PiS przegra nadchodzące wybory?
A dlaczego pan bez tytułu tak sądzi?
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

Sun Tzu pisze: 25 czerwca 2019, 11:10 Hmm... Żaden pani magister problem: idę do sklepu i kupuję. I nie potrzebuję - jak pani Dulkiewicz - do zakupu butelki wódki 4 ochroniarzy... :)
Podobnie jak każdy nic nie znaczący żul.
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: przemo232 »

dragoness pisze: 30 czerwca 2019, 12:21
przemo232 pisze: 29 czerwca 2019, 21:06 Pani magister sądzi, że PiS przegra nadchodzące wybory?
A dlaczego pan bez tytułu tak sądzi?
Również magister, pozdrawiam serdecznie :)

Zadałem tylko proste pytanie, niczego nie sugerując
ODPOWIEDZ