WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: dragoness »

No, kaman, wszyscy kolaborowali w takim czy innym stopniu ( antysemityzm przeciez szalal), ale Polacy nie? To jest dopiero " naród wybrany".!
To dlaczego tylko w Polsce była kara śmierci za ukrywanie Żydów?
A tak w ogole zdrowiej byłoby zignorować. Żaden z tych "prawdziwych Polaków" Żyda na oczy nie widział, podobnie, jak żaden żydowski nastolatek, robiący z siebie małpę w Auschwitz, nie zna tak naprawdę żadnego Polaka. http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,744386
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: Sun Tzu »

To dlaczego tylko w Polsce była kara śmierci za ukrywanie Żydów?
Nie tylko w Polsce groziła kara śmierci za ukrywanie żydów. Podobne przepisy funkcjonowały w Serbii i na ukraińskim Podolu. Należy też pamiętać, że nie w każdym przypadku za ukrywanie żydów "z automatu" dostawało się karę śmierci i ten wyrok wykonywano... Czasami skazanego na karę śmierci ułaskawiał Generalny Gubernator Hans Frank...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze: 23 maja 2019, 11:19
To dlaczego tylko w Polsce była kara śmierci za ukrywanie Żydów?
Nie tylko w Polsce groziła kara śmierci za ukrywanie żydów. Podobne przepisy funkcjonowały w Serbii i na ukraińskim Podolu. Należy też pamiętać, że nie w każdym przypadku za ukrywanie żydów "z automatu" dostawało się karę śmierci i ten wyrok wykonywano... Czasami skazanego na karę śmierci ułaskawiał Generalny Gubernator Hans Frank...
Jak zdążył :rotfl: Z reguły rozstrzeliwano na miejscu.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: Sun Tzu »

Nic nie było takie czarno-białe jak to wszystko tu i ówdzie się przedstawia. Wszystko zależało od okoliczności i od funkcjonariuszy niemieckich, bo można było za ukrywanie żydów zostać rozstrzelanym na miejscu, można było trafić do więzienia czy do obozu koncentracyjnego i po odsiedzeniu wyroku zostać zwolnionym, można było - po procesie sądowym - zostać skazanym na karę śmierci, gdzie wyrok wykonano. Historia - wbrew temu, co nas się w szkole (zgodnie z programem nauczania!) uczy - jest nieco bardziej skomplikowana... Według niektórych szacunków liczba Polaków zamordowanych za ukrywanie żydów nie przekroczyła 1,5 tys. osób...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: dragoness »

Ech, te programy nauczania... Jakie to szczęście, że ja uczę po prostu angielskiego. Jakbym uczyła historii, szlag by mnie trafił. Wyjątkowo nudne podręczniki, jakby ktoś chciał obrzydzić.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: Mosznicki »

Sun Tzu pisze: 23 maja 2019, 08:39
skoro nie na podstawie bajek stwierdzono pierwotne dane
Fakt! To nie były bajki - to były zwykłe ordynarne kłamstwa!
Nie wiem, czy potrafisz sobie to wyobrazić, ale powodem niedopuszczenia pewnych rzeczy nie musi być strach czy chęć ukrycia prawdy
To może wymień, co jest przyczyną, że każda informacja mogąca zanegować liczbę ofiar Holocaustu jest kneblowana za pomocą trzech magicznych słów: rewizjonizm, negacjonizm, antysemityzm?
ewentualnie skorygowana ( w co watpie, bo to dosc zbadany watek) liczebność ofiar nie zredukuje nienawisci i całego kontekstu, jakie doprowadziły do tej hekatomby
Naprawdę zbadany wątek? Bo, po moich bardzo pobieżnych, badaniach wynika, że w jednym tylko przypadku liczba ofiar została zawyżona co najmniej dwukrotnie! Dwukrotnie!
Głosy jak Twój są raczej dowodem na zakorzenione antysemityzmu.
Wiem, wiem... Antysemityzm wyssałem z mlekiem matki. Ewentualnie z mlekiem krowy-żywicielki...
Ale ponieważ nie chcesz uchodzić za takiego, szukasz oseudoracjonalcy, pozornie nie mających z antysemityzmem wiele wspólnego, racji.
Skąd pomysł mosznicki, że mi przeszkadza łatka "antysemity"? :szok:
No raczej osoba popierająca Irvinga nie będzie brana na poważnie. Chyba ze są to naziole i antysemici.

Co jest przyczyna? Strach, żeby to się nie powtórzyło. A po drodze skala antysemityzmu do tego mogąca doprowadzić nie zwyżkowała ( to obserwujemy obecnie).

Twoje badania? Nie rozśmieszaj mnie. Zreszta nie to było clou tego akapitu. Co miałaby zmienić mniejsza liczba ofiar? Ze nie było machiny śmierci? Ze skoro zabito odpowiednio mniej to antysemityzm jest wyolbrzymiany? Sztucznie nakręcony po wojnie dla profitów? To jest właśnie niebezpieczne w relatywizmie. To jest nadrzędny cel tych wszystkich niby „badań”. Zakwestionowanie tematu, by bezkarnie i obawy oskarżenia o antysemityzm szkalowac Żydów.

Pomysł z obserwacji. Nie jesteś oryginalny. Irving pewnie tez nie uważa się za antysemitę.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze: 23 maja 2019, 10:27
No, kaman, wszyscy kolaborowali w takim czy innym stopniu ( antysemityzm przeciez szalal), ale Polacy nie? To jest dopiero " naród wybrany".!
To dlaczego tylko w Polsce była kara śmierci za ukrywanie Żydów?
A tak w ogole zdrowiej byłoby zignorować. Żaden z tych "prawdziwych Polaków" Żyda na oczy nie widział, podobnie, jak żaden żydowski nastolatek, robiący z siebie małpę w Auschwitz, nie zna tak naprawdę żadnego Polaka. http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,744386
Już niejednokrotnie pisałem, ukrywanie Żydów nie wykluczało (bo niby jak i dlaczego?) wydawania ich.

Polakowi wystarcza „antysemityzm wyssany z mlekiem matki”, Żydowi obrazki jak te ostatnie z Polski. Nie mam wątpliwości kto powinien bać się kogo w takim układzie. Jedz do Izraela i znajdź mi orła na szubienicy na murze? Albo „Polacy do gazu”.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: Sun Tzu »

No raczej osoba popierająca Irvinga nie będzie brana na poważnie. Chyba ze są to naziole i antysemici. /.../ Co miałaby zmienić mniejsza liczba ofiar? /.../ Zakwestionowanie tematu, by bezkarnie i obawy oskarżenia o antysemityzm szkalowac Żydów.
Hmm... Mogłaby udowodnić, że kłamaliście jak psy... Najbardziej boicie się prawdy, więc stosujecie te swoje uniwersalne rasistowskie argumenty: naziole, antysemici... :rotfl:
Jedz do Izraela i znajdź mi orła na szubienicy na murze? Albo „Polacy do gazu”.
Taaak... Zdaje się, że ostatnio ambasador Polski został opluty w Tel Awiwie przez jakiegoś rasistowskiego świra. Czyżby ten rasista nie był żydem?
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: Mosznicki »

Sun Tzu pisze: 25 maja 2019, 20:33
No raczej osoba popierająca Irvinga nie będzie brana na poważnie. Chyba ze są to naziole i antysemici. /.../ Co miałaby zmienić mniejsza liczba ofiar? /.../ Zakwestionowanie tematu, by bezkarnie i obawy oskarżenia o antysemityzm szkalowac Żydów.
Hmm... Mogłaby udowodnić, że kłamaliście jak psy... Najbardziej boicie się prawdy, więc stosujecie te swoje uniwersalne rasistowskie argumenty: naziole, antysemici... :rotfl:
Jedz do Izraela i znajdź mi orła na szubienicy na murze? Albo „Polacy do gazu”.
Taaak... Zdaje się, że ostatnio ambasador Polski został opluty w Tel Awiwie przez jakiegoś rasistowskiego świra. Czyżby ten rasista nie był żydem?
To udowodnij. Proszę. Może przy okazji zweryfikuj liczbę drzewek w Yad Vashem. Ciekawe czy tez tak ochoczo. Bo co, byłbyś się prawdy? Może jest jeszcze mniejsza niż jest? Bo największa jest tylko względem ilości drzewek i nych narodów, nie jako taka w skali liczebności ludności (jyz przytaczałem wywiad na ten temat).

Nie był ani świrem ani rasista. Jak pisałem, przemówił, wiec daruj sobie. No, ale był Żydem, a nie Polakiem wiec jego frustracja nie mogła być zrozumiana.

Rasista jesteś Ty. Przypomnę choćby metaforę o niepraniu „kolorów z białymi”. Bardzo Cię to śmieszyło. Mnie nie.


Polecam gorąco emitowany na Planet dokument „Dlaczego nas nienawidzą?”.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: człowiek z lasu »

[/quote]
To udowodnij. Proszę. Może przy okazji zweryfikuj liczbę drzewek w Yad Vashem. Ciekawe czy tez tak ochoczo. Bo co, byłbyś się prawdy? Może jest jeszcze mniejsza niż jest? Bo największa jest tylko względem ilości drzewek i nych narodów, nie jako taka w skali liczebności ludności (jyz przytaczałem wywiad na ten temat).[/quote]

Może troszkę nie w temacie, ale jestem przekonany, że ta wypowiedź przejdzie do historii matematyki, jako zagadka logiczna, której najmocniejsze komputery nie będą w stanie rozwiązać.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: Mosznicki »

człowiek z lasu pisze: 26 maja 2019, 00:14
To udowodnij. Proszę. Może przy okazji zweryfikuj liczbę drzewek w Yad Vashem. Ciekawe czy tez tak ochoczo. Bo co, byłbyś się prawdy? Może jest jeszcze mniejsza niż jest? Bo największa jest tylko względem ilości drzewek i nych narodów, nie jako taka w skali liczebności ludności (jyz przytaczałem wywiad na ten temat).[/quote]

Może troszkę nie w temacie, ale jestem przekonany, że ta wypowiedź przejdzie do historii matematyki, jako zagadka logiczna, której najmocniejsze komputery nie będą w stanie rozwiązać.
[/quote]



Największa spośród wszystkich. Czyli nie ma narodu, który miałby więcej. Jednak w kontekście liczby mieszkańców Polski wtedy nie jest zawrotna. Pytanie o to co robili inni? Obojętność, kolaboracja. Ukrywanie tez niezawsze motywowane było pobudkami szlachetnymi.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6273
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: Sun Tzu »

kolaboracja
Hmm... Pisząc o kolaboracji masz na myśli oczywiście Judenraty i żydowską policję w gettach. By poszerzyć twoją mikrą wiedzę - w jasielskim gettcie żydowska policja (Jϋdischer Ordnungsdienst) wyróżniała się czerwonymi opaskami na rękawach...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: dragoness »

Największa spośród wszystkich. Czyli nie ma narodu, który miałby więcej. Jednak w kontekście liczby mieszkańców Polski wtedy nie jest zawrotna. Pytanie o to co robili inni? Obojętność, kolaboracja. Ukrywanie tez niezawsze motywowane było pobudkami szlachetnymi.
Błagam, rozsądny facet jesteś, więc nie rób qrwy z logiki.
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: xmax »

https://www.fronda.pl/a/kto-naprawde-mo ... 26648.html

Bojąc się prawdy(by kłamstwo żydowskie wobec Polaków nie upadło) - jaka nacja blokuje badania w Jedwabnem?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18355
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: WOJNA RELIGIJNA WISI W POWIETRZU bez cenzury

Post autor: dragoness »

xmax pisze: 11 lipca 2019, 00:47 https://www.fronda.pl/a/kto-naprawde-mo ... 26648.html

Bojąc się prawdy(by kłamstwo żydowskie wobec Polaków nie upadło) - jaka nacja blokuje badania w Jedwabnem?
Przede wszystkim nasza. Niestety, taka jest prawda. Gdyby państwo polskie chciało badań, to konwencja, ktora pozwoliła Rosji zatrzymać wrak i powołać komisje Anodiny, pozwala Polsce na przeprowadzenie badań na swoim terenie, bez oglądania się na obce państwo. Przy ekshumacji ofiar ze Smoleńska nie mieli skrupułów? Tu też mieć nie powinni. Ostatecznie ofiary były POLSKIMI obywatelami, prawda?
ODPOWIEDZ