Czy warto jest kupować dom? Czy mieszkać dalej w bloku?

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
rafcio69
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 25 lipca 2019, 17:39

Re: Czy warto jest kupować dom? Czy mieszkać dalej w bloku?

Post autor: rafcio69 »

W moim przypadku byłby to dom, więcej swobody.
blonam
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 5 sierpnia 2019, 15:01

Re: Czy warto jest kupować dom? Czy mieszkać dalej w bloku?

Post autor: blonam »

zdecydowanie mieszkanie w domu jest wygodniejsze
jarrro
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 5 sierpnia 2019, 22:41

Re: Czy warto jest kupować dom? Czy mieszkać dalej w bloku?

Post autor: jarrro »

jak Cię stać, to kupuj ;)
MeFeDoR
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 12 sierpnia 2019, 14:20

Re: Czy warto jest kupować dom? Czy mieszkać dalej w bloku?

Post autor: MeFeDoR »

Kupuj dom, jak najbardziej
TenLoginJestZajety
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 12 sierpnia 2019, 18:58

Re: Czy warto jest kupować dom? Czy mieszkać dalej w bloku?

Post autor: TenLoginJestZajety »

Mieszkanie, zdecydowanie wygodniejsze i tańsze w użytkowaniu i w razie marny chyba sąsiadów można sprzedać lub wynająć, a z domem ciężko.
dobrydom
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 9 września 2019, 13:39

Re: Czy warto jest kupować dom? Czy mieszkać dalej w bloku?

Post autor: dobrydom »

To dom właśnie więcej wygody daje. I więcej możliwości
24Krystian_
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 13 września 2019, 18:01

Re: Czy warto jest kupować dom? Czy mieszkać dalej w bloku?

Post autor: 24Krystian_ »

Moim zdaniem lepiej jest wybudować własny dom :)
Awatar użytkownika
KarmelowaP
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 17 września 2019, 09:42

Re: Czy warto jest kupować dom? Czy mieszkać dalej w bloku?

Post autor: KarmelowaP »

Zależy. Ja tam wolę miasto i blok - nie przepadam za ciągłym sprzątaniem dużych powierzchni, a i w domu nie bywam często. 2 pokoje wystarczają do odpoczynku wg mnie. Sytuacja pewnie zmieniłaby się diametralnie, gdybym chciała powiększać rodzinę, ale na to się nie zanosi.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Czy warto jest kupować dom? Czy mieszkać dalej w bloku?

Post autor: Jozin.1 »

robert_k pisze: 6 lipca 2021, 20:34 Jesli macie w planach dom i zastanawiacie się nad ogrzewaniem to warto moim zdaniem zwrócić uwagę na coś co teraz jest naprawdę najczęściej wybieranym systemem https://redsnake.pl/oferta/folie-grzewcze/
Zawodowy wklejaczu, ty nie masz swojego zdania tylko zdanie klienta który ci płaci za wklejanie jego linków....
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: Czy warto jest kupować dom? Czy mieszkać dalej w bloku?

Post autor: viktoria11 »

Zależy co ci bardziej odpowiada... Ja od zawsze mieszkam w domu i nie wyobrażam sobie mieszkania w bloku... Mam 2 dzieci kiedy chcą wybiegają na podwórko jeżdżą rowerami bawią się z psem kotem w lato basen zima robimy im lodowisko pod domem robią igloo itd... miasto malucha samego pod blok nie zostawisz, koleżanka ma sąsiadów którzy palą papierosy i na balkon wychodzi to ciągle któryś z dołu kopci, za ścianą szczekający po nocach pies... No nie ja po pracy lubię odpocząć spokój cisza.... Pracuje blisko domu szkoła blisko sklep także itd... blisko las, place zabaw. Ogród własne owoce, warzywa itd domek 100m sprzątania niema niewiadomo ile jeśli na bieżąco jest wszystko zrobione.
awar6
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2023, 11:11

Re: Czy warto jest kupować dom? Czy mieszkać dalej w bloku?

Post autor: awar6 »

Nie znam zbytnio tematu, ale bardzo mnie zainteresował
Look7
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 28 października 2019, 21:20

Re: Czy warto jest kupować dom? Czy mieszkać dalej w bloku?

Post autor: Look7 »

Zależy Co kto lubi i jaki dom. Stary, nowy jakie ogrzewanie. W domu myślę, większa wygoda i przestrzeń, ale też inne problemy i więcej do roboty.
Look7
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 28 października 2019, 21:20

Re: Czy warto jest kupować dom? Czy mieszkać dalej w bloku?

Post autor: Look7 »

No to to tak, myślę, że najkorzystniej będzie Się ogrzewać z sieci miejskiej jak jest taka możliwość w obecnym czasie. No i remont trzeba zrobić. A potem żyć. Myślę, że dużo większa wygoda i duża przestrzeń. Garaż się przydaje.
Look7
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 28 października 2019, 21:20

Re: Czy warto jest kupować dom? Czy mieszkać dalej w bloku?

Post autor: Look7 »

Zależy co kto lubi, myślę, że jak jest mała działka 5-10 arów to nie ma dużo roboty koło domu. Można ją tak zagospodarować by mało robić. Chyba, że ktoś ma czas i lubi. Głównie chodzi o koszenie trawy i przycinanie drzew krzewów, bo zielone rośnie. A w domu żyjesz jak w bloku z tym, że dużo więcej miejsca, a i wyjść możesz na podwórko, czy do garażu coś pomajsterkowac jak ktoś lubi. Dom to same plusy jak dla mnie. A jakbym był kompletnym leniem, lub nie miał czasu na poświęcenie swojego czasu na koszenie trawy i pielęgnację drzew, czy krzewów to blok. Chcecie mieszkać w mieście inaczej sprawa ma się na wsi, trochę inaczej. Dalej do miasta, czasami nie ma wszystkich mediów, np. Woda ze studni, brak kanalizacji, brak gazu ziemnego. Zdarzają Się jeszcze takie miejscowości. Ale w mieście, wygoda i dużo miejsca w domu. Dla mnie same plusy.
Look7
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 28 października 2019, 21:20

Re: Czy warto jest kupować dom? Czy mieszkać dalej w bloku?

Post autor: Look7 »

A i [...] z bażantami, zależy co kto lubi i na co ma czas, jak ktoś pracuje, jest czynny zawodowo to liczą się media i bliska odległość do pracy. Do szpitala, urzedów itp. Choć sam mieszkam 20 kilometrów od miasta powiatowego w małym miasteczku. A i znam ludzi co mieszkają 40 kilometrów od miast powiatowych, w większości mają jednak pracę na miejscu, bo jak nie to ciężko. Teraz dojazdy drogie. Na miejscu rozumie do 10-15 kilometrów od domu. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Są jeszcze miejscowości, że jedynym medium jest energia elektryczna, reszta we własnym zakresie. Woda ze studni, gaz z butli i szambo przydomowe. O dziwo prędzej można w takich miejscowościach uświadczyć światłowód niż gaz ziemny, czy wodociąg i kanalizację.
ODPOWIEDZ