Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

O wszystkim, czyli o niczym...
Parasol
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 303
Rejestracja: 2 lutego 2007, 19:51
Lokalizacja: Jasło

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Parasol »

Szwedzi uciekają do Polski - ale śmieszne. Niemiec płakał, jak zostawiał ojcowiznę i przenosił się do Polski. Ja rozumiem, że bzdurę łatwo jest wymyślić, ale żeby od razu w to wierzyć. :hurra:
Normalnie, na każdym kroku potykam się o jakiegoś Szweda. :super:
Szwedzki Minister Sprawiedliwości ma coś do powiedzenia naszej pani Mazurek:
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/szwedzk ... ch/lt6bz0y
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Gdy w 2015 roku Kaczor-Dyktator powiedział w Sejmie, iż w Szwecji jest 55 stref "no-go" to szedzka ambasad też protestowała. To, że parę miesięcy wcześniej szedzka policja przyznała, że w owym pięknym kraju, który wzbogacił się w połowie XVII wieku kradnąc w Polsce co się tylko dało, istnieje 55 stref "no-go" nie miało żadnego znaczenia... :rotfl:
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: grzeh »

Mosznicki pisze: 8 sierpnia 2019, 23:40
grzeh pisze: 7 sierpnia 2019, 23:43 cytując klasyków:
Mosznicki pisze: 16 lipca 2019, 10:20 ..
Skoro „GW” kłamie, to dlaczego miałaby tego nie robić i tym razem?
Jeszcze tylko przytocz kontekst, matołku. :/
dlaczego próbujesz mnie obrażać?
Kontekst był taki że się nie odniosłeś do przytoczonych argumentów z GW (chyba dwukrotnie). Argumentowałeś to tym że kłamie.
Ale jak widać nie przeszkodziło Ci to w późniejszym wielokrotnym cytowaniu GW. Mam nadzieje że nic nie pominąłem.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Mosznicki »

grzeh pisze: 9 sierpnia 2019, 16:42
Mosznicki pisze: 8 sierpnia 2019, 23:40
grzeh pisze: 7 sierpnia 2019, 23:43 cytując klasyków:
Jeszcze tylko przytocz kontekst, matołku. :/
dlaczego próbujesz mnie obrażać?
Kontekst był taki że się nie odniosłeś do przytoczonych argumentów z GW (chyba dwukrotnie). Argumentowałeś to tym że kłamie.
Ale jak widać nie przeszkodziło Ci to w późniejszym wielokrotnym cytowaniu GW. Mam nadzieje że nic nie pominąłem.
Kwiat inteligencji polskiej :ok:
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Mosznicki »

Sun Tzu pisze: 9 sierpnia 2019, 13:28 Hmm... Gdy w 2015 roku Kaczor-Dyktator powiedział w Sejmie, iż w Szwecji jest 55 stref "no-go" to szedzka ambasad też protestowała. To, że parę miesięcy wcześniej szedzka policja przyznała, że w owym pięknym kraju, który wzbogacił się w połowie XVII wieku kradnąc w Polsce co się tylko dało, istnieje 55 stref "no-go" nie miało żadnego znaczenia... :rotfl:
Poprosimy materiały źródłowe ;)

Polski zamordysta mowil o strefach szariatu. „No-go” to szersze pojęcie i może dotyczyć także np. Polaków-
https://oko.press/strefy-go-gwalty-prze ... igrantach/

Chcesz nam wmówić, ze dzisiejszy socjal w Szwecji nie byłby możliwy bez grabierzy dokonanych w Polsce w 17. wieku? I pewnie zrabowali nam tez zdolność do demokracji i tolerancji, bo u nich kwitnie, a u nas ni ch...a.
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: żbik »

luc_ponownie pisze: I właśnie to "prawica" broni PRAWDZIWYCH demokracji,liberalizmu i tolerancji.
Jednym z problemów prawicy jest to, że tworzy własne definicje dodając słowo "prawdziwy". Tworzy sobie wtedy " prawdziwego Polaka", "prawdziwego człowieka", "prawdziwą wolność" itd. Ten "prawdziwy" to taki, co ma poglądy takie same, jak ów prawicowiec i w ogóle wszystko co zgodne z jego wizją świata jest "prawdziwe". Oczywiście samo takie rozumienie świata jest powszechne, większość ludzi uważa, że gdyby świat był urządzony wedle ich myśli, to byłby idealny. No ale są jeszcze "ci inni", którzy jak na złość mają inną wizję świata i ją jeszcze złośliwie realizują. Dla prawicowca ci ludzie nie są "prawdziwi", a więc nie zasługują na szacunek, można ich zwyzywać, pobić, zabić. Dokładnie tak postępowali hitlerowcy, postępują tak islamscy terroryści i różnej maści narodowcy. Ubolewam nad tym, że zamiast zrobić coś pożytecznego (np oddać krew, której brakuje latem), to jeszcze tej krwi innym upuszczają.

Nie wiem czemu zostałem nazwany " komuszkiem", ja nawet nie jestem lewicowcem. Chyba ktoś wali na oślep.

A nie możnaby tak się mawzajem szanować? Prawicowcy żyli by po swojemu, lewicowcy po swojemu. Czy naprawdę sądzicie, że siłą zmusicie innych do zmiany poglądów? Serio?
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Mosznicki »

Wystarczy jechać do Krakowa. Miasto „pełne” „arabusow”. Kobiety mniej lub bardziej zasłoniete, robia zakupy w perfumeriach... Nikt nie ucieka na ich widok. Prawie Paryż... I to mi się podoba.
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Anna Kijak »

ja już kiedyś o to pytałam, ale nie uzyskałam odpowiedzi. Ilu "egzotycznych" obcokrajowcow znaliście w swoim życiu?
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: luc_ponownie »

Anna Kijak pisze: 12 września 2019, 09:31 ja już kiedyś o to pytałam, ale nie uzyskałam odpowiedzi. Ilu
"egzotycznych" obcokrajowcow znaliście w swoim życiu?
Zależy jak bardzo "znaliśmy".

Kilkoro chińczyków - byli spoko,z jednym to nawet piliśmy. Murzyn czy bardziej mulat - ze znanych to jeden i w miarę spoko, prawdziwe murzyny to na siłowni i mniej znani ale hałaśliwi i od nich nieco jechało tym ich potem.

Z muzlów to akurat nikt, znaczy na którymś piętrze w sąsiednim akademiku szła jakaś z mężem (?) owinięta od stóp do głów i dźwigała ciężkie siaty a ten jej księciunio nic. Wysadzić akademika nie wysadzili a znać za bardzo nie znałem bo kolegę odwiedzałem co mieszkał na "rodzinnym" akademiku (ot z koleżanką dzieciaka się dorobili i hajtnęli) - ale śmieciarze to podobno straszni ci muzułmanie byli.

Aha.A z widzenia przelotem i z handlu nasi Wietnamczycy z targu i Chińczycy z Chińskiego marketu - też chyba fajni ludzie,uprzejmi (jak to azjaci). Ale ja do azjatów nigdy nic złego nie miałem...

Z mniej egzotycznych to 2 Ukraińców. Byli by ok tylko głupi byli i skorzy to rozróby zwłaszcza po flaszce,wstyd było do klubu z nimi nam pójść bo zaraz ich ochrona goniła a i spoglądali oni na nas jakoś tak dziwnie - teraz podejrzewam,że może mieli jakieś neobanderowskie sympatie ? Choć generalizować to aż tak nie generalizuję,raz musiałem jechać busikiem i trafił się mi kierowca co pewnie też z Ukrainy i wydawał się spoko chłopem.

No i jeszcze dziewczyna z Francji z erazmusa - z widzenia.Normalna z tego co wiem, choć jej twarz nieco "końska" więc niezbyt urodziwa.
mosz(e)nicki pisze:I pewnie zrabowali nam tez zdolność do demokracji i tolerancji, bo u nich kwitnie, a u nas ni ch...a.
Patrząc na to,że demokracja szlachecka to był burdel jak w Szwecji i że w Szwecji dziś w dzielnicach no-go napieprzają się karabinami i granatami tak jak nasza szlachta kiedyś szablami o byle co, to może i dość,że tą "demokrację i tolerancję" szlachecką ukradli i wychodzi im bokiem :P Ale niech jej w takim razie akurat nie oddają,oj byle nie oddali :P
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Anna Kijak »

No to faktycznie niewielu. Ja przez kilka lat mieszkałam na jednym piętrze w akademiku z czystą egzotyką typu Irak, Iran, Syria, Kurdystan, Nigeria Pakistan i Bangladesz, aha i Korea Północna :D Jakoś żyję, moje dzieci też, choć rozpieszczanie na maksa może czasem zabić. Może fakt, że to jednak studenci, czynił ich bardziej cywilizowanymi, ale to nie oni obsrywali deskę klozetową, tylko właśnie Polacy. Nie przypominam sobie również żadnej demolki w ich wykonaniu.
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: luc_ponownie »

I wszystko by było pięknie ładnie,ale z podanych przez Panią krajów to ci tzw. "uchodźcy" to tylko połowa (Irak,Syria,Pakistan... może Nigeria).I niestety nie są to studenci ani elita intelektualna...

A kible były czyściutkie. Tylko drzwi czasem u nas "kradli" (ale oddawali potem) w okolicach juwenaliów, ale to było w zbożnym celu zrobienia biby na korytarzu. Być może na jakichś anglistykach,pedagogikach czy innych humanistykach kiedyś były bardziej gów[...]ne warunki i może są po dziś dzień, ale ja z wykształcenia jestem inżynier a nie jakiś tam "inteligent"-humanista :P

Generalnie w życiu to jeśli chodzi o obcokrajowców moje przekonania co do Ukraińców i muzułmanów mają moim zdaniem jakieś podstawowe oparcie na faktach obserwowanych osobiście. Nie są to jak się obawiam ludy szczególnie ucywilizowane,tak samo jak Hindusi (a mieliśmy raz konferencję profesora z Indii) nie mówią angielskim z brytyjskim akcentem :P

PS: A z tym Kurdystanem to ostrożnie.Pani się w politykę bawi ale powiedzieć przy Turasach i nie tylko "Kurdystan" to mogą oskarżyć nawet o terroryzm,bo Kurdowe są nadal pod rozbiorami...
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Anna Kijak »

luc_ponownie pisze: 15 września 2019, 20:29 I wszystko by było pięknie ładnie,ale z podanych przez Panią krajów to ci tzw. "uchodźcy" to tylko połowa (Irak,Syria,Pakistan... może Nigeria).I niestety nie są to studenci ani elita intelektualna...

A kible były czyściutkie. Tylko drzwi czasem u nas "kradli" (ale oddawali potem) w okolicach juwenaliów, ale to było w zbożnym celu zrobienia biby na korytarzu. Być może na jakichś anglistykach,pedagogikach czy innych humanistykach kiedyś były bardziej gów[...]ne warunki i może są po dziś dzień, ale ja z wykształcenia jestem inżynier a nie jakiś tam "inteligent"-humanista :P

Generalnie w życiu to jeśli chodzi o obcokrajowców moje przekonania co do Ukraińców i muzułmanów mają moim zdaniem jakieś podstawowe oparcie na faktach obserwowanych osobiście. Nie są to jak się obawiam ludy szczególnie ucywilizowane,tak samo jak Hindusi (a mieliśmy raz konferencję profesora z Indii) nie mówią angielskim z brytyjskim akcentem :P

PS: A z tym Kurdystanem to ostrożnie.Pani się w politykę bawi ale powiedzieć przy Turasach i nie tylko "Kurdystan" to mogą oskarżyć nawet o terroryzm,bo Kurdowe są nadal pod rozbiorami...
To był akademik Politechniki, proszę pana. Za pogardzanej komuny.
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: luc_ponownie »

To był akademik Politechniki, proszę pana. Za pogardzanej komuny.
No to za moich czasów już takie rzeczy się nie działy jak za komuny. Owszem zdarzały się przypadki że dziewczyny w jednym pokoju zmaltretowały ścianę jakimiś dziurami (bez aluzji,to nie to) i potem było do tynkowania,gdzieś tam nawet ktoś meble zniszczył ale ponieważ lata temu to było i raz trzeba było biegać z ulotkami to byłem i na akademikach UJu i tam to dopiero czas się w miejscu zatrzymał i chlewik niezły był :P

PS: ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Eurost ... 22719.html

"Prawicowy" i "narodowy" PiS... PÓŁ MILIONA pozwoleń na pracę dla obcokrajowców wydano 2 lata temu. Nielegalnie pewnie jest ich kilka razy więcej !
A oni chcą "poprawiać jeszcze sytuację Polaków na rynku pracy" zwiększając płacę minimalną na dużą skalę i to bez podnoszenia kwoty wolnej od podatku (tak naprawdę zwiększyć opodatkowanie pracy tak bardzo by bardziej opłacało się zatrudniać obcych nielegalnie niż Polaków).

Dowód takiego AntyPolskiego podejścia lewicowego obozu do którego de facto należy również PiS:
https://medianarodowe.com/gowin-wprost- ... zywodcami/
Zamiast cieszyć się, że w Polsce pracuje dziś ponad milion Ukraińców wykonujących relatywnie proste prace, powinniśmy zacząć walczyć o ukraińskich lekarzy, informatyków, naukowców” – przekonuje polityk – „Tym, co mnie najbardziej interesuje, jest ściąganie do Polski ludzi, którzy mogą być polską elitą
Mówiąc krótko - minister nauki i szkolnictwa wyższego PiSu nie chce by Polacy którzy kształcą sie w Polsce i chcieli by pracować w Polsce byli u nas elitami.Elitami mają być jacyś Ukraińcy i inne przybłędy.A my Polacy mamy niewolniczo na takie "elity" pracować...
Moby
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 22 października 2019, 09:57

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Moby »

niech sobie ich przyjmują tam, gdzie najbardziej się trzęsą nad ich losem czyli do Niemiec, Francji i Brukseli. Niech dadzą reszcie świata przykład.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Mosznicki »

Niemcy dały. Ale katolicka Polska się wypięła.
ODPOWIEDZ