Niebezpieczny dla dzieci park miejski

Wydarzenia i komentarze z Jasła
boryna
Guru
Guru
Posty: 179
Rejestracja: 2 sierpnia 2009, 13:14

Niebezpieczny dla dzieci park miejski

Post autor: boryna »

Witam.

Już drugi raz byłem świadkiem groźnej sytuacji.
Pierwszy raz czterolatka uciekła schorowanemu dziadkowi i biegła na wprost wyjścia z parku.
W ostatniej chwili udało mi się dogonić dziecko i złapać zanim wbiegło by na drogę.

Drugi raz już jako kierowca w ostatniej chwili zahamowałem gdy kolejne dziecko wbiegło na przejście.
Problem w tym że droga jest dwukierunkowa i mija się ten murek na centymetry.

https://goo.gl/maps/WN9RnB4MTes1F6957

Moim zdaniem park to naturalne miejsce zabaw dzieci. Ignorowanie tych wyjść z parku to proszenie się o tragedię.
Powinny być tam jakieś barierki jak przed szkołami by rozbiegane dzieciaki choć odrobinę spowolnić i dać szansę kierowcy.
Nawet jadąc 30km/h nie ma czasu na reakcję.
Awatar użytkownika
awesome
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 241
Rejestracja: 14 marca 2013, 11:26

Re: Niebezpieczny dla dzieci park miejski

Post autor: awesome »

Zachowaj szczególną ostrożność .
cheops24
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 8 września 2011, 21:25

Re: Niebezpieczny dla dzieci park miejski

Post autor: cheops24 »

Ja zwrócę uwagę w takim razie na plac zabaw w Ogródku Jordanowskim czy jak to się nazywa. Odstające deski, wystające gwoździe też byłoby rozsądnie od czasu do czasu coś tam młotkiem oklepać. :)
Awatar użytkownika
awesome
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 241
Rejestracja: 14 marca 2013, 11:26

Re: Niebezpieczny dla dzieci park miejski

Post autor: awesome »

cheops24 pisze: 12 sierpnia 2019, 21:08 Ja zwrócę uwagę w takim razie na plac zabaw w Ogródku Jordanowskim czy jak to się nazywa. Odstające deski, wystające gwoździe też byłoby rozsądnie od czasu do czasu coś tam młotkiem oklepać. :)
Kolego, nie jesteś na bieżąco. Epoka kamienia łupanego już minęła .
biosqn
Obyty
Obyty
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 19:52

Re: Niebezpieczny dla dzieci park miejski

Post autor: biosqn »

Wczoraj idąc z tyłu basenu nagrałem jak ciężarówka wjechała na wał i pojechała w kierunku mostu prowadzącego na Gądki. Kierowca niczym się nie przejmował... Niedawno również poniżej Franciszkanów było dachowanie na krzyżówce... na następny dzień straż miejska nie zatrzymała się na przeciwnym stopie na tej samej krzyżówce.
ODPOWIEDZ