Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Wydarzenia i komentarze z Jasła
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: żbik »

Przemo - co do wrażeń, to bywają one mylne. Zapewne o rasizmie słuchasz i czytasz w języku polskim. A teraz pomyśl, ilu jest Murzynów posługujących się tym językiem.
No i jeszcze jedno dające do myślenia - ile znasz drzew protestujących przed ich wycinką? Ja żadnego.
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: przemo232 »

W tych czasach bariera językowa jest do przejścia, a drzewa nie mówią wgl także no...
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: żbik »

A osoby heteroseksualne mogą się obnosić ze swoją seksualnością? I co rozumiesz za "obnoszenie się"? Czy legalna demonstracja, podczas której obywatele domagają się jakichś praw to "obnoszenie się". Tu się pojawia problem, bo jak osoby homoseksualne mają demonstrować pozostając jednocześnie w domu?
Teza o rzekomym zgorszeniu wydaje mi się nielogiczna - osoby, które to mówią celowo przychodzą na marsze równości jako kontrmanifestanci, zamiast zostać w domu, albo jechać za miasto na wycieczkę. Ale może źle rozumuję.

Sprawa, której nie rozumiem - na czym polega "propagowanie białej skóry"? Że niby ktoś pod wpływem takiej demonstracji zbieleje? Zasadnicza różnica między tymi marszami jest taka, że prawicowe marsze domagają się dominacji białych, katolickich, heteroseksualnych ludzi i WYKLUCZENIA jako gorszych osoby innej rasy, nie-katolików i homoseksualisów. Czy jest jakaś dziedzina życia, w której osoby białe, katolicy, heteroseksualni mają mniejsze prawa niż kolorowi, nie-katolicy, geje? Bo jeśli tak, to ja się przyłączę do tego marszu. Gdyby był taki przepis, że banany mogą jeść tylko czarni, uznałbym to za przejaw dyskryminacji i rasizmu. Jednocześnie czy ludzie LGBT domagają się ograniczenia prawa innym? Czy chcą zakazać małżeństw heteroseksualnych? Nie, a zatem porównanie marszów jest nieadekwatne. Zgodzę się jednak, że lewicowe media wyolbrzymiają narodowców i nie starają się wejść w polemikę.

Ja się staram zrozumieć podstawę agresji wobec LGBT. Jak sądzę wynika ona z przekonania, że osobą heteronienormatywną można zostać wskutek czyjejś namowy. Otóż nauka to wyklucza. Ale tak samo nauka wyklucza istnienie żył wodnych, a różdżkarzy jest pełno. Takie przekonanie zdają się potwierdzać stwierdzenia "promocja homoseksualizmu", "ideologia LGBT". Czy tak właśnie jest?
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: żbik »

Z drzewaminto taka przenośnia - jeśli ktoś nie ma praw, to jie ma także prawa głosu.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18361
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: dragoness »

przemo232 pisze: 11 sierpnia 2019, 13:30 Jak już mówimy o miłości i tolerancji...


https://twitter.com/szefernaker/status/ ... 1710161921
No cóż, ale im odmawia się prawa do bycia chrześcijaninem, to nie muszą kochać bliźniego swego.
nie chodzili po ulicach i nie wmawiali ludziom że ich poglądy są normalne. Po prostu sobie żyli i gdyby teraz osoby LGBT spokojnie sobie żyły bez tej agitacji medialnej ze swoimi partnerami/partnerkami
Hmm, spokojnie. Bez praw do dziedziczenia, do informacji o zdrowiu, do tego wszystkiego, co dla hetero jest oczywiste.
osoby "prawicowe" to nazwijmy robią marsze w których propagują (nie mylić z obrażaniem innych) biały kolor skóry, heteroseksualizm i katolicyzm,
a nie robią?
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: grzeh »

dragoness pisze: 11 sierpnia 2019, 17:01
przemo232 pisze: 11 sierpnia 2019, 13:30 Jak już mówimy o miłości i tolerancji...
https://twitter.com/szefernaker/status/ ... 1710161921
No cóż, ale im odmawia się prawa do bycia chrześcijaninem, to nie muszą kochać bliźniego swego.
..
zdumiewające..

na pewno nie odmawia im sie prawa do własnego wątku na forum wiec proponuje założyć osobny temat i tam się wypowiadać
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: przemo232 »

Konkrety panie zbik bo zaczyna Cię fantazja ponosić

Natomiast co do reszty:
Uważam że nikt nie powinien się obnosic ze swoją seksualnością, zarówno osoby heteroseksualne jak i lgbt, żeby była jasność to ja nie popieram środowiska lgbt ale potrafię ich tolerować, bo wbrew pozorom tolerancja nie polega na wspieraniu czegoś tylko jak sama nazwa wskazuje na tolerowaniu.

Co do propagowania to wydaje mi się że jasno wyjaśnilem. No ale jeszcze raz, jeśli chodzi o propagowanie np. Białego koloru skóry to ja nie mówię że inne są be i nie mają racji bytu, mało tego, o innych nawet nie wspominam tylko się cieszę ze swojego. W żadnym wypadku nie umniejszam innym kolorom teraz.
Przykład, kupiłem białe auto bo mi się podoba, brat kupił żółte bo takie akurat było, i to że ja się cieszę z mojego koloru to nie znaczy że ten drugi jest brzydki (prościej wyjaśnić nie umiem)


Pani dragoness...
Przede wszystkim to kto komu zabrania bycia chrześcijaninem? A po drugie jeśli nawet nikt nie jest chrześcijanem to może gwalcic, kraść w zabijać bo żadne zasady moralne chociażby nie obowiązują?

Prawo do dziedziczenia nie mają osoby w konkubinacie, przy osobach heteroseksualnych jest tak samo, prawo do dziedziczenia z pokolenia na pokolenie mają normalne więc warto to zaznaczyć

Co do marszow to na początku wypowiedzi o tym wspomniałem, w każdym razie ile marszow zorganizuje jedna ze stron, tyle samo zorganizuje druga i odwrotnie.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18361
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: dragoness »

grzeh pisze: 11 sierpnia 2019, 17:09
dragoness pisze: 11 sierpnia 2019, 17:01
przemo232 pisze: 11 sierpnia 2019, 13:30 Jak już mówimy o miłości i tolerancji...
https://twitter.com/szefernaker/status/ ... 1710161921
No cóż, ale im odmawia się prawa do bycia chrześcijaninem, to nie muszą kochać bliźniego swego.
..
zdumiewające..

na pewno nie odmawia im sie prawa do własnego wątku na forum wiec proponuje założyć osobny temat i tam się wypowiadać
Czy tyle ma pan do powiedzenia bez linku do wrealu, czy tvrepublika? Przykre.
Przede wszystkim to kto komu zabrania bycia chrześcijaninem?
Może prymas Czech i jemu podobni?
https://dzienniknarodowy.pl/lgbt-rozsze ... zewskiego/
https://crowdmedia.pl/kosciol-znowu-ata ... h-szatach/
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: grzeh »

dragoness pisze: 11 sierpnia 2019, 19:38
grzeh pisze: 11 sierpnia 2019, 17:09
dragoness pisze: 11 sierpnia 2019, 17:01
No cóż, ale im odmawia się prawa do bycia chrześcijaninem, to nie muszą kochać bliźniego swego.
..
zdumiewające..

na pewno nie odmawia im sie prawa do własnego wątku na forum wiec proponuje założyć osobny temat i tam się wypowiadać
Czy tyle ma pan do powiedzenia bez linku do wrealu, czy tvrepublika? Przykre.
uwaga była do wszystkich, więc nie odbieraj tego tak tylko do siebie.
Po prostu dobrze by było aby powstał nowy temat i tam rozwijała by sie dyskusja
bo teraz to w każdym temacie jest jego po trochu i tylko jest sztuczne zamieszanie.

poza tym to ja o swoich linkach (w przeciwieństwie do Ciebie) moge porozmawiać
Ty tylko wrzucasz, a pytana o konkrety.. wrzucasz następne.. ;)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18361
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: dragoness »

Szkoda, ze jak widac, nikt rozmawiać nie chce.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... A o czym jest ta dyskusja? :rotfl:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18361
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze: 11 sierpnia 2019, 22:04 Hmm... A o czym jest ta dyskusja? :rotfl:
Tak to jest jak ktos nie potrafi śledzić wątku
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: Mosznicki »

przemo232 pisze: 11 sierpnia 2019, 14:00 Ależ Mosznicki, zapewne byli, zapewne byli też osoby homoseksualne, tylko nie chodzili po ulicach i nie wmawiali ludziom że ich poglądy są normalne. Po prostu sobie żyli i gdyby teraz osoby LGBT spokojnie sobie żyły bez tej agitacji medialnej ze swoimi partnerami/partnerkami to też by było miło i przyjemnie.

Zaskakujące dla mnie jest natomiast to ile osób heteresoksulanych broni homoseksualnych...tak jakby oni sami nie byli w stanie.
Podobnie rzecz się miewa z czarnymi, nie jestem rasistą mówię od razu, nie mam nic do innego koloru skóry ale mam wrażenie że o rasiźmie więcej mówi białych osób niż czarnych
Zapewne, piszesz, byli. Dlatego, że widzisz, ze sami powstańcy o tym mówią. Ale, jak wynika z ich słów, nie uważają też, żeby osoby te nie miały prawa do walki o swoje podstawowe, dodajmy, prawa. Jak wpadniesz na pomysł, jak miałyby tego dokonać, "nie obnosząc się", to daj znać. Chyba, że uważasz, że LGBT powinni "sobie żyć" w ukryciu, niemogąc choćby okazać sobie zwykłej czułości publicznie w obawie przed atakiem (nie tylko werbalnym).

Osób heteroskesualnych jest statystycznie więcej niż homoeksualnych, a i nie trudno pojąć, dlaczego się za nimi wstawiają, więc fakt takiej solidarności nie dziwi. Osoby czarnoskóre w poszczególnych społeczeństwach (np. Europy zachodniej) także stanowią mniejszość. Nieładnie sugerować, że rasizm to problem wydumany czy wyolbrzymiany, tylko dlatego, że ma się wrażenie, jakoby sami "kolorowi" nie widzieli problemu. Zresztą ludzie się mieszają i wtedy rasizm dotyka oboje partnerów i ich rodziny. Tak jak homofobia dotyka także heteroseksualnego rodzica lesbijki czy geja.
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: przemo232 »

Nigdzie nie sugeruje że rasizm to problem wydumiony i wyobrzymiony, proszę czytać ze zrozumieniem, i jest inne forum od tego wątku
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: Mosznicki »

przemo232 pisze: 12 sierpnia 2019, 05:42 Nigdzie nie sugeruje że rasizm to problem wydumiony i wyobrzymiony, proszę czytać ze zrozumieniem, i jest inne forum od tego wątku
Skoro więcej białych niż czarnych to sugeruje, ze wyolbrzymiany. No bo ci, których ma bezpośrednio dotyczyć, nie są rzekomo na tyle głośni, czyli może wcale go nie doświadczają. A skoro wątek nagle nie ten, to nie należało w nim poruszać tematu.
ODPOWIEDZ