PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
wibar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 438
Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 18:11

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wibar »

Anna Kijak pisze: 1 września 2019, 17:31
Sun Tzu pisze: 1 września 2019, 17:02
Łyssy pisze: 1 września 2019, 16:29 ..a za chwilę 500 pln to będzie jeden wózek w Bierdronce, ale co tam, stać nas ;)
Hmm... To chyba nie jest zbyt wysoka kara za kradzież wózka w Biedronce?
W udawaniu idioty nie ma pan sobie równych. Pewnie też zakupów pan nie robi?
Pani przynajmniej nie musi udawać idiotki.
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

Pana posty zaczynają być coraz mniej merytoryczne, zalecam podwójną dawkę melisy. No to jak z zakupami?
wibar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 438
Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 18:11

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wibar »

Anna Kijak pisze: 1 września 2019, 19:37 Pana posty zaczynają być coraz mniej merytoryczne, zalecam podwójną dawkę melisy. No to jak z zakupami?
Ależ ja używam tylko pani określeń wobec innych.Co, zabolało?A zakupy robi gosposia.
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

wibar pisze: 1 września 2019, 19:48
Anna Kijak pisze: 1 września 2019, 19:37 Pana posty zaczynają być coraz mniej merytoryczne, zalecam podwójną dawkę melisy. No to jak z zakupami?
Ależ ja używam tylko pani określeń wobec innych.Co, zabolało?A zakupy robi gosposia.
Czy w realu tez się pan wtrąca do cudzych rozmów? I nic dziwnego w takim razie, że nie ma pan pojęcia o wzroście cen. No to pozwoli pan, że uświadomię https://businessinsider.com.pl/twoje-pi ... ku/vrmxelh
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

W realu też się pan wtrąca w rozmowę? I nie dziwi, że nie ma pan pojęcia o wzroście cen. Pozwoli pan, że uświadomię Może być jeszcze drożej. Piękna pogoda i 500 plus podbiją ceny
wibar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 438
Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 18:11

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wibar »

Anna Kijak pisze: 1 września 2019, 19:59 W realu też się pan wtrąca w rozmowę? I nie dziwi, że nie ma pan pojęcia o wzroście cen. Pozwoli pan, że uświadomię Może być jeszcze drożej. Piękna pogoda i 500 plus podbiją ceny
To nie jest pani prywatne forum, mogę się wtrącać w rozmowę, podobnie jak pani robi to nagminnie.A ceny?To pani jest specjalistką od wszystkiego.
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

wibar pisze: 1 września 2019, 20:16
Anna Kijak pisze: 1 września 2019, 19:59 W realu też się pan wtrąca w rozmowę? I nie dziwi, że nie ma pan pojęcia o wzroście cen. Pozwoli pan, że uświadomię Może być jeszcze drożej. Piękna pogoda i 500 plus podbiją ceny
To nie jest pani prywatne forum, mogę się wtrącać w rozmowę, podobnie jak pani robi to nagminnie.A ceny?To pani jest specjalistką od wszystkiego.
Toteż proszę wpisać tytuł w wyszukiwarkę. Żadne 300, czy 500+ nie pomogą, bo je zeżre inflacja. Przykre, że zamiast prowadzić merytoryczną dyskusję, zajmuje się pan docinkami jak jakaś kumoszka z targu. A tu kolejna porcja wiedzy. Wzrost cen w Polsce w 2019 r. to dopiero początek? Apogeum w I kw. 2020 r.
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

Anna Kijak pisze: 1 września 2019, 17:31
Sun Tzu pisze: 1 września 2019, 17:02
Łyssy pisze: 1 września 2019, 16:29 ..a za chwilę 500 pln to będzie jeden wózek w Bierdronce, ale co tam, stać nas ;)
Hmm... To chyba nie jest zbyt wysoka kara za kradzież wózka w Biedronce?
W udawaniu idioty nie ma pan sobie równych. Pewnie też zakupów pan nie robi?
On się stołuje u mamy, proszę pani.
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: żbik »

przemo232 pisze: 31 sierpnia 2019, 09:56 Władze miasta a kto :D dlaczego informacje na ten temat wpłynęły kilka dni po fakcie? Co np z osobami które poszły sobie nad Wisłę popływać...
Skąd masz te informacje? Z tego co wiem, to najpiew nastąpiła awaria jednej rury, co było bez znaczenia, bo działała druga i żadnego zrzutu ścieków nie było. Kiedy pojawiła sie awaria drugiej, informację podano. Ale jeśli jestem w błędzie, to.proszę mnie poorawić.

Kilka dni wcześniej usłyszałem w radiu apel, by nie siać z tego powodu paniki i nie wykorzystywać awarii do celów politycznych. Wydało mi się to sensowne i - tu ważne - nie znałem jeszcze całej sprawy i byłem przekonany, że to rząd apeluje do opozycji. Pojawiła się u mnie taka refleksja, że skrajnym debilizmem jest takie zachowanie, to wykorzystywanie nieszczęścia do tanich rozgrywek i że punktowanie PiSu za całokształt jest dziecinne. A potem się dowiedziałem, że to PiS jest atakującym. Jakby ktoś nie wiedział - PO mam w głebokiej pogardzie i miałem nadzieję, że ta partia zniknie. Nie mam interesu jej bronić. Tak samo jak PiSu. I w tej sutuacji byłem skłonny szczerze bronić PiSu, no chyba że specjalnie zepsuliby rurę. Jednakowoż okazało się, że prostactwo jest trwale przypisane do PiS...

Przy okazji - przyszedł do mnie niedawno sąsiad w koszylce z wyklętymi i chciał mi tanio sprzedać swój stary zbiornik na szambo. "Tylko w dnie jest taka dziura, wiesz". No ciekawe skąd się tam wzięła? :)
W zasadzie nieważne jaką miał koszulkę. To powszechny proceder na wsi. Ale jest pod ziemią, nie widać.

Ludzie! Żyjemy jednej POLSCE! Wisła jest jedna (Wisłoka też). Czy naprawdę nie można żyć we wzajemnej zgodzie, szacunku, bez poniżania i wywyższania się? Bez zmuszania ludzi do życia w sprzeczności ze swoimi warościami? Dlaczego np mięsożercy hejtują wegetarian, a wegetarianie mięsożerców? Czy nie może sobie każdy jeść tego, co mu odpowiada? To chore jakieś jest, a to nasza Polska właśnie, CHORA Polska, z wzajemnej nienawiści.
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

Divide et impera. Stary sposób. Widać sprawdza się nawet teraz.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Czyli: Polacy nic się nie stało... Wprawdzie wpakowano 3,7 mld w oczyszczalnię ścieków ale przecież nic się nie stało (ot, drobny, nie warty nawet wzmianki wypadek). Jak ktoś śmie żądać wskazania i ukarania winnych? Jak tak można??? Przecież wszyscy rodakami jesteśmy, więc powinniśmy sobie wybaczać... :rotfl: Co innego, gdy jakieś pisiory chcą wyciąć drzewa czy dokonać odstrzału dzików... Wtedy to jest ZBRODNIA! A nawet dwie! I wtedy wszyscy jesteśmy wiewiórkami. Albo dzikami... :rotfl:
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

Sun Tzu pisze: 1 września 2019, 22:44 Taaak... Czyli: Polacy nic się nie stało... Wprawdzie wpakowano 3,7 mld w oczyszczalnię ścieków ale przecież nic się nie stało (ot, drobny, nie warty nawet wzmianki wypadek). Jak ktoś śmie żądać wskazania i ukarania winnych? Jak tak można??? Przecież wszyscy rodakami jesteśmy, więc powinniśmy sobie wybaczać... :rotfl: Co innego, gdy jakieś pisiory chcą wyciąć drzewa czy dokonać odstrzału dzików... Wtedy to jest ZBRODNIA! A nawet dwie! I wtedy wszyscy jesteśmy wiewiórkami. Albo dzikami... :rotfl:
Stało się, jak najbardziej, stała się awaria, sytuacja, o ile wiem, została opanowana. Ale ponadtygodniowe bicie piany, pokazywanie fałszywych zdjęć i rozpowszechnianie fałszywych informacji, ma na celu jedynie zaspokojenie potrzeb gawiedzi. Polityk PiS straszy martwymi rybami w Płocku. Dwukrotnie złapano go na kłamstwie Dlaczego zakładamy, że ktoś jest winny? Co, umyślnie uszkodził kolektor? To wtedy niestety może obowiązywać zasada is fecit cui prodest.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Pani tak serio pisze? Pytam, bo odnoszę wrażenie, że pojęcie odpowiedzialności jest w pani przypadku całkowicie nieznane. Trochę rozumiem, nauczyciele i księża - jako jedyne grupy zawodowe - nie ponoszą odpowiedzialności za efekty swych działań lub ich braku. Bo przecież nikt was nie wyrzuca z pracy, gdy na egzaminie maturalnym z przedmiotu X na 30 uczniów np. 20 nie zda tego przedmiotu... Tak samo, jak nikt nie jest w stanie wrócić z zaświatów i opowiedzieć, czy życie doczese zgodne z nakazami mialo sens... Niestety, w innych zawodach ponosi się odpowiedzialność i związana jest ona zarówno z koncepcją, jak projektem oraz wykonaniem. Gdy podpisuję się pod odbiorem jakiejś inwestycji to zdaję sobie sprawę, że grożą mi konsekwencje karne, jeżeli nastąpi katastrofa budowlana, bo jakiś jakiś złotousty przedsiębiorca przekonal mnie np. o tym, że belka stropowa może mieć np. zamiast wymiarów 200x50 wymiary 100x25... Katastrofa pani Anno (a z czymś takim mamy do czynienia) nie jest wynikiem tornada, huraganu czy trzęsienia ziemi a zwyczajną fuszerką na poziomie koncepcji, projektu czy wykonania. I nie może być tak, że wydamy 3,7 mld złotych a potem powiemy: Polacy nic się nie stało! I nie powinniśmy szukać winnych, bo pan Rafałek jest mily, sympatyczny i w dodatku z Platformy... :rotfl:
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

Katastrofa pani Anno (a z czymś takim mamy do czynienia) nie jest wynikiem tornada, huraganu czy trzęsienia ziemi a zwyczajną fuszerką na poziomie koncepcji, projektu czy wykonania. I nie może być tak, że wydamy 3,7 mld złotych a potem powiemy: Polacy nic się nie stało! I nie powinniśmy szukać winnych, bo pan Rafałek jest miły, sympatyczny i w dodatku z Platformy... :rotfl:
Znaczy tok pana rozumowania jest taki; za awarię w oczyszczalni (której nota bene gdyby nie PO, w ogolę by nie było i która bezawaryjnie działała przez 7 lat) odpowiedzialny jest OSOBIŚCIE prezydent miasta. Oczywiście gdyby to był Patryk z PiSu sprawy pewnie by nie było, tylko wola boska. Albo proba dyskredytacji jak w tym przypadku Afera ściekowa. Działacz PiS z Płocka pokazał zdjęcie śniętych ryb w Wiśle. Pochodzi z 2010 roku
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

Ach, gdzie te piękne czasy, gdy pisowcy podpisywali protokoły przyjęcia nie działających oczyszczalni...Przynajmniej nikt nie mógł zarzucać im fuszerki skoro i tak nie działało więc jak mogło się zepsuć :)
Wystarczało potem zapuścić wąsa by nie było widać drżenia górnej wargi gdy ktoś pytał o tą sprawę ....
ODPOWIEDZ