PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

Zostawiam argumentację mądrzejszym od siebie. Od pana prawdopodobnie też. Galopująca płaca minimalna zagrożeniem dla nas wszystkich Płaca minimalna ma podskoczyć do 4 tys. zł. Węgrzy już to przerabiali, skutki były opłakane
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Skoro pani nie ma wiedzy o zjawiskach ekonomicznych, to po jaką dżumę czy inną cholerę, zabiera pani głos? W myśl zasady: nie wiem, to się wypowiem? Jak z panią dyskutować, skoro pani jedynym argumentem są tytuły z Lisweeka czy "żaGieWu"? :rotfl:
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

Sun Tzu pisze: 13 września 2019, 06:55 Hmm... Skoro pani nie ma wiedzy o zjawiskach ekonomicznych, to po jaką dżumę czy inną cholerę, zabiera pani głos? W myśl zasady: nie wiem, to się wypowiem? Jak z panią dyskutować, skoro pani jedynym argumentem są tytuły z Lisweeka czy "żaGieWu"? :rotfl:
Podobno nie zwraca pan uwagi na źródło? Za to pana wiedza głęboka jest niezmiernie. Ta z podstawówki, jak pan raczy powtarzać. Megalomania godna prezesa, a argumenty ... jak zwykle.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Już pani to napisałem raz, więc mogę powtórzyć: nie interesuje mnie źródło, tylko poziom tekstu. Niestety, nie pamiętam jakiegoś dobrego tekstu w "Lisweeku", choć przeczytałem jakiś czas temu bardzo dobry tekst w "żaGieWu" o tym, jak w Polsce niszczono kolej... Z całym szacunkiem dla pani, ale jakich argumentów mam używać w dyskusji z kimś, kto - tak jak pani - nie ma żadnej wiedzy o sprawwie w której zabiera głos? Mam pisać o zjawiskach ekonomicznych? O tym, że wzrost płacy minimalnej spowoduje wzrost zatrudnienia w tych grupach zawodowych, które opuściły rynek pracy, bo wolaly korzystać z 500+? O tym, co pisze o płacach prof. Kabaj? Mam pisać o Luksemburgu w którym ponad 80% zatrudnionych otrzymuje płacę minimalną, która nota bene jest najwyższa w całej Europie? I tak dalej... :rotfl:
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: gara »

Pani Anna nie wie, ale ma zdanie na każdy temat. To jest fenomen.

Drogie lemingi, pieniędzy nima i nie będzie. Pogodzić się z tym, że dla dobra vatowskich mafii macie robić za 1200 miesięcznie. Dzięki temu unikniemy galopujacej inflacji A przedsiębiorcy zamiast wydawać kasę na nowe auto pochyla się nad losem swoich białych murzynów i sami bez interwencji państwa dadzą im podwyżki pensji.

Przecież każdy robol z gamratu czy innych stylów wie, że podwyżka pensji to rzecz naturalną wraz z rozwojem firmy. Prezesi tylko czekają na zwiększenie zysków by nagrodzić swoich pracowników. To naturalny proces.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: krzysztof1 »

Płaca minimalna od przyszłego roku wyniesie 2600 brutto, a nie 3000 brutto. 3000 brutto ma osiągnąć na koniec 2020 r. czyli w praktyce od 2021 r. tyle wyniesie. Jak co roku przy okazji tematu płacy minimalnej mamy wysyp ekspertów, którzy wieszczą armagedon, że gospodarka nam padnie z powodu jej podwyższenia, więc nie robi to na mnie żadnego wrażenia. Według niektórych januszy najlepiej byłoby zlikwidować płacę minimalną, tylko, że wtedy zarobki niektórych osób wróciłyby do poziomu 4 zł za godzinę brutto. Jak się komuś nie podoba płaca minimalna to może się przenieść np. do Bangladeszu, tam nie ma płacy minimalnej, ludzie zarabiają po kilka dolarów. Niektórzy janusze najchętniej z Polski zrobiliby taki Bangladesz. Ta cała Konfederacja to zbieranina osób, które przy pierwszej lepszej okazji skoczą sobie do gardeł.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Przestałem słuchać w momencie w którym usłyszalem, że "jedną ustawą można spowodować, że wszyscy bvędziemy więcej zarabiać". Bo mój czas jest zbyt cenny, by go tracić na słuchanie wynurzeń dyletantów... :rotfl:
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

Kochani, nie ma się czym martwić, skoro PiS jedna ustawą może podnieść zarobki, to drugą może zablokować inflację, czyż nie ? :)
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: przemo232 »

Sun Tzu pisze: 13 września 2019, 11:13 Hmm... Przestałem słuchać w momencie w którym usłyszalem, że "jedną ustawą można spowodować, że wszyscy bvędziemy więcej zarabiać". Bo mój czas jest zbyt cenny, by go tracić na słuchanie wynurzeń dyletantów... :rotfl:
A szkoda bo na końcu jest o związkach zawodowych ;)
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Po tym, jak idol wszystkich lemingów Lesiu Balcerowicz zlikwidował inflację (wraz z przemysłem) w Polsce, to nie sądzę, by ktoś w PiS chciał korzystać z jego rad... :rotfl:

p.s.

przemo232 - a co ty wiesz o związkach zawodowych???
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: przemo232 »

Nic po za tym że każą ludziom płacić składki a sami z siebie prezesów dyrektorów i kierowników robią
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... To naprawdę bardzo niewiele wiesz...
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: przemo232 »

Wystarczająco
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: luc_ponownie »

A przedsiębiorcy zamiast wydawać kasę na nowe auto pochyla się nad losem swoich białych murzynów i sami bez interwencji państwa dadzą im podwyżki pensji.

Przecież każdy robol z gamratu czy innych stylów wie, że podwyżka pensji to rzecz naturalną wraz z rozwojem firmy.
Taaa i to powiedział (były ?) "Korwinista" z PiSu.Twój ojciec czasem nie jest tak znienawidzonym przez ciebie "prywaciarzem" ?

Gara,na Styl i resztę tego typu zakładów przyszedł by czas już niedługo jakby jeszcze nie ściągać Ukraińców i reszty. Nawet nie to,że ich dużo zatrudniają,bo nie.Ale gdyby PiS nie wpuszczał tych wszystkich Ukraińców, Filipińczyków (jacyś krewni Kwaśniewskiego ? :P ) itd to by płace w kraju szły do góry.Bo by "Panowie" się bili o pracownika,a nie pracownicy o pracę za minimalną u nich.I tak nieco płace poza Podkarpacką prowincją idą.A Styl cały czas szuka bo połyka własny ogon dzięki tej polityce niskich płac z zatrudnieniem,już nawet do kadr szukali i wielki obrazek reklamowy na Jasło4u wrzucili tak dużo mają chętnych.Kilka takich lat jak teraz i pewnie i żyd by musiał skończyć z żydzeniem na kasie.A jak nie to będzie notować straty. Wyższej minimalnej to chciał oficjalnie właśnie Krzanowski kiedyś - i to nie hipokryzja tylko przebiegłość. Bo jak małe firemki padną to ludzie byli by zmuszeni pójść do stylu.A on nawet jak minimalną go by zmuszali zapłacić to coś wymyśli tak że pracownicy i tak zostaną tam wyciśnięci jak cytryna.

Tymczasem podwyżka minimalnej - i mówię to jako pracownik to nie dla dobra pracownika tylko chodzi o składki do budżetu.

I żadne to 4000 za 5 lat.Zatrudniających to będzie kosztować 5000,a do ręki będzie jakieś 2800. Czy za tą kasę kupi się choć tyle co teraz za minimalną to mam poważne obawy.Wszystko oczywiście w cholerę drożeje,już żywność droższa 8% - oczywiście część to susza itd,ale nie tylko,rozdawnictwo też robi swoje. Wcale to nie jest dużo większa kasa,a przecież coraz więcej idzie na ZUS czy OFE2 ("Pracownicze Plany Kapitałowe" = PPK = PiS Przejmie Kasę)..Przyszłość gospodarcza niestety niepewna,u Niemców jest chyba spowolnienie gospodarcze, a rząd bawi się w "programy społeczne" bo wybory zamiast zrobić coś zanim ceny prądu polecą w kosmos a gospodarka zacznie na serio hamować...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Tymczasem podwyżka minimalnej - i mówię to jako pracownik to nie dla dobra pracownika tylko chodzi o składki do budżetu.
Hmm... Jak tak bardzo zależy ci na tym, byś mógł w dalszym ciągu otrzymywać płacę minimalną na poziomie roku 2019, pomogę ci znaleźć rozwiązanie. Na chwilę obecną sądzę, że najlepsze będzie rozwiązanie z pracodawcą umowy o pracę i zawarcie umowy zlecenia na te 2250 zł miesięcznie, dzięki czemu podwyżka płacy minimalnej nie będzie cię dotyczyć. Nie musisz dziękować za to, że ci pomogłem... :rotfl:
ODPOWIEDZ