PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

Taaa... jasne. Mądrzejsi od pana ekonomiści wypowiadają sie na temat genialnych pomysłów PiSu, mających na celu nie poprawę bytu obywateli, ale większe wpływy do budżetu.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6310
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Mądrzejsi??? Wymieni pani jakieś nazwisko? :rotfl:
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

Czy jak się pan rano goli to lustro to wytrzymuje ?

"Megalomania

Megalomania jest psychologicznym zaburzeniem, które załamuje racjonalne postrzeganie swojej osoby oraz otoczenia. Megalomani uważają, że są w stanie rządzić światem i są we wszystkim najlepsi. Dodatkowo umniejszają zdolności, zalety oraz osiągnięcia innych osób. Uważają, że inni nie są warci uwagi i to oni mają rację we wszystkim.

Megalomani traktują się jako osoby wyższe i ważniejsze od innych. Przejawiają u siebie cechy narcystyczne. Bardzo często są jednak myleni z pewnymi siebie osobami. Różnica polega jednak na tym, że pewność siebie przejawia się bez poniżania innych. Osoby pewne siebie są dumne z własnych zalet i mocnych stron oraz lubią o tym mówić – nie umniejszając przy tym osiągnięcia innych. Megalomani natomiast nie dostrzegają swoich wad i traktują siebie jako ideał.

Megalomania może być groźnym zaburzeniem – nie tylko dla samego człowieka, ale również dla innych. Megaloman uważa, że jest w stanie zbawić świat i ma możliwość odpowiadać za ludzi i ich losy. W ten sposób dążą do władzy. Zaburzenie to jest jednak w stanie silnie zmienić człowieka w bezwzględnego tyrana."

Pod jaki numer wysyłamy SMS-y z hasłem:" POMAGAM" ???
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6310
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Wielce Szanowny Moderatorze - zamieszczam link do artykułu, którego autorem jest dziennikarz współpracujący z "Krytyką Polityczną". Pozwalam sobie zauważyć, że jest to jeden z lepszych tekstów omawiajacych rynek wynagrodzeń w Polsce, który powinien być obowiązkowo przeczytany przez forumowych "ekonomistów" - może dzięki tej lekturze uda im się coś zrozumieć? :rotfl:

https://noizz.pl/opinie/placa-minimalna ... da/cflre1v
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

Podasz ten nr ?
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

No, bardzo to pięknie brzmi. Na pewno wlaścicielom małych firm, którzy zatrudniają po kilka osob to się bardzo spodoba. Po prostu zbankrutują, zasilając szeregi bezrobotnych wraz z pracownikami. No a jak linki można, to i ja mam jeden https://spidersweb.pl/bizblog/placa-min ... ek-wegier/
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

Jak taki przedsiębiorca nie potrafi zarobić na swoich pracowników to niech się nie bierze za biznesy :))))
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: luc_ponownie »

Sun Tzu pisze: zamieszczam link do artykułu, którego autorem jest dziennikarz współpracujący z "Krytyką Polityczną"
:orany:
Sun Tzu pisze: "Krytyką Polityczną"
:orany: :rotfl:
"PiS to prawica"

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :krzeslem: :rozpacz: :mad:

A tak na serio - żadna niespodzianka.
Towarzysz premier MAOwiecki pisze:PiS ma swoje źródła także w tej lewicowej, PPS-owskiej myśli. Jest również spadkobiercą myśli socjalistycznej i robotniczej
źródło: https://wiadomosci.wp.pl/premier-o-pis- ... 628864641a

Pani Kijak,pani podobno kombinowała by startować z "Lewicy",mam pytanie: nie wie Pani kiedy kongres zjednoczeniowy składającej się z SLD, Wiosny Biedronia i Partii Razem "Lewicy" z partią Jarosława Kaczyńskiego "Prawo i Sprawiedliwość" czy jak oni się tam zwą :?: :rotfl:
-----------------------
Łyssy pisze: 16 września 2019, 16:30 Jak taki przedsiębiorca nie potrafi zarobić na swoich pracowników to niech się nie bierze za biznesy :))))
Wszystko pięknie ładnie,tylko to zdanie trzeba poprawić.Konkretnie zamiast używać słowa "pracowników" należy użyć słowa "pracownikach". Jak bowiem powiedział znany ekonomista szkoły Austriackiej Ludwig von Mises:
Pracownik nie jest winien swemu pracodawcy służalczości i posłuszeństwa. Jest mu jedynie winien usługę, za którą otrzymuje zapłatę, będącą nie łaską, lecz zasłużonym wynagrodzeniem.
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

Beka luc, znasz ???
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

Pani Kijak,pani podobno kombinowała by startować z "Lewicy",mam pytanie: nie wie Pani kiedy kongres zjednoczeniowy składającej się z SLD, Wiosny Biedronia i Partii Razem "Lewicy" z partią Jarosława Kaczyńskiego "Prawo i Sprawiedliwość" czy jak oni się tam zwą
Przepraszam, kto panu takich głupot naopowiadał?
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: krzysztof1 »

Anna Kijak pisze: 16 września 2019, 15:20 No, bardzo to pięknie brzmi. Na pewno wlaścicielom małych firm, którzy zatrudniają po kilka osob to się bardzo spodoba. Po prostu zbankrutują, zasilając szeregi bezrobotnych wraz z pracownikami. No a jak linki można, to i ja mam jeden https://spidersweb.pl/bizblog/placa-min ... ek-wegier/
Eksperci FOR czyli w skrócie kolesie Balcerowicza i to w zasadzie wszystko wyjaśnia. Według tych ekspertów najlepiej byłoby zlikwidować płacę minimalną, wtedy pensję spadną i to zdecydowanie bo wielu januszy biznesu od razu by to wykorzystało. Eksperci FOR krytykują obniżenie podatku PIT o 1%, bo przez to spadną dochody samorządu. Ja bym obniżył PIT jeszcze bardziej bo polski samorząd to zwykły skansen, w którym kasę wyrzuca się często na kompletnie bzdurne inwestycje nikomu do niczego nie potrzebne. Lista takich inwestycji byłaby bardzo długa.

PS. Aby nie pisać kilku postów, napiszę jeszcze o Konfederacji bo mamy tu na forum ich wyborcę. Konfederacja to zbieranina przypadkowych osób, które gdyby miały stworzyć rząd to w ekspresowym tempie skoczą sobie do gardeł. Poseł Liroy, który w wyborach do Brukseli startował z ich listy, dzisiaj ma własny komitet. Konfederacja chce wprowadzić dobrowolny ZUS, tylko ja mam takie pytanie skąd wzięliby wtedy kasę na wypłatę bieżących rent i emerytur?

Jeszcze w nawiązaniu do wypowiedzi luca, według niego głównym powodem upadku sklepów jest podwyżka płacy minimalnej. Większej bzdury już dawno nie słyszałem. Zapomniałeś o konkurencji ze strony marketów, które zdecydowanie wygrywają z małymi sklepami.
Anna Kijak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 230
Rejestracja: 30 sierpnia 2019, 11:27

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Anna Kijak »

Jeszcze w nawiązaniu do wypowiedzi luca, według niego głównym powodem upadku sklepów jest podwyżka płacy minimalnej. Większej bzdury już dawno nie słyszałem. Zapomniałeś o konkurencji ze strony marketów, które zdecydowanie wygrywają z małymi sklepami.
Większej bzdury już dawno nie czytałam. Chodziło o zakaz handlu, proszę pana, ktory miał pomóc małym sklepom :zalamany: :zalamany:
polski samorząd to zwykły skansen,
Ten skansen działa na całym świecie, a centralizację władzy już przerabialiśmy. Własnie wtrącanie się osobników pokroju posła i senatorzyny do działania samorządu powoduje, że mamy to, co mamy. A myślałam, że gorzej niż za Kmiecika być nie może, choć on też przecież z namaszczenia Zająca.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6310
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Pani zna realia polskich samorządów z praktyki czy tylko pani sobie tak teoretyzuje trzy po trzy? Czy pani zdaje sobie sprawę z tego, że w praktyce miasta czy gminy stanowią udzielne księstwa rządzone przez ich włodarzy, ktorzy mogą sobie w nich robić co chcą?
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: krzysztof1 »

Anna Kijak pisze: 17 września 2019, 07:10
Jeszcze w nawiązaniu do wypowiedzi luca, według niego głównym powodem upadku sklepów jest podwyżka płacy minimalnej. Większej bzdury już dawno nie słyszałem. Zapomniałeś o konkurencji ze strony marketów, które zdecydowanie wygrywają z małymi sklepami.
Większej bzdury już dawno nie czytałam. Chodziło o zakaz handlu, proszę pana, ktory miał pomóc małym sklepom :zalamany: :zalamany:
polski samorząd to zwykły skansen,
Ten skansen działa na całym świecie, a centralizację władzy już przerabialiśmy. Własnie wtrącanie się osobników pokroju posła i senatorzyny do działania samorządu powoduje, że mamy to, co mamy. A myślałam, że gorzej niż za Kmiecika być nie może, choć on też przecież z namaszczenia Zająca.
Dragoness pisząc o tym iż polski samorząd to skansen miałem na myśli nie tylko Jasło ale i inne gminy, powiaty. Co ma Zającowa i Rzońca do Warszawy, gdzie Trzaskoś za milion wybudował strefę relaksu przy ruchliwym skrzyżowaniu? Co mają do Gdańska, który za grubą kasę kupuje rydwan nie wiadomo dla kogo? Co mają do Rzeszowa gdzie za kilka milionów buduje się kładkę, która miała zlikwidować korki w godzinach szczytu, a te jak były tak dalej są. Tak jeszcze można wymieniać w nieskończoność te "fantastyczne" inwestycje samorządów.
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

A o grocie nic nie napiszesz ???
ODPOWIEDZ