PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze: 6 listopada 2019, 16:25 Hmm... Powiedzcie mi no towarzyszko Kijak to dobrze czy źle? A te 6 ml zł, o których wasze źródło pisze, że "wyparują" to ukradnie Morawiecki i się nie podzieli czy ukradnie Kaczor-Dyktator i się podzieli? I pytanie, z kim się podzieli albo z kim się nie podzieli? I najważniejsze: jaka jest opinia pani magister dragoness o tej sprawie?
Rozumiem, kradną, ale się podzielą. Szkoda, że nie ze mną, bo ja pracuję. A co do kradzieży, jeszcze jeden dowod, że PiS od PO nie różni się niczym.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Niech pani magister nie przesadza z używaniem słowa "rozumiem", bo z treści odpowiedzi wychodzi, że pani magister nic nie rozumie, dlatego proszę się skupić i udzielić odpowiedzi. Albo poczekać aż zrobi to towarzyszka Kijak.
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: xmax »

Łyssy pisze: 6 listopada 2019, 16:35
Anna Kijak pisze: 6 listopada 2019, 15:14 Złodziejskie PO? A to jak nazwać? ​"Rzeczpospolita": Kolejny skok na OFE

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-rz ... ign=chrome
Musisz sobie raz na zawsze zapamiętać: Kradło to PełO a PiS reformuje. Zrozumiano ???
https://wpolityce.pl/polityka/230250-ws ... -wyjasnien

https://www.wprost.pl/kraj/523811/wikil ... lasow.html


No comment
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

xmax pisze: 6 listopada 2019, 19:18
Łyssy pisze: 6 listopada 2019, 16:35
Anna Kijak pisze: 6 listopada 2019, 15:14 Złodziejskie PO? A to jak nazwać? ​"Rzeczpospolita": Kolejny skok na OFE

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-rz ... ign=chrome
Musisz sobie raz na zawsze zapamiętać: Kradło to PełO a PiS reformuje. Zrozumiano ???
https://wpolityce.pl/polityka/230250-ws ... -wyjasnien

https://www.wprost.pl/kraj/523811/wikil ... lasow.html


No comment
Oni kradli, więc my też możemy. Genialne. Zaiste, "dobra" zmiana.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze: 6 listopada 2019, 18:51 Niech pani magister nie przesadza z używaniem słowa "rozumiem", bo z treści odpowiedzi wychodzi, że pani magister nic nie rozumie, dlatego proszę się skupić i udzielić odpowiedzi. Albo poczekać aż zrobi to towarzyszka Kijak.
Pan jest głupi, czy tak świetnie udaje?
wibar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 438
Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 18:11

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wibar »

:zawstydzony:
Mosznicki pisze: 5 listopada 2019, 23:53
Sun Tzu pisze: 5 listopada 2019, 20:51 K. Pawłowicz, S. Piotrowicz i E. Chojna-Duch do Trybunału Konstytucyjnego, A. Macierewicz marszałkiem-seniorem Sejmu i jeszcze do tego Donald Tusk ogłosił, że w obawie o porażkę z A. Dudą nie będzie startował w wyborach prezydenckich. Jak te wszystkie lemingi teraz będą żyć? ;)
Bo Tuskowi nie zalezy na prywacie, co wyrazil wczesniej, a czego juz nie powtorzyles, bo demaskuje zgola inna nature polityczna prawka- tam nikt by sie nie zdobyl na taki ruch, bo wszyscy Polske maja tak naprawde gdzies.

Natomiast Duda jest nikim. Znany z tego, ze byl znany z "Kawy na ławę". Wyciagniety jak Szydło z worka. Polityczny no name, ktory potem sluzalczo skpal sobie życiorys, czego historia mu nie zapomni. Jedynie dobrze duda ciemnego luda.

Gdyby tego wszystkuego, co robi prawko, dokonywala jakakolwiek inna partia, to jechalbys po niej jak po burej suce. I slusznie. A tak - uprawiasz tylko ten forumowy onanizm.
Mosznicki też jest nikim, gdyby nie to forum to też by nie istniał.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

dragoness pisze: 6 listopada 2019, 20:15
Sun Tzu pisze: 6 listopada 2019, 18:51 Niech pani magister nie przesadza z używaniem słowa "rozumiem", bo z treści odpowiedzi wychodzi, że pani magister nic nie rozumie, dlatego proszę się skupić i udzielić odpowiedzi. Albo poczekać aż zrobi to towarzyszka Kijak.
Pan jest głupi, czy tak świetnie udaje?
Nie uczyli pani MAGISTER w podstawówce, że nie udziela się odpowiedzi na pytanie zadając pytanie? Proszę zatem potrząsnąć główką i - jeżeli nie przekracza to zdolności intelektualnych pani magister - udzielić odpowiedzi na pytania, które zadałem. Albo - w co nie wierzę - napisać, że wiedza pani magister jest mikra i szczerze mówiąc nie ma pani pojęcia o co chodzi... ;)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sarkazm i chamstwo nie sprzyjają konstruktywnej dyskusji. Czyli jak PO zabierała pieniądze z OFE to była kradzież, jak zrobi to PiS to będzie "dobra" zmiana. Paradne. I proszę wyleczyć kompleksy dotyczące wykształcenia. Na jakiejś AHE, albo Wyższej Szkole Gotowania na Gazie.
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

Sun Tzu pisze: 6 listopada 2019, 22:11
dragoness pisze: 6 listopada 2019, 20:15
Sun Tzu pisze: 6 listopada 2019, 18:51 Niech pani magister nie przesadza z używaniem słowa "rozumiem", bo z treści odpowiedzi wychodzi, że pani magister nic nie rozumie, dlatego proszę się skupić i udzielić odpowiedzi. Albo poczekać aż zrobi to towarzyszka Kijak.
Pan jest głupi, czy tak świetnie udaje?
Nie uczyli pani MAGISTER w podstawówce, że nie udziela się odpowiedzi na pytanie zadając pytanie? Proszę zatem potrząsnąć główką i - jeżeli nie przekracza to zdolności intelektualnych pani magister - udzielić odpowiedzi na pytania, które zadałem. Albo - w co nie wierzę - napisać, że wiedza pani magister jest mikra i szczerze mówiąc nie ma pani pojęcia o co chodzi... ;)
Snickersa, towarzysz zje snickersa.....
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

wibar pisze: 6 listopada 2019, 20:20 :zawstydzony:
Mosznicki pisze: 5 listopada 2019, 23:53
Sun Tzu pisze: 5 listopada 2019, 20:51 K. Pawłowicz, S. Piotrowicz i E. Chojna-Duch do Trybunału Konstytucyjnego, A. Macierewicz marszałkiem-seniorem Sejmu i jeszcze do tego Donald Tusk ogłosił, że w obawie o porażkę z A. Dudą nie będzie startował w wyborach prezydenckich. Jak te wszystkie lemingi teraz będą żyć? ;)
Bo Tuskowi nie zalezy na prywacie, co wyrazil wczesniej, a czego juz nie powtorzyles, bo demaskuje zgola inna nature polityczna prawka- tam nikt by sie nie zdobyl na taki ruch, bo wszyscy Polske maja tak naprawde gdzies.

Natomiast Duda jest nikim. Znany z tego, ze byl znany z "Kawy na ławę". Wyciagniety jak Szydło z worka. Polityczny no name, ktory potem sluzalczo skpal sobie życiorys, czego historia mu nie zapomni. Jedynie dobrze duda ciemnego luda.

Gdyby tego wszystkuego, co robi prawko, dokonywala jakakolwiek inna partia, to jechalbys po niej jak po burej suce. I slusznie. A tak - uprawiasz tylko ten forumowy onanizm.
Mosznicki też jest nikim, gdyby nie to forum to też by nie istniał.
A wiec Duda to forumowy nick? A ja myslalem, ze jednak jest jakas roznica miedzy tymi postaciami. Np. Mosznicki "nie kandyda" na prezydenta. No, ale najważniejsze, ze tym swoim "(Mosznicki) też jest" przyznajesz tylko, ze Duda jest nikim.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

dragoness pisze: 6 listopada 2019, 23:15 Sarkazm i chamstwo nie sprzyjają konstruktywnej dyskusji. Czyli jak PO zabierała pieniądze z OFE to była kradzież, jak zrobi to PiS to będzie "dobra" zmiana. Paradne. I proszę wyleczyć kompleksy dotyczące wykształcenia. Na jakiejś AHE, albo Wyższej Szkole Gotowania na Gazie.
Poświęciłem pani magister nieco czasu, by odnaleźć zapisy dyskusji, która miała miejsce na początku lutego 2014 roku. Wkleję parę wypowiedzi i niech teraz pani magister przyporządkuje do nich autorów.

Sąd Najwyższy orzekł, że pieniądze w OFE nie stanowią pieniędzy klientów, lecz są to pieniądze publiczne, czyli dokładnie jest tak samo, jakby one były złożone w ZUS.

Sąd Najwyższy... ech, te niezawisłe sądy, łza się w oku kręci :znudzony: Ja się tylko zastanawiam, kiedy spróbują położyć łapkę na trzecim filarze i jak to uzasadnią. Wiem, że to mało realny scenariusz, ale coraz bardziej prawdopodobny.

Wiesz, systemu w którym Państwo zabiera mi przymusowo pieniądze, przekazuje je prywatnej firmie, która kupuje obligacje Państwa, a mnie ta firma zabiera kasę (nazywa się to opłatą za zarządzanie) trudno jest bronić. Zwłaszcza, że gdyby ta prywatna firma nie osiągała sukcesów, to Państwo z moich podatków jej pomoże. Jak chcesz to broń OFE, bo mnie się nie chce.


Mam nadzieję, że pani magister pochwali się, kim byli autorzy...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Nie mam czasu na grzebanie w postach sprzed lat, nie pracuję w urzędzie. Poza tym, co ma ten wpis do aktualnej sytuacji "dobrej" zmiany i zabrania mi 15% oszczędności? Bo że nie pozwolę na tym ZUSowi łapy położyć, to jest pewne. Czym różni się ta sytuacja od tej sprzed pięciu lat?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Zabawne pani magister! Skoro zatem pani magister nie ma czasu, to w ramach prezypominania pani magister poglądów:

Sun Tzu w lutym 2014 roku:

Sąd Najwyższy orzekł, że pieniądze w OFE nie stanowią pieniędzy klientów, lecz są to pieniądze publiczne, czyli dokładnie jest tak samo, jakby one były złożone w ZUS.

dragoness w lutym 2014 roku

Sąd Najwyższy... ech, te niezawisłe sądy, łza się w oku kręci :znudzony: Ja się tylko zastanawiam, kiedy spróbują położyć łapkę na trzecim filarze i jak to uzasadnią. Wiem, że to mało realny scenariusz, ale coraz bardziej prawdopodobny.


Sun Tzu w lutym 2014 roku:

Wiesz, systemu w którym Państwo zabiera mi przymusowo pieniądze, przekazuje je prywatnej firmie, która kupuje obligacje Państwa, a mnie ta firma zabiera kasę (nazywa się to opłatą za zarządzanie) trudno jest bronić. Zwłaszcza, że gdyby ta prywatna firma nie osiągała sukcesów, to Państwo z moich podatków jej pomoże. Jak chcesz to broń OFE, bo mnie się nie chce.

dragoness w listopadzie 2019 roku:

Czyli jak PO zabierała pieniądze z OFE to była kradzież, jak zrobi to PiS to będzie "dobra" zmiana.

Pisałem już kiedyś, że pani magister jest wielce zabawna? ;)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Sąd Najwyższy... ech, te niezawisłe sądy, łza się w oku kręci :znudzony: Ja się tylko zastanawiam, kiedy spróbują położyć łapkę na trzecim filarze i jak to uzasadnią. Wiem, że to mało realny scenariusz, ale coraz bardziej prawdopodobny.
Uważałam, że zabór pieniędzy z OFE to kradzież? Owszem. Dzięki za przypomnienie, bo przecież uważa pan, że jestem zwolennikiem PO :rotfl: :rotfl: Czyli to, co teraz robi PiS, jest dla mojego dobra? Wspominałam już, że jest pan zabawny?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Podziwiam stałość poglądów... A jakieś szczególy "kradzieży" tych 15% oszczędności pani magister to będą? ;)
ODPOWIEDZ