PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: krzysztof1 »

Kasa zgromadzona na subkoncie podlega dziedziczeniu. Kasa zgromadzona w OFE nigdy nie była twoją własnością. Twoja kasa to taka, z której możesz korzystać w każdej chwili, kasa z OFE to była po prostu część składki ZUS. Jak można takiej prostej rzeczy nie rozumieć tylko ciągle powielać te brednie o jakiejś kradzieży kasy z OFE. Pomijając motywację Tuska, bardzo dobrze zrobił, rozpoczynając demontaż OFE. OFE nigdy nie powinno powstać.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: krzysztof1 »

Rzetelność niektórych artykułów powala. Kasa z OFE, która trafi do ZUS zostanie zapisana na koncie, a nie na subkoncie ale szanowny bankier.pl tego nie wyjaśnił. Ja w OFE uzbierałem całe 50 zł, więc, problemu nie mam, lata mi całkowicie co zrobią z takim "bogactwem".
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

krzysztof1 pisze: 8 listopada 2019, 16:53 Kasa zgromadzona na subkoncie podlega dziedziczeniu. Kasa zgromadzona w OFE nigdy nie była twoją własnością. Twoja kasa to taka, z której możesz korzystać w każdej chwili, kasa z OFE to była po prostu część składki ZUS. Jak można takiej prostej rzeczy nie rozumieć tylko ciągle powielać te brednie o jakiejś kradzieży kasy z OFE. Pomijając motywację Tuska, bardzo dobrze zrobił, rozpoczynając demontaż OFE. OFE nigdy nie powinno powstać.
Czyli popiera pan narrację PO i ówczesnego TK, uzasadniającą pierwszą kradzież. Gratuluję.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6253
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Pomijając motywację Tuska, bardzo dobrze zrobił, rozpoczynając demontaż OFE. OFE nigdy nie powinno powstać.
Jedna z paru rzeczy za które rząd Donalda należy cenić...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Ciekawe, co będzie jak już nie będzie czego doić...
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9448
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze: 9 listopada 2019, 11:31 Ciekawe, co będzie jak już nie będzie czego doić...
Pislamisci i tak ostatecznie zagłosowali światopoglądowo i chetnie to powtórzą nawet bez programów typu 500+. Szybciej złoża swoje dzieci w ofierze klerowi niż pozwolą na lewicowe „ekscesy” typu związki partnerskie - nawet jeśli mieliby podniesiona pensje minimum i utrzymane 500+ na sensownych warunkach, jak chce tego Lewica.
Ostatnio zmieniony 9 listopada 2019, 12:04 przez Mosznicki, łącznie zmieniany 1 raz.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: krzysztof1 »

dragoness pisze: 8 listopada 2019, 18:18
krzysztof1 pisze: 8 listopada 2019, 16:53 Kasa zgromadzona na subkoncie podlega dziedziczeniu. Kasa zgromadzona w OFE nigdy nie była twoją własnością. Twoja kasa to taka, z której możesz korzystać w każdej chwili, kasa z OFE to była po prostu część składki ZUS. Jak można takiej prostej rzeczy nie rozumieć tylko ciągle powielać te brednie o jakiejś kradzieży kasy z OFE. Pomijając motywację Tuska, bardzo dobrze zrobił, rozpoczynając demontaż OFE. OFE nigdy nie powinno powstać.
Czyli popiera pan narrację PO i ówczesnego TK, uzasadniającą pierwszą kradzież. Gratuluję.
Ja niczego nie popieram, jak można takiej prostej rzeczy nie kumać. Twój pracodawca co miesiąc odtrąca ci część wynagrodzenia, która to część wpłacana jest do ZUS jako składka, następnie ZUS dzielił tą składkę, część tych pieniędzy przeznaczał na wypłatę bieżących rent i emerytur, a część przekazywał do OFE. Kradzież to by była wtedy, gdybyś sama dodatkowo wpłacała kasę do OFE, a następnie rząd przekazałby tą kasę do ZUSu. Tak prostej rzeczy nie rozumieć tylko wciąż powtarzać ten bełkot o jakiejś kradzieży. Mnie już naprawdę nie dziwi to iż w tym kraju finansjera może robić sobie co chce. Poziom wiedzy ludzi na temat naszego systemu emerytalnego jest naprawdę niski. Jeszcze jedno ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem tych wszystkich wynalazków typu OFE, IKE, IKZE czy najnowszy PPK. Wszystko to ma tylko jeden cel, nabić kieszeń tych gogusiów z firm finansowych.
Ostatnio zmieniony 9 listopada 2019, 12:11 przez krzysztof1, łącznie zmieniany 1 raz.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: krzysztof1 »

Mosznicki pisze: 9 listopada 2019, 12:03
dragoness pisze: 9 listopada 2019, 11:31 Ciekawe, co będzie jak już nie będzie czego doić...
Pislamisci i tak ostatecznie zagłosowali światopoglądowo i chetnie to powtórzą nawet bez programów typu 500+. Szybciej złoża swoje dzieci w ofierze klerowi niż pozwolą na lewicowe „ekscesy” typu związki partnerskie - nawet jeśli mieliby podniesiona pensje minimum i utrzymane 500+ na sensownych warunkach, jak chce tego Lewica.
Towarzyszu Mosznicki, PIS zapowiedział, że minimalna od 2024 r będzie wynosić 4000 zł to było wielkie larum, a lewica chce wprowadzenia minimalnej od zaraz na poziomie 3200 zł. Ciekawe jaka byłaby reakcja, gdyby tak zrealizować ten postulat lewicy? Co o tym sądzicie towarzyszu Mosznicki?
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9448
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Sadze, to, co dopiero napisałem.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: krzysztof1 »

Mosznicki pisze: 9 listopada 2019, 12:11 Sadze, to, co dopiero napisałem.
Czyli nie byłoby żadnego larum, że nagle minimalna skacze o tysiaka wzwyż?
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9448
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Lewica (Zandberg) mówi o tym z uwzględnieniem panujących w danej chwili warunków ekonomicznych. 2024 to jednak futurologia. Dlaczego o tym już nie pamietasz? Ale pislam woli umierać z głodu niż pozwolić gejom na równe i w niczym nie ograniczające większości prawa niż mieć więcej od Lewicy.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: krzysztof1 »

Mosznicki pisze: 9 listopada 2019, 12:27 Lewica (Zandberg) mówi o tym z uwzględnieniem panujących w danej chwili warunków ekonomicznych. 2024 to jednak futurologia. Dlaczego o tym już nie pamietasz? Ale pislam woli umierać z głodu niż pozwolić gejom na równe i w niczym nie ograniczające większości prawa niż mieć więcej od Lewicy.
Czyli sam sobie zaprzeczasz i jednocześnie potwierdzasz, że ten postulat podniesienia minimalnej, o którym lewica mówiła to zwykła kiełbasa wyborcza. z uwzględnieniem panujących w danej chwili warunków ekonomicznych czyli czekaj sobie tatka latka.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9448
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Niepotrzebne manipulacje.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Jak już pisałam, przetrwałam 8 lat rządów PO, to przetrwam 8 lat rządów PiSu. Chociaż jasnowidz Jackowski daje nadzieję na 6 :-D
wibar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 438
Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 18:11

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wibar »

dragoness pisze: 9 listopada 2019, 16:32 Jak już pisałam, przetrwałam 8 lat rządów PO, to przetrwam 8 lat rządów PiSu. Chociaż jasnowidz Jackowski daje nadzieję na 6 :-D
Wg.Jackowskiego miniona zima miała być zimą stulecia.
ODPOWIEDZ