PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Ale ciemny lud wszystko kupi......jak mawiał klasyk.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18464
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Jozin.1 pisze: 10 stycznia 2020, 19:52 Ale ciemny lud wszystko kupi......jak mawiał klasyk.
Jak powiedziała mi pisowska młodzieżówka, co z tego, że kradną, ale się dzielą!
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

To samo usłyszałem od magazyniera u jednego z moich dostawców a dokładnie : też kradną, ale się dzielą !!!
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9481
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Ale jeśli kradną suwerenowe? Bo zawsze było, ze lud nie ma, „bo kradną”- w domyśle ludu.
PO nigdy pewnie sama z siebie by „socjalu” nie wprowadziła i chyby wszyscy jednoglosnie podkreślają (oprócz może tych na prawo od prawa), ze to jest potrzebne i zostanie. Oczywiście pamietajmy, ze PiS ma wyrąbane na rodziny. Chodziło tylko o zdobycie władzy i dokonanie rozwałki. Jeśli wyjdziemy z UE a Rosja nas zaatakuje, to na nic to wszystko.
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2020, 12:28 przez Mosznicki, łącznie zmieniany 1 raz.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9481
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18464
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

PO/PSL wprowadziły "socjal", ale nastawiony na pracujących, nie darmozjadów. O tym się nie mówi, bo to niewygodne.
poszczególne elementy polityki prorodzinnej Platformy Obywatelskiej

Młode rodziny marzą o swoim własnym mieszkaniu, dlatego uruchomiliśmy program„Mieszkanie dla Młodych”, czyli pomoc w kupnie swojego własnego „M”. Średnia wysokość dopłat do kupna mieszkania to 28 tys. zł. W 2015 roku program „MdM” został rozszerzony także o rynek wtórny. „MdM” jest następcą realizowanego w latach 2006–2012 programu „Rodzina na swoim”, który również polegał na pomocy dla osób biorących kredyt hipoteczny.
Kiedy już rodzice zdecydowali się na dziecko, dzięki zmianom w wprowadzonym przez rząd PO-PSL nawet pracujący na umowę cywilnoprawną, studenci, uczniowie, bezrobotni i rolnicy po urodzeniu dziecka otrzymują 1000 zł miesięcznie przez pierwszy rok po urodzeniu dziecka. Grupy, które wcześniej były wykluczone z pomocy po narodzinach dziecka, dzięki tym zmianom dzisiaj je otrzymują.
Wydłużyliśmy również płatne urlopy rodzicielskie. Dzisiaj rodzice mają do wykorzystania aż 52 tygodnie urlopu, który mogą podzielić między siebie. Od 2010 roku obowiązuje również dodatkowy urlop ojcowski w wymiarze 2 tygodni.
Od 2011 roku państwo odciąża rodziców dokładając się również do pensji niań - rodzice muszą podpisać z nianią umowę i zgłosić ją do ZUS-u, a wówczas z budżetu państwa opłacane są składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.
Dzięki staraniom rządu Platformy Obywatelskiej rodzice mogą korzystać z większej liczby żłobków i przedszkoli. W 2007 roku mieliśmy 373 żłobki i 16 902 przedszkola, a już w 2015 roku 1789 żłobków i 21 661 przedszkoli.
Od 2013 roku działa program „Przedszkola za złotówkę”. Program polega na tym, że wszystkie zajęcia prowadzone w przedszkolach publicznych, wykraczające poza ustalony czas bezpłatnej opieki, kosztują nie więcej niż jedną złotówkę.
Rząd PO-PSL pomógł również rodzicom dzieci w wieku szkolnym udostępniającdarmowe podręczniki. Dzięki temu rodzice oszczędzają średnio 250 złotych na kupnie podręczników. W roku szkolnym 2014/2015 bezpłatny podręcznik dostało prawie 2 mln uczniów.
Rodziny z przynajmniej trójką dzieci mogą korzystać również z Karty Dużej Rodziny. Do 2015 roku wydano ponad 1,2 mln takich kart, które uprawniają do zniżek w 10 tys. miejsc w Polsce. Zniżki obejmują żywność, artykuły gospodarstwa domowego, książki, podręczniki, odzież i obuwie, zakup paliwa, czy przejazdy komunikacją i koleją.
Platforma Obywatelska zwiększyła również ulgi podatkowe dla rodzin wielodzietnych, dzięki czemu rodzice z jednym dzieckiem mogą otrzymać do 1 112 zł ulgi rocznie, z dwójką – do 2 224 zł ulgi, z trójką do 4 224 zł ulgi, z czwórką – do 6 924 zł ulgi, a z piątka – nawet do 9624 zł ulgi.
Pomyśleliśmy również o studentach i pracownikach naukowych. Dzięki programowi„Maluch na uczelni”, czyli dofinansowaniu tworzenia żłobków i klubów dziecięcych na uczelniach.
Warto również wspomnieć o rządowym programie in vitro, dzięki któremu do grudnia 2015 roku urodziło się już 3841 dzieci, czy o 360 mln zł przeznaczonych na budowę i remonty placów zabaw dla dzieci.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9481
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Nauczycieli tez czasem nazywa się darmozjadami. Chyba nie jest to przyjemne. Nie jest czyjaś winą, ze nie może znaleźć pracy. Pomocy w obecnym kształcie wczesniej nie było.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Jozin.1 »

Mam dużo szacunku do nauczycieli ale przypadek jaki odkryłem w szkole mojego dziecka rozkłada mnie na łopatki....... Znalazłem takiego tłuka, który powinien co najwyżej towar w Lidlu wykładać a nie pracować z dziećmi.....
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9481
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Jozin.1 pisze: 11 stycznia 2020, 14:59 Mam dużo szacunku do nauczycieli ale przypadek jaki odkryłem w szkole mojego dziecka rozkłada mnie na łopatki....... Znalazłem takiego tłuka, który powinien co najwyżej towar w Lidlu wykładać a nie pracować z dziećmi.....
Widocznie nie znalazł w Lidlu, a tu go chcieli. ;)
To inna kwestia, kto w Polsce często zostaje czy zostawał nauczycielem.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18464
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Mosznicki pisze: 11 stycznia 2020, 13:53 Nauczycieli tez czasem nazywa się darmozjadami. Chyba nie jest to przyjemne. Nie jest czyjaś winą, ze nie może znaleźć pracy. Pomocy w obecnym kształcie wczesniej nie było.
Nie moze? Raczej nie chce. Proszę zaproponować jasielskim żulom, czy Cyganom, pracę. Roześmieją się w twarz.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9481
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Już o tym było.

Proszę iść do urzędu pracy i zaproponować tym ludziom pracę.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18464
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Mój mąż był. Proponował. Nikt z nich nie wyraził chęci. Moja koleżanka zaproponowała koszenie trawnika. Nikt nie wyraził chęci.
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

Wstydzilibyście się tak trollować mniejszość narodową.....
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9481
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Mosznicki »

Łyssy pisze: 11 stycznia 2020, 20:51 Wstydzilibyście się tak trollować mniejszość narodową.....
Poczytaj sobie (słowa klucze znasz).



Koszenie trawnika? No też bym się uśmiał. Może jeszcze ofertę do pośredniaka zgłosiła? :rotfl:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18464
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Mosznicki pisze: 11 stycznia 2020, 21:56
Łyssy pisze: 11 stycznia 2020, 20:51 Wstydzilibyście się tak trollować mniejszość narodową.....
Poczytaj sobie (słowa klucze znasz).



Koszenie trawnika? No też bym się uśmiał. Może jeszcze ofertę do pośredniaka zgłosiła? :rotfl:
Szanowny pan żul chciał piątkę na winko. Pani zaproponowała mu 50 zł za skoszenie trawnika. Nie wyraził chęci. Nie mogę uwierzyć, że pan broni tych pasożytów. Co do podejścia państwa Cygaństwa do pracy mówić nie trzeba, wystarczy popatrzeć.
ODPOWIEDZ