Jakie okna do domu?

O wszystkim, czyli o niczym...
skarlet999
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 3 marca 2010, 21:52

Jakie okna do domu?

Post autor: skarlet999 »

Jestem na etapie budowy i wstawiania okien. Doradźcie jakie okna Waszym zdaniem są najlepsze (także okna dachowe). Interesują mnie na pewno okna w ciemnym kolorze, ale nie wiem jakiej firmy są najlepsze, ilu komorowe i przede wszystkim ich cena...? :/
kasz
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 6 maja 2007, 12:12

Re: Jakie okna do domu?

Post autor: kasz »

Wymieniałem stolarkę okienną w tamtym roku i wałkowałem ten sam temat. Część okien mam z Drutexu, resztę z firmy Prozuz, która montuje okna Alsecco. Okna z drutexu montowała mi firma Stolarex z Frysztaka, to chyba jedne z najtańszych okien, u mnie 2 lata, generalnie jestem z nich zadowolony. Okna z Alsecco na lepszych podzespołach, sprawiają wrażenie solidniejszych, okucia Roto działają elegancko. Jedyne co odstrasza to długi termin realizacji, tak było na wiosnę - aktulanie nie mam danych. Po wymianie doszedłem do wniosku, że dużo zależy od prawidłowego i fachowego montażu. Na tym nie warto oszczędzać. Dobre opinie słyszałem też o oknach z okno resu i pamoplastu.
adi1
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 25 czerwca 2009, 19:17

Re: Jakie okna do domu?

Post autor: adi1 »

Miałem ten sam problem i ciężko mi też było wybrać, ale zdecydowałem się na okna z Krakowa z OKNOPLASTU . Jestem pod wrażeniem przedstawiciela tej firymy tu w Jaśle.Firmy sambud z niegłowic,mają naprawdę przeszkoloną całą FLOTĘ w tym kierunku.POLECAM
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Jakie okna do domu?

Post autor: Laura Diaz »

Mam kilka okien z Tosanda z Niegłowic i muszę przyznać że są świetne, starannie wykonane i ładne. Natomiast kilka następnych założyłam już z innej firmy (bodajże Urzędowski), i są mocno średnie: już raz byli je poprawiać, pewnie niedługo znów bo coś się z nimi dzieje, poza tym albo mi się zdaje, albo te tosandowskie szyby i ramy łatwiej się czyszczą a przy Urzędowskich szlag mnie trafia bo mi się domyć nie chcą... No ale przepadło, trudno. Aha, okna plastiki kolorowe.
arletaK85
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 21 stycznia 2020, 13:24

Re: Jakie okna do domu?

Post autor: arletaK85 »

warto zwrócić uwagę na to by miały wentylację, aby uniknąć zaparowanych okien :)
KatrinZ
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 19 lutego 2020, 18:57

Re: Jakie okna do domu?

Post autor: KatrinZ »

Ja jestem zdecydowanie zwolenniczką drewnianych, ale co kto lubi.
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Jakie okna do domu?

Post autor: asterka »

KatrinZ pisze: 19 lutego 2020, 19:17 Ja jestem zdecydowanie zwolenniczką drewnianych, ale co kto lubi.
tylko. gdyby nie ta cena !!
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9472
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Jakie okna do domu?

Post autor: Mosznicki »

Może Wizytki Ci zrefunduja :rotfl: :rotfl: :rotfl:
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Jakie okna do domu?

Post autor: asterka »

Mosznicki pisze: 19 lutego 2020, 19:51 Może Wizytki Ci zrefunduja :rotfl: :rotfl: :rotfl:
u siostrzyczek raczej się nie przewala. :P
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9472
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Jakie okna do domu?

Post autor: Mosznicki »

Ale w Kościele, do którego należą, już tak.
Awatar użytkownika
ilittel
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 9 marca 2020, 18:02

Re: Jakie okna do domu?

Post autor: ilittel »

Czy okna można zamówić w internecie?
Awatar użytkownika
coreilly
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 9 marca 2020, 20:41
Lokalizacja: Strawczyn

Re: Jakie okna do domu?

Post autor: coreilly »

Pewnie, że można, ale nie jestem pewny czy to dobra decyzja. Chyba lepiej zamawiać na miejscu.
agencik007
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 11 grudnia 2020, 14:52

Re: Jakie okna do domu?

Post autor: agencik007 »

Szczelne, ale też pasujące do całości. Tzn. można teraz wybrać różne kolory ram okiennych. Mogą być klasyczne białe, ale też np. czarne czy brązowe.
mieszkanka
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 4 lutego 2021, 12:13

Re: Jakie okna do domu?

Post autor: mieszkanka »

Byle nie z Edomu z Floriańskiej z Jasła, bo można ani pieniędzy nie odzyskać ani poprawnego montażu.
J bujam się z nimi od września z reklamacjami, które sami uznali.
Nie polecam szkoda czasu, nerwów i pieniędzy.
Towar przyjechał uszkodzony, monterzy część pokazali a pozostałą zobaczyłam jak wróciłam do domu a ich już nie było.
Jabba
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 3 lutego 2021, 19:20

Re: Jakie okna do domu?

Post autor: Jabba »

Wszystkie wymieniłem na "plastiki" i jest ciepło szczelnie i cicho. Dziś kolor można dobrać bezproblemowo.
ODPOWIEDZ