Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3903
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: grzeh »

ale bełkot,
Wy to chyba piszecie zadaniowo
nie mając żadnych argumentów tak się pogrążać.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: Mosznicki »

Jozin.1 pisze: 16 maja 2020, 11:10 Mnie rozbawił, kiedy oświadczył, że gej mógłby być członkiem Konfederacji... :rotfl:
To zmaskulinizowane środowisko- jak kler. ;)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18361
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: dragoness »

Jak już wspomniałam, Konfederacja straci na tym, że jej kandydatem jest bufon Bosak, a nie świetnie merytorycznie przygotowany Berkowicz.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: Mosznicki »

Berkowicz merytoryczny? Pamietam, jak bredził o dofinansowaniach unijnych- ze o ile to więcej mozna byłoby zrobić bez nich, bo cześć rzekomo została zmarnotrawiona (tylko bez nich nie byłoby nawet tej niezmarnotrawionej). Albo to, ze Unia to w zasadzie tylko swoboda przemieszczania się.

https://www.facebook.com/KonradBerkowic ... 408285921/

No przecież stosunkowo niedawno byliśmy jeszcze poza UE, wiec było pole do popisu i realizacji tych wszystkich inwestycji, a wydaje mi się, ze to jednak dopiero od czasu przystąpienia wszystko ruszyło. Czym byłyby państwa takie jak Hiszpania czy Irlandia bez unijnej pomocy? Pakiet klimatyczny kosztuje? No to się trujmy i nie łożymy na pakiet... Demagogia.

Nieokrojone: https://tvn24.pl/programy/in-or-out-ue- ... 50-3184196

Coś panu Berkowiczowi nie wyszło:

https://oko.press/unia-wykazuje-oznak-z ... ane-epoki/
Bolek496
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 19 października 2018, 19:16

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: Bolek496 »

G*wno prawda, wszystko ruszyło po ustawie Wilczka, po tej ustawie w Polsce, w przeciągu pół roku powstało pół miliona firm, jeszcze raz zaznaczę w ciągu pół roku powstało PÓŁ MILIONA FIRM!!!

Ale później przyszedł pan oblubieniec lewycy Balcerowicz, powiedział że Polska za szybko się rozwija i trzeba to ograniczyć czego skutkiem był upadek większości z tych firm. To akurat wiem i pamiętam dobrze z własnych doświadczeń.

Co do unii i swobody przemieszczania się, to jest to totalna głupota, swoboda przemieszczania się to schengen a nie żadna unia.

Nikogo nie interesuje Hiszpania albo Irlandia :D zobacz sobie ile włacamy do unii, ile dostajemy i dodaj do tego wszystkie restrykcje jakie każą zrobić.

Prosty przykład z dopłat unii dla rolników: Unia dopłaca dla rolników owszem, tylko że jeśli rolnik dostanie dotacje na pole o powierzchni 1ha, to musi w przeciągu 5 lat zdobyć dochód na 10 tyś euro, niech mi któryś unijny debil powie jakim cudem zdobyć dochód na 10 tyś euro z 1ha? to chyba jaja sobie robią z tych rolników, a wszędzie przecież mówią że unia pieniądze daje, a idioci w to wierzą
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: Mosznicki »

Największym beneficjentem jest właśnie kasta rolnicza (Kościół tez zyskuje). Powtarzam: skoro jest zle, to dlaczego jeszcze przed wejściem nie było tak wspaniale? W Czechach tez mieli Balcerowicza? Cały region skorzystał ba rozszerzeniu i to jest niekwestionowane. A pan Berkowicz został wypunktowany jak wyżej. ;)

Hiszpanią czy Irlandią to ogólny przykład na korzyści płynące z czlonkowstwa. „Tygrys Europy” byłby bez niej tylko kociakiem.

Balcerowicz nie jest oblubieńcem lewicy. Przynajmniej nie tej obecnej.
Bolek496
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 19 października 2018, 19:16

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: Bolek496 »

Mosznicki pisze: 16 maja 2020, 16:47 Największym beneficjentem jest właśnie kasta rolnicza (Kościół tez zyskuje). Powtarzam: skoro jest zle, to dlaczego jeszcze przed wejściem nie było tak wspaniale?
Wszystko Ci napisałem co się stało, do kasty rolniczej jak to ująłeś też się odniosłem, natomiast Ty nie, nie masz argumentów?
do władzy dostali się durnie i koniec z firmami. Owszem, zgodzę się z Balcerowiczem że Polska się wtedy zbyt szybko rozwijała, ale kuźwa nie do tego stopnia, żeby całkiem zatrzymać gospodarkę :cenzura: Pomyśl tylko, że gdyby ta ustawa Wilczka działa do roku 2004, ile by było firm, jakie były by płace, jaka konkurencja i jakie ceny? Ale debilizm w polityce nie zna granic i co zrobić

Jeśli nie jesteś w stanie tego pojąć to bardzo mi przykro ale o polityce nie masz zielonego pojęcia :mur:
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: Mosznicki »

Ty napisales, a ja się odniosłem. Niewygodne to nie istnieje?

A co do Schengen, to było następstwem powstania Unii. Można się swobodnie przemieszczać, ale jeszcze trzeba mieć za co. Samo Schengen by jeszcze tego nie rozwiązało.
Bolek496
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 19 października 2018, 19:16

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: Bolek496 »

Napisałeś swoje zdanie, Twoje zdanie to nie jest argument

A twój poziom wiedzy, a właściwie jej brak, tylko potwierdza moje domysły. Powiedz mi co z państwami którę są w Schengen, a nie ma ich w Unii? Jakoś mogą się przemieszczać i nikt im niczego nie narzuca
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: Mosznicki »

Bolek496 pisze: 16 maja 2020, 17:03 Napisałeś swoje zdanie, Twoje zdanie to nie jest argument

A twój poziom wiedzy, a właściwie jej brak, tylko potwierdza moje domysły. Powiedz mi co z państwami którę są w Schengen, a nie ma ich w Unii? Jakoś mogą się przemieszczać i nikt im niczego nie narzuca
Tak ciężko się przekonać, ze więcej dostaliśmy niż wpłaciliśmy i kto najbardziej zyskał? Albo ze kasta rolnicza jest taką, bo jest uprzywilejowana?

Twoje domysły to nie argument. :kwasny:

Zrozumiałeś, co napisałem o Schengen? Ze trzeba jeszcze mieć z czego(!) z niego korzystać. A nie ze samo li tylko członkostwo unijne warunkuje możliwość korzystania z Schengen.
Bolek496
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 19 października 2018, 19:16

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: Bolek496 »

Ja Cie zrozumiałem Ty mnie ani trochę.

Pozwól że powiem ci na czym polegają argumenty:
Napisałem Ci wcześniej, że powiedziałeś g*wno prawdę, ponieważ, "w tym i w tym roku, obowiązywało to i to, stało się to i to, itd, etc"
Jakbyś nie zrozumiał nadal, to to w cudzysłowie, to jest argument.

Natomiast Twoje argumenty brzmią: "NIE JEST TAK JAK MÓWISZ, BO JA UWAŻAM INACZEJ, i tyle, d*pa z Ciebie a nie krytyk,specjalista, czy tam za kogo się uważasz
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: Mosznicki »

No nie jest tak, jak piszesz. Napisałem, ze łatwo się przekonać. Chyba ze istnieje jakaś alternatywna matematyka, gdzie mniej znaczy więcej - takie less is more. :rotfl:

UE to zreszta nie tylko gospodarka. A nawet przede wszystkim. I bez członkostwa nie zmusilibysmy się sami do pewnych zmian. A wiec to kolejny plus bytności w UE.

Istnienie firmy, choćby świetnej, nie gwarantuje automatycznie wysokiej placy (oczywiście nie tej tych paru panów wyżej). To skompromitowany neoliberalizm.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2020, 17:44 przez Mosznicki, łącznie zmieniany 1 raz.
Bolek496
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 19 października 2018, 19:16

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: Bolek496 »

Mosznicki pisze: 16 maja 2020, 17:39 No nie jest tak, jak piszesz. Napisałem, ze łatwo się przekonać. Chyba ze istnieje jakaś alternatywna matematyka, gdzie mniej znaczy więcej - takie less is more. :rotfl:

UE to zreszta nie tylko gospodarka. A nawet przede wszystkim.
I nadal piszesz bez argumentów, ale piszesz, pytam zatem po co? Gadasz bzdury oderwane od rzeczywistości i nawet nie potrafisz ich udowodnić, śmieszny jesteś, ale i podziawiam za wytrwałość, może ktoś się kiedyś na te wypociny złapie
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: Mosznicki »

Wlad aka Bolek czy inny koleś. Napisales najogólniej, ze nie mamy z UE korzyści. No to Ci odpisałem, ze łatwo sprawdzić ile wpłaciliśmy, a ile dostaliśmy. I nie obchodzi mnie ten czy inny rolnik, który ma 1h. Obchodzi mnie bilans globalny.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Post autor: krzysztof1 »

ODPOWIEDZ