Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

O wszystkim, czyli o niczym...
curiosus sum
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 21 maja 2020, 22:26

Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: curiosus sum »

Cześć wszystkim . Jestem nowym (starym) użytkownikiem forum. Nowym - bo po raz pierwszy zalogowanym, a starym bo od dawna przyglądam się waszym dyskusjom na różne tematy.
W związku z nadchodzącymi wyborami chciałem zaproponować temat delikatnie poruszony w wątku "PiS i opozycja", dotyczący kandydata na prezydenta Szymona Hołownię, który obecnie jest dosyć wysoko w sondażach (poza naszym województwem). Skłoniła mnie do tej akcji jedna rzecz - na stronie stanpolityki.pl jest przedstawiony sondaż różnych wariantów w wyborach i rozkładu poparcia poszczególnych kandydatów. Dosyć wyróżniamy się na tle kraju i może dowiem się tutaj dlaczego tak jest. Z czego wynika nasz mocny skręt w jedną stronę, który notabene nie do końca chyba służy rozwojowi naszego regionu ( a może służy, tylko ja tego nie widzę ).

Czy ktoś z Was w ogóle rozważa możliwość oddania głosu na SH ?

Nie wiem na ile będzie możliwa normalna merytoryczna dyskusja, bez wędrówek do teorii spiskowych i wzajemnych bluzgów się ale może warto spróbować :)
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

Jako kandydat pierwszego wyboru- nie.
curiosus sum
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 21 maja 2020, 22:26

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: curiosus sum »

Sam nie jestem wyborcą i nigdy nie byłem obecnego prezydenta ani też przedstawiciela konfederacji Bosaka, a mam wrażenie że właśnie te dwie opcje cieszą się ciągle niesłabnącym poparciem w Jaśle i okolicach. Pogrążamy się w coraz wiekszej zapaści jeśli chodzi o gospodarkę/ekonomię a tkwimy przy tych samych pogladach od lat - staram się zrozumiec ten mechanizm.
przemo232
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 21 listopada 2014, 06:46

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: przemo232 »

Może głupotę powiem, ale wydaje mi się że ludzie są strasznie zmęczeni polityką, tymi kłótniami między politykami i mają wywalone już na wszystko, wybierają "mniejsze zło" bo boją się większych zmian i tego że może być jeszcze gorzej niż jest
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Jozin.1 »

Tez uważam, że to przede wszystkim strach przed zmianą bo może będzie gorzej. PiS idealnie wykorzystuje ten mechanizm najpierw "dajac" 500+ a potem już tylko wystarczy postraszyć, że jak wygra kto inny to "zabierze"....
curiosus sum
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 21 maja 2020, 22:26

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: curiosus sum »

Nie sposób się nie zgodzić, że prawdopodobnie obawiają się nowego. Z drugiej strony jednak jeśli stare ciągle nie domaga i nie daje nic dobrego to może warto jednak to przemyśleć. Myślę, że nikt w najbliższej przyszłości nie odważy się na spektakularne odebranie 500+. Ze względów ekonomicznych mogą wprowadzić pewne ograniczenia związane z dochodami a może też z aktywnością zawodową rodziców. Przy obecnej sytuacji nie wiem czy długo damy radę jechać na rozdawnictwie. Żaden prezydent i tak w tej kwestii nie ma mocy ( poza podpisze / nie podpisze ) , kluczowe będą wybory parlamentarne i to jak bedziemy wygladac gospodarczo po obecnych wydarzeniach.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Jozin.1 »

Stare nie domaga ale wg tej grupy, ważniejsze, że jest "nasze".....to jak w tym kawale z listem do rodziny za granicą,

"Służba zdrowia leży, finanse państwa dramat, kryzys rośnie ale na dzięki Bogu "nasi' u władzy...."
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

Jeśli wybór parlamentarny może być zablokowany, to jest jakaś sprawczości prezydenta. I jeśli to nie będzie Duda, to PiS de facto traci władze.

Czy boimy się nowego? Czyli kogo? Czy SH jest nowy w sensie światopoglądu?

Jesteśmy takim wielkim „pasem Biblijnym”, ze szczegolnym uwzględnieniem Małopolski i Podkarpacia. I chyba to tłumaczy nasze wybory. Oraz oczywiście komunistyczna przeszłość, gdzie Kościół i wiara były gnębione, wiec teraz, mimo upływu czasu i otwartych granic, pewne wizje polityczne dostają określona łatkę.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: krzysztof1 »

Na kogo innego miałbym zagłosować jeżeli nie na obecnego Prezydenta? Jakich kandydatów wystawiła opozycja.
Trzaskowski z platformy, który nawet z Warszawą sobie nie radzi, jakieś strefy relaksu przy ruchliwych skrzyżowaniach, ciągłe podwyżki podatków i opłat, nawet parkometrów nie wyłączył w czasie epidemii, podczas gdy inne miasta to zrobiły. Tylko 5% rozpatrzonych wniosków o pomoc z Tarczy Finansowej.To wszystko pokazuje jego stosunek do zwykłych obywateli. itp., koleś byłby taką kopią Tuska. Wielokrotnie dał już do zrozumienia to w swoich wypowiedziach. Jego ewentualna wygrana to katastrofa dla Polski. Ciągłe kłótnie z rządem i blokowanie wszystkiego.
Idźmy dalej Lewica Biedroń, dla niego tylko związki partnerskie i LGBT,
Bosak ma zbyt radykalne poglądy na wiele spraw,
Szymon Hołownia odpada, mieliśmy już wcześniej Palikota, potem Kukiza, jak to się skończyło to wszyscy wiedzą. Po drugie nie wiadomo kto finansuje Hołownię.
Kosiniak Kamysz ładne opakowanie ale jak zajrzymy do zewnątrz to już gorzej to wygląda,
Tanajno to zwykły zadymiarz co już pokazał
Żółtek szerzej nie znany w Polsce
Jakubiak przedsiębiorca, chyba jedyny poważny kandydat z opozycji ale ma zbyt male poparcie.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

Wystarczy obejrzeć „Kropkę nad i” z Biedroniem z 20.05.

Ostatecznie ktokolwiek, byle nie Duda, Bosak czy Jakubiak. Przy poziomie obecnej destrukcji chodzi głównie o powstrzymanie tego walca.
curiosus sum
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 21 maja 2020, 22:26

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: curiosus sum »

Mosznicki pisze: 22 maja 2020, 09:50 Jeśli wybór parlamentarny może być zablokowany, to jest jakaś sprawczości prezydenta. I jeśli to nie będzie Duda, to PiS de facto traci władze.

Czy boimy się nowego? Czyli kogo? Czy SH jest nowy w sensie światopoglądu?

Jesteśmy takim wielkim „pasem Biblijnym”, ze szczegolnym uwzględnieniem Małopolski i Podkarpacia. I chyba to tłumaczy nasze wybory. Oraz oczywiście komunistyczna przeszłość, gdzie Kościół i wiara były gnębione, wiec teraz, mimo upływu czasu i otwartych granic, pewne wizje polityczne dostają określona łatkę.
Myślę, że na światopogląd np Biedronia nie jesteśmy otwarci/gotowi. Nie tylko jako region a kraj - bez oceny czy to dobrze czy źle, bo każdy ma subiektywne zdanie na ten temat. U SH raczej nie chodzi o światopogląd, nic rewolucyjnego nie przedstawia. Kamysz nie zaskakuje, jest twarzą dobrze znanej i osadzonej w konkretnym światopoglądzie partii, Trzaskowski podobnie. Bosaka ze względów ideologicznych w ogole nie biorę pod uwagę ponieważ jest to najbardziej odległa moim poglądom formacja, aczkolwiek słyszę głosy że przedstawia sensowny program gospodarczy ( nie mam zdania , bo nie znam)

Wybór "niedudy" najprawdopodobniej ,tak jak piszesz doprowadzi do wczesniejszych wyborów parlamentarnych, ale nie jestem przekonany do zamiany na poprzednią ekipę w składzie sejm/senat/prezydent. Będzie dokładnie ta sama melodia tylko w innym wydaniu. Może nie posuną się do kolejnej np reformy edukacji, która będzie miała na celu jedynie rozwalenie prac poprzedników ale jakoś trudno mi się pozbyć obawy że nie ruszymy do przodu.

Odnośnie "pasa Biblijnego" może pora popatrzeć do przodu a nie trzymać się kurczowo wydarzeń i naleciałości z przeszłości. Nie mam na myśli wymazania historii, zapominania, zakłamywania itp, ale poatrzenie bardziej na to co przed a nie co za nami.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Jozin.1 »

SH przede wszystkim nie ma na koncie nic spektakularnego, no może oprócz odejścia z seminarium duchownego :))
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

Spektakularne nie znaczy dobre. Duda i PiS na pewno są spektakularni. A SH wydaje się cywilizowany, choć ostatecznie konserwatywny- dlatego postawiłbym jednak te „dwa kroki do przodu”, o których mówi w nagraniu Biedron.
curiosus sum
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 21 maja 2020, 22:26

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: curiosus sum »

krzysztof1 pisze: 22 maja 2020, 10:05 Na kogo innego miałbym zagłosować jeżeli nie na obecnego Prezydenta? Jakich kandydatów wystawiła opozycja.
Trzaskowski z platformy, który nawet z Warszawą sobie nie radzi, jakieś strefy relaksu przy ruchliwych skrzyżowaniach, ciągłe podwyżki podatków i opłat, nawet parkometrów nie wyłączył w czasie epidemii, podczas gdy inne miasta to zrobiły. Tylko 5% rozpatrzonych wniosków o pomoc z Tarczy Finansowej.To wszystko pokazuje jego stosunek do zwykłych obywateli. itp., koleś byłby taką kopią Tuska. Wielokrotnie dał już do zrozumienia to w swoich wypowiedziach. Jego ewentualna wygrana to katastrofa dla Polski. Ciągłe kłótnie z rządem i blokowanie wszystkiego.
Idźmy dalej Lewica Biedroń, dla niego tylko związki partnerskie i LGBT,
Bosak ma zbyt radykalne poglądy na wiele spraw,
Szymon Hołownia odpada, mieliśmy już wcześniej Palikota, potem Kukiza, jak to się skończyło to wszyscy wiedzą. Po drugie nie wiadomo kto finansuje Hołownię.
Kosiniak Kamysz ładne opakowanie ale jak zajrzymy do zewnątrz to już gorzej to wygląda,
Tanajno to zwykły zadymiarz co już pokazał
Żółtek szerzej nie znany w Polsce
Jakubiak przedsiębiorca, chyba jedyny poważny kandydat z opozycji ale ma zbyt male poparcie.
Bardzo Cię przepraszam ale to są jakieś ogólniki powtarzane za informacjami medialnymi. Nie jestem i prawdopodobnie Ty też nie specjalistą w dziedzinie zarządzania miastem, nie wszystkie miasta wyłaczyły parkometry i to nie jest wyznacznik bycia dobrym czy złym prezydentem. Nie jestem też specjalistą od planowania przestrzeni więc trudno się wypowiadać czy strefa relaksu była czy tez nie potrzebna. Czy będzie przyrócowna itp. Argumentu z Tuskiem nawet nie da się komentować. Owszem jest kandydatem partyjnym ale to na chwilę obecna wszystko co mozna o nim powiedziec. Biedroń nie mówi tylko o LGBT i związkach partnerskich ale przez swoją orientację społeczeństwo tylko na to zwraca uwagę - jak wspomniałem wyżej , jeszcze nie jesteśmy gotowi na takiego kandydata. Kosiniak Kamysz jest odpowiednim kandydantem dla kogos kto popiera i identyfikuje się z PSLem. Hołownia ma zbiórkę obywatelską która bedzie prześwietlona na 1000 sposobów więc ciągłe nawracanie do "kto go finansuje" jest zupełnie nie trafione. Pozostali raczej się nie liczą a Jakubiak nie jest z opozycji :) . Obecnego prezydenta również osobiście nie biorę pod uwagę ponieważ - powtarzając za kimś - miał już okazję być prezydentem ale nie skorzystał
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

Gdyby Lewica wystawiła kogoś innego, to prawdopodobnie byłoby, ze komuch, wiec tez „be”. Szkoda, ze ludzie wciąż idą na neoliberalizm. Wydaje się im, ze gospodarka jest kluczowa nawet wtedy, kiedy nic z tego nie mają.

A za SH przemawia jego prawdopodobna wiarygodność. To, ze np. prowadzi fundacje. Mało znane, ale chyba jako jedyny oprócz Lewicy zapowiedział też powołanie rzecznika ds. praw zwierząt...
ODPOWIEDZ