Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

O wszystkim, czyli o niczym...
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: krzysztof1 »

curiosus sum pisze: 22 maja 2020, 10:50
krzysztof1 pisze: 22 maja 2020, 10:05 Na kogo innego miałbym zagłosować jeżeli nie na obecnego Prezydenta? Jakich kandydatów wystawiła opozycja.
Trzaskowski z platformy, który nawet z Warszawą sobie nie radzi, jakieś strefy relaksu przy ruchliwych skrzyżowaniach, ciągłe podwyżki podatków i opłat, nawet parkometrów nie wyłączył w czasie epidemii, podczas gdy inne miasta to zrobiły. Tylko 5% rozpatrzonych wniosków o pomoc z Tarczy Finansowej.To wszystko pokazuje jego stosunek do zwykłych obywateli. itp., koleś byłby taką kopią Tuska. Wielokrotnie dał już do zrozumienia to w swoich wypowiedziach. Jego ewentualna wygrana to katastrofa dla Polski. Ciągłe kłótnie z rządem i blokowanie wszystkiego.
Idźmy dalej Lewica Biedroń, dla niego tylko związki partnerskie i LGBT,
Bosak ma zbyt radykalne poglądy na wiele spraw,
Szymon Hołownia odpada, mieliśmy już wcześniej Palikota, potem Kukiza, jak to się skończyło to wszyscy wiedzą. Po drugie nie wiadomo kto finansuje Hołownię.
Kosiniak Kamysz ładne opakowanie ale jak zajrzymy do zewnątrz to już gorzej to wygląda,
Tanajno to zwykły zadymiarz co już pokazał
Żółtek szerzej nie znany w Polsce
Jakubiak przedsiębiorca, chyba jedyny poważny kandydat z opozycji ale ma zbyt male poparcie.
Bardzo Cię przepraszam ale to są jakieś ogólniki powtarzane za informacjami medialnymi. Nie jestem i prawdopodobnie Ty też nie specjalistą w dziedzinie zarządzania miastem, nie wszystkie miasta wyłaczyły parkometry i to nie jest wyznacznik bycia dobrym czy złym prezydentem. Nie jestem też specjalistą od planowania przestrzeni więc trudno się wypowiadać czy strefa relaksu była czy tez nie potrzebna. Czy będzie przyrócowna itp. Argumentu z Tuskiem nawet nie da się komentować. Owszem jest kandydatem partyjnym ale to na chwilę obecna wszystko co mozna o nim powiedziec. Biedroń nie mówi tylko o LGBT i związkach partnerskich ale przez swoją orientację społeczeństwo tylko na to zwraca uwagę - jak wspomniałem wyżej , jeszcze nie jesteśmy gotowi na takiego kandydata. Kosiniak Kamysz jest odpowiednim kandydantem dla kogos kto popiera i identyfikuje się z PSLem. Hołownia ma zbiórkę obywatelską która bedzie prześwietlona na 1000 sposobów więc ciągłe nawracanie do "kto go finansuje" jest zupełnie nie trafione. Pozostali raczej się nie liczą a Jakubiak nie jest z opozycji :) . Obecnego prezydenta również osobiście nie biorę pod uwagę ponieważ - powtarzając za kimś - miał już okazję być prezydentem ale nie skorzystał
Bajeczki o tym, że Szymuś swoją kampanie prowadzi dzięki zbiórkom można w podstawówce dzieciom wciskać :rotfl: https://nczas.com/2020/04/30/kto-finans ... a-getback/

Trzaskowski to ta kopia Tuska, już wielokrotnie dał do zrozumienia, przykład po co nam Centralny Port Komunikacyjny jak mamy lotnisko w Berlinie.https://niezlomni.com/po-co-nam-lotnisk ... nac-wideo/ Facet będzie drugim kelnerem Angeli Makreli. Jego ostatnia wypowiedź o zamiarze likwidacji programów publicystycznych w TVP w normalnym państwie by go definitywnie zdyskwalifikowała. Kompletnie niewiarygodny kandydat. Strefa relaksu w Warszawie powstała przy ruchliwym skrzyżowaniu.
PSL nie ma nic wspólnego z PSLem z czasów Korfantego, to raczej kopia ZSL.
Zapowiedzi Biedronia o podwyżkach np. płacy minimalnej co kiedyś zapowiadał można między bajki włożyć. Takie podwyżki będą możliwe tylko wtedy jak sytuacja na to pozwoli, a przecież zawsze można powiedzieć, że nie pozwala. Dla niego liczy się tylko LGBT i związki partnerskie.
Jedyną opcją pozostaje PIS, to jedyna partia po 1989r., która realizuje obietnice, nie tylko 500+ ale i wiele innych. Mamy rząd PISu, więc jedyna opcją na normalne lata jest Prezydent z tej samej partii.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: krzysztof1 »

Mosznicki pisze: 22 maja 2020, 11:11 Gdyby Lewica wystawiła kogoś innego, to prawdopodobnie byłoby, ze komuch, wiec tez „be”. Szkoda, ze ludzie wciąż idą na neoliberalizm. Wydaje się im, ze gospodarka jest kluczowa nawet wtedy, kiedy nic z tego nie mają.

A za SH przemawia jego prawdopodobna wiarygodność. To, ze np. prowadzi fundacje. Mało znane, ale chyba jako jedyny oprócz Lewicy zapowiedział też powołanie rzecznika ds. praw zwierząt...
Nie potrzebujemy żadnego rzecznika ds. zwierząt. Wystarczy, że sądy będą działać tak jak należy w tych sprawach. Wystarczy, że kary za znęcanie się nad zwierzętami będą surowe.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Z wszystkich partyjnych kandydatów najbardziej operetkowym jest kandydat TVN-u, czyli Szymon Hołownia znany wyłącznie z tego, że jest znany. Sądzę, że w wyborach zajmie 6 miejsce, gdyż elektorat Platformy zagłosuje na rezerwowego kandydata tej partii, czyli boskiego Rafała Trzaskowskiego. Osobiście uważam, że Lewica popełniła błąd nie wystawiając Adriana Zandberga, który byłby znacznie ciekawszą opcją dla ludzi mających lewicowe poglądy niż Robert Biedroń znany wyłącznie z tego, że jest zawodowym gejem...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: dragoness »

No cóż... już sobie panów poczytałam i w pierwszej turze na pewno zagłosuje na Hołownię, tak jak pięć lat temu glosowałam na Kukiza. Partie się po prostu skompromitowały.
curiosus sum
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 21 maja 2020, 22:26

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: curiosus sum »

Sun Tzu pisze: 22 maja 2020, 11:46 Hmm... Z wszystkich partyjnych kandydatów najbardziej operetkowym jest kandydat TVN-u, czyli Szymon Hołownia znany wyłącznie z tego, że jest znany. Sądzę, że w wyborach zajmie 6 miejsce, gdyż elektorat Platformy zagłosuje na rezerwowego kandydata tej partii, czyli boskiego Rafała Trzaskowskiego. Osobiście uważam, że Lewica popełniła błąd nie wystawiając Adriana Zandberga, który byłby znacznie ciekawszą opcją dla ludzi mających lewicowe poglądy niż Robert Biedroń znany wyłącznie z tego, że jest zawodowym gejem...
To że dla Ciebie nie jest znany to nie znaczy, że dla innych też nie. Pięć lat temu pewien Andrzej wyciągnięty znikąd został prezydentem. Ich dorobek, biorąc pod uwagę rozpoczęcie kampanii jest nie do porównania na korzyść SH. Osobiście sklaniam sie do oddania głosu na kandydata, który przed pierwszą turą będzie miał największe szanse na pokonanie obecnego tzw prezydenta w drugiej turze. Nie skreślam nikogo z liczących się w stawce ( poza Bosakiem - przepaść ideologiczna)
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Sun Tzu »

Hmm... Ty tak serio porównujesz Andrzeja Dudę z 2015 roku z Szymonem Hołownią z 2020 roku? I stawiasz obu panów na tym samym poziomie? To chyba naprawdę tylko dla tych, ktorzy urodzili się w 2020 roku i jeszcze nie umieją czytać... :rotfl:
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

krzysztof1 pisze: 22 maja 2020, 11:44
Mosznicki pisze: 22 maja 2020, 11:11 Gdyby Lewica wystawiła kogoś innego, to prawdopodobnie byłoby, ze komuch, wiec tez „be”. Szkoda, ze ludzie wciąż idą na neoliberalizm. Wydaje się im, ze gospodarka jest kluczowa nawet wtedy, kiedy nic z tego nie mają.

A za SH przemawia jego prawdopodobna wiarygodność. To, ze np. prowadzi fundacje. Mało znane, ale chyba jako jedyny oprócz Lewicy zapowiedział też powołanie rzecznika ds. praw zwierząt...
Nie potrzebujemy żadnego rzecznika ds. zwierząt. Wystarczy, że sądy będą działać tak jak należy w tych sprawach. Wystarczy, że kary za znęcanie się nad zwierzętami będą surowe.
Rzecznika praw człowieka w takim razie tez nie potrzebujemy. Wystarczy, że sądy...
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze: 22 maja 2020, 11:50 No cóż... już sobie panów poczytałam i w pierwszej turze na pewno zagłosuje na Hołownię, tak jak pięć lat temu glosowałam na Kukiza. Partie się po prostu skompromitowały.
Bezpartyjność sama w sobie nie jest żadnym gwarantem poprawy sytuacji.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

Sun Tzu pisze: 22 maja 2020, 11:46 Hmm... Z wszystkich partyjnych kandydatów najbardziej operetkowym jest kandydat TVN-u, czyli Szymon Hołownia znany wyłącznie z tego, że jest znany. Sądzę, że w wyborach zajmie 6 miejsce, gdyż elektorat Platformy zagłosuje na rezerwowego kandydata tej partii, czyli boskiego Rafała Trzaskowskiego. Osobiście uważam, że Lewica popełniła błąd nie wystawiając Adriana Zandberga, który byłby znacznie ciekawszą opcją dla ludzi mających lewicowe poglądy niż Robert Biedroń znany wyłącznie z tego, że jest zawodowym gejem...
Hołownia jest przede wszystkim dziennikarzem. A wyborcom Lewicy nie przeszkadza orientacja Biedronia- tak jak pisowcom nie przeszkadza orientacja Dudy i uroda jego żony, czyli chyba główne kryterium wyboru. Dodam, ze Biedron zdążył już być jednym prezydentem, Duda przed wyborem- ani tyle. O Biedroniu pisano za granicą, o Dudzie- ani tyle. Nie wiem, może zerżnął z innych i założył jakaś KPH (Kampania przeciwko heterofobii, haha), ale nie słyszałem. Może coś prowadził oprócz biura poselskiego...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: dragoness »

Mosznicki pisze: 22 maja 2020, 12:08
dragoness pisze: 22 maja 2020, 11:50 No cóż... już sobie panów poczytałam i w pierwszej turze na pewno zagłosuje na Hołownię, tak jak pięć lat temu glosowałam na Kukiza. Partie się po prostu skompromitowały.
Bezpartyjność sama w sobie nie jest żadnym gwarantem poprawy sytuacji.
Może nie jest, ale jest cień szansy, że na niczyjej smyczy nie będzie chodził.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

Tylko smyczy własnych (albo Watykanu) przekonań, czyniąc być może ostatecznie innych zakładnikami tychże.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18362
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: dragoness »

Mosznicki pisze: 22 maja 2020, 12:48 Tylko smyczy własnych (albo Watykanu) przekonań, czyniąc być może ostatecznie innych zakładnikami tychże.
No, Rydzykowi nie kłania się na pewno.
krzysztof1
VIP
VIP
Posty: 2178
Rejestracja: 16 stycznia 2019, 15:45

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: krzysztof1 »

dragoness pisze: 22 maja 2020, 12:41
Mosznicki pisze: 22 maja 2020, 12:08
dragoness pisze: 22 maja 2020, 11:50 No cóż... już sobie panów poczytałam i w pierwszej turze na pewno zagłosuje na Hołownię, tak jak pięć lat temu glosowałam na Kukiza. Partie się po prostu skompromitowały.
Bezpartyjność sama w sobie nie jest żadnym gwarantem poprawy sytuacji.
Może nie jest, ale jest cień szansy, że na niczyjej smyczy nie będzie chodził.
Będzie chodził na smyczy tych, którzy płacą na jego kampanię.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

dragoness pisze: 22 maja 2020, 13:36
Mosznicki pisze: 22 maja 2020, 12:48 Tylko smyczy własnych (albo Watykanu) przekonań, czyniąc być może ostatecznie innych zakładnikami tychże.
No, Rydzykowi nie kłania się na pewno.
Ale Rydzyk to tylko Toruń.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Hołownia - tak, nie, nie wiem ?

Post autor: Mosznicki »

krzysztof1 pisze: 22 maja 2020, 13:46
dragoness pisze: 22 maja 2020, 12:41
Mosznicki pisze: 22 maja 2020, 12:08

Bezpartyjność sama w sobie nie jest żadnym gwarantem poprawy sytuacji.
Może nie jest, ale jest cień szansy, że na niczyjej smyczy nie będzie chodził.
Będzie chodził na smyczy tych, którzy płacą na jego kampanię.
A kto płaci na Dude?
ODPOWIEDZ