Fotowoltaika

O wszystkim, czyli o niczym...
Krzysiek74112
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 20 grudnia 2019, 22:32

Re: Fotowoltaika

Post autor: Krzysiek74112 »

Ma ktoś falownik z firmy steca jak sie sprawuje u was jakie opinie?
tanienaklejanie
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 4 września 2020, 16:45

Re: Fotowoltaika

Post autor: tanienaklejanie »

Ja się zastanawiam nad fotowoltaiką bo mam pompę ciepłą a podobno są grube dofinansowania z Unii Europejskiej jak dom jest w "pełni ekologiczny".
Krzysiek74112
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 20 grudnia 2019, 22:32

Re: Fotowoltaika

Post autor: Krzysiek74112 »

Jak dlugo czekaliscie na wymiane licznika na dwukierunkowy? Czekam juz przeszło miesiac i dalej cisza...
piterS
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 22 października 2012, 10:29

Re: Fotowoltaika

Post autor: piterS »

nie daj sie zastraszyc jesli ci kaza wylaczyc fotowolt bo im cofa stare liczniki, nikt nikomu laski nie robi, PGE sie zachowuje jak typowy "Pan Chrabia" monopolista i do tego zlodziej, mnie po 5miesiacach od zalozenia przyslali fakture do zaplaty 250zl za zuzyte kw mimo ze oddanych do sieci nadwyzki kw mam 3krotnie wiecej niz zuzytych (no bo teraz lato to wiadomo ze produkcja jest znacznie wieksza niz zuzycie) czy ktos mial problemy rozliczeniowe z PGE i jak je rozwiazal? bo ja jesli mi tego nie sprostuja (a poki co narazie nie maja ochoty) to naglosnie sprawe medialnie i zloze do prokuratury wniosek o probie wyludzenia przez PGE nienaleznych oplat od wlascicieli ekoelektrowni fotowolt.
Włos
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 358
Rejestracja: 12 czerwca 2015, 09:00

Re: Fotowoltaika

Post autor: Włos »

Polecam zestawy fotowoltaiczne

z Telgam

https://www.telgam.pl/instalacje-fotowoltaiczne/
Pewny temat
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: Fotowoltaika

Post autor: _WHISKEY_ »

Wlad,
ktoś, kto miał/ma wodę z węgla lub drzewa nie zakłada paneli bo go nie stać. Zastanów się.
pepe50
Guru
Guru
Posty: 116
Rejestracja: 1 lutego 2011, 14:52

Re: Fotowoltaika

Post autor: pepe50 »

Krzysiek74112 pisze: 4 września 2020, 22:05 Jak dlugo czekaliscie na wymiane licznika na dwukierunkowy? Czekam juz przeszło miesiac i dalej cisza...
Dokładnie 1,5 miesiąca czekałem i od 2 tygodni działa
majka_styg
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 7 kwietnia 2010, 20:29

Re: Fotowoltaika

Post autor: majka_styg »

piterS pisze: 5 września 2020, 12:18 nie daj sie zastraszyc jesli ci kaza wylaczyc fotowolt bo im cofa stare liczniki, nikt nikomu laski nie robi, PGE sie zachowuje jak typowy "Pan Chrabia" monopolista i do tego zlodziej, mnie po 5miesiacach od zalozenia przyslali fakture do zaplaty 250zl za zuzyte kw mimo ze oddanych do sieci nadwyzki kw mam 3krotnie wiecej niz zuzytych (no bo teraz lato to wiadomo ze produkcja jest znacznie wieksza niz zuzycie) czy ktos mial problemy rozliczeniowe z PGE i jak je rozwiazal? bo ja jesli mi tego nie sprostuja (a poki co narazie nie maja ochoty) to naglosnie sprawe medialnie i zloze do prokuratury wniosek o probie wyludzenia przez PGE nienaleznych oplat od wlascicieli ekoelektrowni fotowolt.
Przecież przy spisywaniu umowy jasno zaznaczone że tylko 80% jest odliczenia z produkcji a 20% trzeba i tak opłacić. Przy rachunku 250zl za prawie pół roku to i tak mało. Proszę sobie sprawdzić dokładnie warunki umowy co do odliczenia produkcji. Ja też mam fotowoltaike i jasno były określone zasady nawet jak jest nadprodukcja to z całego życia odliczają 80% a pozostałe 20% się płaci.
wlad
VIP
VIP
Posty: 881
Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:32

Re: Fotowoltaika

Post autor: wlad »

_WHISKEY_ pisze: 6 września 2020, 01:27 Wlad,
ktoś, kto miał/ma wodę z węgla lub drzewa nie zakłada paneli bo go nie stać. Zastanów się.
Ty się zastanów - co to ma do rzeczy. Znam masę ludzi co ma piece na ekogroszek ze sterownikiem który działa jak w piecu gazowym i ogrzewa wodę całorocznie ekogroszkiem i teraz zmienia na grzałkę elektryczną bo zainstalowało pv. Co to za wyznaczanie statusu zamożności użytym opałem. :dobani: :dobani: :dobani:
sebastiano19
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 203
Rejestracja: 29 lipca 2010, 15:25

Re: Fotowoltaika

Post autor: sebastiano19 »

Ostatni dzwonek na Mój Prąd.

3 kW- koszt 13 tyś zł minus 500 z mojego prądu minus 1400 zł z termomodernizacji finalnie 6700 zł. Prąd kosztuje średnio 60 groszy 3000 kwh*60 groszy= 1800 zł na rok. Zwrot w 4 lata. Matematyka jest jedna.
Pozdrawiam i zapraszam po bezpłatny audyt i wycenę.

531862701
:)
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Fotowoltaika

Post autor: asterka »

sebastiano19 pisze: 10 września 2020, 21:01 Ostatni dzwonek na Mój Prąd.

3 kW- koszt 13 tyś zł minus 500 z mojego prądu minus 1400 zł z termomodernizacji finalnie 6700 zł. Prąd kosztuje średnio 60 groszy 3000 kwh*60 groszy= 1800 zł na rok. Zwrot w 4 lata. Matematyka jest jedna.
Pozdrawiam i zapraszam po bezpłatny audyt i wycenę.

531862701
:)
za 4 lata ,to bedziesz miał zwrot kosztów monterów i wyceniaczy takich ja Ty.
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Fotowoltaika

Post autor: asterka »

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :D :D :D :D :D jeszcze nikt w histori świata,nie chodził i nie dawał nikomu nic za darmo !!! jak zapłace sobie rachunki za prąd na 18 lat do przodu ,to powiem że fotowoltaika jest opłacalna .
Włos
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 358
Rejestracja: 12 czerwca 2015, 09:00

Re: Fotowoltaika

Post autor: Włos »

Uwaga ! sporo liczba JANUSZY BIZNESU wzięła się za fotowoltaikę . Skutki takie jak z samochodami co Niemiec płakał jak sprzedawał :)
wlad
VIP
VIP
Posty: 881
Rejestracja: 26 lutego 2010, 18:32

Re: Fotowoltaika

Post autor: wlad »

Montujesz panele i zakładasz roczne zużycie e/e ca na 7 tys zł rocznie za instalacje płacisz 25 tys...
Potem czytasz wysrywody Januszy matematyki, że się nie zwróci za 18 lat BUUUUHAHAHAHAHA
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Fotowoltaika

Post autor: asterka »

wlad pisze: 14 września 2020, 19:55 Montujesz panele i zakładasz roczne zużycie e/e ca na 7 tys zł rocznie za instalacje płacisz 25 tys...
Potem czytasz wysrywody Januszy matematyki, że się nie zwróci za 18 lat BUUUUHAHAHAHAHA
7 tysięcy za prąd rocznie ! w domu jednorodzinnym ! :rotfl: :rotfl: :rotfl: chyba jak uprawiasz konopie !!!!!!!
ODPOWIEDZ