gdzie z laptopem?

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym
niezapominajka
Guru
Guru
Posty: 126
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 12:12

gdzie z laptopem?

Post autor: niezapominajka »

mozecie polecic mi jakis dobry serwis laptopów??
Awatar użytkownika
GCN
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 30 lipca 2008, 18:39

Re: gdzie z laptopem?

Post autor: GCN »

A co się dzieje jeżeli można wiedzieć. Postaram się coś poradzić.
Faust
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 10 czerwca 2009, 19:29

Re: gdzie z laptopem?

Post autor: Faust »

Zapytaj w Alien na florjanskiej kolo jest dosc dobrze kumaty
krzysiekkk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 28 maja 2009, 10:04

Re: gdzie z laptopem?

Post autor: krzysiekkk »

sam z checią skorzystam z takiej rady :cool: ostatnio zalalem laptopa cola.. niby działa był w serwisie ale nie w jasle.. rzekomo wymieniali kondensatory itp.. :zdegustowany: ale troszke mi sie w to nie chce wierzyc bo np klawiatura mi sie strasznie lepi;/ a jak im o tym powiedzialem uslyszalem ze to sie juz nie da wyczyscic i trzeba nowa;/ szkoda ze niewiedzialem od razu.. ale jak czytalem na necie to znalazlem wiele informacji ze mozna ją wyczyscic a lepienie sie to poprostu normalne po zalaniu jej cola.. a wy co radzicie? samemu rozebrac poszczegolne przyciski i wymyc dokladnie? czy moze cala klawiature do wody? a moze lepiej zaniesc do serwisu? tylko ile taka "przyjemnosc" kosztuje..... czekam na rady :super:
lukaso
Guru
Guru
Posty: 107
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 22:06

Re: gdzie z laptopem?

Post autor: lukaso »

już kilka laptopów "obróciłem" i powiem, że klawiatury w laptopach są bardzo jednorazowe, niebardzo dają się rozbierać...

p.s. też jednego zalałem colą :D
jasiu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 28 grudnia 2008, 21:19

Re: gdzie z laptopem?

Post autor: jasiu »

Cóż normalne słodkie się lepi, ja swoja klawiaturę od kompa rozbieram i regularnie myję w pojemniku z wodą i mydłem, można także prać w pralce, ale nie polecam. Cóż mam 2 bardziej markową klawiaturę A4techa i ii tu właśnie problem nie była czyszczona od nowości około roku a ostatnio zaczęły mi się ścierać napisy na klawiszach. Co do laptopów to jedyny szanowany przezemnie serwis komputerowy jest to optimeks w Jaśle, wiem, że w innych miastach są lepsze serwisy, ale im można zaufać.
agnieeeska
Weteran
Weteran
Posty: 75
Rejestracja: 17 kwietnia 2009, 15:46

Re: gdzie z laptopem?

Post autor: agnieeeska »

mi sie cos dzialo z ekranem i dalam do serwisu niedaleko II LO, naprzeciw sklepu Lewiatan... naprawili bynajmniej ;P i stosunkowo niedrogo
kaPsel
Weteran
Weteran
Posty: 77
Rejestracja: 1 listopada 2008, 19:26
Lokalizacja: Jasło

Re: gdzie z laptopem?

Post autor: kaPsel »

Jeśli chodzi o mnie to ja polecam również OPTIMEKS. Widać, że pracujące tam osoby znają się na rzeczy, a nie tak jak gdzie indziej wcisną Ci ciemnotę byle by tylko zarobić. Kilka razy zdarzyło mi się korzystać z usług serwisów komputerowych, jednak inne w porównaniu z Optimeksem wymiękają. Pozdrawiam :]
Awatar użytkownika
GCN
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 30 lipca 2008, 18:39

Re: gdzie z laptopem?

Post autor: GCN »

Krzysiekkk, możesz sam wyczyscić ale powiem ci, że po zalaniu lepkimi cieczami naprawdę będzie ciężko. Może lepiej będzie zanieść do serwisu. Co do kondensatorów na płycie to chyba cię zrobili w konia bo mało prawdopodobne, że po zalaniu była potrzebna ich wymiana chociaż wszystko jest możliwe.
niezapominajka
Guru
Guru
Posty: 126
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 12:12

Re: gdzie z laptopem?

Post autor: niezapominajka »

no, nie mogę go włączyć, dobrze że jest jeszcze komp stacjonarny bo byłabym odcięta od świata..
Awatar użytkownika
GCN
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 30 lipca 2008, 18:39

Re: gdzie z laptopem?

Post autor: GCN »

Czy jesteś pewna, że to przez lepiącą się klawiaturę nie można go włączyć. Może jest inna przyczyna.
hao
Guru
Guru
Posty: 183
Rejestracja: 17 maja 2006, 15:57
Lokalizacja: Jasło

Re: gdzie z laptopem?

Post autor: hao »

Dla mnie najlepszym specem od elektroniki, laptopów i komputerów jest p. Janek z Optimeksu. Sam byłem świadkiem, że zamiast powiedzieć klientowi "Niestety płyta główna padła, trzeba kupić nową" powiedział "Niestety płyta główna padła, można spróbować wylutować to i to (tu jakieś słownictwo specjalistyczne) kupić nowe, wlutować i powinno działać." No i działało :-)
gusia1772
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 19 grudnia 2009, 16:47

Re: gdzie z laptopem?

Post autor: gusia1772 »

polecam MOBILSERWIS w Jaśłe na Wyspiańskiego 8 (naprzeciw Lewiatanu) :] szybko solidnie i tanio!! Chłopak zna sie na rzeczy!!
Awatar użytkownika
wojnarjaslo
VIP
VIP
Posty: 166
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:19
Lokalizacja: jasło

Re: gdzie z laptopem?

Post autor: wojnarjaslo »

w moim laptopie znowu jest inny problem. podczas wlaczania wyswietla mi sie komunikat na niebieskim tle ze wystapil jakis blad i trzeba odinstalowac wszystkie programy antywirusowe, po czym komputer sie restartuje, i tak w kolko.probowalem zrobic formata ale wgrywaja sie tylko sterowniki a pozniej znowu restart.
w dodatku na dysku mam potrzebne dane ktore za wszelka cene chcialbym ocalic.
czy ktos wie jak moge rozwiazac ten problem lub ewentualnie kto moglby to zrobic w miare szybko i tanio??:)
wojkup
Guru
Guru
Posty: 128
Rejestracja: 13 lipca 2007, 20:15
Lokalizacja: Jasełko

Re: gdzie z laptopem?

Post autor: wojkup »

No
wojnarjaslo pisze:w moim laptopie znowu jest inny problem. podczas wlaczania wyswietla mi sie komunikat na niebieskim tle ze wystapil jakis blad i trzeba odinstalowac wszystkie programy antywirusowe, po czym komputer sie restartuje, i tak w kolko.probowalem zrobic formata ale wgrywaja sie tylko sterowniki a pozniej znowu restart.
w dodatku na dysku mam potrzebne dane ktore za wszelka cene chcialbym ocalic.
czy ktos wie jak moge rozwiazac ten problem lub ewentualnie kto moglby to zrobic w miare szybko i tanio??:)
No to zrobiles format i nadal masz na dysku potrzebne dane ? W każdym razie wygląda mi to na jakieś fizyczne uszkodzenie dysku niestety, ale trzeba by było zobaczyć żeby cokolwiek stwierdzić :)
ODPOWIEDZ