Homoseksualiści

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Awatar użytkownika
misiek
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 10:06
Lokalizacja: chatka puchatka

Re: Homoseksualiści

Post autor: misiek »

Na początek, chciałem zaznaczyć, że pisząc o SLD i SdPl chciałem zwrócić uwagę na najbardziej wpływowe partie określające się mianem lewicowych. Pozostałe organizacje o podobnej ideologii mają już wpływ skrajnie marginalny, wiec ośmieliłem się o nich nie wspominać.
orestes pisze:panie misiek nie zgodze sie absolutnie ze za paradami gejów stoją SLD i SDPL bo SLD i SDPL podpieły sie pod parady dopiero w zeszłym roku, a manifestacje homoseklualistów czy raczej uzyjmy tu właściwej nazwy parada równości są zjawiskiem troche staraszym. Owszem tego typu manifestacje są organizowane przez środowiska lewicy ale lewica w tym kraju to nie tylko SLD SDPL , PD czy PPS. To że kilku koniunkturalistów z SLD podpieło sie pod organizowanie parad nie znaczy że oni sa za to odpowiedzialny.
Tutaj przeczysz samemu sobie. Najpierw przeczytałem, że parady gejów są organizowane przez środowiska lewicowe, a potem, że nie znaczy to jednak, iż lewacy (odwołałeś się do SLD, skąd inąd najpopularniejszej i najbardziej wpływowej partii lewicowej) stoją za wspomnianymi akcjami. Argument typu "cokolwiek, byle nie"? Owszem, współpomysłodwcami i współtwórcami manifestacji gejowskich są liczne organizacje (Fundacja Równości itp.), ale zdziwiłbym się gdyby nie były one powiązane z SLD, SdPL i innymi podobnymi partiami.

Po drugie skąd masz takie dane ze Polska to niby kraj konserwatywny, któ dał ci prawo do tego żeby wszystkich wrzucic do jednego worka. To ze 90 procent to niby wierzący to jedna sprawqa drugą natomiast jest to ze ledwie 40 % (chociaz moze to i duzo) regularnie uczestniczy w życiu religijnym nie mówiąc już jak to jest u nas ze sprawami antykoncepsji i ty mi mówisz ze Polska jest krajem konserwatywnym. W jakim stopniu, ludzie wybierają sobie z różnych doktryn socjologicznych to co im się podoba i nie można tutaj tego tak sobie uogólnić.
Twierdzisz, że Polska nie jest krajem konserwatywnym? To Twoja opinia, aczkolwiek żyję tutaj już jakiś czas i wydaje mi się, że dosyć trafnie potrafię ocenić atmosferę panującą w naszym kraju. Może i ten konserwatyzm coraz bardziej zanika, jednak uważam, że nadal jest w Polsce znaczący.
trzecia sprawa związana z totalnym nieporozumieniem i uproszczeniem jake wplyneło to poslkiego jezyka debaty publicznej. Nie przypadkowo nazywa sie to paradą równości bo oprócz hooseksualistów biorą w nich udział też mniejszości etniczne i niepełnosprawni a to że media najbardziej upodobały sobie temat homoseksualizmu jako najbardziej nośny doprowadzilo do tego totalnego nieporozumienia jakie zaczeło funcjonować w polskiej debacie publicznej........
Nic na ten temat nie wiem, ale wyrażenie "parada równości" kojaży mi się (i chyba nie tylko mnie) z widokiem homoseksualistów, a nie jadących dumnie ulicami inwalidów na wózkach. Sam przyznajesz, że media nagłaśniają głównie problem pedałów, a nie niepełnosprawnych i innych mniejszości, więc chyba osławione parady nadal są przede wszystkim manifestacjami pedałowatości.
rozumiem ze nie podoba ci sie sposob tej kampani ale wiesz ludzie lubie igrzyska tylko kiedy cos jest na wokandzie pokazywane w bardzo kontrowersyjny sposob wywoluje dyskusje.
Ja nie lubię takich igrzysk ;)
Awatar użytkownika
Ataman
Ekspert
Ekspert
Posty: 81
Rejestracja: 18 lipca 2006, 17:12
Lokalizacja: z nikąd

Re: Homoseksualiści

Post autor: Ataman »

A mam pytanko do Milenki i Miśka i do wszystkich co nie tolerują homoseksualistów; co byście zrobili jak by wasze dziecko powiedziało że jest homoseksualistą??
milenka pisze:Czasem można dostać za "bycie sobą".
Homoseksualiści też są sobą oni tego nie ukrywają, pokazują światu że nimi są i co mamy ich bić za to, jak wiadomo obrywają z to a Ty moja droga jesteś zła jak Ciebie chcą bić za bycie sobą.



3maj się
Awatar użytkownika
misiek
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 10:06
Lokalizacja: chatka puchatka

Re: Homoseksualiści

Post autor: misiek »

Ataman pisze:A mam pytanko do Milenki i Miśka i do wszystkich co nie tolerują homoseksualistów; co byście zrobili jak by wasze dziecko powiedziało że jest homoseksualistą??
Nigdzie nie napisałem, że nie toleruję homoseksualistów. Chyba nie zrozumiałeś problemu o którym tutaj wspomniałem.
Awatar użytkownika
orestes
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2006, 19:27
Lokalizacja: z wielu miejsc

Re: Homoseksualiści

Post autor: orestes »

Ataman pisze:Nic na ten temat nie wiem, ale wyrażenie "parada równości" kojaży mi się (i chyba nie tylko mnie) z widokiem homoseksualistów, a nie jadących dumnie ulicami inwalidów na wózkach. Sam przyznajesz, że media nagłaśniają głównie problem pedałów, a nie niepełnosprawnych i innych mniejszości, więc chyba osławione parady nadal są przede wszystkim manifestacjami pedałowatości.
misiek to co sie tobie kojazy a jaki jest stan faktyczny to dwie różne sprawy. jak już mówilem parada równości to nie tylko parada homoseklualizmu a to zostawmy.

tak samo ujelsi chodzi o ten konserwatyzm to jest kwestia światopoglądu . jesłi byłbym libertarninem to w taku kraj jak Francja który jest krajej bardzo ale to bardzo liberalnym przez to tylko ze posiadanie narkotykow lekkich jest tam nielegalne móglbys twierdzić że Francja jest koncsewatywna. Zależy jak definiujesz ten nasz polski konserwatyzm. Owszem może na tle takich krajów jak Holandia, Belgia czy Hiszpania jesteśmy krajem konserwatywnym. Ale spojrz sobie na reszte europy. Jesteśmy w troche innym kręgu kulturowym niektóre sprawy nigdy u nas nie będa przechodzić gładko


noi do tego sld sie odniose. wiesz powiązany z sld to może być nawet kościól katolicki przez to ze ten nieszczęsny konkordat z watykanem został podpisany za ich rządów. Widzisz ty mówiłem na poczatku jakoby za całymi paradami stały srodowiska SLD i dlatego sie tego czepiłem teraz wyjaśniłes i jest ok. Jeśli juz jakas partia jest ścisle związania z parada równości to są to Zieloni 2004 i tu przyznam ci racjie są oni niejako powiązanie z SDPL bo w wyborach parlamentarnych startowali z jej list

ale... koniec offtopów.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ataman
Ekspert
Ekspert
Posty: 81
Rejestracja: 18 lipca 2006, 17:12
Lokalizacja: z nikąd

Re: Homoseksualiści

Post autor: Ataman »

Orestes przepraszam bardzo ale ten cytat który przytoczyłeś wyżej,że niby ja to napisałem to nie jest mój to napisał misiek.....yyyy. Ja wcale tak jak on nie uważam!!!!!!!!!!!!

Sory misiek za tamto pytanie skoro mówisz że Ty jesteś tolerancyjny dla homoseksualistów to Ciebie ono nie dotyczy ale Milenka napisała że jest nietolerancyjna więc tamto pytanko do niej odbijam

milenka pisze:nietolerancyjna dla gejów jestem.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 21 lipca 2006, 21:56
Lokalizacja: Szemud

Re: Homoseksualiści

Post autor: Krzysiek »

Może tego nie toleruje, ale nie będe również mówił: "patrz, pedały buhahah!"... Ale jakbym miał zobaczyć 2 kochających się facetów chyba zrzygał bym się ... nie mogą po prostu być jak inni? Chłopak + dziewczyna = tak , ta sama płeć = nie. Staram się unikać kontaktów z czymś takim ... taka jest moja opinia.

pzdr.
Awatar użytkownika
misiek
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 10:06
Lokalizacja: chatka puchatka

Re: Homoseksualiści

Post autor: misiek »

Orestes, "konserwatywny" w tym kontekście znaczy dla mnie tyle co "przywiązany do tradycji, religii, rodziny". Sam wspomniałeś, że na tle krajów Europy zachodniej jesteśmy krajem konserwatywnym, a dokładnie o tym samym napisałem w moim pierwszym poście. Ciężko jest oceniać niektóre rzeczy, nie porównując ich z innymi.

Tyle z mojej strony ;)
Awatar użytkownika
milenka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 226
Rejestracja: 25 maja 2006, 20:38
Lokalizacja: WielkaHarklowa

Re: Homoseksualiści

Post autor: milenka »

Ataman pisze:co byście zrobili jak by wasze dziecko powiedziało że jest homoseksualistą??
Dzieci mieć nie zamierzam, więc staram się nie tworzyć problemów moralnych związanych z rozpatrywaniem "co by było gdyby..."

A i żeby nie było nieporozumień - moja nietolerancja nie jest podyktowana aspektem moich zapatrywań politycznych, czy jakimś zdeterminowanym ortodoksyjnym katolicyzmem, bo zarówno do jednego, jak i drugiego mi baaaardzo daleko.
To po prostu moje prywatne odczucie. Ot, po prostu.
Awatar użytkownika
Czarna Rhian
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 18 lipca 2006, 11:37
Lokalizacja: zza proga

Re: Homoseksualiści

Post autor: Czarna Rhian »

Nie czytałam Waszych postów, bo jestem strasznie leniwa. :D hrhrhr widzę jednak, że tematem jest homoseksualizm. Jeśli chodzi o "pedałow i lesby" to jestem bardzo tolerancyjna. Toleruję ich odmienność i nie mam nic do nich. Przecież to nie ich wina, że są "inni". Świat natomiast postrzega ich jako jakieś dziwadła i odmieńcy, gardząc nimi czy też traktując jako "zwierzęta cyrkowe". Robią wielką sensację z ich odmienności. Taki zachowanie jest moim głupim zdaniem totalnie niedojrzałe, idiotyczne i nie na miejscu.

To tyle by było..
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Homoseksualiści

Post autor: yorker »

Witajcie, ja przeczytalem cała ta rozmowe i nie mam zamiaru wdawać się w dyskusje
przedstawie jedynie kilka moich spostrzezen:
w tym kraju zyje ok 2 mln gejow i lesbijek,
wiekszosc z nich to zwykli niczym nie wyrozniajcy sie ludzie, czasciej bardziej męscy od facetów heterykow, (czy kobiece od kobiet hetero), zazwyczaj nie zauwazacie ich istnienia, przyjaznicie się z nimi, pracujecie i nie dowiecie sie nigdy o ich "innosci" dopoki sami (same) wam nie powiedza
Ten sterotyp geja/les, ktorego sie boicie (bo z tego co wiem boimy sie tego czego nie znamy) znacie z relacji mediow n/t tzw. "parady rownosci" na ktore przychodzi moze z 2 tys przeroznych kolorowo ubranych ludzi mieszkajacych w Stolycy (a gdzie te 2 mln?), durnych reklam Ery, Radia Maryja i innych "wiarygodnych" źrodeł typu Kancelaria Premiera :kwasny:
Smutne to, ale cóz lepszy wierny niedouczony patriota :wstyd: niz myslacy racjonalnie
N_
VIP
VIP
Posty: 1337
Rejestracja: 17 sierpnia 2006, 11:40

Re: Homoseksualiści

Post autor: N_ »

Nie lubialem, nie lubie i napewno nie polubie gejow !
Mordowal ich tez nie bede, moze jestem malo tolerancyjny.
A najbardziej mnie w*urwia jak chca adoptowac dzieci i tworzyc normalna rodzine jak dla mnie WIELKI PATO :zly:
Nie wyobrarzam sobie takiej sytuacji zeby miec dwoje tatusiow :szok:
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Homoseksualiści

Post autor: serjtankian »

nie mam nic do pedalów i lesb niech se zyja swoim zyciem

[ Dodano: 29 Marzec 2007, 15:43 ]
ale co adopcji dzieci tez mówi stanowcze NIE!!
Kaatje
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 6 czerwca 2006, 22:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Homoseksualiści

Post autor: Kaatje »

N_ pisze:Nie lubialem, nie lubie i napewno nie polubie gejow !
Mordowal ich tez nie bede, moze jestem malo tolerancyjny.
A najbardziej mnie w*urwia jak chca adoptowac dzieci i tworzyc normalna rodzine jak dla mnie WIELKI PATO :zly:
Nie wyobrarzam sobie takiej sytuacji zeby miec dwoje tatusiow :szok:
A propos tych tatusiów, odsyłam do linki http://www.youtube.com/watch?v=_qf0puHJ-KM. Co prawda piosnka po niderlandzku, ale z angielskimi napisami.Można zrozumieć.
Pzdr
Awatar użytkownika
bezdomny85
Guru
Guru
Posty: 161
Rejestracja: 15 listopada 2006, 08:35
Lokalizacja: Rugby ( dla niekumatych UK )

Re: Homoseksualiści

Post autor: bezdomny85 »

Niszczyc pedalow trzeba.Musimy walczyc z patologia!
Awatar użytkownika
Kapsuta Kiszona
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 482
Rejestracja: 24 listopada 2006, 22:53
Lokalizacja: Jasło / Bielsko-Biała

Re: Homoseksualiści

Post autor: Kapsuta Kiszona »

No widać właśnie jakie mamy społeczeństwo tolerancyjne... :niepewny: :wstyd: Osobiście znam ludzi o orientacji homoseksualnej czy biseksualnej i wcale nie przeszkadzają mi w naszym pięknym krajobrazie. :hyhy:
ODPOWIEDZ