chory na sm? neurolodzy zajmujący się tym

O wszystkim, czyli o niczym...
gina
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 23 lutego 2007, 18:47
Lokalizacja: Jasło

chory na sm? neurolodzy zajmujący się tym

Post autor: gina »

Witam czy jest tu koś może chory na SM? gdzie są w pobliżu jacyś dobrzy neurolodzy zajmujący się tym??
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: sm

Post autor: kasiuńcia »

Forum to nie jest dobre miejsce dyskusje o tej chorobie.
Zapraszam na PW, może pomogę.
Awatar użytkownika
wuju
VIP
VIP
Posty: 620
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 03:54
Lokalizacja: Jasło, Lublin

Re: sm

Post autor: wuju »

Nie rozumiem dlaczego forum nie miałoby być dobrym miejscem na rozmowy i poznawanie tej choroby. Sam chętnie więcej się o niej dowiem. Kiedyś w radio słyszałem o tej stronce: www.mamsm.pl Zachęcam do wymiany porad i rozmowy.
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: sm

Post autor: kasiuńcia »

Bo widocznie na nią nie chorujesz i nie rozumiesz, że publiczne opowiadanie o jej skutkach lub przebiegu mogło by być trudne.
A jeśli chcesz się o niej coś dowiedzieć, to napisz do mnie. Jestem encyklopedią SM ...
Jocke
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 412
Rejestracja: 16 września 2009, 12:40

Re: sm

Post autor: Jocke »

a ja myślę właśnie że lepiej jak się wygadasz, inni coś doradzą itd. a nie ukrywać się z chorobą i tworzyć z tego temat tabu :szok:
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: sm

Post autor: kasiuńcia »

Moi drodzy nie chce z tego robić tematu tabu! Bo nie jest to może aż tak strasznie wstydliwa przypadłość jak inne! Ale wiem z doświadczenia, że na forum jaslo4u wypowiadają się czasem ludzie, którzy nie powinni publicznie się wypowiadać, a dla kogoś kto np. na SM choruje, lub ma jakieś przeżycia z tym związane to będzie bardzo ciężkie do przełknięcia.
Awatar użytkownika
wuju
VIP
VIP
Posty: 620
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 03:54
Lokalizacja: Jasło, Lublin

Re: sm

Post autor: wuju »

I właśnie dlatego chcę żeby inni ludzie dowiedzieli się czegoś więcej. Skoro jesteś "w temacie" kasiuńcia to może napisz coś o chorobie ogólnie. Nikomu krzywda się nie stanie, a może ktoś się czegoś ciekawego dowie, na przykład znajomi nie przestraszą się gdy kolega im powie, że ma SM.

Temat będzie moderowany więc proszę o sensowne wypowiedzi pozostałych uczestników.
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: sm

Post autor: kasiuńcia »

Dobrze WUJU, w sumie może masz rację. Po prostu bałam się, że coś mogło by mnie i innych zainteresowanych (bardzo) tu urazić, no ale...
Więc SM to skrót od " sclerosis multiplex popularnie nazywane "stwardnieniem rozsianym" , jest to choroba, na którą jeszcze nie wynaleziono lekarstwa, można jedynie zahamować tymczasowo jej rozwój. Najczęściej pacjent traci władzę w kończynach, najpierw stopniowo, są to chwilowe ataki, które trwają parę dni, później trwa to dłużej i niestety zazwyczaj kończy on na wózku inwalidzkim. Nie potwierdzono jeszcze, czy jest to choroba dziedziczna, lub spotyka tylko wybrane osoby, nie jest też powiedziane, że skoro ktoś z rodziny choruje, my też możemy. Można by tu pisać godzinami, wymieniać objawy, bo u każdego są one inne. Temat rzeka.
Jeśli chodzi o lekarzy, to na PW podałam zainteresowanej osobie coś od siebie, zrozumiałe, że na Forum nie mogę wymieniać lekarzy, którzy się tym zajmują.Więc, gdyby ktoś chciał uzyskać naprawdę rzetelnych informacji na ten temat - zapraszam zawsze- bo wiem co to znaczy...
ODPOWIEDZ