Zakup nowego aparatu

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: Charlie_P »

i KONIECZNIE warto zwrócić uwagę na akumulator do aparatu. Żeby był oryginalny, takiej firmy jak aparat, wraz z ładowarką.
Teraz często można spotkać w sklepach tanie paraty, dużo MPX a akumulatory to.......dwa "paluszki". I muszisz kupować akumulatory, ładowarkę a za dobre trzeba zapłacić ponad 100zł. a i tak nie są wygodne w użytkowaniu. Najlepiej gdy akumulator jest wbudowany w aparacie, podpinasz i ładujesz. Lub jeśli akumulator z ładowarką jest w komplecie. Ale odradzam kupować aparatów na "paluszki"
mk3
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 09:19

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: mk3 »

Do "dragon" :
- Szczerze mówiąc tez myślałem nad nikonem, ale z tego co czytałem na forach to odradzają model d3000 i sugerują dołożyć do modelu D5000. Sęk w tym że nie chciałbym wydać na aparat więcej niż 1600zł. Co sądzisz o modelu D3000?
gezeb
Guru
Guru
Posty: 111
Rejestracja: 29 lutego 2008, 15:07
Lokalizacja: KSJ

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: gezeb »

Charlie_P te spostrzeżenia to doświadczenie czy lektura optacznych , bo mam/miałem kilka aparatów analogowych/cyfrowych na " paluszki " i nigdy nie miałem problemu , mam też jeden na dedykowany akumulator , nawet dokupiłem drugi " no name " jako zapas i też nie widzę problemów . Uważam że i jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety jedyne na co trzeba uważać przy zakupie to lektura forów konkretnych marek . mk3 jeżeli tylko masz możliwość to weź dany aparat do ręki i pobądź z nim kilka chwil ( dobry sklep , znajomi itd. ) bo co pasuje komuś nie zawsze będzie Tobie .
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: dragon »

do "mk3":
Doskonale rozumiem Twój dylemat, bo ja miałam go przed rokiem. Wtedy miałam jednak do wyboru Nikon D60 (bez silniczka) lub D90. Wiedziałam jednak z góry do czego potrzebuję lustrzanki i co za tym idzie - jakiego obiektywu. Wybrałam się do sklepu "Fotojoker" w Rzeszowie i tam sprzedawca wskazał mi różne argumenty. Co do obiektywu byłam w 100% pewna, że ma być to Nikkor 70-300 VR. Pan w sklepie przyznał, że jest to bardzo dobrej klasy obiektyw i ma wbudowany silniczek. Okazało się więc, że nie ma sensu dokładać do body D90 aż 1500 zł tylko dlatego, że ma silniczek.
Koniec końców mam tańsze body z droższym obiektywem. A prawda jest taka, że każda firma wypuszcza co roku na rynek coraz to nowsze modele aparatów. Body kupione w ubiegłym roku jest już technologicznie w tyle za tegorocznymi modelami, a tegoroczne będą za rok w tyle za przyszłorocznymi. A model obiektywu jak był bardzo dobry dwa lata temu, to taki będzie jeszcze przez wiele kolejnych lat.
Co do wyboru aparatu powiem tak: nie ma sensu przepłacać za "bajery", których nie będzie się używać. Ja zaczynałam dawno temu na Smienie poprzez Swieda, 3 Zenity, analogowego Nikona F65 do Nikona D60. To nie aparat robi zdjęcie, lecz fotograf. Podstawa to nauczenie się manualnej obsługi nastaw w celu osiągnięcia zamierzonego w fotografii celu.
Jak mawiał mój znajomy w czasach, gdy nie było jeszcze cyfrówek: "dobry fotograf zrobi swietne zdjecie nawet puszką po konserwie, jeśli wie jak to zrobić ...".
Dodam, że śmieszy mnie zwracanie niektórych osób uagi na stabilizację obrazu w kompaktach - nie przyszłoby mi to do głowy. Dawniej nie było takiej i funkcji i człowiek świetnie radził sobie z bardzo ciężkim aparatem i podpiętym do niego długim obiektywem. I to nie była kwestia "pstryk" podgląd na monitorze i np. kosz. Wtedy kadry były wyczekane i przemyślane, a potem wywoływane z filmu. A przy małych lekkich kompakcikach ewentualny brak stabilizacji obrazu jest dla niektórych osób problemem nie do przeskoczenia :)
mk3
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 09:19

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: mk3 »

Dzięki serdeczne za tego posta :ok:
Utwierdziłaś mnie po prostu w moich przemyśleniach ;)
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: dragon »

mk3 - ciesze się, że mogłam Ci pomóc :)
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to spróbuje Ci pomóc. Uprzedzam jednak, że jestem tylko amatorką w dziedzinie fotografii i bardzo brakuje mi kogoś, kto konkretnie doradził by mi w sprawach dla mnie niejasnych w tej dziedzinie. A pytań mam mnóstwo, bo uczenie się na własnych błędach jest czasochłonne.
Teraz mam chęć na kupno obiektywu do portretów, ale tu też nie jestem na razie zdecydowana co wybrac. Może ktoś z doświadczeniem coś poradzi?
geo
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 12:04

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: geo »

dragon pisze: Co do obiektywu byłam w 100% pewna, że ma być to Nikkor 70-300 VR. Pan w sklepie przyznał, że jest to bardzo dobrej klasy obiektyw i ma wbudowany silniczek. Okazało się więc, że nie ma sensu dokładać do body D90 aż 1500 zł tylko dlatego, że ma silniczek.
Różnica pomiędzy D60, a D90 to nie tylko "silniczek", ale idea inwestowania w szkło, a nie w puchę - jak najbardziej słuszna.
Kopalnia wiedzy o "naszym" systemie znajduje się tutaj:
http://forum.nikoniarze.pl/
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: dragon »

Masz rację Geo, różnic pomiędzy D60 a D90 jest więcej, ale myślę, że dla amatora, który nie zarabia na fotografowaniu, tylko robi to dla przyjemności wystarczy proste body.
kicek25
Ekspert
Ekspert
Posty: 82
Rejestracja: 8 kwietnia 2010, 18:59

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: kicek25 »

Tylko nie patrz a illość megapikseli w cyfrówce nobo od 4 mp ludzkie oko nie wychwytuje różnicy. Najwarzniejszy w aparacie jest dobry ZOOM OPTYCZNY. oprócz tego lepiej mieć stabilizacje obrazu i dodatkową pamięć którą dokupisz w każdym sklepie elektronicznym. :) :)
grzesiek15
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 12 kwietnia 2010, 14:07

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: grzesiek15 »

no tak le jak się kupuje lustrzankę to zoom nie jest ważny bo można dokupić obiektyw z zoomem
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: dragon »

grzesiek15 - myślę, że kicek 25 miał na myśli cyfrowy kompakt. A dodatkowa pamięć rzeczywiście przyda się zawsze.
streetracer
Obyty
Obyty
Posty: 56
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 18:53

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: streetracer »

kicek25 pisze:Tylko nie patrz a illość megapikseli w cyfrówce nobo od 4 mp ludzkie oko nie wychwytuje różnicy. Najwarzniejszy w aparacie jest dobry ZOOM OPTYCZNY. oprócz tego lepiej mieć stabilizacje obrazu i dodatkową pamięć którą dokupisz w każdym sklepie elektronicznym. :) :)

ależ herezje opowiadasz!! ludzkie oko ma około 125 mln pixeli!! druga rzecz, że może jak masz fotke w jakości 15mpix i 8 mpix i dasz je obie na full screen to nie widać różnicy, ale jak zrobisz zoom na zdjęciu to zobaczysz różnicę!!(fakt, że mpix to nie jest najważniejszy parametr, aczkolwiek jest ważny)

druga rzecz z tym zoomem...błagam...ja zooma praktycznie nie używam bo albo obraz się rozmazuje albo jest za ciemny..!! zawsze mogę podejść bliżej i zrobić fotkę..nie znasz się nic!!


****sam stoję przed podobnym wyborem - mam już jednego benq i powiem, że za niewielkie pieniądze jest niepokonany.

teraz chcę kupić drugi i biorę 2 pod uwagę albo benq albo cannon (dużo dobrego o ich aparatach słyszałem). Przedział cenowy do ok 250 zł.
kamcio800
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 21 sierpnia 2008, 10:36

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: kamcio800 »

witam chciałem zapytać gdzie w Jaśle można kupić aparat, wiem że np. Media expert, ale czy są jeszcze jakieś inne sklepy w których jest duży wybór??
Awatar użytkownika
kamileek96
Guru
Guru
Posty: 142
Rejestracja: 28 października 2008, 16:29
Lokalizacja: ok . Jasła

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: kamileek96 »

Olympus SP-600 Ultra Zoom :D
wojkup
Guru
Guru
Posty: 128
Rejestracja: 13 lipca 2007, 20:15
Lokalizacja: Jasełko

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: wojkup »

Teraz mam chęć na kupno obiektywu do portretów, ale tu też nie jestem na razie zdecydowana co wybrac. Może ktoś z doświadczeniem coś poradzi?
Jeśli portretówka to raczej weź stałkę. 50mm lub ewentualnie 70mm. W Nikonach się tak dobrze nie orientuję więc konkretnego modelu Ci nie wskażę :)
ja zooma praktycznie nie używam bo albo obraz się rozmazuje albo jest za ciemny..!! zawsze mogę podejść bliżej i zrobić fotkę..nie znasz się nic!! (...) Przedział cenowy do ok 250 zł.
Ooo to ja widzę że kolega za to się zna... Jak się "zoomuje" aparatem Benq za cenę taką jak podałeś to wybacz ale nic dziwnego że masz ciemniejszy obraz. Zresztą to są prawa fizyki optycznej ale już nie chcę się wdawać w dyskusję na ten temat.
No chyba że do tego swojego Benq masz obiektyw ze stałym światłem to zwracam honor :padam:
A i jeszcze jeśli zawsze możesz podejść bliżej z aparatem do gratuluję umiejętności tak szybkiego zbliżania się do fotografowanego obiektu.
ODPOWIEDZ