Gdzie wywoływać zdjęcia?

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Gdzie wywoływać zdjęcia?

Post autor: dragon »

Witam!
Od dłuższego czasu nie wywoływałam żadnych zdjęć i mam duże zaległości, a co jakiś czas ktoś z rodziny dopomina się o odbitki. Mam więc sporą ilość do wywołania. Nie wiem jednak gdzie mogę w miarę tanio zamówić odbitki dobrej jakości. Za studenckich czasu negatywy woziłam do Rzeszowa, bo robili tam świetnej jakości zdjęcia za przystępną cenę. Czy może mi ktoś polecić jakieś sensowne laboratorium fotograficzne?
Będę wdzięczna za pomoc :)
Awatar użytkownika
pemko11
Guru
Guru
Posty: 199
Rejestracja: 16 lipca 2008, 08:04

Re: Gdzie wywoływać zdjęcia?

Post autor: pemko11 »

Rak Łukasz - Studio fotografii
Czackiego 18
Tel.: 0 600 82 81 49
wojkup
Guru
Guru
Posty: 128
Rejestracja: 13 lipca 2007, 20:15
Lokalizacja: Jasełko

Re: Gdzie wywoływać zdjęcia?

Post autor: wojkup »

jak masz większe ilości to tylko przez Allegro.
O wiele taniej i o wiele lepsza jakość zdjęć.
No tyle tylko że trzeba poczekać te 2-3 dni no ale i tak się bardziej opłaca, bo w naszym Jasełku to nieciekawie... :(
Awatar użytkownika
shadowman25
Guru
Guru
Posty: 115
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:36

Re: Gdzie wywoływać zdjęcia?

Post autor: shadowman25 »

wojkup pisze:jak masz większe ilości to tylko przez Allegro.
O wiele taniej i o wiele lepsza jakość zdjęć.
No tyle tylko że trzeba poczekać te 2-3 dni no ale i tak się bardziej opłaca, bo w naszym Jasełku to nieciekawie... :(
Masz jakiś sprawdzony punkt na allegro, co do którego jesteś pewien jakości i ceny?

Tak przy okazji, dysponuje ktos z Was kalibratorem do monitora?
gezeb
Guru
Guru
Posty: 111
Rejestracja: 29 lutego 2008, 15:07
Lokalizacja: KSJ

Re: Gdzie wywoływać zdjęcia?

Post autor: gezeb »

U mnie sprawdza się kalibracja na oko , przynajmniej z labami na ul.Gołębiej i tym z Rossmana na Kazimierza Wielkiego( chyba jedyne miejsce gdzie można wywołać różne formaty filmów ) ceny odbitek porównywalne z tymi w sieci . Inna sprawa że w każdym możemy trafić że porysują lub zagną film :\ . No i archiwizacja filmów , lepiej zrobić to samemu najprostszym skanerem , choć to nie zawsze jest łatwe ;) niż płacić zakładowi , piszę bez żadnych złośliwości po prostu w labie nikt nie ma czasu na pojedyńcze traktowanie każdej klatki - jedzie taśmowo - i nawet przy dobrym sprzęcie wychodzi gorzej niż samodzielny skan na maszynce za 300 zł .
Nie wysyłajmy filmów do sieciowych labów , bo miejscowi rzemieślnicy stracą klientów i znikną z rynku , a wtedy pozostanie tylko wysyłka , serio wolę zapłacić parę groszy więcej i mieć taka możliwość w swoim mieście gdzie można na żywo porozmawiać z pracownikiem :)
Awatar użytkownika
shadowman25
Guru
Guru
Posty: 115
Rejestracja: 20 kwietnia 2009, 14:36

Re: Gdzie wywoływać zdjęcia?

Post autor: shadowman25 »

gezeb pisze:U mnie sprawdza się kalibracja na oko , przynajmniej z labami na ul.Gołębiej i tym z Rossmana na Kazimierza Wielkiego( chyba jedyne miejsce gdzie można wywołać różne formaty filmów ) ceny odbitek porównywalne z tymi w sieci .
ul. Gołębia czyli chodzi o firme FOTOS ?

Ale mimo wszystko interesuje mnie kalibracja monitora i wydruk zdjęć bez korekty w labie tak by wygladały jak na moim domowym monitorze. Orientuje sie ktos czy w jakims labie w Jaśle można pobrac profil kolorów stosowany przez nich do wydruku?
gezeb
Guru
Guru
Posty: 111
Rejestracja: 29 lutego 2008, 15:07
Lokalizacja: KSJ

Re: Gdzie wywoływać zdjęcia?

Post autor: gezeb »

Nie wiem jak sie firma zwie , obok jest komis . Podejrzewam że pobranie profili jest możliwe w kazdym z zakładow , ja robię tak że zanoszę trzy cztery pliki ( czy to skany z filmu czy obrobiony plik z matrycy ) każę sobie zrobić odbitki 10x15 bez żadnych korekt i porównuję je z tym co mam na monitorze , jak pasuje to zanoszę resztę plików , raz zdarzyło sie że były ciemniejsze od tego co na monitorze więc podciągnąłem CRT i wszystko pasowało , z kolorami nie miałem problemów .
Zaleta miejscowego zakładu - mozna zrobić małą odbitkę kilka próbek i porównać , no i porozmawiać w razie kłopotów z pracownikiem , dowiedzieć sie czy odbitka była korygowana itd.
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: Gdzie wywoływać zdjęcia?

Post autor: dragon »

Zrobiłam przegląd aukcji na Allegro. Ceny rzeczywiście o połowę niższe niż w jasielskich laboratoriach i do tego przesyłka gratis, ale nadal nie wiem kogo wybrać. Ceny wahają się od 29 zł do 36 zł za pakiet 100 odbitek i firm oferujących usługi fotograficzne duży wybór. Ale kogo teraz wybrać? Czy ktoś z Was wywoływał już na Allegro zdjęcia? U kogo i z jakim rezultatem? Nie lubię dominanty np. niebieskiej, żółtej czy zielonej, na którą zdarzało mi się trafiać nierzadko w Jaśle.
wojkup
Guru
Guru
Posty: 128
Rejestracja: 13 lipca 2007, 20:15
Lokalizacja: Jasełko

Re: Gdzie wywoływać zdjęcia?

Post autor: wojkup »

No właśnie, ja korzystałem nie dalej jak 3 tygodnie temu z usług użytkownika janek_t_2005
Jakość zdjęć jest bardzo dobra, a w porównaniu do jasielskich fotografów- naprawdę rewelacyjna. Ten gość wywołuje różne formaty, udostępniają profile do każdego rodzaju papieru, naprawde nie mam zastrzeżeń. Co prawda on nie ma wysyłki za darmo, ale i tak nawet kurierem się opłaca. Ja robiłem u niego zdjęcia 15x21 cm, kosztują tam 0,90 zł a w Jaśle różnie ale od 2,30 zł do 3 zł - zależy gdzie. I dla porównania jakość jest o wieeeeeeele lepsza niż w Jaśle bo specjalnie wywołałem tu i tu to samo zdjęcie.
Heh niech jasielscy fotografowie albo obniżą ceny albo zwiększą jakość, bo skoro gdzie indziej można, to czemu nie tu?
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: Gdzie wywoływać zdjęcia?

Post autor: dragon »

Do wojkup:
obejrzałam ofertę "Janka" na Allegro i jego komentarze. Chyba zdecyduję się na zrobienie odbitek u niego. Przyznam, że obawiam się jednak o ostateczną jakość. Nie wiem co się dzieje, gdy np. wszystkie 100 zdjęć ma dominantę np. zieloną?
wojkup
Guru
Guru
Posty: 128
Rejestracja: 13 lipca 2007, 20:15
Lokalizacja: Jasełko

Re: Gdzie wywoływać zdjęcia?

Post autor: wojkup »

dragon pisze:Do wojkup:
obejrzałam ofertę "Janka" na Allegro i jego komentarze. Chyba zdecyduję się na zrobienie odbitek u niego. Przyznam, że obawiam się jednak o ostateczną jakość. Nie wiem co się dzieje, gdy np. wszystkie 100 zdjęć ma dominantę np. zieloną?
Wydaje mi się że to kwestia odpowiedniej kalibracji Twojego monitora, albo nawet wina aparatu/matrycy/kliszy. W takiej sytuacji można się oczywiście zdać na automatyczną "kalibrację" zdjęć w labie, ale jak ona wyjdzie to zależy już tylko od maszyny. Ja w każdym razie dostałem takie fotki jak na monitorze (no może ciut ciemniejsze ale to dlatego że monitor mam bardzo jasno-świecący ;) ) i wydaje mi się że też nie będziesz mieć żadnych problemów. Możesz się też skontaktować ze sprzedającym przez GG, może oni coś pomogą. Zawsze możesz wywołać na próbę z 20 zdjęć i zobaczyć jak będą wyglądać. Zresztą komentarze mówią same za siebie.
Pozdrawiam
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: Gdzie wywoływać zdjęcia?

Post autor: dragon »

Zapomniałam dodać, że o dominancie miałam na myśli czasy odbitek z negatywu. Ale "nacięłam się" również 1,5 roku temu w Rossmanie - była promocja z super ceną, ale wszystkie zdjęcia były w odcieniu ciemnożółtym - koszmar!!! Powtarzałam niektóre ujęcia w innym miejscu i kolorystyka była OK!
wojkup
Guru
Guru
Posty: 128
Rejestracja: 13 lipca 2007, 20:15
Lokalizacja: Jasełko

Re: Gdzie wywoływać zdjęcia?

Post autor: wojkup »

No to problem rozwiązał się sam. Przy zdjęciach sam spędzam baaaardzo dużo czasu, ale jedynie w technice cyfrowej, więc jeśli chodzi o negatywy to niestety niewiele pomogę.
benq26
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 23 marca 2010, 14:19

Re: Gdzie wywoływać zdjęcia?

Post autor: benq26 »

Ja polecam Marfot
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: Gdzie wywoływać zdjęcia?

Post autor: dragon »

Problem nie rozwiązany bo dominanta w Rossmanie dotyczyła zdjęć cyfrowych.
ODPOWIEDZ