medyk jasło

Forum o Jasielskich szkołach
gosiak19
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 20 lutego 2010, 12:08

medyk jasło

Post autor: gosiak19 »

Witajcie:) Co sądzicie o Medyku (chodzi mi o szkołę policealną) w Jasle? Piszcie :)
lilijka
Weteran
Weteran
Posty: 77
Rejestracja: 3 maja 2010, 14:27

Re: medyk jasło

Post autor: lilijka »

widzę że nie ma zainteresowania tematem, ale może ktoś orientuje się jaki jest poziom szkolenia na kosmetologii i masażu?
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: medyk jasło

Post autor: clashtorny »

Medyk podobno wiele nie daje, ale po znajomych widzę że ratownik medyczny i masażysta dają zarówno pracę jak i jej perspektywę.
lilijka pisze:widzę że nie ma zainteresowania tematem, ale może ktoś orientuje się jaki jest poziom szkolenia na kosmetologii i masażu?
Co do masażu jest wysoki a o kosmetologii też słyszałem że koleżanki nie narzekały więc pewnie też wysoki jak na Medyka, nie ukrywajmy że Medyk nie stoi na pierwszym miejscu ale za to doskonale nadaje się jako nauka przejściowa pomiędzy pracą dalszą nauką.
gosiak19
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 20 lutego 2010, 12:08

Re: medyk jasło

Post autor: gosiak19 »

Te kierunki są bardzo atrakcyjne fajnie jest umieć coś takiego robić ale perspektywa pracy wydaje się nieduża, ale lepiej gdzieś sie uczyć niż byc na bezrobociu :)
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: medyk jasło

Post autor: clashtorny »

Dokładnie tak no chyba że się ma kuroniówkę ;D
Loolitka
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 13 marca 2010, 20:01

Re: medyk jasło

Post autor: Loolitka »

no badzmy szczerzy... medyk to szkoda dla tych ktorzy nie maja ambicji na studia.. Ratownik medyczny owszem jeszcze daje jakies możliwosci ale np opienkunka dziecieca? przeciez do tego nie trzeba szkoły.. :)
Awatar użytkownika
Cassandra
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 23 maja 2009, 19:50

Medyk Jasło

Post autor: Cassandra »

Loolitka pisze:no badzmy szczerzy... medyk to szkoda dla tych ktorzy nie maja ambicji na studia.. Ratownik medyczny owszem jeszcze daje jakies możliwosci ale np opienkunka dziecieca? przeciez do tego nie trzeba szkoły.. :)
Ambicji? Niekoniecznie. Czasem z takiego lub innego powodu nie mają możliwości by studiować, to nie zawsze jest kwestia ambicji. Bądzmy szczerzy... w dzisiejszych czasach nie trzeba być wybitnie zdolnym tudzież ambitnym by skończyć studia i posługiwać się tytułem "magistra"
Loolitka
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 13 marca 2010, 20:01

Re: Medyk Jasło

Post autor: Loolitka »

Cassandra pisze:
Loolitka pisze:no badzmy szczerzy... medyk to szkoda dla tych ktorzy nie maja ambicji na studia.. Ratownik medyczny owszem jeszcze daje jakies możliwosci ale np opienkunka dziecieca? przeciez do tego nie trzeba szkoły.. :)
Ambicji? Niekoniecznie. Czasem z takiego lub innego powodu nie mają możliwości by studiować, to nie zawsze jest kwestia ambicji. Bądzmy szczerzy... w dzisiejszych czasach nie trzeba być wybitnie zdolnym tudzież ambitnym by skończyć studia i posługiwać się tytułem "magistra"
Wydaje mi sie ze jesli ktos naprawde chce studiować to jest w stanie pójść chocby nawet do PODKARPACKIEJ SZKOŁY WYŻSZEJ W JASLE a nie do medyka.
To jesli jak mowisz nie trzeba byc wybitnie madrym to dlaczego nie zdecydują sie na studia normalne a nie jakies zabawy w policealne..
Awatar użytkownika
Cassandra
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 23 maja 2009, 19:50

Medyk Jasło

Post autor: Cassandra »

Loolitka pisze:
Cassandra pisze:
Loolitka pisze:no badzmy szczerzy... medyk to szkoda dla tych ktorzy nie maja ambicji na studia.. Ratownik medyczny owszem jeszcze daje jakies możliwosci ale np opienkunka dziecieca? przeciez do tego nie trzeba szkoły.. :)
Ambicji? Niekoniecznie. Czasem z takiego lub innego powodu nie mają możliwości by studiować, to nie zawsze jest kwestia ambicji. Bądzmy szczerzy... w dzisiejszych czasach nie trzeba być wybitnie zdolnym tudzież ambitnym by skończyć studia i posługiwać się tytułem "magistra"
Wydaje mi sie ze jesli ktos naprawde chce studiować to jest w stanie pójść chocby nawet do PODKARPACKIEJ SZKOŁY WYŻSZEJ W JASLE a nie do medyka.
To jesli jak mowisz nie trzeba byc wybitnie madrym to dlaczego nie zdecydują sie na studia normalne a nie jakies zabawy w policealne..
Studiowanie dla samego studiowania dla mnie osobiście nie ma większego sensu. Po co ktoś ma kończyć kierunek ekonomiczny jeśli go to w ogóle nie interesuje? Poza tym Medyk jest szkołą bezpłatną dającą możliwośc kształacenia się na kierunkach takich jak np.: ratownik medyczny czy technik farmaceutyczny. Osobiście znam osoby bardzo zdolne z którymi los obszedł się tak, że nie mogły sobie z powodów rodzinnych jak i finansowych pozwolić w danym momencie na studia, a kończąc w Medyku kierunek technik farmaceutyczny znalazły pracę w tym zawodzie co pozwoliło im w późniejszym czasie studiować zaocznie na wymarzonym kierunku, a nie na pierwszym lepszym tylko po to by móc o sobie powiedzieć, że ja jestem studentem.
Nie twierdzę, że tak jest zawsze, ale piszę tak, bo znam wiele osób po Medyku które pracują w danym zawodzie, bardzo lubią swoją pracę i nie zarabiają najgorzej. Znam też takie które pokończyły studia na kieunkach typowo ekonomicznych i nie mogą się nigdzie załapać. Więc nie uogólniajmy, że kształacenie się w medyku nie ma najmniejszego sesnsu, a ma sens studiowanie pierwszego lepszego kierunku.
Loolitka
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 13 marca 2010, 20:01

Re: medyk jasło

Post autor: Loolitka »

ok z tym sie musze zgodzic bo sama znam dziewczyne ktora skonczyla tam technik farmaceuta i pracuje w aptece, ale czy nie uważasz ze pójście do Medyka na opiekunke dzieciecą to strata czasu? bo moim zdaniem to nie daje na pewno przyszłości ani "dobrej" pracy bo nie oszukujmy sie na to nie trzeba w wiekszosci przypadków szkoły :)
2razy5skis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 238
Rejestracja: 23 lipca 2009, 17:00

Re: medyk jasło

Post autor: 2razy5skis »

Loolitka pisze:
Cassandra pisze:
Loolitka pisze:no badzmy szczerzy... medyk to szkoda dla tych ktorzy nie maja ambicji na studia.. Ratownik medyczny owszem jeszcze daje jakies możliwosci ale np opienkunka dziecieca? przeciez do tego nie trzeba szkoły.. :)
Ambicji? Niekoniecznie. Czasem z takiego lub innego powodu nie mają możliwości by studiować, to nie zawsze jest kwestia ambicji. Bądzmy szczerzy... w dzisiejszych czasach nie trzeba być wybitnie zdolnym tudzież ambitnym by skończyć studia i posługiwać się tytułem "magistra"
Wydaje mi sie ze jesli ktos naprawde chce studiować to jest w stanie pójść chocby nawet do PODKARPACKIEJ SZKOŁY WYŻSZEJ W JASLE a nie do medyka.
To jesli jak mowisz nie trzeba byc wybitnie madrym to dlaczego nie zdecydują sie na studia normalne a nie jakies zabawy w policealne..

Obawiam się ,iż Medyk daje mi lepsze perspektywy niż Podkarpacka Szkoła wyższa ;]
Loolitka
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 13 marca 2010, 20:01

Re: medyk jasło

Post autor: Loolitka »

Piszesz tak bo tam uczęszczacz.. ;) a
słuchaj chyba wiadome jest to, iż szybciej przyjmą Cie do pracy z wykształceniem wyższym niż policealnym.
2razy5skis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 238
Rejestracja: 23 lipca 2009, 17:00

Re: medyk jasło

Post autor: 2razy5skis »

Loolitka pisze:Piszesz tak bo tam uczęszczacz.. ;) a
słuchaj chyba wiadome jest to, iż szybciej przyjmą Cie do pracy z wykształceniem wyższym niż policealnym.
Tak.Uczę się tak ,ale nie o to chodzi. Ty pewnie uczysz sie w Podkarpackiej Szkole Wyższej?:D I uważam iż niekoniecznie przyjmą Cię prędzej ,chyba że na kasę w biedronce albo do kopania dołów. A tak poważnie to uważam ,że prędzej znajdziesz prace po masażyście czy też Farmaceucie ,niż po kiepskich studiach. np.jakieś turystyki czy nie wiadomo co:P Ponadto do masażysty możesz dorobić w Rzeszowie (po medyku) 2 lata fizjoterapii ,żeby mieć magistra.
Loolitka
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 13 marca 2010, 20:01

Re: medyk jasło

Post autor: Loolitka »

Nie, nie ucze sie w jasle w ogole bo to moim zdaniem żadna przyszłośc :)
Większe miasto.. wieksze perspektywy...
Gdybyś czytał poprzednie moje posty to wiedziałbyś , że nie krytytkuje dwóch kierunków o ktorych piszesz ;))
Ostatnio zmieniony 7 maja 2010, 16:35 przez Loolitka, łącznie zmieniany 1 raz.
lilijka
Weteran
Weteran
Posty: 77
Rejestracja: 3 maja 2010, 14:27

Re: medyk jasło

Post autor: lilijka »

Loolitka pisze:Piszesz tak bo tam uczęszczacz.. ;) a
słuchaj chyba wiadome jest to, iż szybciej przyjmą Cie do pracy z wykształceniem wyższym niż policealnym.
nie zgadzam się, niestety łatwiej o pracę z konkretnym, wyuczonym zawodem niż z papierkiem ukończenia jakiejś wyższej szkoły humanistycznej :(
ODPOWIEDZ