Gdzie jezdzicie na grzyby?

Tematy związane z gminami z okolic Jasła
siwy4
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 8 czerwca 2010, 07:56

Gdzie jezdzicie na grzyby?

Post autor: siwy4 »

Gdzie jezdzicie na grzyby?? jakie grzyby zbieracie??
Grzesiek511
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 20 lutego 2009, 22:29

Re: Gdzie jezdzicie na grzyby?

Post autor: Grzesiek511 »

hm zapraszam do mojego lasku::) kozaczki (czerwone i brązowe) prawdziwki, te głównie, niedługo pojawią się kanie:)
siwy4
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 8 czerwca 2010, 07:56

Re: Gdzie jezdzicie na grzyby?

Post autor: siwy4 »

:) Kanie by sie zjadło ze smakiem . dobrze przyrządzoną w panierce :P Smaki lasu hehehe
loginspl
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 24 maja 2010, 20:07

Re: Gdzie jezdzicie na grzyby?

Post autor: loginspl »

desznica krempna józefów łaski glinik też :) :)
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Gdzie jezdzicie na grzyby?

Post autor: Jagoda Fioletowa »

Można wybrać się też do świątkowej albo do lasu warzyckiego :)
Grzesiek511
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 20 lutego 2009, 22:29

Re: Gdzie jezdzicie na grzyby?

Post autor: Grzesiek511 »

siwy4 pisze::) Kanie by sie zjadło ze smakiem . dobrze przyrządzoną w panierce :P Smaki lasu hehehe
oj kanie to też bym zjadł;) lepsza od schabu:)
Awatar użytkownika
mironrak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 305
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:02
Lokalizacja: Okolice Jasła

Re: Gdzie jezdzicie na grzyby?

Post autor: mironrak »

Ja chodzę w strony Liwocza i Czermnej, ale gdy jest dużo grzybów to las jest bardzo dobrze przepatrzony i trudno o grzyba, ale jak się nikt nie dowie to jest GiT.
Ostatnio od 2 lat często wybieram, się w strony Dębowej jest tam bardzo dużo borowików i zajączków. A tak od czasu do czasu to chodzę w pobliskie zagajniki, można nazbierać dużo koźlarzy czerwonych jak i brązowych. A wracając do kani to mniam mniam :P. Polecam także rydze bardzo dobre są marynowane jak i smażone. :!: :!:
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Gdzie jezdzicie na grzyby?

Post autor: Pemek94 »

No ciekawy temat, dziwię się że nikt wcześniej nie wpadł na taki :P Ja osobiście jeżdżę w strony Osobnicy i bardziej południa naszego powiatu. Jeśli ktoś chciałby nazbierać rydzów to polecam górę Cieklinkę (za Osobnicą, zjeżdża się przed Cieklinem) tam jest co roku wysyp taki, że można się na rydzach przewrócić :P Bardzo dobre miejsca są także w Krempnej, Kotani, Świątkowej ;]
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Gdzie jezdzicie na grzyby?

Post autor: wścieklica »

Nooo, temat przedni! Na prawdziwki, podgrzybki i kozaki chodzę do lasu między Krajowicami poprzez Kowalowy po Warzyce. Jeśli rok jest urodzajny (a taki był 2 lata temu) to grzyby rosną niemal na asfalcie.
Zjadłbym kurek, ale nie wiem gdzie szukać. Natomiast na rydze jeżdżę aż w okolice Daliowej, w kerunku słowackiej granicy. Rydzów tam jest tyle że zwykle przywożę 20-30 kg. Więcej mi się nie chce. A tak ogólnie - nie ma jakichś szczególnych miejsc. Grzyby rosną tam gdzie chcą.
Awatar użytkownika
mironrak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 305
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:02
Lokalizacja: Okolice Jasła

Re: Gdzie jezdzicie na grzyby?

Post autor: mironrak »

Co do kurek to trudno znalezdź bo teraz jest bardo dużo podobnych do nich. A ja mam takie pytanko czy zbieracie może gołąbki ?
Jak coś to tak wyglądają Obrazek
Tu są zielone ale także są czerwone. Ja zbieram tylko zielone, smaczne są przysmarzone z szczyptą soli. A wiec jak jest z tymi czerwonymi, bardzo ich dużo jest w lesie :!:
siwy4
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 8 czerwca 2010, 07:56

Re: Gdzie jezdzicie na grzyby?

Post autor: siwy4 »

mironrak pisze:Co do kurek to trudno znalezdź bo teraz jest bardo dużo podobnych do nich. A ja mam takie pytanko czy zbieracie może gołąbki ?
Jak coś to tak wyglądają Obrazek
Tu są zielone ale także są czerwone. Ja zbieram tylko zielone, smaczne są przysmarzone z szczyptą soli. A wiec jak jest z tymi czerwonymi, bardzo ich dużo jest w lesie :!:
:D

Jak będziesz na grzybach to wez obierz sobie gołąbke zielona lub niebieską ,bo i takie są i na surowo spróbuj kapelusza tak nie dużo troche i zobacz czy jest słodki czy może taki ostry wręcz piekący.. :kwasny: niebieskie i zielone (kropciatki) dobre są i nie trzeba ich probowac ale czerwonych bym nie zbierał.. czerwone w naszych jasielskich lasach sa piekące i tylko sie po truć można.. aczkolwiek na sląsku takie jedzą.. Gołąbki są git z wegetą he he pozdrawiam :D
siwy4
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 8 czerwca 2010, 07:56

Re: Gdzie jezdzicie na grzyby?

Post autor: siwy4 »

hm spotkal sie ktoś z nazwaniem kozaka czerwonego "OSIKĄ " ?? :oczami:
Awatar użytkownika
mironrak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 305
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:02
Lokalizacja: Okolice Jasła

Re: Gdzie jezdzicie na grzyby?

Post autor: mironrak »

Nie niespotkałem sie, ale nazwa pochodzi od drzewa pod którym rosną kozaki czerwone, ciężko znalezdz ale jak już sie znajdzie to ma sie satysfakcje :D Pod osikom rosną bardzo duże :!: :!:
Awatar użytkownika
mati
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 235
Rejestracja: 3 lutego 2009, 12:04
Lokalizacja: Jasło / Rzeszów

Re: Gdzie jezdzicie na grzyby?

Post autor: mati »

a na folusz nikt nie jeździ ? :)
siwy4
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 8 czerwca 2010, 07:56

Re: Gdzie jezdzicie na grzyby?

Post autor: siwy4 »

mati pisze:a na folusz nikt nie jeździ ? :)
Na "Diabli kamien " owszem. ale grzybów to tam mało , wiecej można znalezc przy drodze na Folusz tam w tych brzózkach :D
ODPOWIEDZ