Jakie odżywki dla gracza w piłkę nożną?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Awatar użytkownika
darroman
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 3 września 2009, 11:54

Jakie odżywki dla gracza w piłkę nożną?

Post autor: darroman »

Jakie odżywki są najlepsze dla osoby grającą w piłkę nożną? Nie chodzi mi o jakies sterydy czy coś podobnego.
carlo07
VIP
VIP
Posty: 1154
Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 19:24
Lokalizacja: Jasło

Re: Jakie odżywki dla gracza w piłkę nożną?

Post autor: carlo07 »

Izoplus, izostar, jeśli trenujesz często i intensywnie to jeden bidonik po każdym treningu ci wystarczy.
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: Jakie odżywki dla gracza w piłkę nożną?

Post autor: lato »

A dla zaawansowanych 2 razy w roku cykl kreatynowy.
Loko
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 9 września 2006, 10:04
Lokalizacja: Jasło

Re: Jakie odżywki dla gracza w piłkę nożną?

Post autor: Loko »

A jaki cel suplementacji?
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: Jakie odżywki dla gracza w piłkę nożną?

Post autor: lato »

Siła,fakt ze troche masy się przy tym łapie ale w okresie przygotowawczym naprawdę nie jest zła.Nawet w naszym zespole Czarnych sa chłopaki co przynajmniej raz w roku stosuja kredke.Piszę tutaj o doświadczonych i troszke starszych chłopakach. ;)
dawidyo66
Guru
Guru
Posty: 165
Rejestracja: 19 sierpnia 2010, 00:44

Re: Jakie odżywki dla gracza w piłkę nożną?

Post autor: dawidyo66 »

Witaj kolego :)
Wedlug mnie najlepsza inwestycja to glukozamina, ktora chroni stawy :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
shentil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 5 kwietnia 2007, 09:59
Lokalizacja: I'll be back.

Re: Jakie odżywki dla gracza w piłkę nożną?

Post autor: shentil »

Żadne.

Jeżeli nie trenujesz codziennie z dużym obciążeniem, wystarczy normalna, zbilansowana dieta, której nieodłącznym elementem jest woda.

PS. Czy tylko mnie martwi fakt, że (wybaczcie skostniałe stwierdzenie) w dzisiejszych czasach, mało kto myśli wytężonej pracy, o wysiłku, bardziej zastanawiając się na tym jak się wspomóc?
Grunwald
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 461
Rejestracja: 10 stycznia 2010, 12:54

Re: Jakie odżywki dla gracza w piłkę nożną?

Post autor: Grunwald »

Odzywki jak najbardziej... ja polecałbym jak wyżej cykl kreatynowy z głową oczywiście do tego jakieś weglowodany przy treningach typu Carbo czy tez Izoster ...
Lyba
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 226
Rejestracja: 10 sierpnia 2010, 21:21

Re: Jakie odżywki dla gracza w piłkę nożną?

Post autor: Lyba »

Jeśli chodzi o kreatyny to w twoim przypadku polecam jabłczan np. cm3, nie pompuje tak jak monohydrant a bardziej idzie na siłę i wytrzymałość.
Loko
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 9 września 2006, 10:04
Lokalizacja: Jasło

Re: Jakie odżywki dla gracza w piłkę nożną?

Post autor: Loko »

Lyba pisze:Jeśli chodzi o kreatyny to w twoim przypadku polecam jabłczan np. cm3, nie pompuje tak jak monohydrant a bardziej idzie na siłę i wytrzymałość.
Z całym szacunkiem, ale straszne herezje głosisz. Po pierwsze, żadna forma kreatyny nie ma właściwości pompujących. Po drugie nie ma czegoś takiego jak monohydrant.
dawidyo66
Guru
Guru
Posty: 165
Rejestracja: 19 sierpnia 2010, 00:44

Re: Jakie odżywki dla gracza w piłkę nożną?

Post autor: dawidyo66 »

Po co pilkarzowi biceps,klata(kreatyna glowa do tego sluzy)? ja bym sie skupil glownie na treningach wytrzymalosciowych typu biegi, dzieki czemu bedziesz mial lepsza wymiane tlenu, i wytrzymalosc nog co jest wg mnie wazne w pilce noznej. Jak chesz konciecznie jakies suplementy to glukozamina, dzieki czemu nie bedziesz az tak narazony na kontuzje. Pozatym jedz duzo sera bialego, ja lubie sobie zjesc np miske musli1+musli2+wkrajam banany i zalewam mlekiem, tyle weglowodanow ze hoho pozdrawiam :)
Loko
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 9 września 2006, 10:04
Lokalizacja: Jasło

Re: Jakie odżywki dla gracza w piłkę nożną?

Post autor: Loko »

dawidyo66 pisze:Po co pilkarzowi biceps,klata(kreatyna glowa do tego sluzy)? ja bym sie skupil glownie na treningach wytrzymalosciowych typu biegi, dzieki czemu bedziesz mial lepsza wymiane tlenu, i wytrzymalosc nog co jest wg mnie wazne w pilce noznej. Jak chesz konciecznie jakies suplementy to glukozamina, dzieki czemu nie bedziesz az tak narazony na kontuzje. Pozatym jedz duzo sera bialego, ja lubie sobie zjesc np miske musli1+musli2+wkrajam banany i zalewam mlekiem, tyle weglowodanow ze hoho pozdrawiam :)
Sorry, ale jakoś nie wyobrażam sobie piłkarza bez m. dwugłowego ramienia, a już na pewno nie bez m. piersiowego. Po części masz racje z tymi treningami wytrzymałościowymi, ale siłownia jest również pomocna. Trening siłowy w piłce nożnej jest potrzebny i powinien być uwzględniany. Jeśli myślisz, że można ćwiczyć tylko biceps i klatkę to się grubo mylisz, bo mamy także inne partie mięśniowe, które są znacznie większe niż te które wymieniłeś. Mimo wszystko, podzielam zdanie kolegi Daniela i uważam, że zbilansowana dieta w zupełności wystarczy.
dawidyo66
Guru
Guru
Posty: 165
Rejestracja: 19 sierpnia 2010, 00:44

Re: Jakie odżywki dla gracza w piłkę nożną?

Post autor: dawidyo66 »

mala poprawka kolege Dawida* :)
chodzilo mi bardziej o to, ze cykle typu kreatyna + silownia moga rozwinac miesnie az zabardzo, chodzi mi tutaj o mase, a mase musza nogi urzymywac, a im wieksza ciala tym miesnie nog szybciej sie beda meczyly :). Ale podkresle, nie suplementy a dieta podstawa budowy ciala :)
Loko
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 9 września 2006, 10:04
Lokalizacja: Jasło

Re: Jakie odżywki dla gracza w piłkę nożną?

Post autor: Loko »

Nie chodziło mi o Ciebie. Kreatyna to nie ph ani saa, żeby rozwijały mięśnie jak to określiłeś 'za bardzo'. Obawiam się też, że nie zrozumiałeś mojej przesłanki odnośnie innych niż klatka/biceps partii mięśniowych. Nie tylko górę ciała można trenować. Większość 'pakerów' uważa, że mamy tylko klaty i bicepsy, zapominając tym samym o znacznie większych partiach jakimi są m.in nogi czy też plecy. Jako ciekawostkę dodam, że od wykonywania przysiadów mogą urosnąć nam m. dwugłowe ramienia popularnie nazywane bicepsami.
Awatar użytkownika
Miś
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 402
Rejestracja: 8 maja 2006, 21:53
Lokalizacja: z zakrystyji...

Re: Jakie odżywki dla gracza w piłkę nożną?

Post autor: Miś »

Uwazam, ze uprawiajac kulturystykę czy inne sporty silowe na poziomie amatorskim, jestesmy w stanie dostarczyc skladniki odzywcze wylacznie z jedzenia( a tu juz liczymy w tysiacach kcal;P), wiec mysle ze pilkarzowi co najmniej 3 x latwiej to zrobic. Dlatego mysle ze odzywki sa zbedne dla pilkarza-amatora, ewentualnie jako awaryjna forma posilku badz po treningu odzywka typu bulk by sie sprawdzila- jezeli to mialo by Ci jakos psychicznie pomoc, a wiem ze tak by bylo ;P

Btw. dwugłowe świetnie rozwijają sie również od wykonywania martwych ciągów, gdzie teoretycznie nie spełniają swojej fizjologicznej funkcji a tu prosze... ;)
ODPOWIEDZ