Burmistrz w odstawkę czas na kontrolę kosztorysu fontanny

Wydarzenia i komentarze z Jasła
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Burmistrz w odstawkę czas na kontrolę kosztorysu fontanny

Post autor: piotrek »

Jaślanie - dacie radę? kto pokaże rozpiskę kosztorysu?
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: Burmistrz w odstawkę czas na kontrolę kosztorysu fontann

Post autor: lato »

a potem rozpali stos na płycie rynku :mur:
Dobrze poszukac i znajdziesz takowe koszty,próbuj na stronach UM.
Marcinek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 364
Rejestracja: 1 lipca 2010, 10:19

Re: Burmistrz w odstawkę czas na kontrolę kosztorysu fontann

Post autor: Marcinek »

sprawę fontanny ktoś powinien zgłosić do prokuratury
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: Burmistrz w odstawkę czas na kontrolę kosztorysu fontann

Post autor: lato »

Ludzie w Tarnowie wyremontowano fontanne (w pełni sprawna i funkcjonalną na ul.Głowackiego czy tez Krakowskiej)za 1 milion złotych i nikt kopii nie kruszy a u Nas jazda,tak jak juz pisałem,ystawiac stos i palic była burmistrz i byłaych radnych.
pozytywny
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 18 sierpnia 2010, 21:42

Re: Burmistrz w odstawkę czas na kontrolę kosztorysu fontann

Post autor: pozytywny »

nie ma sensu tego im tłumaczyć, bo za chwilę dostaniesz listę z chińskimi fontannami do ogrodu za kilka tyś. i że im takie się bardziej podobają :).
Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 5 listopada 2010, 15:13

Re: Burmistrz w odstawkę czas na kontrolę kosztorysu fontann

Post autor: jędza »

może się i nie podobają, ale ta sikawka na rynku też szału nie robi!
Awatar użytkownika
Homo Sapiens
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 317
Rejestracja: 13 października 2010, 17:44

Re: Burmistrz w odstawkę czas na kontrolę kosztorysu fontann

Post autor: Homo Sapiens »

Nie chodzi o to, że fontanna wygląda jak sedes, ani o to, że ten sedes często nie działa i kosztował 200tys+.
Chodzi o to, że kosztorys i jakiekolwiek dokumenty na temat kasy jaka na to poszła są z niewiadomego powodu utajnione dla zwykłych mieszkańców.
mmusic
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 20 listopada 2010, 19:39

Re: Burmistrz w odstawkę czas na kontrolę kosztorysu fontann

Post autor: mmusic »

Ktoś tą fontannę ukradł. Nie wiecie kto?
Awatar użytkownika
mati
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 235
Rejestracja: 3 lutego 2009, 12:04
Lokalizacja: Jasło / Rzeszów

Re: Burmistrz w odstawkę czas na kontrolę kosztorysu fontann

Post autor: mati »

lato pisze:Ludzie w Tarnowie wyremontowano fontanne (w pełni sprawna i funkcjonalną na ul.Głowackiego czy tez Krakowskiej)za 1 milion złotych i nikt kopii nie kruszy a u Nas jazda,tak jak juz pisałem,ystawiac stos i palic była burmistrz i byłaych radnych.

a co Ty taki obrońca? czyżby wybór Pana Czerneckiego pokrzyżował plany?
Nikt nikogo nie chce palić tylko rzetelnie sprawdzić na co poszły publiczne pieniądze... każdy kto ma pojęcie o budowlance i materiałach wie, że 200tyś+ za to coś co ma przypominać fontannę to lekka przesada... ba - nawet nie lekka ale gruba...

Jeśli wszystko jest ok to nikt nie powinien się bać, ale jeśli np. jakaś rurka na kosztorysie kosztuje 10zł/szt. a w pierwszym lepszym markecie taka sama jest do kupienia za 2zł to coś jest nie tak...

Zaznaczam, że nie chodzi o karanie i oczernianie ale o zwykłe rozliczenie z wydatków...
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: Burmistrz w odstawkę czas na kontrolę kosztorysu fontann

Post autor: lato »

...a co Ty taki obrońca? czyżby wybór Pana Czerneckiego pokrzyżował plany?...
Nie rozumiem w czym miałby mi pokrzyzowac plany.Co miesiac na moje konto będa wpływac tak samo pieniązki gdy burmistrzem Jasła jest p.Czernecki ,tak wpływały gdy była p.Kurowska.Polityke w polskim wydaniu mam daleko gdzies, ale nie lubie jak wszędzie próbuje sie ludziom wmówic ze medal ma tylko jedna stronę i tyle.
Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 5 listopada 2010, 15:13

Re: Burmistrz w odstawkę czas na kontrolę kosztorysu fontann

Post autor: jędza »

Ale to wlasnie wszystkim chodzi o ta druga stronę medalu. Fontanna jaka jest wszyscy widzą wobec tego dlaczego nie mamy prawa znac kosztorysu? To ze w warszawie krakowie czy kołaczycach wybudowano fontanne za taka kwotę i nikogo to nie zainteresowało to chyba jest problem mieszkańców danej miejscowości. My chcemy wiedziec jak ktoś gospodaruje pieniędzmi i czy to jest cos złego? Ciągle sie narzeka ze społeczeństwo jest obojętne, ze nie chodzi na wybory, ze nie interesuje sie tym co sie dzieje, a jak juz ktoś sie zainteresuje to tez jest źle. Niestety wychodzi natura polaka.
jackisback
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 287
Rejestracja: 18 lutego 2010, 11:07

Re: Burmistrz w odstawkę czas na kontrolę kosztorysu fontann

Post autor: jackisback »

Ludzie, pomyślcie, co wy mówicie? Pieprzycie się z jakimiś kosztorysami. No dla mnie to nie dziwota, że fontanna tyle kosztowała. 200 tysięcy to naprawdę mało. Wręcz nic, jak na wielomilionowy budżet naszego miasta. Nie wiem, czy wiecie, ale budżet miasta wynosi około 100 milionów złotych rocznie, ale wy żądajcie kosztorysu za fontannę, która kosztowała TYLKO 200 TYSIĘCY. Pozdrawiam.
pozytywny
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 18 sierpnia 2010, 21:42

Re: Burmistrz w odstawkę czas na kontrolę kosztorysu fontann

Post autor: pozytywny »

skontrolować kosztorys zapewne nowa władza będzie mogła, ale obawiam się że żeby kosztorys został ujawniony trzeba by było wejść na drogę sądową. Pisałem już w poprzednim temacie że kosztorys itd. to są tajemnice przedsiębiorstwa, i tylko przedsiębiorca może zezwolić na ich ujawnienie. Ale wątpię by to zrobił.

Tu macie link który to wyjaśnia: http://transparency.pl/files/5c48369b0e ... 7ec728.pdf

PS. sam interesuje się tym tematem i szukam kosztorysów mostów itp. jak na razie bezskutecznie.
PS2. Rozumiem że to nie jest sprawiedliwe (sam szukam kosztorysów mostów) ale Prawo a sprawiedliwość to dwie różne sprawy, dopóki prawo tworzy się dla bogatych, sprawiedliwe ono nie będzie.
Ostatnio zmieniony 7 grudnia 2010, 13:13 przez pozytywny, łącznie zmieniany 1 raz.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Burmistrz w odstawkę czas na kontrolę kosztorysu fontann

Post autor: piotrek »

jackisback pisze:Ludzie, pomyślcie, co wy mówicie? Pieprzycie się z jakimiś kosztorysami. No dla mnie to nie dziwota, że fontanna tyle kosztowała. 200 tysięcy to naprawdę mało. Wręcz nic, jak na wielomilionowy budżet naszego miasta. Nie wiem, czy wiecie, ale budżet miasta wynosi około 100 milionów złotych rocznie, ale wy żądajcie kosztorysu za fontannę, która kosztowała TYLKO 200 TYSIĘCY. Pozdrawiam.
tym sposobem można wymianę 20 płyt chodnikowych wycenić dla zaprzyjaźnionej firmy np. na 47 894 PLN. Przecież to drobiazg dla budżetu. Gratuluję pomysłu bo jest naprawdę zadziwiający :oczami:
jackisback
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 287
Rejestracja: 18 lutego 2010, 11:07

Re: Burmistrz w odstawkę czas na kontrolę kosztorysu fontann

Post autor: jackisback »

No do jasnej ciasnej - ja nie oceniam fontanny, to już kwestia gustu, ale 200 tysięcy to normalka przy takich rzeczach - poszukajcie ile kosztował remont całej płyty na rynku jasielskim plus pomnóżcie to razy 1.3 o inflację, wzrost kosztów etc. Wyjdzie wam kilka milionów. Jestem tego pewien. Więc nie opowiadajcie tutaj bzdur o jakimś głupim kosztorysie fontanny. I nie wiem o jakim pomyśle tutaj mowa.
ODPOWIEDZ