Facebook, czy zakładać konto?, kilka pytań

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
CrazyVirus
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 301
Rejestracja: 22 czerwca 2009, 08:33

Re: Facebook, czy zakładać konto?, kilka pytań

Post autor: CrazyVirus »

Facebook stanie sie popularny w Polsce, ale jeszcze nie teraz. N-K to straszny syf. Ten portal stał się taki jak fotka. Najpierw było ok, później już tylko reklamy i masa pokemonów, spamerów, kont fikcyjnych. Na Facebooku, nie jest to az tak mocno nasilone. Poza tym FB ma jakies 300mln uzytkownikow z calego swiata, a N-K ledwo 13mln. W tym pelno spamerow, kont fikcyjnych itp.
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: Facebook, czy zakładać konto?, kilka pytań

Post autor: Anuskaaa18 »

A ja nie posiadam konta na żadnym portalu tego typu. Nie odczuwam potrzeby oglądania czyjegos domu po remoncie, nie interesuje mnie gdzie ktoś był na wakacjach i z kim obecnie jest w związku, wręcz niedobrze mi się robi jak patrzę na tą ludzką próżność i głupote jaka wrzeszobecnie tam panuje! Ale jak to już ktoś powiedział: "migracja trwa" i myślę, że fb wnet zbliży się do poziomu nk.
Z resztą wszystkim wszystkim im tylko zależy na wyciągnięciu od ludzi pieniędzy za jakieś głupawe prezenty, eurogąbki czy inne tam..

Do kontaktu ze znajomymi używam telefonu, czasem GaduGadu.
katrinka
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 60
Rejestracja: 17 maja 2010, 10:28

Re: Facebook, czy zakładać konto?, kilka pytań

Post autor: katrinka »

"Anuskaaa18"
Masz rację to wszystko zalezy od tego jak ktoś do tego podchodzi i czego oczekuje. Ja tez mam takie wrazenie ze zakładaja konta na portalu po to aby napisac < moze inaczej .... popisac sie przed innymi ze np jestes z kims w zwiazku hyhy a nóz jeszcze nie wszyscy o tym wiedza.... wypisać co i do kogo czujemy haha popularne na gg....... zreszta wszyscy chyba widza i wiedza jak to sie przedstawia. A ty co nie masz odwagi powiedziec to osobie której dany temat dotyczy i musisz sie zalogowac na portalu zeby ten FAKT :hyhy: oznajmić ! powodzenia :krzeslem:
Mastah
Guru
Guru
Posty: 104
Rejestracja: 25 grudnia 2009, 14:21
Lokalizacja: Jasełko

Re: Facebook, czy zakładać konto?, kilka pytań

Post autor: Mastah »

Osobiście założyłem konto na facebooku z racji takiej, że polecił mi kolega ten portal. Nie żałuję a dlatego, że w sumie ludzie wysyłają niekiedy ciekawe filmiki i innego tego typu pierdoły i z nudów przeglądam. Nie używam tego aby się czymkolwiek chwalić, nie przyjmuje zaproszeń od osób, które widziałem raz czy dwa razy w życiu. Co do naszej klasy sprawa się ma tak, że jest to wszystko odgapione z Fb, tylko, że masakrycznie wolniej chodzi i jest typową wylęgarnią dzieci z jakimiś ubytkami w psychice-przynajmniej takie jest moje zdanie
Awatar użytkownika
dax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 292
Rejestracja: 25 listopada 2010, 07:24

Re: Facebook, czy zakładać konto?, kilka pytań

Post autor: dax »

Była Nasza Klasa, teraz jest Facebook, za chwile wymyślą coś nowego i wszyscy znów się przeniosą i tak w kółko. Ludzie zacznijcie w końcu ŻYĆ prawdziwym życiem a nie Matrixem.
Awatar użytkownika
Jo.
Mistrz
Mistrz
Posty: 97
Rejestracja: 3 stycznia 2010, 23:10

Re: Facebook, czy zakładać konto?, kilka pytań

Post autor: Jo. »

Nie zgadzam się. To, że ktoś ma konto na FB nie oznacza, że nie ma własnego życia. Jeśli siedzi na tym koncie kilka godz dziennie lub jest cały dzień online - wtedy owszem. NK jest często maszynką do maskowania kompleksów poprzez przechwalanki typu " kto ma ładniejsze dziecko", " ładniejszą suknię ślubną " itd. Po co dodawać dziesiąte zdj. zrobione komórką w łazience, jeśli 9 poprzednich jest identycznych?? FB ma trochę inną " kulturę". Służy raczej do komunikowania się ze znajomymi, którzy często są np. w innym kraju- rozumiem to. Ja mam konto na FB, ale jestem tam incognito. Nie chcę, żeby mój przyszły potencjalny pracodawca znalazł w internecie jakieś moje prywatne zdjęcia.
Awatar użytkownika
dax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 292
Rejestracja: 25 listopada 2010, 07:24

Re: Facebook, czy zakładać konto?, kilka pytań

Post autor: dax »

Jeżeli konto służy jedynie do komunikacji od czasu do czasu to jeszcze OK, chodź można przecież równie dobrze kontaktować się przez komunikatory (np: GG, Skype). Ogólnie rzecz biorąc społeczeństwo jest strasznie ogłupiane, wmawia się nam że wszyscy lub większość to robi a my bez zadawania pytań robimy zaraz to samo bo tak przecież robi większość. Pytać, pytać i jeszcze raz pytać i nie dawać się ogłupiać kochani, tego wam życzę.
The Nun

Re: Facebook, czy zakładać konto?, kilka pytań

Post autor: The Nun »

Jo. pisze:Nie zgadzam się. To, że ktoś ma konto na FB nie oznacza, że nie ma własnego życia. Jeśli siedzi na tym koncie kilka godz dziennie lub jest cały dzień online - wtedy owszem. NK jest często maszynką do maskowania kompleksów poprzez przechwalanki typu " kto ma ładniejsze dziecko", " ładniejszą suknię ślubną " itd. Po co dodawać dziesiąte zdj. zrobione komórką w łazience, jeśli 9 poprzednich jest identycznych?? FB ma trochę inną " kulturę". Służy raczej do komunikowania się ze znajomymi, którzy często są np. w innym kraju- rozumiem to. Ja mam konto na FB, ale jestem tam incognito. Nie chcę, żeby mój przyszły potencjalny pracodawca znalazł w internecie jakieś moje prywatne zdjęcia.
Zgadzam się całkowicie.
Ja dzięki FB odnalazłam swoją rodzinę :)
Awatar użytkownika
xyz123
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 224
Rejestracja: 10 listopada 2010, 15:56

Re: Facebook, czy zakładać konto?, kilka pytań

Post autor: xyz123 »

Jo. pisze:Nie zgadzam się. To, że ktoś ma konto na FB nie oznacza, że nie ma własnego życia. Jeśli siedzi na tym koncie kilka godz dziennie lub jest cały dzień online - wtedy owszem. NK jest często maszynką do maskowania kompleksów poprzez przechwalanki typu " kto ma ładniejsze dziecko", " ładniejszą suknię ślubną " itd. Po co dodawać dziesiąte zdj. zrobione komórką w łazience, jeśli 9 poprzednich jest identycznych?? FB ma trochę inną " kulturę". Służy raczej do komunikowania się ze znajomymi, którzy często są np. w innym kraju- rozumiem to. Ja mam konto na FB, ale jestem tam incognito. Nie chcę, żeby mój przyszły potencjalny pracodawca znalazł w internecie jakieś moje prywatne zdjęcia.
Zgadzam się :) NK to faktycznie portal, w którym wszyscy się przechwalają , natomiast FB może dlatego, że nie jest aż tak popularny jeszcze jest do zniesienia. A co do "podglądania" przez pracodawców to masz w 100% racje. Osobiście byłam świadkiem jak mój szef głośno komentował zdjęcia wtedy kandydatki do pracy => a teraz swojego pracownika (heheh może aspekty wizualne przeświadczyły o zatrudnieniu na pierwszy rzut). Zaznaczam, że naprawdę nic nie mam do koleżanki , bardzo sympatyczna i koleżeńska :]
Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 273
Rejestracja: 5 listopada 2010, 15:13

Re: Facebook, czy zakładać konto?, kilka pytań

Post autor: jędza »

A ja tak szczerze zalogowałam się na FB ale jakoś nie potrafię ogarnąć tej strony, może dlatego, że poza zalogowaniem się to nie wchodzę tam jakoś specjalnie tylko jak dostaje informacje na maila o zaproszeniu to wchodzę, żeby przyjąć lub nie, pozatym jakoś nie posiada czego co mogło by spowodować żebym ją chętnie odwiedzała, już wole to nasze forum :)
Co do sprawdzania osób przez NK to sama tak robię :zawstydzony: , i trzeba powiedzieć, że jest to niezliczone źródło informacji na temat ludzi, więc jeżeli jestem umówiona z kimś kogo nie znam, to najpierw robię wywiad, tylko niestety głupota ludzka jest bezgraniczna i to co tam można zobaczyć czasem aż kłuje w oczy więc można sobie wyrobić opinię o człowieku nie znając go.
Jak wszystko tak i te portale mają swoje 2 strony, można je mądrze wykorzystać to utrzymania kontaktu ze znajomymi z podstawówki czy studiów, a można zrobić z siebie bałwana i wklejać po 300 zdjęć których nikt nie obejrzy bo się mu nie chce, i chwalić się nowym samochodem, czy nie zawsze pięknymi pośladkami :)
A najbardziej mnie rozwalają zdjęcia które dziewczyny robią sobie same do upapranego lustra, po prostu żenada :rotfl:
Awatar użytkownika
kamileek96
Guru
Guru
Posty: 142
Rejestracja: 28 października 2008, 16:29
Lokalizacja: ok . Jasła

Re: Facebook, czy zakładać konto?, kilka pytań

Post autor: kamileek96 »

Ja mam i powiem że nk przy facebooku zresztą nie ma co porównywać , FB 100 razy lepszy !
Awatar użytkownika
pocachontas84
Guru
Guru
Posty: 133
Rejestracja: 8 października 2010, 15:56

Re: Facebook, czy zakładać konto?, kilka pytań

Post autor: pocachontas84 »

Jo. pisze:Nie zgadzam się. To, że ktoś ma konto na FB nie oznacza, że nie ma własnego życia. Jeśli siedzi na tym koncie kilka godz dziennie lub jest cały dzień online - wtedy owszem. NK jest często maszynką do maskowania kompleksów poprzez przechwalanki typu " kto ma ładniejsze dziecko", " ładniejszą suknię ślubną " itd. Po co dodawać dziesiąte zdj. zrobione komórką w łazience, jeśli 9 poprzednich jest identycznych?? FB ma trochę inną " kulturę". Służy raczej do komunikowania się ze znajomymi, którzy często są np. w innym kraju- rozumiem to. Ja mam konto na FB, ale jestem tam incognito. Nie chcę, żeby mój przyszły potencjalny pracodawca znalazł w internecie jakieś moje prywatne zdjęcia.
Ja równiez tak uważam.Choć niestety NK właśnie jest portalem który nierzadko służy do celów matrymonialnych a juz naprawde szkoda mi głupich małolat ,które pozuja albo w skąpych ciuszkach albo w samej bieliźnie wklejaja zdjęcia,którymi chca zachwycić chlopaków i pokazać ze sa atrakcyjnymi dziewuchami a robią się przy tym zwyczajnymi szma....no trudno chca być tak odbierane to ich sprawa :]
cukiereczek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 20 maja 2010, 18:54

Re: Facebook, czy zakładać konto?, kilka pytań

Post autor: cukiereczek »

Rózne są opinie na temat portali spolecznosciowych.Na poczatku jest to bardzo ciekawe wyzwanie,odnajdujemy osoby z którymi całe lata nie mielismy kontaktów i jest to bardzo miłe. I tak kolejne portale sie tworzą.Moze i facebook jest ciekawszy od Nk a moze tylko nowszy i znów pojawiaja sie ci sami znajomi co na NK i tak to sie kręci.Tylko jak widzę ze na stronie prezentuje sie ktoś z nazwiska i imienia i jedynym zapisem jest TO z kim jest ...W ZWIAZKU .... to juz jest parodia.... :kwasny: Równie dobrze moglaby to napisać na tablicy ogloszeń w CENTRUM MIASTA :hyhy:
luqas12
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 20 lutego 2010, 16:10
Lokalizacja: Jasło

Re: Facebook, czy zakładać konto?, kilka pytań

Post autor: luqas12 »

Mam Facebooka i nie narzekam. Jak dla mnie jest ok :)
Awatar użytkownika
aff
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 204
Rejestracja: 24 maja 2010, 21:10

Re: Facebook, czy zakładać konto?, kilka pytań

Post autor: aff »

Dla mnie w ogóle nie ma sensu zakładania kont na tego typu serwisach, wszystko i tak z biegiem czasu bedzie a'la fotka
ODPOWIEDZ