Gdzie można naprawić aparat fotograficzny?

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Awatar użytkownika
myosotis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 312
Rejestracja: 10 listopada 2009, 16:50

Gdzie można naprawić aparat fotograficzny?

Post autor: myosotis »

Gdzie w Jaśle można naprawić aparat fotograficzny?
grafos
Guru
Guru
Posty: 147
Rejestracja: 16 czerwca 2007, 13:15
Lokalizacja: Jasło

Re: Naprawa aparatu

Post autor: grafos »

w smietniku hehee
ale tak powaznie wszystko zalezy czy jest to wogole oplacalne
opisz objawy marke aparatu i ile ma lat bo to sa wstepne podstawy do stwierdzenia czy jest to warte zachodu
ale w Jasle NIE polecam serwisu chyba ze jest to jakas drobna usterka
powazniejsze serwisy znajduja sie w Rzeszowie i Krakowie jak rowniez bardzo poawzny w Czestochowie
Awatar użytkownika
KooKoszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 252
Rejestracja: 22 września 2010, 15:55

Re: Naprawa aparatu

Post autor: KooKoszka »

Podpisuje się pod zapytaniem.Mój model to Panasonic Lumix dmc ma 4 lata, a problem jest taki że jak robi zdjęcie to wychodzi czarne ale gdy przeglądam np zdjęcia z karty to widać dokładnie i wyraźnie.Może mi ktoś podpowiedzieć gdzie mogę się z tym zgłosić.Co polecacie i ewentualnie w jakiej kwocie bym się zmieściła.Z góry dziękuję :)
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Naprawa aparatu

Post autor: wścieklica »

http://www.opto-technika.pl/
tu poszukaj. Podejrzewam że przepalił ci się ekran LCD. Na Allegro LCD kosztuje okolo 70 zł. Sądzę że koszt naprawy będzie nie mniejszy niż 250-300zł. Wartość 4-letniego Lumiksa to okolo 400 zł. Szczerze mówiąc nie opłaca Ci się.
Awatar użytkownika
myosotis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 312
Rejestracja: 10 listopada 2009, 16:50

Re: Naprawa aparatu

Post autor: myosotis »

A mój problem polega na tym, że gdy robię zdjęcie w jasnym pomieszczeniu to wychodzi całe białe, a gdzie jest robione np. po zmroku to jest normalne. Aparat to CANON POWER SHOT A430, aparat ma ok. 2 lata i nie było z nim wcześniej problemów
wojkup
Guru
Guru
Posty: 128
Rejestracja: 13 lipca 2007, 20:15
Lokalizacja: Jasełko

Re: Naprawa aparatu

Post autor: wojkup »

myosotis pisze:A mój problem polega na tym, że gdy robię zdjęcie w jasnym pomieszczeniu to wychodzi całe białe, a gdzie jest robione np. po zmroku to jest normalne. Aparat to CANON POWER SHOT A430, aparat ma ok. 2 lata i nie było z nim wcześniej problemów
A nie spadł Ci gdzieś, albo nie zachlapał się? Bo wygląda tak jakby się przysłona zablokowała i nie można jej przymnkąć.. Chyba że to sprawa oprogramowania które się posypało i źle dobiera parametry naświetlania.
grafos
Guru
Guru
Posty: 147
Rejestracja: 16 czerwca 2007, 13:15
Lokalizacja: Jasło

Re: Naprawa aparatu

Post autor: grafos »

KooKoszka pisze:Podpisuje się pod zapytaniem.Mój model to Panasonic Lumix dmc ma 4 lata, a problem jest taki że jak robi zdjęcie to wychodzi czarne ale gdy przeglądam np zdjęcia z karty to widać dokładnie i wyraźnie.Może mi ktoś podpowiedzieć gdzie mogę się z tym zgłosić.Co polecacie i ewentualnie w jakiej kwocie bym się zmieściła.Z góry dziękuję :)

Jesli chodzi o cos takiego przyczyna moga byc zamkniete listki przeslony, nie wiem jaki moze byc koszt ale mozna podejsc na ul. Wyspianskiego tam jest w Jasle serwis i zapytac nie powinno to byc zbyt drogie jesli okaze sie ze oni sobie nie poradza to serwis w Rzeszowie ul. Gałęzowskiego 2, jesli nie to Krakow jest tam tego tyle co grzybow po deszczu ale ja serwisowalem lustrznake gdzie blisko rynku a jesli nie to http://www.mc-foto.pl/ czestochowa mozna wyslac do nich zapytanie i tak jest najlepiej pozniej wysylka PP
pozdrawiam
Awatar użytkownika
KooKoszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 252
Rejestracja: 22 września 2010, 15:55

Re: Naprawa aparatu

Post autor: KooKoszka »

grafos pisze: Jesli chodzi o cos takiego przyczyna moga byc zamkniete listki przeslony, nie wiem jaki moze byc koszt ale mozna podejsc na ul. Wyspianskiego tam jest w Jasle serwis i zapytac nie powinno to byc zbyt drogie jesli okaze sie ze oni sobie nie poradza to serwis w Rzeszowie ul. Gałęzowskiego 2, jesli nie to Krakow jest tam tego tyle co grzybow po deszczu ale ja serwisowalem lustrznake gdzie blisko rynku a jesli nie to http://www.mc-foto.pl/ czestochowa mozna wyslac do nich zapytanie i tak jest najlepiej pozniej wysylka PP
pozdrawiam
Dziękuje za podpowiedz... jeśli tylko zjawie się w Jaśle to podejdę na Wyspiańskiego, bo wiosna idzie i czas naprawić sprzęt, a na nowy jak na razie mnie nie stać :/
grafos
Guru
Guru
Posty: 147
Rejestracja: 16 czerwca 2007, 13:15
Lokalizacja: Jasło

Re: Naprawa aparatu

Post autor: grafos »

KooKoszka pisze:
grafos pisze: Jesli chodzi o cos takiego przyczyna moga byc zamkniete listki przeslony, nie wiem jaki moze byc koszt ale mozna podejsc na ul. Wyspianskiego tam jest w Jasle serwis i zapytac nie powinno to byc zbyt drogie jesli okaze sie ze oni sobie nie poradza to serwis w Rzeszowie ul. Gałęzowskiego 2, jesli nie to Krakow jest tam tego tyle co grzybow po deszczu ale ja serwisowalem lustrznake gdzie blisko rynku a jesli nie to http://www.mc-foto.pl/ czestochowa mozna wyslac do nich zapytanie i tak jest najlepiej pozniej wysylka PP
pozdrawiam
Dziękuje za podpowiedz... jeśli tylko zjawie się w Jaśle to podejdę na Wyspiańskiego, bo wiosna idzie i czas naprawić sprzęt, a na nowy jak na razie mnie nie stać :/
ale warto przemyslec czy nie bardziej oplaca sie zakup nowego sprzetu z tej racji ze znacznie to spadlo na wartosci i mimo ze za naprawe np. zaplacisz 100 to dokladajac jeszcze ze 200 masz nowy z 24 miesieczna gwarancja a wszystko do kwoty 500zl to jeden worek rozniacy sie nazwa


pozdrawiam
Awatar użytkownika
myosotis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 312
Rejestracja: 10 listopada 2009, 16:50

Re: Naprawa aparatu

Post autor: myosotis »

wojkup pisze:
myosotis pisze:A mój problem polega na tym, że gdy robię zdjęcie w jasnym pomieszczeniu to wychodzi całe białe, a gdzie jest robione np. po zmroku to jest normalne. Aparat to CANON POWER SHOT A430, aparat ma ok. 2 lata i nie było z nim wcześniej problemów
A nie spadł Ci gdzieś, albo nie zachlapał się? Bo wygląda tak jakby się przysłona zablokowała i nie można jej przymnkąć.. Chyba że to sprawa oprogramowania które się posypało i źle dobiera parametry naświetlania.
Zalać się raczej nie zalał, ale, że upadl to bardzo możliwe,
ile może kosztować naprawa i czy wogóle jest sens?
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Naprawa aparatu

Post autor: wścieklica »

Odnawiam temat pytaniem -
Gdzie w najbliższej okolicy (kto?) można zlecić wyczyszczenie obiektywu?
Oczywiście znalazłem strony z firmowymi serwisami, jak również serwisy scricte optyczne. Jednak interesowałoby mnie zrobienie takiej usługi niejako od ręki.
grafos
Guru
Guru
Posty: 147
Rejestracja: 16 czerwca 2007, 13:15
Lokalizacja: Jasło

Re: Gdzie można naprawić aparat fotograficzny?

Post autor: grafos »

w jasle raczej bym szkla nie oddal pomimo ze byloby od reki w Kraku jest kilka pewnych serwisow i Rz-wie tez cos znajdziesz ale czy od reki musisz popytac

pozdrawiam
porazka13
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 25 listopada 2011, 13:44

Re: Gdzie można naprawić aparat fotograficzny?

Post autor: porazka13 »

Ostrzegam przed fotoserwisem na gałęzowskiego w rzeszowie. Mój apatar był tam naprawiany od 1 wrzesnia do teraz do polowy listopada. W tym czasie musiałam go kilka razy juz zwracać na reklamacji.
1. Zostala w nim wymieniona część która nie była zepsuta a zresztą ona woógle nie zostala wymieniona bo zamist cześci zwrotnej niby zepsutej dostałam część od aparatu canon a mój był sony! Oni po prostu lutowali uszkodzenie na płycie głównej.
2. Niestety ich lewizna długo nie wytrzymała i w aparacie musieli i tak wymienić płyte główna tylko czy to musiało aż tyle trwać? Ich profesjonalizm sięga dna.
Mam nadzieje ze teraz na prawde wymienili ta płyte a nie znowu cos innego...i ze nie bede musiała juz tam wiecej razy iść.
To było ograomny bład udać się tam....NIGDY WIĘCEJ!!!!!!!
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: Gdzie można naprawić aparat fotograficzny?

Post autor: krolik »

Ja naprawialam na Wyspianskiego tylko tam dlugo sie czeka na naprawe.
czeszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 367
Rejestracja: 23 lutego 2014, 13:28

Re: Gdzie można naprawić aparat fotograficzny?

Post autor: czeszka »

myosotis pisze:Gdzie w Jaśle można naprawić aparat fotograficzny?
NAJPIERW ....UWAZAJ NA KOSZTY..ABY ONE BYLY.....REALNIE PODANE........I CZY W OGOLE OPLACA SIE TA NAPRAWA.ZALEZY CO JE ST NIE TAK. U JAKA JEST WARTOSC TWEGO APARATU
ODPOWIEDZ